Jump to content

Kā pareizi lodēt?


Jonix
 Share


Recommended Posts

Guest Ansis Vīksniņš

Vēl man ir šķidrums (es to saucu par balzamu,jo ir līdzīgs), ko pats gatavoju no sastāvdaļām pēc vienas receptes no padomju laika "sprvočnika". Ar viņu var salodēt pat nihroma un citas šāda veida stieples un ne tikai. Ja parastā alva neņem, lietoju šo.

Link to comment
Share on other sites

alumīnija vadus pielodēt, salodēt var. Notīram kārtīgi vada galu ko oksīdiem un netīrumiem, tad iemērcam konofolija peļķē un ar lodāmura galu paņemam alvas pili un rīvējam to alumīnija vada galu kamēr tas apalvojas. Jāskatās lai tas notiktu konofolija peļķē iegremdēts pavisam iekšā, zem līmeņa. Alumīnijs saskarē ar gaisu momentā oksidējas (minimāli) un tā oksīda kārtiņa ir tā kas neļauj alvai pieķerties. Ar lodāmuru mēs to oksīdu noberžam, gaiss vēl klāt nav ticis un alva pielīp ;)

Vēl viens padoms kā apalvot ļoti tievus lakotus vadiņus no dažādiem tinumiem: ņemem aspirīna tableti (acetilsalicilskābes) un uz tās ar karstu lodāmura galu to vadiņu apalvojam :). Vēlāk es piešāvos ka aspirinā tablete nav obligāta, tā tikai paātrina procesu. Galvenais ir karsts lodāmurs...

Link to comment
Share on other sites

Lodēt reiz pratu... Visādus multivibratorus, diožu kontrolierus un citus štruntiņus biju salodējis. loģisko mikreni izlodēt protu... lodāmurs man vecais krievu tāds ar sarkanu spalu. kolofonijs ar vecais krievu laika Za 90 kop.

Link to comment
Share on other sites

Guest m_vix

nu uz manas bundžas stāv rakstīts канифоль... bet laikam tiešām, kāda starpība, galvenais, ka domājam vienu un to pašu...

 

ar mani i tā - jo sīkāka detaļa jāpielodē, jo nežēlīgāk trīc rokas... pieredzes trūkums viennozīmīgi...

Link to comment
Share on other sites

Guest Geryzz

ar mani i tā - jo sīkāka detaļa jāpielodē, jo nežēlīgāk trīc rokas... pieredzes trūkums viennozīmīgi...

 

Dzeršana viennozīmīgi...

Link to comment
Share on other sites

lodeeju ljoti maz (rokas taadas paliikas :x ), arii ar padomju laiku verkjiem un vielaam.

jonixins, a kam tu izmanto aspirinu?

Link to comment
Share on other sites

Guest arno

ar to aspirīnu - nu iebāziet to sev d...ā, varbūt labāk paliks, - vienīgā vieta, kur viņš ir vajadzīgs - ja jāapalvo izolētie transformatoru tinumi. Paņemiet lodāmuru un mācieties lodēt. Čigliņi!

p.s. to Ansis Vīksniņš - nu un ko tad tu slēp to sastāvu? Pilnīgi ticu, ka atsevišķi skābes-sārma un vēl visādu "mēslu" sastāvs spēs atvieglot "nabaga" lodētāju likteni :D:D:D - tomēr uzskatu - cilvēkam pirmkārt jāprot turēt rokā lodāmuru, tieši tā pat kā viņam jāprot turēt rokā pildspalvu.

Link to comment
Share on other sites

Nu ko jūs ņematies?! Kopš bērna kājas es viņu (un visi vīrieši ģimenē) sauc par kalifoniju (krieviski - kaņifoļ); bieži krievu laikos, veikalos, varēja redzēt nepareizi tulkotus uzrakstus latviešu val., uz kalifonija buņdžiņām.

Vēl trakāk, viens te minēja ķīmisko elementu - kalifornijs! :shock: ,tai laikā kad kalifonijs ir viela dabā, patiesībā ko iegūst no skujukoku sveķiem (laikam priežu). Bērnībā staigājot pa mežu gadījās redzēt, ka priedes mizā ir sagrieztas rievas V burta formā, kura apakšdaļā ir piestiprināta konusveidīgs trauciņš.

Lodējis esu daudz, brālis vēl vairāk un tēvs kopš savas jaunības (50. gadi), kad sāka ar radiosportu ņemties.

Kas attiecas uz skrūvgriezi, tad tā arī ir pareizi, nevis "..grieznis" :shock:

Link to comment
Share on other sites

Aspirīns man personīgi ļoti labi noder tieviem vadiņiem laku vai emalju noņemot.

Tieši tā! Ir vadiņi, kuri pēc uzbūves ir smalki diedziņi, kuriem apkārt ir apvīta kapara dzīsliņa. Tādus noalvot ir ļoti grūti un tad talkā tiek ņemta acetilsalicilskābe (aspirīns).

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

:arrow: jonixins: Pārprati. Ir tādi vadi - diegam apkārt aptīta plakana kapara loksnīte. Tas tapēc, lai lokot neparlūstu, kādreiz ar tādiem savienoja klausuli ar telefonu.

 

Bet aplodēt viņu var elementāri, nekāds aspirīns tur nav vajadzīgs.

 

:arrow: Brutto:

KOLOFONIJS!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

lielais vairums te izcili speci savaakusjies....

mhhhhhhh

paarsvaraa normaalu lodeejumu pat sapnjos nav redzeejusji, bet nu spriezj kaa!!.......

peec voteem spriezjot 77% MAAK LODEET......

psc

labs cilvēki...

Link to comment
Share on other sites

Katrs spriež pēc savas pieredzes - nav ko pārmest, ja cilvēks dzīvojis tumsonībā. Es arī savulaik biju tāds padumšs, līdz viens experts mani apgaismoja ar ciparu elektronikas pamatprincipiem, tad arī daudzi uzskati pagriezās citā virzienā.

 

P.S. Es neteiktu ka esmu specs, bet šo to esmu salodējis, kas strādā, skan vai dod kādus citus acīmredzamus labumus.

 

lielais vairums te izcili speci savaakusjies....

mhhhhhhh

paarsvaraa normaalu lodeejumu pat sapnjos nav redzeejusji, bet nu spriezj kaa!!.......

peec voteem spriezjot 77% MAAK LODEET......

psc

labs cilvēki...

Link to comment
Share on other sites

Guest tango55

Pareizāk laikam kolofonijs.izmanto arī mūziki ierīvē stīgas.

_________________

Ziņojums pievienots no BOOT.LV WAP

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Guest Andritis

Lodēšana vispār ir kā slimība lodeju tik 2 gadus, vienu no tiem taa nopietnaak. Biezzi atnaakot no skolas kaajas darbu vietaa saku lodeet kaut kaadus suudinnus. Vieniigaa probleema ka atri papbeidzu lodeet. Laikam tas kolefaanijs izraisa atkariibu :D

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Lodējis neesmu.

Cik saprotu, tad lodalva sastāv no 60% alvas un 40% svina (nu, izņemtot to bezsvina lodalvu, kas laikam tiek retāk lietota).

Vai kausējot to svinu neizdalās arī kādi svina tvaiki, ko var, negribot, ieelpot?

Link to comment
Share on other sites

Guest snail

Lodēju tikai extra gadijumos ar veco padomijas lodāmuri, daru to reti, protams ar labākiem lodāmuriem ir ērtāk darboties

p.s. pēdējā laikā lodāmuru piekritēji paliek mazāk

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

Vai kausējot to svinu neizdalās arī kādi svina tvaiki, ko var, negribot, ieelpot?

ja tiek ieveerots temperatuuras rezjiims - nee

neiesaku paarsniegt 380 graadus uz asmenja

Link to comment
Share on other sites

neirons

Korlofornijs :D

Egliites zaljaas :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest snail

neirons:

nepīpē tik daudz, atstāj kādu neironu sev!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

 

Atcerieties, ka lodēšanas procesā izdalās veselībai kaitīgi alvas un svina izgarojumi! Nekādā gadījumā nedrīkst noliekties pār lodēšanas vietu un ieelpot izgarojumus! Vasarā pēc iespējas lodējiet pie atvērta loga, ziemā biežāk vēdiniet telpas! Pēc lodēšanas obligāti nomazgājiet rokas siltā ūdenī ar ziepēm!

Ne visas lodāmura smailes var tīrīt ar vīli un smilšpapīru.

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

tās, kuras lieto augstākminētā pajoļsaita apmeklētāji, visas var berzēt ar vīli.

Link to comment
Share on other sites

 

Līdz šim jūs esat lodējuši, kā pilnīgi vepri.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...