Jump to content

CPU un HS pulēšana


Guest RoLeRzzz
 Share

Recommended Posts

Guest RoLeRzzz

Tātad. Vienu dienu man uznāca vēlēšanās uzlabot savu veco celeronu. Es aizgāju uz būvmateriālu veikalu un nopirku dažāda rupjuma smilšpapīrus (230, 400, 600, 800, 2000, 2500) gribējās jau dabūt arī 1000 un 1500 smilšpapīrus un pulējamo pastu, bet veikalam šis preces nebija, nekas kkā iztiku.



Kad biju mājās visu nopucējis (pamācību pins internets), beigās sanāca šitā:

radiātors* CPU*(tas labājā pusē)

 

*atvainojos par kvalitāti bildēts ar siemens c75


 

**ja nevar atskaņot lejupielādējiet GOMplayer. Man viņš baigi labi patīk

 

Šito redzēdams es sapratu, ka virsmas ir gandrīz perfekt līdzenas un izdomāju iedarbināt šo Celeronu ar 500Mhz 83MhzX6 jeb 100Mhz overkloku un BEZ TERMOPASTAS!!! :-) Video šeit: BezTermoVideo**

Uzņemot video ļoti steidzos, jo maks uzņemšanas ilgums c75 ir 30 sekundes.

Temperatūras bija šādas windowā: Dīkstāvē Nogruzīts

Interesanti ir tas, ka stāvot dīkstāvē iekš BIOS cpu ir karstāks nekā dīstāvē iekš window.

reku vēl bildītes: 1 2

P.S. Šis radiātors īstenībā ir paredzēts videokartei, bet manai vid kartei nav termodačiks, tāpēc es viņu pielāgoju priekš CPU, tikai vevarēju uzmontēt HS ventilātoru, nācās inprovizēt, kā tas labi redzams 1. bildē.

Pēctam es pamanīju, ka viņi abi viens ar otru ''salīp'' kopā. Reku video 3gp formātā
SALIPĒJI**

Labots - RoLeRzzz
Link to comment
Share on other sites

Ziedonis

Ko esi ieguvis palaižot cpu bez termopastas, ja drīkst zināt? :neutral:

Link to comment
Share on other sites

Guest ocx

Pulējamā pasta neder šādām virsmām. Tā tikai pasliktina siltumvadītspēju. Spogulis nav galvenais, galvenais ir perfekti līdzenas virsmas bez rievām.

Iekš BIOS procesoram NAV dīkstāve.

Link to comment
Share on other sites

voltrix
Interesanti ir tas, ka stāvot dīkstāvē iekš BIOS cpu ir karstāks nekā dīstāvē iekš window.

Es teiktu, ka neviena programma nevar parādīt datora temperatūru tik precīzi kā bios, gan jau saproti, ko es ar to gribu teikt.

Link to comment
Share on other sites

Guest ocx

Es teiktu, ka neviena programma nevar parādīt datora temperatūru tik precīzi kā bios, gan jau saproti, ko es ar to gribu teikt.

Nu pusīt, te tu smagi kļūdies.

Link to comment
Share on other sites

Guest RoLeRzzz
Ko esi ieguvis palaižot cpu bez termopastas, ja drīkst zināt? :neutral:

 

Esmu ieguvis temperatūras kritumu un lielaaku OC potenciālu savai videokartei.

 

Objektīvam mērijumam viens un tas pats rezultāts jāsalīdzina bez pastas gan pirms gan pēc slīpēšanas.

 

Redz, manas domas ir tādas: ja reiz ražotājs uzskatītu, ka perfekti līdzena virsma varētu būt vitāli svarīga un spētu dot vērā ņemamus rezultātus, tas jau rūpnieciski tiktu paredzēts. Ar roku tāpat nekad neoslīpēsi perfekti. Pat uz spogulētām virsmām paliks mikrorelefs. Bez tam, ja ir normāla termo pasta, tad nav nekā labāka par mikro reliefa izlīdzināšanu.

Pulējamā pasta neder šādām virsmām. Tā tikai pasliktina siltumvadītspēju. Spogulis nav galvenais, galvenais ir perfekti līdzenas virsmas bez rievām.

Iekš BIOS procesoram NAV dīkstāve.

 

TITAN Ražotājs perfekti līdzenu virsmu netaisīs kkādiem low-end radiātoriem, pārāk daudz laika aizņem priekš konveijera un 2-6C viņam neliekas tā vērti.

 

Jā es arī gandrīz perfekti līdzenu virsmu arī dabūju, un ar pulēšanu es pārāk nesteigšos, jo manuprāt tā ir vairāk tāda Bling-Bling padarīšana. Es jau ar roku neslīpēju es to darīju ar smilšpapīriem uz stikla gabala.

Pareizāk ir pulēt ar termopastu. Es pareizi sapratu?

Link to comment
Share on other sites

termopasta nav abraziiva un ir paredzeeta temperatuuras apmainjai

Link to comment
Share on other sites

Krelin

Vot es te arī grasos, aiz neko darīt, vienu pasīvo GPU redeli puļēt, tā neko arī bija sanācis, bet gudrītis pa voiloku pavilku... Gribēju pajautāt par zobupastu, esmu dzirdējis, ka uz beigām jamā darot brīnumus. Kāds ir mēģinājis?

Link to comment
Share on other sites

Guest RoLeRzzz

Zobupasta var noderēt kā pagaidu variants termopastas vietā Esmu arī mēģinājis un siltumvadiitspēja bija ciešama.

 

es mēģināju arī pulēt ar viņu, bet jēgu nekādu neredzēju, varbūt nepareizā zobupasta :)

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Ko Jūs saprotat no karavīra siksnas sprādzes pulēšanas smalkumiem. :roll: Protams, ka 83.gadā es to pulēju ar zobupastu, tad jau zobu pulvera vairs nebija /pareizāk sakot nebija populārs, un man tādas aizdomas, ka zobu pasta arī labāk "pievelk"/, bet tas tik tāds paliatīvs, kad nevarēja tikt pie goijas pastas,... kā zināms tur visu čiepj viens otram, it īpaši učebkā... Sprādze palika tāda matēta un blāva - uzreiz varēja atšķirt no "īstās pastas" īpašniekiem... Domāju ka iepriekšējam sprādzes stāvoklim nebija īpašas nozīmes... zobu pastā, tikai ne gela, ir abrazīvs, bet tikai tāds parupš... armijā, dzirdēju, ka tika pielieots arī rīvēts ķieģelu pulveris, - līdz tik radīkāliem soļiem nebiju ticis.... arī filcs,... Vispār teorētiski rievas pat ir labi uz siltumnovadošās virsmas, bet ir viens moments, ka zināms jebkurš metāls pārklājās ar oksīda kārtiņu, kas ne visai labi pārvada siltumu- un tas naf labi :eek: ... un ej nu notīri to kārtiņu, ja rieviņas /jeb švīkas/ ir desmitā daļā no mm... tāpēc vienkāršāk ir nopulēt tā lai spīd kā kaķim aiz astes... gadījumā ja švīkās ir tik platas un tik seklas, ka tās var nopulēt, bez radiatora pamatnes virsmas izlīdzināšanas, tad tās var palikt un teorētiski vēl palielielinās siltuma atdeves virsmu, bet nu protams ka termopasta tādā gadījumā ir jālieto gan.... :roll:

Labots - Tubus
Link to comment
Share on other sites

Guest RoLeRzzz

Ak, mans Dievs! Mī un žē! :shock: Es vai apkritu no smiekliem:) Pasaki vēl, piparmērtu zobu pasta, jo tām muti dzesē :):mrgreen::lol:

 

Bet ko tu darītu, ja tev būtu beigusies termopasta, bet referāts vēl nav pat iesākts un jānodod jau rītdien?

Nu bet re ka kompis joprojām strādā+ istabu piepildīja patīkams piparmētru aromāts :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

puike99

Ja tas referaats buutu tik svariigs lai uz procha liktu zobu pastu tad es nemaz nekjertos kompja iekshaam klaat pirms nebuutu vinju pabeidzis...

Link to comment
Share on other sites

Guest ocx

Bet ko tu darītu, ja tev būtu beigusies termopasta, bet referāts vēl nav pat iesākts un jānodod jau rītdien?

Nu bet re ka kompis joprojām strādā+ istabu piepildīja patīkams piparmētru aromāts :mrgreen:

Nodotu referātu nākamgad.

Link to comment
Share on other sites

Guest RoLeRzzz

jūs vispār kādreiz esat to mēģinājuši? Nopietni temperatūras ir pat ļoti normas robežās, tikai vaja to zobupastu nomainīt kādu 2 dienu laikā. (pirms viņa sakalst) Protams es viņu neesmu mēģinājis uz procesoriem bez heatspreader, Pasarg dievs! :grin:

Link to comment
Share on other sites

Guest RoLeRzzz

Bullshit!

 

Reku links, kas varētu jums likt pārdomāt par termopastas karstumvadītspējām(pirmajās dienās)

 

http://www.dansdata.com/goop.htm

reku links uz salīdzinājumu

Firing up my Minty Fresh Thermal Transfer Experiment produced, rather hilariously, an excellent score - 0.47°C/W.

 

That's right - Toothpaste Superior To Arctic Silver 3! Film At Eleven!

 

This was only over half an hour, though. When I removed the cooler from the heater, the toothpaste that'd been squished out around the edge of the contact patch was already dry and crusty, and the rest of the paste would follow soon enough. It'd be just minty white dust inside a week, and probably wouldn't work much better than no thermal compound at all. Maybe worse.

 

But in the short term, and assuming you don't bridge any contacts with it (it's sufficiently conductive to cause problems), it would seem that toothpaste works just fine as thermal compound. If you're almost out of genuine thermal goop, can't get any more right away, and know you're going to be reseating a processor cooler umpteen times as you fool around with whatever it is with which you are fooling around - well, you can probably make do with toothpaste.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest RoLeRzzz

Es teicu:

Zobupasta var noderēt kā pagaidu variants termopastas vietā Esmu arī mēģinājis un siltumvadiitspēja bija ciešama.

 

Vai es kkur pieminēju ka zobupasta var der kā ilgstošs siltumvadīšanas risinājums?

 

Vispār te jau ir aizgājis kārtīgs offtopic. :D

Link to comment
Share on other sites

lodzinjsh

Zobupasta var noderēt kā pagaidu variants termopastas vietā Esmu arī mēģinājis un siltumvadiitspēja bija ciešama.

 

es mēģināju arī pulēt ar viņu, bet jēgu nekādu neredzēju, varbūt nepareizā zobupasta :)

 

...dzirdēju, ka azbesta loksne arī labi iederas starp proci un kūleri :roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest RoLeRzzz
(labots)

Es teicu:

Zobupasta var noderēt kā pagaidu variants termopastas vietā Esmu arī mēģinājis un siltumvadiitspēja bija ciešama.

 

Vai es kkur pieminēju ka zobupasta var der kā ilgstošs siltumvadīšanas risinājums?

 

Vispār te jau ir aizgājis kārtīgs offtopic. :D

 

...dzirdēju, ka azbesta loksne arī labi iederas starp proci un kūleri :roll:

 

tas tā verētu būt? Šīferis=azbests? (varbūs kļūdos)

Labots - RoLeRzzz
Link to comment
Share on other sites

ne jau naudas lieta. provincee katraa stuurii nav termopasta pieejama.

Link to comment
Share on other sites

Guest ocx

Artic Silver 3 ir crap. Mana vecmāmiņa labāk siltumu vada.

Ielicis kautkādu līku linku, tagad fanos par zobupastu. Tu labāk zobus būtu mazgājis, un netērētu lieki zobupastu.

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

tas tā verētu būt? Šīferis=azbests? (varbūs kļūdos)

kljuudies

sjifera sastaava ir azbests, bet taa asbests ir miiksts balts, irdens materiaals, kuru ljoti labi izmanto

TERMOIZOLAACIJAI !!!!

taa kka starp kuuleri un proci nebuutu praata darbs.....

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

dura.. tas lai kuleri pasargaatu no paarkarshanas!!

Speciaalisc.. ibio!!!

Nodegs ventilatoers, citu dzeju skaitiisi!

Link to comment
Share on other sites

lee_cooper

Bet ko tu darītu, ja tev būtu beigusies termopasta, bet referāts vēl nav pat iesākts un jānodod jau rītdien?

Nu bet re ka kompis joprojām strādā+ istabu piepildīja patīkams piparmētru aromāts :mrgreen:

procis pilnvertigi stradas ari bez thermokakas un tas ka vinjam bus par paris gradiem augstaka temperatura, nekadigi neietekmes cpu darbibu.

Esmu ieguvis temperatūras kritumu un lielaaku OC potenciālu savai videokartei.

ka var iegut lielaku oc potencialu videokartej, palaizhot CPU bez thermokakas?????

Link to comment
Share on other sites

Guest RoLeRzzz

ka var iegut lielaku oc potencialu videokartej, palaizhot CPU bez thermokakas?????

 

Ja nepamanīji tas ira videokartes kooleris un es viņu uz cpu uzliku TIKAI lai notestētu temperatūru atšķirības, jo kā jau teicu manai videokartei nav iebūvēts termometrs!

 

Ielicis kautkādu līku linku, tagad fanos par zobupastu. Tu labāk zobus būtu mazgājis, un netērētu lieki zobupastu.

 

Neviens šeit nefano par zobupastu. vienkārši es parādīju ka zobupastu vae rkstremālos gadījumos droši smērēt.

 

 

Ak dievs, es šeit dalos savā pieredzē bet te daži vēl izdomā man uzbraukt, jo redz es kko neesmu precīzi noformulējis, vai ielicis nedaudz novecojušu testu.

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

molekulu defrakcija, dispersija, demisija...

mle

IDEAALI gludu virsmu saskaree notiek molekulu migraacija vai hvzkaatosauc...

elementi vairs nav atdalaami...

mhhhh

pasviitroju IDEAALI gludu virsmu gadiijumaa....

Link to comment
Share on other sites

eMDiiPii

buutu labaak nopircis normaalu kuuleri nekaa jaajies ar visaadaam puleeshanaam u.c.

vari arii kaku iebaazt starp procesoru un heatsinku - arii pirmajaas dienaas vadiis straavu.

Link to comment
Share on other sites

Guest klf
(labots)

exsperementi ar procesoru pulēšanu ir lieliska nodarbe pirms referātu nodošanām.

jeb tev kompis no referatu rakstīšanas pārkarsa?????

 

ieliec starpā orbit winter fresh no tā mu'te ir vēsāka nekā no pastas.es tavā vietā ieliktu divas

Labots - klf
Link to comment
Share on other sites

Guest RoLeRzzz

Ārprāc! jūs esat vienkārši nepārspējami :D

 

Rakstu referātus, pulēju radiātorus kad gribu.

Es saprotu, to ka paudziem pilnīgi pox ka procik kompī uz 86 grādiem cepās, galvenais lai var CS rubīt. Redz, es cīnos par katru grādu. Mēs esam dažādi cilvēki, tāpēc bieži mums būs grūti vienam otru saprast.

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

Rakstu referātus, pulēju radiātorus kad gribu.

te nu tev ir absoluuta taisn iiba :>

Link to comment
Share on other sites

Grisha

Ārprāc! jūs esat vienkārši nepārspējami :D

 

Rakstu referātus, pulēju radiātorus kad gribu.

Es saprotu, to ka paudziem pilnīgi pox ka procik kompī uz 86 grādiem cepās, galvenais lai var CS rubīt. Redz, es cīnos par katru grādu. Mēs esam dažādi cilvēki, tāpēc bieži mums būs grūti vienam otru saprast.

 

Mjaa muusdienu jaunatne - referaatus rakstam peedeejaa briidii... . Procesors NEKAD normaali,kur veel pilnveertiigi nestraadaas bez termopastas - esmu personiigi uz taa aplauzies, ka aizmirsu termopastu iesmeereet - kopmis pat iekshaa negribeeja sleegties. Par laimi lietoju tikai Intel procesorus, kuri nespraagst saliidzinot ar AMD, kas uzspraags pie jebkuras izdeviibas.

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

Procesors NEKAD normaali,kur veel pilnveertiigi nestraadaas bez termopastas - esmu personiigi uz taa aplauzies, ka aizmirsu termopastu iesmeereet - kopmis pat iekshaa negribeeja sleegties.

nekad nesaki nekad, bet daljeeji tev taisniiba

kapeec? skaidroju:

ja procesoram ir iipasji slikta sakjere ar dzeseejosjo virsmu - notiek sekojosjais

procesoram ir ljoti maza masa un siltumietilpiiba, liidz ar to paraadoties straavai procesors uzkarst zibeniigi

jautaajumi ir?

Link to comment
Share on other sites

Guest ocx

a par ko iet iisti kaskjis ?

ja 2vi metaali ir tik ideaali gludi ka saspiezot tos kopaa tie saliip (hujvinjzin kaa tas molekulu pievilkashanaas efekts saucaas bet pamatskolaa sensenatpakalj par to staastiija)

Difūzija.

Pilnīgi perfekti līdzemans virsmas NAV. Mikrorievas ir vienmēr. Un difūzijai nepieciešams ļoti ilgs laiks, it īpaši metālam. Ļoti vecām grāmatām, kuras ilgi nav aiztiktas, bieži vien ir lapas salipušas kopā. Tā ir difūzija.

Termopastas siltumvadītspēja ir krietni labāka nekā gaisam, un krietni sliktāka nekā alumīnijam, varam vai sudrabam. Ja starp procesoru un redeli mikrorievās ir gaiss, procis var nocepties ļoti ātri. Tādēļ ir jālieto termopasta pēc iespējams plānākā kārtā.

 

Rakstu referātus, pulēju radiātorus kad gribu.

Es saprotu, to ka paudziem pilnīgi pox ka procik kompī uz 86 grādiem cepās, galvenais lai var CS rubīt. Redz, es cīnos par katru grādu. Mēs esam dažādi cilvēki, tāpēc bieži mums būs grūti vienam otru saprast.

Tu vēl esi jauns un stulbs, daudz ko tev vēl jāmācās...

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Gan jau, ka pulēšana kaut ko dod. Atstāt bez termopastas gan nevajadzētu. Pulētām virsmām vajadzētu pietikt ar mazāku termopastas daudzumu. Teorētiski - tā man šķiet. Praktiski - nezinu.

Link to comment
Share on other sites

Vaivars

vispaar jau

peec pasha pieredzes

zobupasta ir labaaka kaa titan peleekais drankjis

iespeejams ka ilgaakaa laikaa vinja sazhuust

bet nu man ir 4 kastes kur lietota zobupasta termopastastas vietaa

vienai jau paari gadam un temperatuuras joprojaam labas.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Valis

RoLeRzzz,

būtu intresanti ja Tu iesmērētu kādu termopastu starp tām nopuleetajaam virsmām un noziņotu rezultatu >> CPU temperatūru un lietoto termopastu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest RoLeRzzz

es jau labprāt tikai lūdzu mani apgādājiet ar soc370 mātesplati, kurai ir viena šausmīgi advancēta funkcija kā cpu temperatūras nolasīšana :D

Jo šitai kkas nojūdzās un viņa vairs nestrādā korekti. Un tagad sēžu uz vienas intel mātesplates, ko latgalītē viens džeks novērtēja pa 25Latiem :lol: , ja es tādu pa 5 latiem nepirktu.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
mixxx2005

njaa, interesants topic's tejaa lietā vien ka D-lizard nekluup virsuu autoram RoLeRzzz'am jo cilveeks sevi pazemo pietiekoshi... un ja mani nevilj fakts ka normaalaa termopastaa ir ap 70% sudraba, tad tas apgaaztu sho te ''Termopastas siltumvadītspēja ir krietni labāka nekā gaisam, un krietni sliktāka nekā alumīnijam, varam vai sudrabam. ''ocx teikto..

 

bet anyway, nesmu neko shaadu meigjinaaajis ,bet varu uzreiz pateikt ka tavaam RoLeRzzz' ieprieksheejaas maates probleemaam vareetu buut kaads sakars ar zobu pastu :D

 

P.S. un tekstam par zekju difuuziju vispaar vienkārši dodam 10it kartupelju medaaljus :D

Labots - mixxx2005
Link to comment
Share on other sites

Guest Kasparz

Kas, tavuprāt, ir normāla termopasta? Nekonduktīvās termopastās sudraba nav vispār. Bez sudraba pulverizētā veidā ir arī saistvielas, kas pazemina siltumvadītspēju.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...