Jump to content

Pastiprinātājs neiet (Izdegushi droshinaataaji)


Dundurs
 Share

Recommended Posts

Taa shodien man atveda radinieks lietotu pastuuzi. Peec skata normaals 4x50w. Pie reizes komplektaa tjuuneri un ekvalaizeru arii. Sleedzu visu kopaa un 90klaat nekas neiet. Wtf? Sprauzhu vadus taa, shaa, beigaas nekaa. Radinieks ko teica ka pastuuzim var sleegt klaat 8Om tumbas, a man tas 90 ir 4Om. Veelaak izjaucu un skatos, pastipreklim puncii 6drosinaataaji. 2baroklii un 4 uz pashas plates. Iznejemu tos cetrus un skatos visi pushu. Domaaju varbuut vedot ir paarpliishushi no trieciena. Nee paskatos tuvaak visi vienaadi paarkushushi. Gribeeju zinaat vai taa ir pastuuzim kaada aizsardziiba, ja piesleedz mazaak Om tumbas. Bet varbuut radinieks jau taadu pastuuzi iegaadaajaas? Par ko vareetu liecinaat tie izdegushie doshinaataaji? Vai pastuuzim gals vai kaa? Peedeejais jautaajums: Ja izraadaas ka vainiigas 4Om tumbas, kaadu pretestiibu lai liek starpaa?

Labots - Dundurs
Link to comment
Share on other sites

Nu pievienojot S90 tumbas, vajadzētu būt tā ka viņas skanētu, bet pie lielākiem skaļumiem pastiprinātājs karst, slēgtos laukā, vai nostrādātu aizsardzība. Uzreiz pieliekot tumbas un slēdzot iekšā nevar būt ka uzreiz visus drošinātājus sabeigs. Es pats esmu klausījies S90 pie vairākiem pastūžiem, kuriem var slēgt tik no 6 vai 8 omiem. Uz maza skaļuma var klausīties cik grib, un nemaz nekarst pie lieliem sākas problēmas.

Labots - joks7
Link to comment
Share on other sites

Dundurs

Nu tad skaidrs, laikam jau pastuzi atvedot bija nodegushi droshinaataaji. Nu ko riit jaaiet pakalj jauniem. Tiem tachu buutu jaatrisina probleema. Jaa bet es gribu klausiities uz pilnu klapi taas S90

Link to comment
Share on other sites

drošinātāji nedeg laukā tāpat vien. 99% ka tur jau ir kas nodedzis, un visdrīzāk ka tie ir gala pakāpes tranzistori. Cik nācies redzēt pastiprinātājus ar izblieztiem drošinātājiem, tad tā arī bija...

Link to comment
Share on other sites

Dundurs

bet tos gala pakaapes tranzistorus tak var nomainiit.

Link to comment
Share on other sites

Guest snail

S90 nelietoju jau ilgu laiku bet ja man atmina nevil tad taam bija 8omi, tajaa laikaa tika lietoti 3 pastiprinaataaji un nebija nekaadas probleemas(arii uz 4omi), drosinaataaji(stikls) pats no seviim sapliist nevareeja, tur vienkaarsi vareetu buut noslodze uz tumbas<->pastiprinaatajs(atkariba kaada pretestiiba katram), katraa gadijumaa ar tiem Raadiotehnikas pastiprinaataajiem bija nemitiigas probleemas

Link to comment
Share on other sites

Dundurs
(labots)

Tas nav radiotehnikas pastuuzis. Daudz jaunaaks. Vareetu buut kaads 95 gads. Varbuut veel jaunaaks. Katraa zinjaa daudz mazaaks par RRR pastuuziem

Labots - Dundurs
Link to comment
Share on other sites

Visas modernās elektronikas ietaises ir uzbūvētas tā, lai maksimāli aizsargātu drošinātāju un tas izdegtu pats pēdejai, kad viss pārejais jau ir sadedzis. Tas ir Merfija likums radiotehnikā un tur neko nevar darīt!

Link to comment
Share on other sites

Vitalii

Tas nav radiotehnikas pastuuzis. Daudz jaunaaks. Vareetu buut kaads 95 gads. Varbuut veel jaunaaks. Katraa zinjaa daudz mazaaks par RRR pastuuziem

 

- mazāks par RRR pastūžiem - un jauda lielāka = 50W -> (2 x 25) vai shis variants nebūs pareizāks!

nagribas minēt...nu uzrādi vismaz modeli, tad jau sazīmēsim!

Link to comment
Share on other sites

Dundurs
(labots)

Nu taa shodien ieliku jaunus droshinaataajus. Bet shoreiz neizdega visi 4 bet tikai 1, nomainiiju to bet taa pat izdega. Viens ir skaidrs kaut kas iet uz iiso. No pastuuzha naak elektriibas cherkstonja, nu taada kaa augstspreiguma liinijaas. Paklausiijos naak no baroklja. Bet it kaa nekas nesmird un nekuup. Pastuuzis METZ-Mecasound AX-4970. Cik saproti taadus laikam vairs nerazho. Jo googles tante neko par shaadu briinumu nespeeja atrast. Ja nu vieniigi ebay.de piedaavaajumus. Manuaalis man arii nav. Ekvalaizers un tjuuneris naak komplektaa. Tiem nav ne vainas. Ja kas varbuut zinat apmeeram kas par probleemu un cik vareetu izmaksaat, un kur vareetu saremonteet? Ja kas pastuuzim ir 4 izejas A: L-R un B: L-R. Domaaju ka uz kanaalu 50w tapeec ka uz pastuuzha indikatora ir atziime 50w.

post-61810-1179251756_thumb.jpg

Labots - Dundurs
Link to comment
Share on other sites

Mans minejums, bet tikai minejums - ar sho pastiprinataju tika klausiti neorigjinalie diski vai zagta muzika. Elita no MicRec sachakreja, koroche :-D

Link to comment
Share on other sites

Dundurs

Kaa tev ar galvu. tu redzi ka tur kaadas CD un kasetes var ielikt.

Link to comment
Share on other sites

:) Visticamakais ir bijusi parslodze, bet kada veida - kas to lai tagad zin. Nosvilis domaju ka nekas nav. Pasham ir trapijushies ar izdaudziitiem droshinatajiem un pec to nomainjas nekadu problemu.
Link to comment
Share on other sites

Dundurs

Kaa jau mineeju drosinaataaji ir nomainiiti, bet vienalga 1 no tiem tiek izdedzinaats visu laiku.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis

Aiznes pie radiomeistara Cēsu ielā 19 -1.stāvā. Sakarīgs speciālists.

Labots - Stepselis
Link to comment
Share on other sites

Dundurs, ja pats no tā visa neko nesajēdz, tad nes pie meistara un neuzdod glupus jautājumus. Ja gribi pats taisīt, tad ņem testeri rokās un pārbaudi izejas traņus. Tai kanālā, kur sit ārā drošinātāju, visdrīzāk izejnieks ir izsists. Lai gan vislabāk papēti shēmu un noskaidro uz ko vispār tie drošinātāji stāv. Varbūt tev drošinātājs stāv pirms taisngrieža tiltiņa un izbliezta ir viena diode. Vārdu sakot, ja rokas aug no īstās vietas, tad sildi lodāmuru un taisi pats. Ja nes pie meistara, tad vispirms noskaidro tā aparāta tirgus vērtību. Kārtigs meistars par savu darbu ari kārtīgi prasa, bet pie tāda meistara, kurš visu labo par piecīti, labāk nenes. Vārdu sakot, noskaidro, vai to aparātu var salabot par saprātīgu sumu.

Link to comment
Share on other sites

Reāli tam pastūzim ir divi kanāli, tas, ka tur ir A un B izejas ir pavisam kas cits. TAs domāts, lai pie tā pastūža var pieslēgt 2 pārus skandas, un tā skomutēt pēc vajadzības. t.i. divas ielic vienā telpā, otras divas citā, un tad pēc vajadzības slēdz skaņu vai nu abās telpās vai vienā.

Tas, ka sit ārā drošinātāju, visticamāk tiešām saistīts ar kādu no gala pakāpes tranzistora nobeigšanos. Bet tā, tiešām līdzēs visticamāk tikai meistars. Ja nu vienģi ātri apgūsi vismaz kaut kādus minimālsu elektronikas pamatus.

Link to comment
Share on other sites

Vitalii

Nu taa shodien ieliku jaunus droshinaataajus. Bet shoreiz neizdega visi 4 bet tikai 1, nomainiiju to bet taa pat izdega. Viens ir skaidrs kaut kas iet uz iiso. No pastuuzha naak elektriibas cherkstonja, nu taada kaa augstspreiguma liinijaas. Paklausiijos naak no baroklja. Bet it kaa nekas nesmird un nekuup. Pastuuzis METZ-Mecasound AX-4970. Cik saproti taadus laikam vairs nerazho. Jo googles tante neko par shaadu briinumu nespeeja atrast. Ja nu vieniigi ebay.de piedaavaajumus. Manuaalis man arii nav. Ekvalaizers un tjuuneris naak komplektaa. Tiem nav ne vainas. Ja kas varbuut zinat apmeeram kas par probleemu un cik vareetu izmaksaat, un kur vareetu saremonteet? Ja kas pastuuzim ir 4 izejas A: L-R un B: L-R. Domaaju ka uz kanaalu 50w tapeec ka uz pastuuzha indikatora ir atziime 50w.

 

:), jau kordinātes meistara ir - Cēsu 19-1.

Varu ieteikt Indrānu ielā - pašā galā (vel no padomijas laikiem) labi meistari ar pieredzi - labo praktiski visu!

 

- Ja nav slinkums...atrauj vāku vaļā - nobildē barokli un gala pakāpi, lai varam spriest ko šamais ir spējīgs saražot K-jaudu (W)

Link to comment
Share on other sites

Aiznes pie radiomeistara Cēsu ielā 19 -1.stāvā. Sakarīgs speciālists.

 

var nest arī pārgaujā, Fabrikas ielā, turpat kur kabeļtelevīzija, tur aizmugures kambarī arī normāls specs

Link to comment
Share on other sites

WildGun

"Metz" ir (bija?) laba firma,tā,ka gatavojies labai cenai.Lai arī jauda ir visai viduvēja,remontēt vajag.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Taa shodien biju pie speca. Shis vairs nestrada cesu 19-1, vinjsh tgd seezh pie piena kombinaata. Vinjam pazvaniju, visu norunaju. Aiznesu vinjam pastiprekli. Onka, kaa onka, pavecs, laipns. Skatos ieriikojis normaalu darbniicu. Paiet 3min vinjs attaisa to kasti valjaa un nedaudz paskataas. Tad secina, ka pie vainas ir gala pakaapes. Nu jaaskataas cik man tas remonts maksaas. Solijaas 1-1,5 ned laikaa savest kaartiibaa.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Sorry, ka uzcelu augshaa sho mironi. Pastuzis jau sen sataisiits un darbojas. Ilgi gan tika taisits. Beigas pastuzi partaisija uz mikreneem. Taa jau darbojas normaali. S-30 kustina ideaali uz pilnu jaudu bez kropliem. Bet problemas sakas ar s-90, kustinat ta, kustina, bet skana kaa no dibenss. Basi it kaa ir, pat par daudz, basinieks smagi elpo, vidi klusee un augsas spiedz. Rezultaataa nebaudaams troksnis. Nedomaaju, ka pastuzis ir pa svaku, jo meistars pats teica, ka s-90 jaiet mieriigi. Rezultaataa nosliecos uz 90niecu filtriem, kuri varetu but sacakareeti, jo kadreiz dragaaju s-90 uz U-101 pastuzha, kas vinjas nevilka, bet taa pat uz max biezhi klausijos. Vai vaina varetu but akustikaa, nevis pastuuzii?

Link to comment
Share on other sites

Ja jau vienas tumbas darbojas, bet otras nē, tad skaidrs,ka otras ir bojātas. Tas, ka arvienu pastiprinatāju katra akustika skan savādāk, ir jau augstākā pilotāža sakaņu tehnikā, bet Tv vienkarši neskan vidējo frekvenču skaļrunis. Paņem testeri un pārbaudi skaļruņus. Filtri iziet no ierindas ļoti reti. Vismaz es nēsmu redzēji nodegušus filtrus, bet skaļruņus gan.

Link to comment
Share on other sites

Konstatators

Pilnīgi iespējams, ka tām vecajām tumbām tiem vidiem ir tikai atlīmējies kāds no pielodētajiem vadiem vai citas, vienkārši risināmas problēmas, nav jau obligāti jābūt skaļrunim beigtam. Vidējie skaļruņi jau parasti nelido ārā, biežāk izbeidzās basinieks, vai pīkstulis.

 

Un es protams ļoti atvainojos, bet ja tā arī ir, kā Didzis saka, ka vidējais skaļrunis pistjec, tad nu piedodiet - ja to pats nevar konstatēt, tad par ko te vispār ir runa?

Link to comment
Share on other sites

Labs riits visiem. Shodien panjeemu s-30 un s-90 noliku abas blakaam un klausiijos. Kura skan labaak. Tomeer ar vidiem laikam probleema nebuus, jo uzliekot atskanjot tikai vidus, abam tumbam tie skaneeja vienaadi, taa pat arii augsas, bet uzliekot tikai basus 90niece ruuca, kameer s-30 deva araa suliigu basu. Respektiivi 90niecei baigi "elpo" basinieks. Bass nav izteiksmiigs, bet taads rūcošs. Basa vietaa man riib griida un pati tumba. Nu nedaudz pacakareejot ekvalaizeri un nonemot basus, kaut kaa jau skan.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
Dundurs

Laba diena biedri, pacēlu šito mironīti. pirms tiem pāris gadiem aiznesu pastūzi pie meistara valmierā, ņēmās ilgi, līdz sataisīja par pamatīgu sviestmazii, ja nemaldos paprasīja tik 20ls. Tad nu lieta sekojoša, pagājuši vairāki gadi, un šo gadu laikā pamazām šis komplekts (skat att.) izbeidzas:

 

Tunerim kaut kas ar kondensatoriem, ja nemaldos, jo pēc ilgstošas nedarbināšanas (mēneši) viņu var piešķilt uz pāris stundām, paklausies stundas 5-6 un viss beidzas, power lampiņa izdeg.

 

Ar ekvalaizeru noticis līdzīgi, klausījos, klausījos, līdz augstākminētā agregāta stāvoklis, power lampiņa izdzisa i vsjo.

 

Pastiprinātājs +/- knapi dzīvi velk, skaļuma/balansa pocis pilnīgi izdilis, mainot skaļumu čarkst, periodiski zūd kāds no kanāliem, 

 

Tātad, interesē vai kāds no biedriem, kas viņus labu (ivo, tornis) ir apņēmības pilni par kādu sakarīgu ciparu viņus taisīt, vai labāk man šito visu kādam par pāris eiro atdot?

Link to comment
Share on other sites

150 eur un lieta darīta.

 

Ja Dundurs nepiekrīt- varu izteikt savu piedāvājumu- man remontējamas tikai (!) divas kastes un nosauktā cena mani apmierina. :)

Vispābā varu izteikt piedāvājumu 3 variācijās. Īsi sakot, man uz plaukta acu priekšā jau labu laiku mētājas divi neejoši Luxman L-410 stiprekļi, kas man nepatīk kā viņi tur izskatās.

.

Tātad varbūt kāds no zinošiem forumiešiem ir ieinteresēts:

1. Savest tos kārtībā

 

2. Varu piedāvāt apmainīt divus neejošus L-410 pastiprinātājus pret vienu pilnībā ejošu tādu pašu pastiprinātāju

 

3. Vai arī vislabāk- varu piedāvāt abus neejošos pastiprinātājus kādam nopirkt par 200eur bez kaulēšanās.

 

Abi tika savulaik nopirkti ebayā kā ejoši. Vienu biju iedevis darba biedram, kurš itkā sataisīja, bet tomēr īsti nesataisīja- ir jāatrod kaut kur aukstais lodējums (viens kanāls īsti neiet). Otram "pilnībā ejošajam" pastiprinātājam nav elektrības vads un, to pieslēdzot pie elektrības un ieslēdzot, sāk aizdomīgi kūpēt pāris rezistori.

Labots - Luke
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...