Jump to content

Klaviatūras tīrīšana


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Parastām klaviatūrām šī problēma nav tik aktuāla - ja pārāk piesērējusi, var izmest muserā un gādāt jaunu.

 

Portatīvajiem datoriem gan jāizlīdzas kā var. Jau ilgāku laiciņu novēroju, ka daži taustiņi slikti spiežas, apakšā kaut kas sakrājies. Mēģināju ar putekļsūcēju izpūst, bet tādi sūdiņi kā mati pūšanai nepakļaujas. Tiem taustiņiem, kas vissliktāk spiedās, noņēmu virspusi, bet nu tā bieži nevar darīt, jo vairs neturēsies klāt.

 

Mošk pastāstiet savu pieredzi, it īpaši portatīvo datoru klaviatūras tīrīšanā.

 

Tā tas pasākums izskatās mehānisms zem taustiņa tuvplānā - estētiski nav, bet reāli.

 

keyboard_clean.jpg

Link to comment
Share on other sites

ir kaut kadi saspiesta gaisa balonini ( vai kaut kas tads ) kas peredzeti klaviaturu, un datoru ieksu tirisanai.

Link to comment
Share on other sites

Guest S1lver

nu nez varbut pilnigi iztirit visu, atskruvet visu klavu (ja tas laptopiem ir reali izdarit) bet ta, uz nakotni ja mati krrit tur un ed pie datora tad lieto prost kadu caurspidigo maisinju un nebus tadu problemu a kur paliknis izdari caurumu!!

Link to comment
Share on other sites

voltrix
bet ta, uz nakotni ja mati krrit tur un ed pie datora tad lieto prost kadu caurspidigo maisinju

Šitas man patika :D

Link to comment
Share on other sites

Mēģini tos taustiņus tā uzmanīgi dabūt nost & pēc tam virsū. Man ir Logitec Ultrax Flat klaviere, kurai arī taustiņi ir uz šitā paša principa. Reiz mēģināju tīrīt. Tiesa - ātri pārtraucu, kad pieliekot pārāk lielu spēku vienam taustiņam tā baltā plastmasiņa mazliet ielūza. Taču, ja to dara ļoti uzmanīgi, vajadzētu būt OK. Bet, nu - bieži to, protams, nedarīsi. Labāk mēģināt izsargāties no šitādas drazas.

Link to comment
Share on other sites

eziitiss

Taa kaa man maajaas staav diezgan speeciigs kompresors, tad tiiru ar to, sanaak diezgan labi, lai gan ideaala tiiriishanas veida nav, jo tajaas vietaas kur ir kustiigaa dalja - mati, dziivnieku spalvas un auduma daļinas iesakņojas sameeraa speeciigi.

 

Ja kas tad no vecaa tipa klaviatuuraaam visgruutaak dabuut aaraa spageti (makaronus), jo meeginot tos iznemt tie sadalaas un izsmeereejaas :-D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

John Wayne

Vajag strādāt pie kompja plānos ādas cimdos kā Hitman un arī noskūt lisu galvu (atkal kā Hitman), problēma atrisināsies.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

John, bet ja nāk sievieši ar gariem matiem, tad šos skūt tākā negribētos :) Labāk tad patīru klaviatūru :)

Link to comment
Share on other sites

Cepuren jānēsā strādājot pie datora, cerupe. Un vispār nav ko bāzt galvu tik tuvu monitoram :mrgreen:

Reālākā metode jau laikam ir uzmanīga klavas izjaukšana - baigs čakars.

Link to comment
Share on other sites

smartdevil

njaa, tur bez kompresora nekaadi , nav domaats tiiriishanai, tas liidzveertiigais klizmai saspiestaa gaisa baloninjsh shito arii nedabuus aaraa, parastajaam klaviereem gan viegli izcelt visus taustinjus, tikai kjeepa liela :)

Link to comment
Share on other sites

chewbacca

...man maajaas staav diezgan speeciigs kompresors...

 

Doma nav slikta. :idea: Aiznes pie tuvēja benzīntanka un ar viņu putekļusūcēju vai kompresoru izpūt.

Zinu, zinu ideja diezgan dīvaina, ja nesaka vairak, varu iedomaties kā tas izskatītos, stāvi ar savu ļaptopu un tiri viņu kamēr citi lej benzinu :lol::lol::lol: .

Eij, bet ideja paliek ideja....

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...
Bonifacijs

Labu laiku atpakaļ sanāca uzgāzt uz klavieres kaut kādu lipīgu kompotu, lielumu notīrīju vis jau smuki, bet nu bij daži taustiņi kuri pec nospiesanas slikti atgriezas vietā, pagāja kāda nedēļa un viss itka normalizejas, bet nu vel joprojam ir viena kaitinoša problēma - labais AltGr taustiņš uz kura man ir garumzīmes vēl ik pa laikam gļuko un lai nostrādatu ir jāspiež stiprāk nekā parejie kā rezultata bieži sanāk ka rakstu bez garumzīmēm. Ta kā esmu varen iecietīgs un pacietīgs emu šādi nomuļļājis jau gandrīz gadu, bet nu pacietībai arī pienāk gals.

 

Karoče esmu nodomājis atskrūvet to klavieri vaļā, izmagāt ar tekošu ūdeni to pogu švammi un plānoju drusku izmercēt tās pogas vienlaicīgi spaidot - vajadzetu tam sīrupam izmazgāties ārā, tik jautajums ir sekojošs vai tik pēc tam nav kaut kā jasaeļļo tās pogas??? un ja jā tad kadi būtu ieteiktie varianti.  Klaviere parasta Lenovo KB-0225

 

Kaut kad pirms gadiem 15-20 sanāca man izgazt veselu karstas kafijas krūzi uz klavieres, toreiz fiksi izjaucu un vannā izmazgāju, uzreiz pēc tam negaja pet nakosajā dienā jau atkal strādaja gan, vienīgi es vairs nu galīgi neatceros vai stradaja normali vai arī nē, sen tas bija un tai laikā es ik gadu mainīju kompi

Link to comment
Share on other sites

Nezinu vai visiem modeļiem, bet ebajā var nedārgi iepirkt jaunu klavieri. Būs vienkāršāk nekā tīrīt veco, īpaši ja kaut kas uzliets.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nnoname

Vieniem ir vienkāršāk nopirkt ēbrejā jaunu (veicinot liekos un bezjēdzīgos atkritumus), citiem izjaukt un izmazgāt, un nē, nekas tur nav jāeļļo, tikai rūpīgi jāizbirstē ar trauku mazgājamo un kārtīgi jāizžāvē. Normālas desktop klavieres ir perfekti mazgājamas atšķirībā no laptopu un vienreizējām neizjaucamajām.

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Njā ebay neesmu ne reizes izmantojis, nezinu kā to dara un vispar nesaprotu kā var teikim no Vacijas atsūtīt klavieri teiksim par 5-6 eur ja pat vienkārši vēstuli nosūtīt maksā vairāk, labi ne par to ir stāsts

 

Ja citu ieteikumu nav tad vispirms mēģinašu izpeldinat to mantu un ja nestrādas tad meklēšu vietā jaunu

 

vai tiešām tur tas pogas nevajaga mēģinat ar kaut ko saeļļot lai strādajot neķeras, neapsūb metāls vai vēl sazin kas???


man ir aizķērusies ieroču eļļa izpūšamā aerosola baloniņā, dikti škidra, bet baidos ka tā varētu nederēt, kā nekā sadegušu pulveri un netīrumus šķaida, ka neizkausē plastmasu vai švammi

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

* Ēdot/dzerot pie datora jārēķinās, ka kaut kad, kaut kas viņam tiks uzgāzts un uzliets.

* Tās lietas, kas nav pieminētie spageti ar vai bez boloņas mērci parasti tīru ārā ar birstīti no matu/bārdas mašīnītes komplekta - ar to var forši pastumties nedaudz zem taustiņiem. Papildus uzslauku ar putekļu piesaistošo lupatiņu(tādas mēdz dot līdzi jauniem monitoriem.). Var kādas mitrās, spirtotās salvetes.

Nu un protams, tas, ka laptops pa starpai ir izslēgts, tiek apgriezts dažādos stāvokļos un spaidīt/viegli dauzīti taustiņi tādējādi cenšoties izkratīt drupačas kas tur varētu būt.

 

Ja ir gadījies saliet ar ko dikti lipīgu - nemocīties un uzsūtīt Ebay jaunu.

Laptopa taustiņi NAV paredzēti noņemšanai, kā tas ir ar parasto klavieri.

 

Jā, es arī esmu mazgājis 1 naktī klavieri, jo citas mājā nebija un nu dikti vajadzēja pabeigt vienu pasākumu - savādāk miskastē un miers. Neatmaksājas patērēt tik daudz laiku.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Jā šoreiz ir tieši ar lipīgo uz cukura bāzes darīšana, tapec arī domaju ka vajadzetu būt viegli izskalot. Laika man ir bezgala un patīk ķimerēties ar un bez jēgas, tā teikt sporta pēc. Ja kas varu paris dienas izvilkt ar kādu rezerves kompi. Tā tak PC klaviere


Vienīgi ka nepatīk bezjēgā ķimereties, ja ir skaidri zinams ka nekas nesanāks tad arī par sportu runas nav


Tikko ka iedomajos par talka pulveri, varbūt tadu vajag, hmm pagaidīšu vel kādu dieniņui varbūt kadam būs kads interesants risinājums

Link to comment
Share on other sites

 

 

nesaprotu kā var teikim no Vacijas atsūtīt klavieri teiksim par 5-6 eur

vispār jau tādas lietas parasti no ķīnas sūta par tiem pašiem 5-6 EUR

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Lielais darbs nu paveikts! Kopā ar žāvēšanu aizņēma vien 15 min. - nu ļoti parocīga konstrukcija šitāda darbiņa veikšanai - turpmāk pat necentīšos klavierei gružus izpūst un netīrumus ar salvetīti+spirtu slaucīt nost. Šitā ir fix and fertih, pie tam ideāli tīrs!! 

Labots - Bonifacijs
Link to comment
Share on other sites

 

 

Doma nav slikta. :idea: Aiznes pie tuvēja benzīntanka un ar viņu putekļusūcēju vai kompresoru izpūt.

 

ar riepu pumpējamo uzgali nekas normāls nesanāks. Viņš gaisu nepūš ar lielu spiedienu šaurā kūlī, bet gan uz visām pusēm. 

Link to comment
Share on other sites

Bonifacijs

Nu pēc šī barbariskā izgājiena ar klavieri - sk. attēlus - es saprotu ka nu vismaz tik prastai klavierei kā demolētā nav nekā vienkaršāka ka ar vannas beršanas birsti + šķidras ziepes pāriet pāri - būs ātrāk, ērtak un ar garantīju labak nekā kompresorēt, te gan jāatzīst ka ir man tads niķis 3x dienā vidēji ēst uz kompjūtergaldiņa zupu, otro, saldo utt. attiecīgi kalaviere bij ne tikkai putekļos bet notašķīta arī ar taukus saturošām daļām,  lai nu kā pats dikti priecīgs un lepns par sasniegto, jo pirmoreiz pirms ļoti daudz gadiem kad līdzīgu operaciju veicu, gāja ne tik jautri un plūdeni

Link to comment
Share on other sites

 

 

ir man tads niķis 3x dienā vidēji ēst uz kompjūtergaldiņa zupu, otro, saldo utt.

Nu tas liecina par izglītības un kultūras līmeni, nekad neesmu sapratis cūkošanos ar ēdienu pie datora

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...