Jump to content

VIASAT ,uzstādīšana?


mixxx2005
 Share

Recommended Posts

Lieta taada, rit dabuushu viasat komplektu , un gribeeju zinaat ,ka vinjsh jaapieliek????[lai normaali straadaatu] (vai tas ir iespeeljams, cilveekam kas pirmo reizi gar ko taadu graapstaas)

 

taatad vai varu pats vinju uzlikt, vai nav jaablekjo lieki 50ls ?

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Ir iespējams. Tepat forumā pat reiz bija diezgan smalki aprakstīts, kā tas darāms.

Link to comment
Share on other sites

nu gan tu esi slinks.Sakuma jau vajag gribas speku tad garanteju ka tu spesi uzlikt pasa spekiem,tikai palasi boot foruma sat sadaļu un tad ar konkretiem jautajumiem.Nav jegas malt vienu un to pasu vairakas reizes.

Link to comment
Share on other sites

mixxx2005
(labots)

- bet tagad radaas jautaajums sanjemu to kemplektu - taalaak sasleedzu tuuneri un lienu uz jumta skruuveet shkjiivi (kaa man vinjsh jaaskruuvee? ) , un taalaak savienoju skjiivi ar tuuneri un tuuneri ar teljuku un skatos?

 

 

drunk_lizard - to biju jau atradis izlasiiju bet pie skaidriibas netiku...

Labots - mixxx2005
Link to comment
Share on other sites

tas ir atkarībā kur dzīvo.piemēram visvienkāršāk ja dzīvo privātmājā vai kādā pirmā stāvā,kur var tikt klāt no visām pusēm.citādi piemēram ja dzīvo 3-stāvā,lieksi uz balkona,būs čakars,jo netiksi galvai klāt lai regulētu.visvienkāršākais saregulēt uz zemes un tad gāzt augšā

Link to comment
Share on other sites

Guest drunk_lizard

ja tu peec izlasiisjanas uzdod taadus jautaajumus, tad labaak samaksaa, savaadaak nekad neko neredzeesi...

Link to comment
Share on other sites

nu kautka ta :-) vajadzes vel tev lai reguletu 13 un 10 atsledzina ka ari skruvgriezis lai sastelletu.Pie sienas pieskruves ar 13 vai 17 atsledzinu.

Link to comment
Share on other sites

nu vecīt!!! ja jau tev nav skaidrs kā jaskrūvē, kā jaliek un doto infu nesaproti, nečakarē sev nervus un lai tevi vairāk neaprietu šeit sameklē labāk meistaru...

Link to comment
Share on other sites

taatad vai varu pats vinju uzlikt, vai nav jaablekjo lieki 50ls ?

 

Klau!Kur Tu tādu ciparu izrāvi par Viasat uzstādīšanu?

Ja Tavai bļodai 3 galvas,tad ~30ls.

Ja viena,tad~20ls.

Link to comment
Share on other sites

Pirmo reizi liekot čakars būs liels, vēlams likt dieviem cilvēkiem ja nav tiešas redzamības no šķivja lokācijas vietas līdz televizoram. Viens pie TV skatās vai ir signāls, otrs groza antēnu (ļoti lēnām). Ja mājai priekšā ir koki, tad arī var rasties lielas problēmas ar signāla uztveršanu. Man no mājas 6 m attālumā aug alkšņi visādi pusi no kānāliem nerādija vai arī raustījās, pārnesu antenu līdz žogam ielas pusē (kabelis kādi 25 m) un rāda visus kanālus ļoti labi.

 

P.S. Kurā miestā maksā 20 Ls? Rīgā par vienu galvu 50 Ls ir standarta cena.

Labots - andza
Link to comment
Share on other sites

Kuldīgā par vienu galvu 25ls.

Aizputē nevarētu būt vairāk.

Rīgā vienmēr pakalpojumi ir bijuši cenā ;)

Link to comment
Share on other sites

Tur kur es dzīvoju - visas galvas un 15ls ar visu uzstādīšanu! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Raimonds1

1. Astra chakaree uzstaadiishanu, uzdodas par Sirius 5E :)

2. Jaaprot pareizi izdzeest uzstaadiito, ja esi skeneejis kanaalus un nokjeeris nepareizo pavadoni

3. Vajag pacietiibu vai arii veiksmi.

4. stiprinaajuma stabilitaatei IR NOZIIME.

Link to comment
Share on other sites

Papildus jautājums!

Paņēmu Viasat komplektu ar vienu galvu, bet tagad gribētu redzēt arī Astra. Vai tas vispār iespējams? (Thomson) Kas man vajadzīgs ?

Labots - sunde
Link to comment
Share on other sites

Papildus jautājums!

Paņēmu Viasat komplektu ar vienu galvu, bet tagad gribētu redzēt arī Astra. Vai tas vispār iespējams? (Thomson) Kas man vajadzīgs ?

 

iespējams ir, vajag vēl vienu galviņu, papildus kronšteinu kas noturēs abas galvas, tad vajag deisiku (diseqc) kas savienos abu galviņu signālus

Link to comment
Share on other sites

Es Liivaanos samaksaaju 20ls par uzstaadiishanu.. :) visu raada kaa naakas :)

Link to comment
Share on other sites

Ja kāds duraks stāda šķīvi par 20Ls, tad jau labi. Tagad santehniķis par parastas izlietnes uzstādīšanu prasa 30Ls, bet SAT iekārtas uzstādīšana tā kā skaitās kvalificētāks darbs par santehniķa pakalpojumiem. Var jau būt es šai Pasulē esmu palaidis kautko garām, bet man šķit 20 Ls par šķivja uzlikšanu smieklīgi maza maksa.

Link to comment
Share on other sites

Ja kāds duraks stāda šķīvi par 20Ls, tad jau labi. Tagad santehniķis par parastas izlietnes uzstādīšanu prasa 30Ls, bet SAT iekārtas uzstādīšana tā kā skaitās kvalificētāks darbs par santehniķa pakalpojumiem. Var jau būt es šai Pasulē esmu palaidis kautko garām, bet man šķit 20 Ls par šķivja uzlikšanu smieklīgi maza maksa.

 

Piekritu tev !!!!!! 8)

Link to comment
Share on other sites

Guest gudza

Es neredzu par ko maksaat vairaak.Es pats lieku sev draugiem uz dazadiem raiditajiem sakot no amos liidz express 85 graadi ja to biezi dara tas aiznem 10 min un tiirs darbs salidzinajuma ar santehniku.mainiju dzivokli santehniku tas aiznema visu dienu.

Link to comment
Share on other sites

gudza, es gribu redzēt, kā Tu aizbrauksi līdz klientam, sameklēsi trepes vai uztaisīsi stalažas, piestiprināsi kronšteinu, samontēsi antenu, savilksi kabeļus, ieprogramēsi uztvērēju un viss tas pa 10 min. Kādam ir jābūt ideotam, lai jaunceltnē uzstādītu satelītu par 20Ls, ja saimnieks citiem palīgstrādniekiem par dienas darbu maksā pat 50Ls, nemaz nerunājot par kvalificētu meistaru darbu. Reiz cilvēks neprot uzstādīt SAT iekārtu, tad par darbu ir jāmaksā adekvāta cena celtniecības darbiem. Būtībā jau šķīvja uzstādīšana ir celtniecības darbs. Nafig vajag nosist cenu kvalificētam darbam.

Link to comment
Share on other sites

..aizbrauksi līdz klientam, sameklēsi trepes vai uztaisīsi stalažas, piestiprināsi kronšteinu, samontēsi antenu, savilksi kabeļus, ieprogramēsi uztvērēju..

Not exactly - viasat ieteiktie pacani Rīgā prasa SĀKOT no 50. Arī ja šķīvis jau saskrūvēts, vadi savilkti, viss vietās, viņš par leņķa noregulēšanu tev noplēsīs 50. Adekvāts salīdzinājums ja man santehniķis atnāktu pārbaudīt vai izlietne tiešām ir pieskrūvēta un pa siltā ūdens krānu arī tek siltais.

Link to comment
Share on other sites

Protams, ka adekvāta samaksa. Ja jau Viasata komplektu uzlikt ir tik pat viegli kā divus pirkstus apčurāt(apmēram tā apgalvo reklāma), tad lai klients uzstāda pats. Ja pašam neizdodas, tad jāmaksā meistaram un 50Ls ir mazākais par ko ir vērts meistaram sākt čakarēties. Protams, ka uzstādīt SAT iekārtu nav nekas pārdabisks un to var iemācīties izdarīt. Vajag kādu vakaru pasēdēt internetā un palasīt teoriju. Pēc tam kādu pusdienu pačakarēties ar montāžas -regulēšanas darbiem un viss kārtībā. Parēķinam laiku, kurš ieguldīts zināšanu un prasmju apgūšanai- klientam sanāk vesala darbadiena. Varbūt tomēr cilvēkam izdevīgāk šo dienu strādāt savā pamatprofesijā un kārtīgi samaksāt par SAT uzstādīšanu meistaram.

Link to comment
Share on other sites

50ls tas dikti par daudz... par ~0.5-1h max darbu... 20-30 ir ok.. Riigaa jau pat nopirsties bez maksas nevar.. kur nu veel SAT uzstaadiit.. :D

Link to comment
Share on other sites

Guest djlaurix

50ls tas dikti par daudz... par ~0.5-1h max darbu... 20-30 ir ok.. Riigaa jau pat nopirsties bez maksas nevar.. kur nu veel SAT uzstaadiit.. :D

gudriniek, negribi pa 20ls uzlīst uz jumta uzlikt lielo 2m šķivi ar 5galvam un vel visu noregulēt ,un jumts ir 30m augstuma slidens skārds ,stavs un vejains ,taka ar šķivi nemaz neplivinies :mrgreen:

reāli jaregule tikai divas galvas ;-)

 

 

veči nu nemaksa šads darbs 20-30ls vismaz 50ls ka minimums...

tie kas stāstiīs ir piedāvājums uzlikt šķivi pa 20ls uz augstak mineta jumta

Labots - djlaurix
Link to comment
Share on other sites

djlaurix.. es runaaju par standarta VIASAT komplektu.. un man jamo uzstaadiija uz maajas aarsienas.. ~3-3.5m augstumaa.. pievienoja kabeli.. aizvilka liidz teljukam.. un savienoja ar tjuuneri.. un veica aatro tjuunera uzstaadiishanu.. par to ar samaksaaju 20ls..

Link to comment
Share on other sites

Mums šinī galā parādījušies džeki kas strādā veikalos kur sat arī tirgo un izdomā vieglas pēlņas nolūkos tos sat arī likt, un briesmīgi sit cenu nost mums ,kvalificētiem meistariem ar nopietnāku attieksmi pret darbu... pieskrūvē ar mazām skrūvēm šķībi kronšteinu, kautkā uztver pavadoni paķer 20 Ls un prom (aliņiem un cigaretēm sanāk). cik reizes nebija jabrauc laubot šo ķļūdas. cilvēkiem paprasa 25-30 Ls, bet tas vel žmiedzas! 50 Ls !! ūūū, tas būtu sapnis!!! nu labi, tas provincei būtu biku pa daudz prasīts no klienta, bet kādi 35 Ls būtu normāli...

Link to comment
Share on other sites

Guest gudza

es piekritu riigaa cenas ir astranomiskas visaas jomaas ok.par 10 min. runajot tas ir uztvert kvalitativu signalu saprogrammeet.sarezgitak ir uzlikt antenu ar motorinu par to var maksat 50 ls.

Link to comment
Share on other sites

tino!

 

Ir vien Tev japiekrīt.Biežāk gan gadās braukt pie cilvēkiem,kuri paši centušies piekabināt Viasat komplektu.Un te jau sākas problēmas ar naudiņas uzprasīšanu klientam.Pazvana-vajagot tikai pieregulēt.

Taču aizbraucot uz vietas,ar pieregulēšanu tur mazs sakars.Vairumos gadījumu viss ir salaists dēlī.

Un tad jasāk domāt,kādu naudiņu izbrīnītajam cilvēciņam prasīt.

Šķīvis puslīdz saskrūvēts,bet pārējais galīgi garām.Un tad sākas nīdēšana no klienta puses:

"Bet es tak šķīvi esmu saskrūvējis!Par ko man TĀDA naudiņa jamaksā?"

 

Tā kā var jau pašrocīgi stādīt SAT,bet ja nav pārliecības un uzņēmības,tad iesaku no sākuma padomāt.

 

Skopais maksā divreiz;)

 

 

Un vēl par tiem izcenojumiem.

Nu protams,ka skatos no konkrētās vietas.Neviens nestādīs SAT par 20ls vietā,kur kaķim līst negribās.

Link to comment
Share on other sites

Pirmkārt tie 50 Ls ir motivācija vispār kāpt autiņā un aizbraukt līdz klientam. Kas un cik daudz tur darāms, tas ir otrs jautājums. Pa 20 Ls diez vai to gribēsies darīt.

Un klientam jāsaprot, ka viņš jau nemaksā par to 10 vai 20 minūšu darbu, bet gan par meistara ZINĀŠANĀM un PIEREDZI, ko nevar apgūt ne 10 min. ne arī 10 dienu laikā.

Link to comment
Share on other sites

Guest MetalZone

Te nāk prātā mana bijušā kolēģa, nu jau nelaiķa, televizora meistara prātula:

Ja tu aizej pie klienta labot televizoru vai kaut ko citu un vainu esi konstatējis ļoti ātri,

NEKAD uzreiz to neizrādi un nesaki - saimniek, viss kārtībā!

Tev ņefiga nesamaksās!!!

Labs mākslinieks ietur kārtīgu pauzi.

Nu uzvelc kādu cigareti, ar testeri kaut ko pamēri, pakūpini lodāmuru u.c. lietas padari, lai liekas, ka tu baigi šancē, lai salabotu attiecīgo verķi.

Pēc tam kārtīga samaksa ir garantēta!!!

Vot tā.

:p

Link to comment
Share on other sites

Guest ADEX

Šajā sakarībā atcerējos gadījumu, ko man reiz stāstīja kāds bijušais kolēģis.

Atved klients televizoru uz "Elektronu" remontā. Pieņēmēja noformē pasūtījumu un nosauc remonta termiņu - pēc 2 nedēļām.

Klients: Nevarētu šodien paskatīties?

Pieņēmēja: Tad ieesim pie meistariem, tad jau būs redzams.

Ievizina teļuku cehā.

Klients (meistaram): Tur nekā liela nav, gan jau, ka tikai kāds vadiņš atlodējies.

Meistars (skrūvē vaļā televizoru):Paskatīsimies...

Noņem vāku, tiešām - vada gals rēgojas pretī. (Gan jau, ka bija paskatījies, tāpēc zināja. Iespējams, pat pats nejauši norāva un nepamanīja, no kurienes.)

Klients: Nu tad jau tas nebūs dārgi.

Meistars: Tas būs... (nosauc cenu, pierēķinot arī 40% uzcenojumu par to, ka remonts veikts nodošanas dienā).

Klients: Tik daudz? Tur taču tikai viens vadiņš jāpielodē.

Meistars: Gribat - būs par velti? (Sniedz klientam lodāmuru.)

Klients: Bet es nezinu, kur jālodē.

Meistars: Savukārt es - zinu. Par to arī cena.

Link to comment
Share on other sites

MetalZone, daļēja taisnība tev ir, bet ir arī otrs variants- izdari visu ātri, kvalitatīvi un klients ir uz pakaļas!! jau gatavs! tik ātri! vo tas ir meistars!!! Vispār darīt to ātri vai lēni ir jaizvērtē pēc konkrētas situācijas, klienta, vai pēc sava dārgā laika...

Link to comment
Share on other sites

Nu par 20ls ir gadījies IZPALĪDZĒT :-D

 

Paziņam pieskrūvēt šķivi pie balkona sienas otrā stāvā.(viena LNB)

Bet tā jau ir labdarības akcija.

Kad cilvēciņš nopērk Viasat komplektu kādā piparu bodītē,tad nekad nepaintresējās,kas par stiprinājumiem nāk līdz.Beigās kabelis pa īsu.Stiprinājuma kāja neder...

Tāpēc brīžiem rodas tie sarežģījumi un nesaprašana,par ko ir jamaksā dārgāk.(redz veikalā smukā pārdevēja esot minējusi pa visam citu summu)

 

Tāpēc vispirms vajadzētu,lai konkrētās šķīvja atrašanās vietu apskata meistars.Un tikai tad skriet uz bodi iegādāties sat.

Link to comment
Share on other sites

Pašdarbība ar Viasat ir visizplatītākā lieta. Noņemas klients trīs dienas ar to šķivja štellēsanu un tikai tad sauc meistaru.Vot tad arī vajag ielaust kārtīgu cenņiku, lai saprot cik kas maksā. Nu nebūs nekad visi dakteri, radiotehniķi vai SAT šķīvju štellētāji. Katram ir jādara savs darbs un jāmaksā citiem par pakalpojumu, citādi jau sanāk naturālā saimniecība. Būtībā jau tirgu sačakarēja tieši Viasat ar savu piedāvājumu par 1Ls. Cilvēkam dikti grūti saprast, ka pakalpojums uzliku šķīvi maksā piecdesmit reizes dārgāk par pašu šķīvi. SAT lietu pirmsākumos, kad uztvērējs BEST maksāja 400 zaļos un galviņa ar šķīvi tikpat, tad gan nevienam klientam uzstādīšana nelikās par dārgu. Tagad, kad katrs nabags var atļauties nopirkt Viasat, nezkādēļ meistara darbam arī jāmaksā 1Ls. Ja šķivi liek par 20Ls, cik tad šķivji dienā jāuzliek, lai benzīnam pietiktu, par tehnisko autiņam varētu samaksāt, pudienas paēstu, sievai kautko varētu iedot un vēl pašm kas paliktu. Var jau pašu pakalpojumu novērtēt par 20 ls, bet tad par braucienu atsevišķa maksa(šoferis tak arī par darbu saņem naudu), par braucienu uz bodi pēc skrūvēm un enkuriem atkal atsevišķs rēķins(sgādnieks tak arī par velti nestrādā), par instrumentu amorizāciju atkal nauda klāt u.t.t. Beigās jau tas pats vien sanāks.

Link to comment
Share on other sites

Guest Booster

Kungi, 3LNB 50-55Ls Rīgā, ap Rīgu 40-60km 30-35Ls, kādā miestā pa draugam 15Ls :D -normāls cenu līmenis.

Link to comment
Share on other sites

Vēl ir būtiska lieta, vai šķīvja uzlikšana Tev ir bizness ar ko pelni naudu vai arī brīvā laika pavadīšana izpalīdzot čomam/draudzenei/radiniekiem.

Pirmajā gadījumā loģiski ka prasīsi par pakalpojumu tik cik tas maksā, otrajā, protams ceņņiks būs krietni mazāks + cerība ka čoms kādu alu uzliks un sašliku uzceps.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...