Jump to content

VIASAT ,uzstādīšana?


mixxx2005
 Share

Recommended Posts

juris333

Atrodos anglijaa un jau 2 dienu newaru vinju sareguleet laugh.gif

jau panika saakas kaadi tie gaadi vispaar ir anglijaa viasatam ?

Labots - juris333
Link to comment
Share on other sites

RimaNTSS

Atrodos anglijaa un jau 2 dienu newaru vinju sareguleet laugh.gif

jau panika saakas kaadi tie gaadi vispaar ir anglijaa viasatam ?

 

Ik pa brīdim šāds jautājums uzpeld. Un te nav nekas slikts un peļams. Vispirms, jau kādu laiku Sirius 4 saucas Astra 4A, bet orbitālā pozīcija paliek nemainīga un tā ir 4,8*E no 0 meridiāna (starp citu 0 meridiāns atrodas UK, Greenwich). Tas nozīmē, ja tu atrodies Greenwich, tad Astra 4A atradīsies aptuveni 4,8* uz Austrumiem), ja tava atrašanās vieta ir Londonā vai kur citur, tad cipari nedaudz atšķirsies. Antenas pacēlums virs horizonta tev ir jābūt aptuveni 31*. Tūlīt sarūgtināšu: Ne visur Anglijā, ar parasto Viasat komplektā nākošo antenu, var uztvert Latvijas kanālus (daudz ir atkarīgs no tavas atrašanās vietas).

Un vēl: 2 dienas un panika, tas arī ir normāli, turpini ķert un kad dabūsi pozitīvu rezultātu bauda būs lielāka.

 

Add: Latvijas kanālus vislabāk mēģināt ķert pēc TV5 kanāla, kas ir FTA un rāda neatkarīgi no tā vai tava Viasat karte vispār strādā vai nē.

Labots - RimaNTSS
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sveiki!

Ir sekojoša problēma ar Viasat antenas regulēšanu!

Vai kāds var pateikt kā Rīgā ( pļavniekos) vajadzētu pareizi noregulēt antenu.

Visu laiku man rāda :

Signāla stiprums apmēram 65%

Signāla kvalitāte = 0%

kad beidzot izdevās noķert signālu 80% un kvalitāti 55%, tad skenējot kanālus neko neatradu.

Sazinājos ar Viasat tehniķi, tur teica, ka tad es ķerot nepareizo satelītu.

Viņš man pastāstīja, ka 3dienā satelīta horizonātlajam virzienam jābūt uz sauli, pa vertikāli uz 22* ( pie nosacījuma, ka piestiprināts taisni).

Bet galviņai vajag būt pagriestai pretēji pulkstenim uz 11tiem.

Itkā izdarīju vissu kā teica.. bet signālu tik un tā uztver tik 65%, bet kvalitātes vispār nav :( Izgrozījos visādi, neko neuztvēru).

Negribās 15 ls maksāt, jo itkā rokas man nav līkas.. bet šoreiz nekas nesanāk.

Kas vēl man būtu jāņem vērā, vai varbūt man sastastīja galīgākās muļķības?

 

var rakstīt te, vai uz e-pastu:

dzintars.pentjuss@inbox.lv

Link to comment
Share on other sites

Viasat tehniķis tev pareizi teica.

Tu biji 5*E vietā uzgriezis uz 19,2*E.Respektīvi uz Astra satelītu.

Bet vajadzēja uz Sirius(tagad jau astra) 5*E.

Tad kad tu biji uzķēris signālu 80%un kvalitāti 55%,vajadzēja griest šķīvi palabi(ja stāvi aiz šķīvja).

Tā ir viss parastākā kļūda kad 5*E vietā tiek uzgriezts uz 19,2E.

 

Ir tak arī vēl pamācības:

 

http://www.viasat.lv/?id=1473

Link to comment
Share on other sites

Viasat tehniķis tev pareizi teica.

Tu biji 5*E vietā uzgriezis uz 19,2*E.Respektīvi uz Astra satelītu.

Bet vajadzēja uz Sirius(tagad jau astra) 5*E.

Tad kad tu biji uzķēris signālu 80%un kvalitāti 55%,vajadzēja griest šķīvi palabi(ja stāvi aiz šķīvja).

Tā ir viss parastākā kļūda kad 5*E vietā tiek uzgriezts uz 19,2E.

 

Ir tak arī vēl pamācības:

 

http://www.viasat.lv/?id=1473

 

Kas īsti ir tas Siriuss un Astra satelīts?, jo tu mini ka šis Siriuss tagad ir Asta, bet atkal ka man negāja, jo biju uzgriezis uz Asta... kautkas te nepass, vai arī es īsti neiebraucu?

un ko nozīmē tie E burtiņi ko tu pieliec klāt pie cipariem ( kas šķiet visticamāk ir virziena grādi).

Tajā pamācībā minēts LNB skaits un LNB indekss kas jāievada, arī pavadoņa nosaukums... no kurienes es ko tādu varu zināt?

Labi, LNB noprotu ka ir uztvērējs ( radiogalviņa), bet kas par indeksu un vēl pavadoān nosaukumu kas pašam jāievada????

Link to comment
Share on other sites

OK, izlabosim.

ASTRA1 = 19E, tas satelīts uz kuru tu biji uzgriezis.

SIRIUS = ASTRA4 (četri, nevis viens) = 5E, tas satelīts kuru tev ir jāuzgriež.

Link to comment
Share on other sites

electron!

 

Piedod,ka nemāku tik labi paskaidrot.

Mēģināšu vēlreiz.

5°E nozīmē nozīmē pieci grādi uz austrumiem.(E=austrumi,W=rietumi)

 

Tu vienkārši biji uzgriezis uz nepareizo pavadoni.Proti uz Astra 19,2°E.

 

http://www.lyngsat.com/astra19.html

 

Taču tev VAJAG uz 4.8°E(kādreizējais sirius pavadonis=tagadējais Astra 1E/4A)

 

http://www.lyngsat.com/astra5.html

 

post-64241-006760200 1285732600_thumb.jpg

 

 

Var jau būt,ka tev noder šis:

 

http://www.dishpointer.com/

 

(augšējā ailē-tava atrašanās vieta;apakšējā setelīts-4,8E SIRIUS 4)

 

Vēlu veiksmi.

Labots - zhagis
Link to comment
Share on other sites

Nav ko atkal šeit sarežģīt, cilvēks pirmo reizi uzstāda šķīvi un skaidrs ka nesaprot mūsu terminoloģiju.

@electron

nospiežot MENU Tev parādās tabula, nopublicē viņu un mēs pateiksim kas tieši tur ir jāieraksta un kādas ir tālākās darbības.

Man šķiet ka atkal ir tas pats daudz reizes apskatītais variants, uzrādīta ne Siriusa Fr., vēl kaut kas nepareizi un cilvēks velti mokās.

Link to comment
Share on other sites

Nu cik var nemties!Aizej ar savu kasti pie kaimina kas skatas viasat (skivis ar vienu galvu)un piesledz pie vina kabela savejo,noskene kanalus.Atstiepi majas uzliec uz tv5 un grozi skivi kamer bilde paradas.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Variants ar kaimiņu lieti noderētu.

Vēl jau pastāv iespēja,ka 4,8°E priekšā kāds šķerslis(koks,el.kabelis un tt)

Pats reiz trāpīju uz~30 mm kabeli.Tā kā nevar izslēgt arī to.

Tad tiešam grozot sajuks prātā;)

 

Nebūtu par ļaunu,ja autors ieliktu bildi ar skatu uz dienvidiem(no šķīvja skatoties)

 

========================

kad beidzot izdevās noķert signālu 80% un kvalitāti 55%, tad skenējot kanālus neko neatradu.

 

Noķer tik to pašu signālu,un no tās pozīcijas griez šķīvi pa labi(uz rietumiem).

Kad parādīsies nākamais signāls,tad arī būtu jābūt 4,8°E.

Veic skanēšanu.

Link to comment
Share on other sites

problēma tāda ka šķīvis nav man.. bet paziāņai... mēģināšu 5dien tikt galā pats.. ja nesanāks tad ar ākamajiem jautājumiem grizīšos pie jums :)

paldies par palīdzību.

 

jautājums vienīgi, kapēc tas signāls ir tik prcīzs, jop pat point to point sakaru antenām signāla kūlis izplešās nelielā attālumā jau dizgan daudz, bet lai trāpītu satelītam viņū vajag bez maz vai ar snaipera pistoli mērķēt?

jo pēc loģikas no satelīta raidītais signāls arī izplešās....

vai tur tomēr ir kautkāda fiška ko es nezinu?

Labots - electron
Link to comment
Share on other sites

electron, es tik nesaprotu vienu - priekš kam Tev tas viasats vajadzīgs?? Par mazi esi dzirdējis klientu atsauksmes? :D Un piedevām vēl dzīvoklī, ja būtu privātmāja, tur to bļodu smuki var kautkā noslēpt, bet uz balkona... Lattelekoms Tev nerāda, kabelis nav? ;)

Link to comment
Share on other sites

tāpēc jau tev ir vajadzīgs šķīvis, lai tas šo izfokuseto staru safokusetu atpakalj uz galvinas, savadāk vispar šķīvi nevajadzētu un varētu pavērst pret satelitiem galvas un viss radiitu.

Link to comment
Share on other sites

electron, es tik nesaprotu vienu - priekš kam Tev tas viasats vajadzīgs?? Par mazi esi dzirdējis klientu atsauksmes? :D Un piedevām vēl dzīvoklī, ja būtu privātmāja, tur to bļodu smuki var kautkā noslēpt, bet uz balkona... Lattelekoms Tev nerāda, kabelis nav? ;)

 

šķīvis nav man, jau teicu paziņai.. es ar nebūtu ņēmis :)

 

Par lattelecom neblefo man... viņš man kaklā sēž ( optikas modems maksā 75 ls.. kopš kura laika?)

par dekoderiem nemaz nerunāsim, un klientu apkalpošana - vēl trakāka :)

Link to comment
Share on other sites

LTC klientu apkalpošanai nav ne vainas,esmu pāris reizes zvanījis viņu klientu apkalpošanas centram :drinks:

Arī kanālu skaits LTC ir n-tās reizes labāks un to ir vairāk,bet protams ir cilvēki,kam vienalga ko rāda,ka tik rāda.

Link to comment
Share on other sites

electron

Un ir cilvēki kam izdzirdot Lattelecom vārdu slikti metās, tāpat kā no Optima līnija aliņa :)

esmu viens no viņiem, pārak daudz slikta man saskarsmē ar viņeim bijis...

Pat juridisko klientu apkalpošana šķiet ka tur nav prioritāra, neņemos spriest kā apkalop tantiņu kam jāpieslēdz dekoderis, bet nokārušos portu SWICHā atver pēc 20 min kad jau 4 reizes zvanīts.

 

Bet tas jau ir offtopic... tādēļ par lattelecom vairs neminēšu ne vārda :)

 

LTC klientu apkalpošanai nav ne vainas,esmu pāris reizes zvanījis viņu klientu apkalpošanas centram :drinks:

Arī kanālu skaits LTC ir n-tās reizes labāks un to ir vairāk,bet protams ir cilvēki,kam vienalga ko rāda,ka tik rāda.

Labots - electron
Link to comment
Share on other sites

Sveiki! Man negribējās sākt jaunu topiku, tāpēc ierakstu šeit jautājumu. Es gribu uzlikt vēl vienu šķīvi uz Eutelsat, vai Viasat Thomsons varēs uzķert brīvos kanālus? Kaut kad nākotnē pirkšu citu dekoderi, bet pašlaik gribu lai meistars uzregulē uz šo pašu dekoderi.

Link to comment
Share on other sites

Agris 77

Man bija viasata PACE, ar to nevarēja uztvert Eutelsat 36E krievu kanālus, viņš neņēma polarizācijas R un L. Uz Eutelsat ir kanāli kuriem polarizācija ir H un V, tos jau droši vien ka uztvers, tikai tur nav ko skatīties. Kādus kanālus Tu gribi skatīties?

Link to comment
Share on other sites

es domāju pirkt dremmboxu un pieslēgt kardshari, bet kamēr laiks labs vajadzētu uzlikt sķīvi un uzregulēt.

Link to comment
Share on other sites

Agris 77

Tas nozīmē ka Tev jāliek šķīvis ar cirkulāro galvu, parastā kas bija viasatam nederēs. Liec tik augšā, ja arī nerādīs, tā nav problēma pēc tam pieregulēt pašam. Uzraksti šeit forumā un Tev tiks palīdzēts, vienam pavadonim nav vajadzīgs nekāds meistars.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sveiki atkal!

pie satelita regulesanas emu atkal keries klat!

esmu dabujis to stiprumu uz apmeram 70 %, kvalitati uz 100%

noskenejot an atrada kautkadus 68 kanalus un 13 radio!

bet problema ir taja ka nav ne skanas ne bildes ( meln ekrans, vins rada tikai kanala nosaukumu augsa, bet neko vairak)?

kas par problemu?

Link to comment
Share on other sites

Es teiktu, ka neesi uz īstā pavadoņa. Visticamāk kaut kam tuvam frekvenču diapazona ziņā, piemēram Astrai-1 (19E).

Link to comment
Share on other sites

Es teiktu, ka neesi uz īstā pavadoņa. Visticamāk kaut kam tuvam frekvenču diapazona ziņā, piemēram Astrai-1 (19E).

 

bet ja man rada rakstisku informaciju par to kas paslaik iet pa kanalu, vienig skanas un bildes nav

 

bitt err rate ir <1e-7

 

busu majas ieliksu bildes ko man ekrans rada

Labots - electron
Link to comment
Share on other sites

Vispirms sameklē savai kastei Astra4(4,8*) pavadoni,atrodi/ievadi frekvenci 11843,H,27500,3/4(Tv5 Latvija,utt.) Tad sāc lēnām grozīt paši šķīvi līdz uzsit lielāko,iespējamo signāla līmeni,tad pievelc visu un skenē visu sputņiku(Vismaz es savā laikā tā darīju).

EDIT: Ielien http://www.flysat.com/astra4a.php un salīdzini ar tiem kanāliem kādus tu atradi,lai zinātu vai esi uz īstā pavadona trāpījis.

Labots - base7
Link to comment
Share on other sites

te rakstījāt, ka var menuāli ievadīt frekvenci, meklēju, neko tadū neatradu...

sabildēju vakar ko man rādīja tv.. sorry par kvalitāti, jo bildēts ar mobilo.

būtu labi ja kāds pateiktu kā tās frekvences iestādīt, jo vakar cik bija laiks pameklēt, nekas nesanāca.

sn1ekff7rgxn27sips6y.jpg

uhej0gi7fiq9lzseudjh.jpg

zsdn4jpi98cumeria52v.jpg

4k76a7fgm2icpmdxfig.jpg

gwubrjjs5azrev910p5.jpg

icmvh3i4zjdoz2qz21xc.jpg

km77a2eegbzd50wlegk.jpg

Link to comment
Share on other sites

Labi šobrīd esi noskanējis tur kaut ko! Kāds vai kādi Tev parādijās kanāli ar pirmajiem nr??? Ja tie ir LV kanāli, tad tas ir Sirius (Astra 4)pavadonis, ja ne tad dievs vien zin.

Pēc bildēm var saprast ka Tu esi veicis automātisko skanēšnu! Ieejot MENU, tagad pamēģini atrast manuālo meklēšanu, tad parādīsies rāmis, tāds pats vai līdzīgs kā pirmajā bildē, brauc ar kursoru uz leju un lodziņā Frekvence vajadzētu varēt ierakstīt ko vien vēlies. Liksim TV5 Frekvence rakstam 11843 , lodziņā polarizācija Horizontālā, plūsmas ātrums 27500 un tad grozam antenu, meklējam signālu. Ja izdevās atrast, palaižam meklēšnu.

Labots - Agris 77
Link to comment
Share on other sites

Tur taču bilžās var redzēt ka skānēts tiek 5" Pim. Animal Planet EE vai tad iet arī kur citur ? Ja uztvērējs ir nostāvējis ilgi stūrī un softs nav atjaunots tad viņš arī pusi kanālus automātā neiebērs, vai nu gaidām update un skānējam pa jaunu auto, vai skānējam trūkstošās frekvences manuāli. Vecajam Pace update notiek manuāli ar pogām. Karte ir aktivizēta?

Link to comment
Share on other sites

karte aktivizēta

pirmie kanāli ir LV ( ltv1/7/LNT/tv3 utt)

labi, kad atkal būšu tad mēģināšu manuāli ievadīt frekvenci ;)

paldies.

 

vienīgi atkal jautājums par uzstādīšanu:

galvu ( uztvērēja) var virzīt tuvāk un tālāk no atstarošanas šķīvja, cik tālu/tuvu viņai jābūt?

Link to comment
Share on other sites

Tad jau satelīts ir pareizais. Un uzliec TV5 kanālu. Tas ir brīvais un to IR jārāda, kad šķivis pareizi noregulēts.

Link to comment
Share on other sites

Vēlpar karti - vajag varbūt nedaudz stingrāk iebāzt karti iekšā. Savulaik bija kāzuss - vajadzēja stingrāk iespiest karti tomsonam, pabaidījos tur ko salauzt pirmo reizi stumjot to karti. Dabīgi, nerādīja neko :)

Link to comment
Share on other sites

viss kārtībā, biju nepareizu galviņas veidu norādījis. :D

paldies ar palīdzību!

Labots - electron
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...