Jump to content

MacBook Memory Upgrade


Smii
 Share

Recommended Posts

Apskatiet manus tutoriāļus arī par to, kā uzlikt Netflix uz Apple TV / Xbox / PS3 un kā uzstādīt laptopam SSD un HDD combo.

 

 

 

Stāsts par to kā macbook nomainīt esošo RAM pret lielāku. Nepieciešamie rīki ir skrūvgriezis ar krusta galiņu, monēta un divi 200pin DDR2 sodimm moduļi ar 667 Mhz frekvenci.

 

 

macbook_upgrade.pdf

 

 

Skatieties pdf-u. Negribēju likt bildes pa vienai, man ilustrators tuvāks par tagu rakstīšanu :)

Varbūt vēlāk ielikšu kā lielu bildi, ja izdosies nohostēt uz apolona.

 

 

 

 

 

 

 

548158.jpg

http://faili.apollo....original/548158

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

usins_pacina

Jauka pamācība. Interesanta sistēma kā ielikt RAM. Tādu pirmo reizi redzu, ka vajag kkadu kloķīti paraut..

Link to comment
Share on other sites

Smii, paldies par info. Pateicoties tev, šim veikalam par vienu klientu vairāk. Vienīgais, izskatās, ka tava instrukcija nebūs jāizmanto - veikals pats piedāvāja atmiņu ielikt un uz vietas arī pārbaudīt ok/nok, neprasot atlīdzību.

Labots - stirol
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Starp citu - tikko redzēju veici, kur šie moduļi ir par 19 vai 17 latiem gabalā.

te bija links

http://mac.tunt.lv/zoom-disc.php?mainid=65...p;tabula=discus

 

Nākamais būs, kad sasparošos 120nieku disku nomainīt uz 320 GB un pārvilkt tur sistēmu...

 

 

Vienīgi ir bažas, vai vajag likt 7200rpm - itkā ātrāks, bet vai neuzceps to datoru?

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

Vienīgi ir bažas, vai vajag likt 7200rpm - itkā ātrāks, bet vai neuzceps to datoru?

 

Neuzceps, neuzceps.

Link to comment
Share on other sites

Smii, iedziļinoties jautājumā, man radās daži jautājumi:

 

1) vai ir starpība: pirkt 2 atmiņas moduļus atsevišķi (kā tev), kods KVR667D2S5/2G un pirkt 2 blokus kā komplektu, kods KVR667D2S5K2/4G? Sk. Kingston mājaslapu.

Wikipediā izlasīju, ka iespējamas problēmas ar Dual channel: "Some motherboards, however, have compatibility issues with certain brands or models of memory when attempting to use them in dual-channel mode. For this reason, it is generally advised to use identical pairs of memory modules, which is why most memory manufacturers now sell "kits" of matched-pair DIMMs"?

 

2) kāda ir atšķirība starp KVR667D2S5K2/4G (Mfgr's System P/N's: N/A) un KTA-MB667K2/4G (Mfgr's System P/N's: MA940G/A (Apple))?

 

Būtu pateicīgs, ja kāds varētu palīdzēt tikt skaidrībā.

Link to comment
Share on other sites

MacBook Pro der arī 800Mhz atmiņa. Pārējiem makiem tik 667mhz. Ieliekot 800Mhz "neiešana" izpaužas, kā neieslēgšanās.

Link to comment
Share on other sites

Man ir MacBook Pro (pēdējais modelis MB133LL/A). Ko nozīmē der arī 800Mhz: aparāts strādās ātrāk? Ja nē, tad kāds iemesls būtu pirkt 800Mhz 667Mhz vietā?

Labots - stirol
Link to comment
Share on other sites

pirms pirkt atmiņu, es pabrowsēju pa ārzemju macistu forumiem un noskaidroju, ka macbook vajag precīzi 667. Ja būs mazāk - neies, ja būs vairāk - ies bet nestabili.

 

Par pro - goda vārds nezinu. ZInu, ka daļai pro der 667 - tāda kā man. Principā - vai nu skaties precīzo specifikāciju apple.com lapā savam portablim, vai arī atrauj to datoru vaļā (tas ir sarežģītāk nekā macbook vulgaris) un paskaties, kāda atmiņa tur stāv. Tādu arī pērc. Ja kāds veicis ļauj ielikt 800mhz un notestēt - very good. bet godīgi - par pro neesmu interesējies.

 

Par pāris/nepāris - ražotājs moduļus liek pāros. Tam ir kaut kāds iemesls. Tādēļ arī es liku pāros. Cenas ziņā starpības nav.

 

ja gribi upgreidties lēnām, nopērc vienu 2GB moduli, lai ir teiksim 2+1 un paskaties, vai iet. Ja neiet - pērc 2Gb klāt uzreiz. Ja iet - tad pēc kāda laiciņa.

 

Bet es uzreiz mainītu abus, turklāt tie +/- 20 lati... nezinu vai ir vērts iespringt, sevišķi, ka esi paspējis atvēzēties uz PRO :)

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

ja gribi upgreidties lēnām, nopērc vienu 2GB moduli, lai ir teiksim 2+1 un paskaties, vai iet. Ja neiet - pērc 2Gb klāt uzreiz. Ja iet - tad pēc kāda laiciņa.

 

Bet es uzreiz mainītu abus, turklāt tie +/- 20 lati... nezinu vai ir vērts iespringt, sevišķi, ka esi paspējis atvēzēties uz PRO :)

Nē, Smii, jautājums bija bišķiņ savādāks: neiet runa par 1 moduļa pirkšanu; jāmaina abi, bet:

1) vai pirkt 2 moduļus kā "kitu" , vai 2 moduļus pa 2 GB atsevišķos iepakojumos?

2) vai ir vērts ieguldīties "The Model-specific" atmiņā, jo pēc specifikācijas arī it kā "The Kingston ValueRAM" der?

 

Šie jautājumi mani interesē ne tikai no cenas viedokļa, bet arī no piegādes laika, jo inet veikalos ir tikai atmiņa pa 2 GB atsevišķos iepakojumos.

 

KTA-MB667K2/4G (cena ~60 Ls)

The Model-specific Kingston part numbers have been tested and are guaranteed compatible with your computer or server. This is the one to choose when reliability and compatibility are the number one concerns.

 

KVR667D2S5K2/4G (cena ~41 Ls)

The Kingston ValueRAM series is an affordable line of generic modules for PC motherboards. They are fully compliant with the memory specification and have a lifetime warranty, however they do not come with a compatibility guarantee for any specific machine.

Labots - stirol
Link to comment
Share on other sites

nē. nezināju par kita eksistenci :D

ja zinātu - pamatojums būtu cena. Nezinu, vai ir vērts maksāt 30% klāt par to pašu RAMu uzlīmītes dēļ.

Labots - Smii
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...