Jump to content

PHP - burts "ā"


Betsinfo.info
 Share

Recommended Posts

Labdien,

 

Web lapā uz servera ir PHP fails, kas ģenerē atskaites, sarakstus, kuponus un utt.

 

Kad, lieku iekšā pie Fiksēta lauka nosaukuma garos burtus man rādās ķeburi!

 

Kā ir jāapraksta PHP garais "ā", lai tas parādītos korekti izdrukās un utt.?

 

Zinu, ka CSV garais "ā" ir a burts ar diviem punktiņiem augšā. Varbūt PHP ar ir kaut, kāds simbols, kuru ieliekot tas atspoguļosies, kā garais "ā"?

 

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

Iekš CSV garais "ā" ir garais "ā" - bez jebkādiem

 

 

diviem punktiņiem augšā

Lai būtu korekti latviešu burti ir jāsakārto serverim un skriptiem kodējumi. Un nebūs jāmocās ar "diviem punktiņiem".

Link to comment
Share on other sites

ķeblis

Es ar gribēju ieteikt pāriet pāri kādā kodējumā tev viss tiek glabāts - vai nu pats PHP nav unikodā, vai arī datubāzei formāts nav ar mūsu latviešu "ķeburiem" saderīgs un attiecīgi tiek interpretēts kā nu tas tiek interpretēts...

Link to comment
Share on other sites

Betsinfo.info

Paldies "eddyboi" - Tavs ieteiktais risinājums nostrādāja! ;)

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

Jā, tas ir pareizs piegājiens - izmantot līkus db kodējumus, līkus servera kodējumus, līkus php failu kodējumus, un priecāties, kad nostrādā līki risinājumi :) Tā turēt!

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

Da labi, php padarīšanai kā tādai "nacionālais jautājums" ir risināts caur, atvainojos, pakaļu [EDIT - emm... pielabošu - vispār nav risināts]. Nemaz nerunājot, ka arī programmēšana viņā ir tāda, ka es indīgi pasmīnu, ja kāds sāk lietot terminu "labais kodēšanas stils" attiecībā uz php. Strādā - nu i labi.

P.S. Neesmu es web kodieris, tāpēc var negānīties, ka tieši dēļ tādiem kā es, ar tādu attieksmi, visas ineta lietas šķībi strādā :)

Labots - Baigais Janka
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

@@Baigais Janka, php "nacionālais jautājums" ir normāli risināts. Varbūt ne ideāli, bet katrā ziņā dabūt normālu nacionālo simbolu attainošanu nav galīgi nekādu problēmu. Un neredzu arī nekādu iemeslu smīnēt par labo stilu programmēšanā. Bet jā, lamāt php ir modīgi ;)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

@@Inspektors Caps, ak, nu beidz :) Jebkurai valodai ir kaut kādas fīčas. Vienkārši, ja tu strāā konkrētajā valodā, tad tās vajag zināt, un saprast, jo, piemēram, ronalds uzskaitītās fīčas tik pirmajā brīdī šķiet neloģiskas, bet kad esi labi iepazinis php, tad saproti, kāpēc ir tā, un ne citādi :)  Kaut piekrītu, ir arī vienkārši atklāti bugi, bet kur šamo nav. Tas viss nekādi netraucē rakstīt iekš php labi organizētu un strādājošu kodu labā stilā ;)

 

P.S. Šitas - 0x0+2 produces 4 acīm redzot ir vienkārši bugs bijis kādā versijā. Iekš 5.3.13 rezultāts ir pareizs.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

@@Huan Kaktus, es piekrītu, ka ar disciplīnu var uzrakstīt labi arī sliktās valodās, bet tas neatceļ to, ka tā valoda ir bad design. Tās ronalda uzskaitītās konstrukcijas pat, ja tieši tā ir domātas, tomēr ir stulbi domātas. Es nedzīvoju pasaulē, kur "viss labs, tikai jāpierod". Manā pasaulē ir gan labas, gan sliktas lietas, un PHP ir slikto pusē. C++, lūk gan ir tāds viltīgi jokains - it kā labs, bet overengineered. Tādā ziņā C ir daudz labāks, bet būtu vēl labāks, ja būtu ticis līdz D pirms kļuva par de facto.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Man jau patīk, ka vislielākie PHP nīdēji ir tie, kas zina tikai vienu vai divas programmēšanas valodas. Lai spriestu kaut cik objektīvi, ir jāpārzina vismaz 5 dažādas programmēšanas valodas + kādu no web tehnoloģijām (JSP, ASP u.c.). Klājiet vaļā, kādas valodas ir pielietotas un ko no šīm programmēšanas valodām var mācīties. Par problēmām mēs jau dzirdējām. 

 

Konkrēti C++ sintakse liekas pietiekami riebīga attiecībā uz teksta apstrādi, salīdzinot ar Java, VB vai C#, ar kurām esmu darbojies. Acīmredzot "->" un pointeri ir kaut kas maģisks, ar ko C++ programmētāji lepojas.

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Mežaveci, C++ jau sen vairs nav pretīgas stringu operācijas. 

 

 

>Acīmredzot ArrayList ir kaut kas maģisks, ar ko Java cilvēki lepojas. 
>Acīmredzot atmiņas menedžments ir kaut kas maģisks, ar ko Java cilvēki lepojas.

 

 

Ko par projektu var liecināt aritmētikas kļūdas relatīvi briedušā izlaidumā ?

Link to comment
Share on other sites

Baigais Janka

 

 

Lai spriestu kaut cik objektīvi, ir jāpārzina vismaz 5 dažādas programmēšanas valodas
Nu, ja ieskaita skriptus (visādus Perl, Pitonus, TCL utt.) tad man cipars man iesniegsies divciparu skaitļos noteikti :) Web technoloģijas gan pie kājas, bet iekš php gribot negribot nākas šo to uztaisīt. No tāda skatu leņķa arī uz php raugos ironiski - par nīšanu, nūūū, tas tā kā bišķi pa stipru teikts...
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
Klājiet vaļā, kādas valodas ir pielietotas un ko no šīm programmēšanas valodām var mācīties.

C, C++, C#, Pascal, Object Pascal, QBasic, VB .NET, Java, PHP, ASP, ASP .NET, VBScript, JScript, JavaScript, Batch, Bash, Bourne, COBOL, JCL, dažādi SQL, dažādi ASM. Visbūtiskākais un galvenais, ko tās iemāca, ir, ka dzīvē "ninety percent of everything is crap"! Bet vispār jau avio inženieriem nav jāpārzin bērnudārza ikdiena un silītes dienas programma, lai ojektīvi spriestu par trīsriteņu tehnisko konstrukciju.

 

Acīmredzot "->" un pointeri ir kaut kas maģisks

Tieši C/C++ koderi domā, ka tā ir pavisam vienkārša lieta, bet tādi nesaprašas to uztver kā melno maģiju. Un ir vēl trakāk - tur, kur vajag novērtēt labs/slikts, Tu to nespēj, bet tur, kur jēga patiesībā ir pavisam cita (neabstrahēties no aparatūras darbības principiem), Tev ieslēdzas labs/slikts, jo neko citu Tu nespēj ne saskatīt, ne novērtēt.

Labots - Inspektors Caps
Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

Nē, nu ok, tad esmu vienīgais, kuram PHP neizsauc kaudzi ar negatīvām emocijām, un kuram šķiet, ka iekš šamā var gana pieklājīgas lietas rakstīt :)

Vairāk vai mazāk zinu C/C++, C#, Java,VB, Perl, Javascript, ActionScript, nu un PHP, kurš pa lielākai daļai ar dienišķo maizīti nodrošina :) Varbūt tāpēc ir man mīļš tas ;)

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...