Jump to content

Instalējot XP nepiedāvā brīvās partīcijas uz kuru instalēt


KeyO
 Share

Recommended Posts

raiviic

Nu visādi mēdz būt ar tiem paziņojumiem XP un SATA gadījumā, iespējams, atkarīgs no MB un BIOS versijas.  Tas, ka esi torrentu lielveikalā "iegādājies" XP ar SATA draiveriem - var arī nenostrādāt.

 Pats esmu pieredzējis dažus gadījumus, ka vispirms vajadzēja ar Hiren's tūli (der jau jebkas cits) nonest vecās partīcijas un tikai tad instalācija atrada HDD - tā arī nesapratu wtf ?

 Tātad - ja ieraugi, ka tev SATA - sameklē BIOSā iespēju pārslēgt AHCI>IDE (ieslēdz IDE), vai SATA Legacy, vai kā nu tavai MB tur ir. Tad iztiksi bez SATA draiveriem un nez vai pat pamanīsi nelielu ātrdarbības samazināšanos.

post-602-0-43488700-1401985487_thumb.jpgpost-602-0-57142200-1401985494_thumb.jpg

 Bildes tikai lai būtu priekšstats - dažādām MB un BIOSiem izskatīsies savādāk.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu tak apskaties SATA HDD un IDE HDD  bildes internetā, to taču vari ?! Redzēsi pieslēguma vadu atšķirības. Un vispār - ja XP instalācija neredzētu HDD, tad tā arī pateiktu instalācijas laikā, ka nevar atrast nevienu HDD, uz kura instalēt. Piedāvātu spiest F3 lai beigtu setupu. Tev tur kaut kas ir beigts.   ieliksim ar karoti mutē gudrību 

Paldies, jā man ir SATA.

 

Tātad - ja ieraugi, ka tev SATA - sameklē BIOSā iespēju pārslēgt AHCI>IDE (ieslēdz IDE), vai SATA Legacy, vai kā nu tavai MB tur ir. Tad iztiksi bez SATA draiveriem un nez vai pat pamanīsi nelielu ātrdarbības samazināšanos.

Sk. rīt atkal jāpamēģina :D

 

PIRMKAART - ja sata draiveri nav iekljauti instalaacijaa, mlje - instalaacija NEDETEKTEE hdd vispaari! OTRKAART - instalaacijas process aizgaaja? da mlje, kakova kuja te 1/3 vaavuljo par satu?! TRESJKAART - afftaram. tas, ka hdd metams - viennoziimiigi! gribi seksu ar dzelzi? saac cjekot hdd no live sisteemaam. personiigi es iesaku hddregenerator no peedeejaa powerfullaa hirensa, - ti hirens boot cd 11.8   patiesiibaa tas cietnis jau ir miikstnis un jaaizmet nakuj!

:D :D :D Arī paldies par info, tavi komenti vienkārši made my day :D :D 
Link to comment
Share on other sites

raiviic

 1.

 

°taapeec, ka uz datora bija linux os
Vot tur jau tā lieta, ka pingvīns tur tuvumā nebija bijis, par problēmu ar tā partīcijām labi zinu). Sīkie speci kārtējo reizi bija nogrāvuši sistēmu ar spēļu instalēšanu/dzēšanu (pa tiešo) un hvz vēl ko. Rezultātā instalācija neko nepiedāvā darīt.  Ar Hiren'u nonesu partīcijas un volā - atrod tukšu HDD, var saveidot partīcijas, viss notiek.

 2. Ja palaiž XP instalāciju bez  SATA draiveriem - nereti viss notiek līdz pirmajam restartam un tikai tad sistēma brēc, ka nav neviena HDD. Protams, ir arī varianti, kad errorus mētā agrāk. Nu esmu kopš 95. gada instalējis pietiekami daudz kastes, lai visādi brīnumi ir bijuši.

Link to comment
Share on other sites

Taatad tiku nedaudz taalaak. Bootoju no diska, bet bios menu kko pamainiiju, sakaraa ar HDD, bet kas tas bija kas to lai zin :D Bet zinu, ka tas paliidzeeja tikt taalaak par melno ekraanu. Tagad atkal notika visa kopeeshana utt, peec restarta jau bootoju no HDD,tad paraadaas teksts: Windows could not start because of a computer disk hardware configuration problem. Could not read from the selected boot disk. Check boot path and disk hardware. Please check the windows documentation about hardware disk configuration and your hardware reference manuals for additional information. Itkaa vairs neko neesmu mainiijis biosaa,uzliku visu default tagad, un meegjinaaju, bet tas pats teksts.

Link to comment
Share on other sites

beigts HDD

sajāta partīciju tabula uz HDD

nav aktīva partīcija uz HDD

HDD nav boot sarakstā iekš BIOS.

 

kas tieši - kristāla bumba klusē.

Link to comment
Share on other sites

Viss kaartiibaa beidzot, panjeemu veelreiz bootoju no cd, uzkopeeja pa jaunu un peec restarta ilgi gaidiitais XP logs paraadaas :) Apmeeram sapratu kas kur pa vainu bija un ko vajadzeeja izdariit. Paldies par pacietību un atbildeem, zinu kaa ir kad forumaa uzrodaas viens, ar jautaajumiem kas neko nerubii pa teemu :D Bet nu tapeec jau taadus forumus taisa. Paldies veelreiz, tagad jau daudz vairak zinu :D

Link to comment
Share on other sites

raiviic

 

 

Apmeeram sapratu kas kur pa vainu bija un ko vajadzeeja izdariit.
  Nu būtu vismaz uzrakstījis to "apmēram". Gan jau ka AHCI>IDE un bootošanās secībā bija problēma.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu būtu vismaz uzrakstījis to "apmēram". Gan jau ka AHCI>IDE un bootošanās secībā bija problēma.
 To gan neatradu AHCI, bet pie sadaļas advanced iegāju CHipset>On Board device configuration> un tad kko no lielaa saraksta uzliku enable, parādījās vēl garāks saraksts kur uzliku enable third master device jeb kkas tāds, jo tieši zem tāda uzraksta MAIN sadaļā bija HDD ielikts,tapēc iedomājos ka varētu būt saistīts :D Tad pēc restarta aizgāja boots no cd,un pēc nākošā bija tas uzraksts par  to wondows cannot start...tad biossos atkal visu saliku pa vecam restartēju bootoju pa jaunam no cd un tad viss gāja kā pienākas...nu kkā tā. Sajēga maza, bet ja tgd būtu jāatkārto, zinātu :D
Link to comment
Share on other sites

raiviic

Njāa, skaidrā prātā tā arī nesapratu kas tur tika darīts, bet nojauta, ka kaut kas BIOS settingos ne tā, nepievīla.  Kas zin, varbūt čalis ar laiku kļūs par specu.

Link to comment
Share on other sites

 

 

ar sjaadu probleemas izklaastu/risinaajumu?  labaak lai iet straadaat kaadaa GB lopkautuvee...

Paklausies, visi nesēž un pie galda un neurbjās PC, es to darīju pirmo reizi, un tikai tāpēc, ka neuzskatu ka man kādam būtu jāmaksā tagad laikam 35eur par šo te. Man pietiek pacietības izurbties cauri pašam, un redz ka sanāca, nekas jau sarežģīts nav kad 3 dienas ir iets cauri visam. Tas nav mans ne darbs, ne hobijs, cik zinu, tik zinu, tgd zināšu vairāk. Tas ka tavā izpratnē tie kas ar aizvērtām acīm nemāk pc uzinstalēt ir duraki un lauķi, vien parāda, ka tavā dzīvītē nekā cita interesantāka nav...
Negribēju lidz uzbraucieniem nonākt, bet nu ja nevar nevar. Tas būtu tas pats ja tu paprasītu kko sakarā ar manu profesiju un es pateiktu ka esi idiņš, ka to nezini...
Lab ir, paldies visiem par atbildēm un padomiem. Var slēgt. 
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...