Jump to content

Vai vajadzīgs jaudīgāks CPU dzesētājs ?


dudam
 Share

Recommended Posts

Man ir jautājums par procesora dzesētāju. Iespējams, ka foruma arhīvos kautkur jau ir atbilde, bet ātrumā nevarēju atrast. Situācija ir tāda, ka man ir mātesplāte ar ligzdu s775 un ir  procesors Intel Core2 Duo E6300 @ 1.86GHz ar dzesētāju X. Ir doma uzlabot kompi ievietojot lietotu procesoru Intel Core 2 Duo E8500 3.16GHz ..  pēc CPU benchmark datiem abiem procesoriem Max TDP ir 65W, tas nozīmē ka neskatoties uz GHz starpību, manam dzesētājam X vajadzētu tikt galā arī ar E8500 dzesēšanu ?

 

Paldies par atbildi.
 

Labots - dudam
Link to comment
Share on other sites

jā. diez vai ka stock (vai kāds tev ir) nevilks un nedzesēs. temperatūras būs normālas, varbūt mazliet augstākas nekā iepriekšējam CPU

Link to comment
Share on other sites

Problēmām nevajadzētu būt.

Link to comment
Share on other sites

Ja nemaldos stock cooleris C2D E6300 procesoram ir labāks ar vara serdi un ir lielāks nekā C2D E8500 procesoram.

Labots - @rmands
Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Trakākais kas būs, iegūsi nedaudz skaļāku CPU ventilatoru, lai uzturētu tos pašus grādus griezīsies nedaudz ātrāk, bet var arī nebūt nekādu izmaiņu, ja jau TDP ir vienāds.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Nu sk, mēģināšu ietaupīt kādu kapeiku un palikšu ar veco dzesētāju, paskatīšos kas notiks. Momentā jau tak procis nenosvils :)

 

 

 

Ja nemaldos stock cooleris C2D E6300 procesoram ir labāks

 

tāpēc jau man arī radās šaubas, jo mans dzesētājs X nav oriģinālais no E6300, bet gan tāds kas nāca  komplektā ar šo te sū**  .... nu bet kā jau minēju, ar e6300 dzesi tas tiek galā normāli (piemēram tagad uz abiem kodoliem ir ap 31C, sutīgajās dienās pacēlās līdz 42-45C), tad visticamāk, ka pavilks arī e8500

Labots - dudam
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
(labots)

Ja kādam ir, interese, tad šeit iemetīšu galarezultātus. Pārbaudīts praksē. Intel Celeron 430 oriģinālais dzesētājs, pie vienādām āra temperatūrām un minimālas slodzes - Windows7-SP1 64bit, Avira, Skype, reizē 2 Mozilla browsera lapas (youtube mūzika un pa otru lapu browsējos). Mātene G31M-ES2L (bios FI versija). 1,86GHz procesors E6300 turējās 30-35 grādi. 3,0 GHz procesora E8400 temperatūra turējās 20-25 grādi.

Termopastūzis abos gadījumos vienāds (no vienas tūbiņas). Radiators iztīrīts līdzīgi - ar pindzeli.

 

P.S. Temperatūras mērījumi veikti ar RealTemp GT 3.70

Labots - dudam
Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...