Jump to content

Virtuves dušas veida krānam sūcas garām ūdens


ABAP
 Share

Recommended Posts

Sveiciens speciālistiem,

 

Zinu, ka, iespējams, ir labāki forumi, kuros apspriest šo problēmu taču, redzot, ka šeit ir bijušas līdzīgas tēmas - nolēmu vērsties pie savējiem.

 

Tātad virtuvē uzinstalēts dušas tipa krāns t.i. tāds kurš pieskrūvēts pie dušas tipa lokanās trubas un kuru var izvilkt no savas "krāna ligzdas". 

Lokanā truba paiet zem izlietnes un ir savienota ar citu mazāku lokano trubu. Izskatās aptuveni šādi.

Bildē atzīmēta truba (ceru ka bildes būs redzamas):

snfsyl6l2hlep6rs6wpg.jpg

 

 

Kādā brīdī secinājam ka ūdens pil izlietnes apakšā. Debugojot secinājam ka ūdens faktiski tecēšanas laikā sūcas garām vietai kur pats krāns piestiprināts lokanajai trubai zem savienojuma kustīgās daļas, un smuki pa dušas trubas metāla spirāles zemāko daļu tek lejā.

 

Krāns ar savienojuma vietu izskatās šādi:

hnljd1ccef0tendvm6b1.jpg

Bildē atskrūvēts un esmu centies iezīmēt ūdens sūkšanās vietu un virzienu. Tā kā savā defaultajā pozīcijā krāns ir  novietots tā kā lokanā truba no tā iet uz leju gravitācijas virzienā tad ūdens smuki sūcas grarām un pil lejā zem izlietnes.

 

Aizgāju uz DEPO un aprunājoties teica, ka vainīga varētu būt blīve. Tā kā ar šīm lietām esmu uz jūs iepirku kādās 6 1/2 izmēra blīves un atslēgu. Mājās nomainīju blīvi taču problēma tikuntā saglabājās.

Rīkojos saskaņā ar instruktāžu - pieskrūvēt krānu ar roku cik stingri iespējams un at atslēgu vēl pagriezt par 45 grādiem.

Faktiski izmēģināju dažādus stiprumus ar 3 no 6 blīvēm bet rezultāts bija vienādi bēdīgs. Noteiktā leņķī - tieši tāds kā krāns novietojas savā defaultajā pozīcijā - kad dušu itkā iesprauzh tās slotā un tā pārvēršas par pēc skata normālu izlietnes krānu - ūdens tek garām straumēm. Var jau būt ka pievilku par vāju taču mani brīdināja, ka ja pievelk par stipru var salauzt vītni.

 

 

Šeit bildēs redzama krāna savienojuma vieta ar lokano trubu, kur esmu centies iezīmēt blīves novietojuma vietu un arī ūdens tecēšanas virzienu.

vfugq5vgnib5gfvbko3.jpg

qtj59gn5xbdduq4hzk3d.jpg

Tā kā savienojuma vieta sastāv no kustīgas detaļas es vienu brīdi nospriedu ka jābūt divām blīvēm gan uz atzīmētās virsmas gan zem tās lai piespiestu kustīgo detaļu pilnībā klāt pie caurules.

Taču veikalā man teica, kā tādas blīves nav un arī neizskatās ka tā manā gadījumā tur kādreiz būtu bijusi.

No otras puses nevaru iedomāties arī ko daru nepareizi un vai tiešām blīves ielikšana un krāna pieskrūvēšana ir tik delikāts uzdevums, ka tas nav pa spēkam iesācējam.

 

Ienāca prātā doma, ka varētu ar kaut kādu līdzekli noķellēt visu savienojuma vietu lai tā kļūtu ūdens necaurlaidīga, kas gan jau varētu strādāt, bet pirms ko daru gribētos saprast vai tiešām esmu izdarījis visu "pareizi" un neesmu kaut ko smagi pārpratis. Iespējams, ka esmu lielāks iesācējs nekā pašam liekas.

 

Uz doto brīdi man nav citu ideu kā varbūt doma, ka vainīga pati truba un tā vienkārši jāmaina. Tādā gadījumā izskatās ka to nomainīt nav tik viegli.

Kā redzams pirmajā bildē trubai zem izlietnes ir jocīgs metāla paresninājums (tāda kā liela mufte), kas nozīmē ka to nevarētu izvilkt caur izlietni pat tad ja to atvienotu.

Arī virs izlietnes trubai savienojuma kustīgā daļa ir tik resna, ka pat tad ja atskrūvē pašu dušas krānu es nevaru šo cauruli izvilkt caur krānam lai dabūtu to zem izlietnes. Tātad sanāk ka pat tad ja atvienoju šo lokano cauruli no caurules ar kuru tā ir savienota man viens gals paliek virs izlietnes otrs zem izlietnes un nevienu no galiem otrā pusē dabūt es nevaru.

Īsāk sakot īsti nav skaidrs kā šis uzdevums būtu pareizi jāveic.

 

Ja ir idejas, ko daru nepareizi vai kas īsti par vainu lūdzu padalieties.

Zinu, ka varu izsaukt santehniķi, taču saprotu ka iespējams samaksāšu par darbu, kuru pats varu izdarīt 10 minūtēs. Nav tik daudz žēl naudas kā pašcieņas, kā arī vēlos varēt līdzīgu problēmu nākotnē atrisināt pats.

Labots - ABAP
Link to comment
Share on other sites

 

 

Kā redzams pirmajā bildē trubai zem izlietnes ir jocīgs metāla paresninājums (tāda kā liela mufte), kas nozīmē ka to nevarētu izvilkt caur izlietni pat tad ja to atvienotu.
Tā nav mufe. Tas ir atsvars, lai šļuka smaguma spēka ietekmē pati slīdētu lejā zem izlietnes. Tas atsvars ir atskrūvējams, izjaucams. Nezinu gan vai šādas virtuves šlaukas ir nopērkamas atsevišķi.
Link to comment
Share on other sites

Man ir tāda aizdoma, ka ir izbeigusies gumijas šļauka, kas ir iekšā dušas tipa lokanajā trubā (no lietošanas vienkārši nolocījusies) un remontēt var tikai liekot citu dušas trubu. Jocīgais paresninājums ir vienkārši noņemams ar skrūvgriezni atskrūvējot divas skrūvītes (fotogrāfijā labi redzamas).

Link to comment
Share on other sites

Parasti ir plīsums gumijas šļaukā. Kā paloca visu to padarīšanu,tā ūdens sūcas pa plaisu. Zem spīdīgās zosurīkles to vienkarsi neredz. Var jau mēģinat gumījas trubu labot, bet nez vai tas būs uz ilgu laiku. Gumija ir novecojusi un to vislabāk nomainīt.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

jātne ar šiem ķīniešu lētajiem krāniem. pašam bij ka tik ne tieši tāds pats krāns. nifiga nekādu šļauku nopirkt nevar (vismaz tai laikā nevarēja), dušas šļauka neder, savienojumi specifiski. sāka tecēt pie jaucēja, tad nu labi ka tie gali bija skrūvējami nevis uzpresēti, varēja visu pārskrūvēt un teci šļaukā novērst.

 

resp, manā gadījumā, tā detaļa, kas tev bildē ar krustiņu atzīmēta, skrūvējas ārā no cokola, tad tiekam klāt pie iekšējās lokanās caurules gala. blīve ir tikai viena - stap klausuli un savienojumu.

Link to comment
Share on other sites

Noņēmu pirmajā bildē redzamo atsvaru un atskrūvēju lokano trubu no savienojuma ar mazāko lokano trubu.

Tak to tikuntā nevar izvilkt caur izlietnes krānu. Abi gali ir resnāki nekā izlietnes krāna caurums.

Vai tiešām man būtu jājauc laukā pats krāns lai vienkārši izvilktu nomainītu to štrunta dušas lokano trubu.

Tas būtu ļoti slikts dizains manuprāt.. Kaut ko neesmu vēl noņēmis. Bet neizskatās ka no šīs trubas varu vēl kaut ko noņemt.

Otrs gals pēc atvienošanas redzams šeit:

cqquf4yp3drjvk82jij.jpg

 

Paskatījos šķiet ka caur izlietni tiešām nevarēs izvilkt bez pamatīgas iejaukšanās:

xx9u9v48ffuffqvzfnw.jpg

 

Nav ne jausmas kāpēc lai būtu tāda jāšanās lai tikai nomainītu lokano trubu, tomēr, izskatās ka būs jāizsauc kāds kas ar šīm lietām ir uz tu.

Labots - ABAP
Link to comment
Share on other sites

krāns no izlietnes nost (tie divi norūsējušie vītņstieņi ar uzgriežņiem jāatskrūvē) un tad var pēc kārtas visas lokanās izdabūt ārā. salikšana otrādā secībā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu riktīgs džamšuts tur ir pastrādājis :D

 

Bet jā, izskatās, ka maisītājs no izlietnes ir jāņem not. Iepriekš ieteicams tos visus savienojumus sapūst ar kkādu WD-40 vai Hakeri.

Link to comment
Share on other sites

ja blives nomainīji un problēma paliek - vaina metāla "šļaukā". Ražotājiem tāpat kā guntariņa vecākiem arī gadās defekti - viss ir normāli.

Labots - Lappy
Link to comment
Share on other sites

Grossmeister

 

 

Ražotājiem tāpat kā guntariņa vecākiem arī gadās defekti - viss ir normāli.

Izskatās , te kādam tika smagi uzbraukts . 

Link to comment
Share on other sites

Pēc 2 gadu lietošanas arī virtuves izlietnei sākusi pilēt šī lokanā truba. Slinkuma pēc neesmu nomainījis un trauku paliku apakšā. Pēc novērojumiem arī lētās dušas trubas tikpat ātri noplīst. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Gribēju tikai padalīties, ka problēma ir atrisināta.

 

Lai nomainītu to lokano trubu izsaucu santehniķi. Par darbu samaksāju 25 EUR.

 

Diemžēl santehnikas arhitektūra ir tāda, ka lai nomainītu šo trubu bija jānoskrūvē ne tikai krāns, bet jāizplēš arī pati izlietne.

 

Tagad ir cita problēma - pēc ielikšanas izlietne jāpielīmē atkal pie virsmas ar silikonu.

 

Lieki piebilst, ka nesaprotu, kāpēc , lai nomainītu lokano trubu, kas pēc visa spriežot ir regulāra un tipiska problēma, man ir jāizjauc pus virtuve.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Lieki piebilst, bet tevi appisa kā mazu ezi :>

Labots - Murlo
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Murlo,

 

ja būtu tas viss normāli sākumā izveidots, tad iespējams būtu savādāk.

Manuprāt nav nekāda appišana, ka klientam jāmaksā par cita "amata brāļa" vai pašdarbnieka brīnumdarbiem.

 

 

25 Eur santehniķim ir sīcene.

 

(pie nosacījuma, ka nesalika visu tikpat dumji atpakaļ)

Labots - Red
Link to comment
Share on other sites

kukkuru

Ne nu kā ezi, vienkārši santehniķis izvēlējās sev ērtāko remonta veidu, t.i. remontu veikt uz galda, nevis guļot zem izlietnes un daroties daļēji uz tausti. Par izlietnes pielīmēšanu - izlietnei pie galda virsmas vajadzētu būt pieskrūvējamai (nostiprināmai) no apakšas, un pirms pieskrūvēšanas starp izlietni un galdu var iespiest sanitāro silikonu, vai ko nu sirds vēlas, lai nodrošinātu hermētiskumu.

Link to comment
Share on other sites

dzhonsons

+daudz 

Nekad nav nācies demontēt izietni krāna nomaiņas veikšanai :>

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...