Jump to content

Aeratora izvēle


ColorPulse
 Share

Recommended Posts

Vajag atjaunot zālienu, īre maksā 20-30eiras/dienā, nav kaimiņa no kā aizņemties uz vienu braucienu, paskatījos, ka nemaksā nemaz tik dārgi, vismaz elektriskais, tāpēc īre nav rentabla.

 

Pameklēju ekodarzs(.)lv un tagad domāju vai pa 105eirām list price http://ekodarzs.lv/index.php?route=product/product&path=15_45&product_id=1532 būs lietojams.

 

Ir kāds lietojis elektrisko aeratoru?

Pielietošu vienīgi sūnu ķemmēšanai. Negribu palielināt zāliena gada griezuma izcenojumu ar benzīna tehnikas cenu un lietojumizmaksām tai.

 

Vai tomēr tas būs galīgi zemē izmesta nauda un labāk īrēt pa 30eirām benzīna kapli?

Link to comment
Share on other sites

DM Tehnika, Palmu ielā 5 - tur var izīrēt šamos.

Cik atceros, bija nedārgi. Savu 30 eur, bet uz visu dienu, vēl man klāt pieveda.

Galvenais - izdomā jau iepriekš, kur Tu visu to, ko aerators no zemes izkasīs, liksi.

Link to comment
Share on other sites

audio_spoks

Nu ja tik vien ir kā 100 vai 200 kvm ko aerēt, tad tik pērc nost. Tikai atceries, ka tas nav aerators, bet skarifikators. Aerators ir principiāli cita mašīna ar pilnīgi citu darbības režīmu, un to iznomā tikai kopā ar tā operatoru. Jo dārga un jāzina ko ar to dara. Nu un iepērk aeratorus tikai pro firmas, golfa klubi, utt. kam to tiešām vajag. Šeku piemērs - http://www.husqvarna.com/lv/products/turf-care/aerators/husqvarna-aerators/ Vispār mēģini, un gan jau ātri sapratīsi, ka vajag benzīna. Un ak jā, tas zālājs ir jāķemmē divos piegājienos. Vispirms vienā virzienā, tad jānokasa viss labums, un tad prependikulāri vēlreiz. Un atkal nokasi. Tad normāli uzmēslo ar kompleksajiem minmēsliem, un piesēj kur vajag zālīti. Nedēļas divas būs jokaināks paskats, bet pēc tam sāks izskatīties super. Nu bet ja ir sablīvēts kā asfalts tas zemes slānis, tad toč ir vērts padomāt par aeratora lietošanu. Un jā, to skarifikatoru ja ņe uz īri, tad bez kastes pakaļā. Tā ātri aiz...iršās un labuma tāpat nekāda. Vairāk skriesi iznest kastes saturu kā strādāsi.

Link to comment
Share on other sites

superKrona

Vispār jau aeratorus par tām 30 € īrē, šitos mazos elektriskos grābeklīšus varbūt arī, neesmu interesējies. Operators līdzi nāk tikai tādam, kam bail, ka sabojās (braucot pāri akmeņiem) to verķi. Braukšana kā ar pašgājēju - zāles pļāvēju, nekā citādāka tur nav. Pagriezienus izņemt protams nevar tik jauki, kā ar pļāvēju.

Link to comment
Share on other sites

ColorPulse

Es jau domāju vai labāk īrēt ik gadu/vai 2 vienu reizi benzīna mauriņa surikātu vai iegādāties lētāku elektrisko birstētāju -> 30eiro par reizi vai 105 par mantu, un ja pirkt mantu vai vērts?

Link to comment
Share on other sites

audio_spoks

Šeku būs mazais paskaidrojums, kas ir kas -

Zāliena vertikulācija un aerācija
Vertikulācija ir augsnes virskārtas spēcīga ķemmēšana ar asu grābekli, atstājot zemē apm. 2mm dziļas vadziņas. Reizē ar to tiek retināti zālienaugi un atlikušajiem ir iespēja cerot un atjaunoties. Vertikulējot tiek izsukāts un savākts zāliena voiloks, sūnas un augsnē iekļūst gaiss. Šo procedūru drīkst veikt, kad augi ir labi sadzirdināti un liekais mitrums nožuvis. Reizē ar vertikulēšanu ieteicams zālienu labi samēslot, tad jau pēc nedēļas būs jūtams labs efekts.
Pēc vertikulācijas jāsagrābj visas sūnas, nezāles, liekā zāle, voiloks, kurš sastāv no iepriekš nenogrābtās zāles stiebriņiem, kas kopā veido neparasti lielu masu. Sākumā zālājs izskatās papliks, šur tur cauri spīd pat zeme. Taču pēc pirmā lietus zālīte krāsojas koši zaļa, veselīga un pateicīgi aug ar dubultu sparu.
Apstrādi ar vertikulatoru (vai asu grābekli mazākās platībās) veic vismaz divas reizes gadā, pirmo reizi agri pavasarī, kad augsnei īpaši vajadzīga ventilācija un drenāža. Otro reizi var vertikulēt augusta sākumā pirms otrā aktīvās augšanas perioda sākuma. Nepieciešamības gadījumā šo procedūru var atkārtot biežāk.
Dziļāka augsnes ventilēšana ir aerācija, kas nepieciešama, ja virskārta stipri sablīvēta vai tai pamatā mālainas augsnes. Aerāciju mazā platībā var veikt, vienkārši sadurstot zālienu ar dakšām, kur dūrieni ir aptuveni 8-10cm attālumā cits no cita un 10-35 cm dziļi. lielā platībā to veic ar traktorvilkmes aeratoru, kas iespiež augsnē caurumiņus mazā pirkstiņa resnumā vai izdur un atstāj zāliena virspusē tikpat lielus augsnes "zīmulīšus", kas jānovāc. Pēc tam izsēj un ieslauka izveidotajos kanāliņos rupju smilti vai smalku granti. Aerācija ir obligāta golfa laukumos, kur zālienu veido uz ļoti sablīvēta pamata, bet augu augšanai un derīgo sīkbūtņu darbībai augsnei būtu jāsatur ap 30% gaisa.
Sūnas zālienā ieviešas trīs iemeslu dēļ:
  • Augsne pārāk sablīvējusies laika gaitā, tajā neiekļūst gaiss, un zālienaugi nosmok;
  • Augsne pārāk noplicināta, nabadzīga, zālienaugi iet bojā barības vielu trūkuma dēļ (te iespaids ir arī pareizai laistīšanai);
  • Augsne skāba, zālienaugi iet bojā, jo skābās vides dēļ nespēj uzņemt barības vielas.

Vispirms jātiek galā ar zāliena kvalitāti pasliktinošajiem iemesliem. Sūnas ir tikai galarezultāts, jo ieviešas tukšajās vietās. Vertikulējot novāc lielumu sūnu. Var zālienu mēslot ar slāpekļa minerālmēsliem, kas satur pretsūnu preparātu, bet mēslošana vien nedod ilgstošu efektu.

 

Bet atbildot uz jautājumu - nu nav tie elektriskie verķi pirkšanas vērti. To var darīt tikai tad, ja ir maza, reāli maza platība, un vēlme čakarēties ar strāvas vadu. Labs benzīna maksās savus 300 un vairāk eiro, tāpēc manuprāt lētāk būs nomāt. Ja vien nav liela vēlme pēc liekas mantas garāžā un apziņas - "man ir". Vai arī neesi profs ar vajadzību pēc šīs mantas ikdienā.

Tās tādas, cilvēka ar profesionāla parka dārznieka izglītību, pārdomas par tēmu. Un tikai IMHO.

Link to comment
Share on other sites

ColorPulse

Beidzot pateicības pilns Paldies!!! Viena no retajām reizēm, kad kāds ir atbildējis kā cilvēks :)

 

Skaidrs, īres mašīna būs jāņem.

 

Pēdējais jautājums - ja jau visu dzīvi ir augusi parastā Latvijas zāle, pēc virskārtas tīrīšanas varu ar drošu roku pasēt jaunas sēklas un kādas labāk izmantot, ja zeme ir tieši kāda raksturota visos 3 sūnu rašanas iemeslos, pH ir robežas no 5-6. (Vēlme pļauj zālāju ir aptuveni reizi pusotrā nedēļā ar savācējgroziņu)

Link to comment
Share on other sites

audio_spoks

Ņem no šī te kantora - http://www.krastmali.lv/zalaju-seklas/internetveikals Ir labas, pamatā Latvijā audzētas, nopērkamas i Depo, i citos dārza un būvmateriālu veikalos. Paskaties uz pakas, kas labāk ģeld konkrētai situācijai. Šek te arī ir apraksti - http://www.krastmali.lv/zalaju-seklas/apzalumosana/piem%C4%81jas-z%C4%81lieniem Nu tā kaut kā. Un pakaļķo to zemi bik. Pa reizei. Kaļķošana ir labākais līdzeklis pret skābu zemi.

Labots - audio_spoks
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...