Jump to content

Jauns dators ikdienas lietošanai/nedaudz spēlem, līdz 600EUR


Smokijs
 Share

Recommended Posts

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • EEE

    15

  • Smokijs

    12

  • shadow118

    13

  • uldii12345

    11

Ja ir vecais kompis, tad derētu ielikt pilnu specifikāciju, iespējams, ka vēl kaut ko var izmantot jaunajam.

Link to comment
Share on other sites

SSD faktiski dos tikai 1-2 sekundes .... Man ir windows 10 masina ar visu atro startu un parastu normalu HDD kolēģim SSD starpiba ir 1-2 s ... Gribi redzēt starpību laid vien sintetiskos testus un bus tev laime ..... SSD pie tiem scenrijiem ir atraks .... Ikdienas lietosana to neredz .... SSD ir mazaks energo paterins un tas ir atraks par 5400 2.5 HDD kas ir svargi moblajas ierices ....  Laptopos 7200 razotaji nez kapec neliek laikam jau cer nopardot SSD ;) Vienīgie pieklājigie SSD  sākās  ar 480 GB .... nav budzetā pērc vien parasto HDD serijveida hibrīda diski pagaidām ir nelietojami jo tajos ir par maz SSD lai efektvi kesotu .... tā kā vienīgais risinājums ja nav budžeta 480GB SSD tad  paņemt mazāku un pašam izveidot Hibrīd sistēmu teiksim 64GB SSD cache + normals cietnis kaut kas līdzīgs http://www.pcworld.com/article/248828/how_to_setup_intel_smart_response_ssd_caching_technology.htmlskatamies dzelžu versiju ....

Link to comment
Share on other sites

Laptopos jau sen ir 7200 HDD, izņēmums varētu būt tikai lētais gals, kur vēl varētu 5400 sarakt.

Vienalga SSD dod jūtamu pieaugumu. Tu nez kāpēc centies nonivelēt SSD tikai līdz OS bootam. 

Ieguvums ir visiem procesiem, kuri grābājas gar disku. Ne tikai ielādes laikā.

Link to comment
Share on other sites

 

 

SSD faktiski dos tikai 1-2 sekundes .... Man ir windows 10 masina ar visu atro startu un parastu normalu HDD kolēģim SSD starpiba ir 1-2 s ... Gribi redzēt starpību laid vien sintetiskos testus un bus tev laime ..... SSD pie tiem scenrijiem ir atraks .... Ikdienas lietosana to neredz ....

 

Man uz windows 7 ar hdd sleedzaas 37 sekundes, ar ssd 6 sekundes (pilna ieslegsanas no shutdown). tu saki ka ikdienas lietosana nejut atskiribu starp hdd un ssd, pec shii man kluva skaidrs ka isteniba nekad neesi lietojis datoru ar ssd, atskiriba ir milziga. ar ssd esmu aizmirsis ka tas ir kad jagaida kamer programma atveras, uz hdd chrome savas 3 sekundes pirmaja reize vismaz bija jagaida kamer atversies tagad ir momentaani uzreiz. Godigi sakot, tagad jau vairakus menesus lietojot ar ssd, tiekot pie datora ar hdd liekas ka izaugs baarda kamer iebuutosies os vai kaut kas atversies/uzinstalesies. Manuprat, tagad perkot jaunu datoru ir jailiek vispirms ssd un ja tiesam vajadzigs veidot lielu muzikas, filmu u.c. kratuvi, tad tikai papildus nemt hdd.

Link to comment
Share on other sites

Windows 10 ..... Windows 7 ir cits stāsts ;) Pieslēdzot windows 7 SD karti kā kašejošu glabatuvi un SSD vairs nebūs tik ātrs ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak pietiek ņemties, pc komponenšu lasīšana ir jāsāk ar SSD un tad visu pārējo. Tie, kas saka, ka nav jēgas, vienkārši tādu nav ikdienā lietojuši, pieņemu, ka tā ir tā pati suga, kas aizvien sēž uz windows XP 64bit black edišon un to raksta katrā komentāra piemetinot, ka BMW beidzās ar E36.

SSD ir jābūt un basta. 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Tieši tā - SSD ir must have. Es nesen savam 7 gadus vecajam PC ieliku tik vien kā SSD disku un uzstādīju Windows 10 - nu nesalīdzināmi fiksāks kļuva pensionārs! Tas ir tāpat kā onkulim gados ar viagru vai bez - paprasiet savām mammām, kuru no abiem viņa izvēlētos :D  

Labots - rodgerz
Link to comment
Share on other sites

Laimīgs windows 10 ipašnieks tavam pensionaram nav pieejams ielādes paātrināšana bios uzstādījumos tas ir jaunāko platformu priekšrocība .... Vispār pc sākās ar platformu mb+cpu un viss paŗējais ir pēc tam ieskaitot SSD. Ka jau teica kad 480GB SSD maksās 90 eiro vares sakt domat par parastā HDD aizveitošanu 

Link to comment
Share on other sites

tavam pensionaram nav pieejams ielādes paātrināšana bios uzstādījumos tas ir jaunāko platformu priekšrocība

 

Tā viņš ir, bet ātrdarbības pieaugums tik un tā bija ļoti jūtams! 

 

Un tagad pilnīgi nesaistīts jautājums arī par komplektāciju. Šāds komplekts kaut kam der?

 

byjbuddkfkqji8oz865.jpg

Labots - rodgerz
Link to comment
Share on other sites

 

 

Un tagad pilnīgi nesaistīts jautājums arī par komplektāciju. Šāds komplekts kaut kam der?
Kaut kam tieši kam tu to gribi izmantot ? 
Link to comment
Share on other sites

shadow118
Un tagad pilnīgi nesaistīts jautājums arī par komplektāciju. Šāds komplekts kaut kam der?

Barokli noteikti vajadzēs labāku un AMD lētajām mātenēm ja lika FX pročus, tad vajadzēja labāku dzesēšanu vēl atsevišķi 

 

No tās mātenes support lapas, par visem FX pročiem: For cooling the CPU and its surrounding components, please install a CPU cooler with a top-down blowing design.

Labots - shadow118
Link to comment
Share on other sites

Kaut kam tieši kam tu to gribi izmantot ? 

 

 

Es nekam, bet mans pacients pamatā spēlēm.

 

Ēna labāks baroklis tas ir kā? Jaudīgāks? Ja nav grūti vari iemest kādu piemēru baroklim un labākai dzesei? 

Labots - rodgerz
Link to comment
Share on other sites

Baroklis ir ok . Komplekts ir ok normala i5 limena veikspēja jautājums var tev ar to pietiks  un negribēsi kaut ko ātrāku citādi laba budžēta sistēma. :)

Link to comment
Share on other sites

shadow118

@@rodgerz, gan jaudīgāks, gan labāka firma, tas procis pats par sevi jau ēd 125W. Kaut kas no FSP vai Corsair, Seasonic, CM, labāk kādi 500W vismaz. Bildē ieliku, zem slodzes tas 8320 rij ap 200W

power-95w.png

Link to comment
Share on other sites

Baroklis ir ok . Komplekts ir ok normala i5 limena veikspēja jautājums var tev ar to pietiks  un negribēsi kaut ko ātrāku citādi laba budžēta sistēma.

Nu ar i5 mūsdienās FX jau vairs nesalīdzināsi. Tādai sistēmai prasītos normāls 500w barošanas bloks jo AMD procesoriem un radeon videokartēm ir laba apetīte.

Labots - @rmands
Link to comment
Share on other sites

Lab ar barokli galā tiksim. Kas ar to dzesi? Pamainīt matku vai meklēt citu dzesi?

Labots - rodgerz
Link to comment
Share on other sites

 

 

Ja ir vecais kompis, tad derētu ielikt pilnu specifikāciju, iespējams, ka vēl kaut ko var izmantot jaunajam.

 

CPU Type: QuadCore AMD Phenom II X4 920, 2800 MHz (14 x 200)

MB : MSI K9A2 CF / K9A2 Neo-F (MS-7388)

Motherboard Chipset: AMD 770/870, AMD K10

Rams:  A-Data DQVE1B16 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM x2

Videne: ATI Radeon HD 4800 Series  (512 MB)

HDD: WDC WD10EARS-00Y5B1 ATA Device  (1000 GB, SATA-II)


Ko domājāt par šadu komplektāciju? Nedaudz pāri vēlamai cenai, taču jautājums, vai ir jēga līst nedaudz pāri 600eru budžetam ņemot šadus dzelžus?

 

fWeboLY.jpg

Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Nezinu, ko tas pasmark rāda, bet paskatoties spēļu testus un citus, izņemot dažus specifiskus AMD zaudē pat haswel i3, kur nu vēl skylike, kas maksā vēl mazāk kā AMD un tērē 3 reizes mazāku jaudu. Tad jau labāk I5, tāpat tas fx 8320 + colers maksās tikpat daudz.

Link to comment
Share on other sites

@Smokijs, tad labāk šādu variantu:

 

cb1fa21c1f.jpg

 

Labāk simpatizē MSI videokartes. Var ņemt arī ASUS, cena tā pati.

Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Skylike nevar ņemt ddr3, jo var sabojāt procesoru. Es tavā vietā ņemtu i3 6100, man liekas nav jēgas pārmaksāt par 100Mhz 30eur. Ja gribi nedaudz ieekonomēt ņem haswel i3, tad varēs izmantot ddr3 ramu. 

 

Kādu laiku atpakaļ Sievasmātei sakomplektēju haswel pentiumu ar pavecu kinsgton ssd internetam, filmām nejūtu nekādu starpību starp manu i5 2500k@4,6Ghz. ar samsung ssd.

 

Ani paspēja ielikt pirms manis :)

Labots - uldii12345
Link to comment
Share on other sites

@@aNi, gatavojies jautājumu jūrai.

 

1) Kādēļ samainīji MB un CPU?

2) Man ļoti svarīgs faktors ir datora skaļums, jo maksimāli klusāks, jo labāk. Radās priekšstats, ka ņemot nedaudz dargāku PSU, iegūšu, vai es smagi kļūdos?

3) Kadēļ cits case? Gaumes lieta, vai arī es kaut kam nepievērsu uzmanību izvēloties komplektāciju?

 

 

 

Skylike nevar ņemt ddr3, jo var sabojāt procesoru.

 

 

Nebija ne mazākas nojausmas par ko tādu, laikam jau tādēļ es esmu šeit : ) 

Labots - Smokijs
Link to comment
Share on other sites

1) Nav vērts maksāt +30€ dēļ tādas procesora specifikācijas atšķirības. Vienkārši 1a ir laba atlaide tieši šim procim. Mātesplati tāpēc, ka manis ieliktajai ir DDR4 un +2 RAM sloti, kā arī tautā runātais, ka Asus ir top mātesplates. 

2) Smagi kļūdies. Barošanas bloka summa nenorāda uz tā klusumu. Pēc 1a description, Tevis ieliktajam PSU nav pat 80+, kamēr manis ieliktajam ir 85+. Jebkurā gadījumā PSU neskan skaļi.

3) Labāka ventilācija, vairāk rūmas. Ir vērts piemest tos +8€ labas firmas korpusam.

Labots - Guest
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

@@aNi, paldies par infu

 

Vēlviens jautājums ir par i3, mani nedaudz mulsina fakts, ka tas ir dual-core, nevis quad, es godīgi nemaz nevaru tolkam argumentēt, ar ko pats quad-core ir labāks, bet pie mūsdienu dzelžiem, labāk jau piestāv quad-core, kā būs pēc 2gadiem, nerunajot par high-end spelēm, vai tas man neatspelēsies neņemot i5? Neizslīdot no budžeta rāmjiem tomēr.

Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Skaties pats, kad gribi vairāk tērēt naudu, tagad pieliekot 70eur vai vēlāk, kad trūks jauda mainot procesoru. I3 ir divkodolu procesors ar iebūvētu fīču, ka windows to redz kā 4 kodolu procesoru un var veikt 4 darbības vienlaicīgi, protams tas nebūs tik ātrs kā īsts 4 kodolu procesors. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

var veikt 4 darbības vienlaicīgi
nē nu šitas galīgs bullshits ir, kādas četrad darbības, kāda windows iebūvētā fīča kas rāda četrus kodolus divu vietā, tam procesoram uz viena kodola ir divi threads, kas mūsdienu spēlītem šobrīd pilnībā pietiek.
Link to comment
Share on other sites

 

 

Skaties pats, kad gribi vairāk tērēt naudu, tagad pieliekot 70eur vai vēlāk, kad trūks jauda mainot procesoru.

 

Nu tagad nav variants, 635eur jau virs budžeta, bet nu, ko padarīs, negribu ņemt sūdīgu videokarti. Ja šitais dators man 2-3 gadus var kvalitatīvi nokalpot, tad noteikti der.

Link to comment
Share on other sites

uldii12345
nē nu šitas galīgs bullshits ir, kādas četrad darbības, kāda windows iebūvētā fīča kas rāda četrus kodolus divu vietā, tam procesoram uz viena kodola ir divi threads, kas mūsdienu spēlītem šobrīd pilnībā pietiek.

 

Tu vispār lasi, pirms komentē?

 

 Es rakstīju  I3 ir divkodolu procesors ar iebūvētu fīču, ne jau windows iebūvētu. Vai tad windows i3 neredz kā 4 kodolu procesoru, ko es pateicu nepareizi?

Labots - uldii12345
Link to comment
Share on other sites

i3-6100 būs pietiekams procesors tikai ar vienu noteikumu ja netiks likta iekšā jaudīgāka video karte par R9 380 vai GTX960 ir taču arī OC iespēja uz Z170 platēm.

Labots - PhenomX
Link to comment
Share on other sites

uldii12345

 

 

Nu tagad nav variants, 635eur jau virs budžeta, bet nu, ko padarīs, negribu ņemt sūdīgu videokarti. Ja šitais dators man 2-3 gadus var kvalitatīvi nokalpot, tad noteikti der.

 

Šobrīd salīdzinoši lēni, kas mainās un attīstās cpu jomā, tie paliek ekonomiskāki, bet veiktspēja mainās minimāli. Ja tik ilgi izvilki ar amd, tad domāju I3 būs labs. Ja nu ļoti vajadzēs, varēsi nopirkt lietotu i5 vai i7. Jebkurā gadījumā spēlēm svarīgāka video karte un tavā budžetā ir tika divi varianti i5 + gtx750ti vai r7 370 vai i3 un gtx 960 vai r9 380.. 

Link to comment
Share on other sites

@@uldii12345, godīgi, ja ne dēļ neželīgās skaņas, ko mana akmens laikmeta videne izdod, varētu šo datoru lietot vēl 2 gadus kaut kur.

 

 

 

tavā budžetā ir tika divi varianti i5 + gtx750ti vai r7 370 vai i3 un gtx 960 vai r9 380.. 

 

Šito es šodien jau pa dienu sapratu, vai nu ekonomēju uz proci, vai uz videni, priekš roku gribas dot tomēr videnei.

 

Pa lielam, laikam, esmu atradis savu gala variantu, tas būs aNi piedāvātā komplektācija, vai kādam vārbūt ir, kas piebilstams pirms veicu pasūtījumu?

 

Btw, 1a piedavātā bezmaksas komplektēšana ir normāla štelle? Kaut kāds āmurs muļķības nevar sastrādāt liekot kopā, vai iesakat pārbaudīt salikto pie saņemšanas?

Link to comment
Share on other sites

shadow118

 

 

vai kādam vārbūt ir, kas piebilstams pirms veicu pasūtījumu?
Proči noveco lēnāk nekā videokartes. Ja ieliksi jaudīgāku proci, tas pārdzīvos vairākas video karšu nomaiņas, jo video kartes straujāk attīstās 
Link to comment
Share on other sites

uldii12345

 

 

godīgi, ja ne dēļ neželīgās skaņas, ko mana akmens laikmeta videne izdod, varētu šo datoru lietot vēl 2 gadus kaut kur.

 

 

Kur problēma tikai video karti nomainīt :)

 

Bet tā arī ir kā Shadow saka, ka procesors ir uz ilgu laiku, tas koks ar diviem galiem. Ja esi gatavs nedaudz vēlāk investēt, tad tagad labāk stiprāku proci, video karti vieglāk nomainīt. 750ti tāpat būs vismaz divreiz jaudīgāka kā tava vecā video karte. 

Link to comment
Share on other sites

Es autora vietā ņemtu i5-6400 + Z170, 8GB DDR3L, GTX950, 1TB hdd, 500w psu, un viss tas tikai nedaudz pārsniedz autora budžetu bet skats uz nākotni ilgiem gadiem ir garantēts!

Labots - PhenomX
Link to comment
Share on other sites

tikai i5-6400 vietā i5-6500 (atšķirība 0,5GHz un 10€) un DDR3L vietā DDR4 (atšķirības nav)

 

Pie tam plate ar DDR3L un Z170 maksā tikpat kā ar DDR4, bet nākotnē DDR3L atrast būs grūtāk, lai apgreidotos


Visādi citādi PhenomX ideja ir laba, pats tādu ņemšu (tikai 16GB RAM)

Link to comment
Share on other sites

uldii12345

vienots Šodien, 08:01

tikai i5-6400 vietā i5-6500 (atšķirība 0,5GHz un 10€) un DDR3L vietā DDR4 (atšķirības nav)

 

Pie tam plate ar DDR3L un Z170 maksā tikpat kā ar DDR4, bet nākotnē DDR3L atrast būs grūtāk, lai apgreidotos


Visādi citādi PhenomX ideja ir laba, pats tādu ņemšu (tikai 16GB RAM)

 

SSD esi kādreiz lietojis? Normālā lietošanā ssd +i3 saliks vienos vārtos hdd+i5, izņemot dažas spēles un video, audio pārkodēšanu.

Link to comment
Share on other sites

shadow118

 

 

Normālā lietošanā ssd +i3 saliks vienos vārtos hdd+i5, izņemot dažas spēles un video, audio pārkodēšanu.
SSD spēlēm neko nedos, vienīgi līmeņi ātrāk ielādēsies, pašu spēles darbību noteiks CPU un GPU. Priekš netā sēdēšanas arī SSD+Pentiums būs labs 
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

SSD esi kādreiz lietojis? Normālā lietošanā ssd +i3 saliks vienos vārtos hdd+i5, izņemot dažas spēles un video, audio pārkodēšanu.

 

Atvainojos, tiešām neievēroju, ka ir tikai 1TB HDD. Pie tam autoram HDD jau ir.

Protam jāņem par tā 1TB HDD cenu SSD disku.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...