Jump to content

Jautājums par drošinātāju


kazarma
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

 

neesmu elektriķis, tāpēc lūdzu kliedēt kādam spečukam manu zināšanu caurumu.

 

Ir drošinātājs "AK50B-3M'16A" Links un aptuvenais izskats: https://www.google.lv/search?q=AK50B-3M&espv=2&biw=1366&bih=933&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjCpvmg7-bLAhWLkiwKHW6IC_IQ_AUIBygB#tbm=isch&q=AK50B+3 man mājās pienāk 3x fāzes, bet šim "master" drošinātājam ir tikai viens kloķis un pieslēgtas visas trīs fāzes.

 

Tāpēc jautāju tieši:

A) "Vai viņam iekšēji uz katru fāzi ir savs drošinātājs, kas nostrādā, kad kāda fāze sūc vairāk par 16A un atslēdz slēdzi no ķēdes"?

B) "Vai viņam iekšēji uz visām fāzēm ir viens drošinātājs, kas nostrādā, kad visas fāzēs sumāri sūc vairāk par 16A"? 

 

Parasti uz katru fāzi ir viens drošinātājs, bet šis verķis mani samulsināja.

 

K.

Labots - kazarma
Link to comment
Share on other sites

Pareizā atbilde: "A) "Vai viņam iekšēji uz katru fāzi ir savs drošinātājs, kas nostrādā, kad kāda fāze sūc vairāk par 16A un atslēdz slēdzi no ķēdes".
Nav jau gluži tā, ka pie 17A vienā fāzē tas uzreiz atslēgsies. Automātiem ir raksturlīkne, kura parāda pie kādas strāvas cik ilgā laikā automāts atslēgsies.

Pie 3 fāžu elektrības, arī mūsdienās līdzīgus automātus izmanto biezā slānī, jo tīrai 3 fāžu slodzei (elektromotoriem) labāk, lai tā avārijas gadījumā atslēdzas pilnībā, nevis mokās darbojoties nepilnāžu režīmā. 3 fāzu motoram strādāšana uz 2 fāzēm točna nenāks par labu.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Visi trīsfāžu automāti atslēdz visas fāzes, ja kādā no fāzēm ir pārslodze.

Un jā, iekšeji automātā uz katru fāzi ir savs drošinātājs.

Labots - saf
Link to comment
Share on other sites

Plus vēl piebildīšu, ka tas automāts ir padomijas laika aizvēsture un HVZ vai jams vispār kaut ko aizsargā. Tādēļ, ja ir būtiski lai reāli būtu aizsardzība pret pārslodzi, vēlams nomainīt uz mūsdienīgu automātslēdzi.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

viglbaldins

Piekrītu ivo, šo automātslēdzi labāk nomainīt, ir nācies pārbaudīt tā darbspēju - pie īsslēguma neatslēdzas...

Link to comment
Share on other sites

Nezinu gan, kāda raksturlīkne tam krievu dzelzim, bet nemaz tik slikts tas nav. Pašam bija gadījums, kad cilvēks, labu gribēdans, šo automātslēdzi nomainīja uz modernāku, bet beigās vairs malku nevarēja pazāģēt, jo jauno automātu visu laiku sita laukā. Ampēri abiem bija vienādāki. Kad vadis aiet uz īso, tad arī krievinieks nostrādā.

Link to comment
Share on other sites

Krieviniekam varbūt nominālā strāva tālu no patiesības vai arī kāda Ž raksturlīkne.

Link to comment
Share on other sites

visur, kur ļaužiem iesaka atteikties no okupācijas laiku lamatām, uzrodas veco lūžņu apoloģēts Didzis un sāk savu dziesmu - "cik tas sūc tomēr varētu būt laps ..."

Link to comment
Share on other sites

Tīri, strāvas aizsardzības ķēdes okupācijas laika lamatai, kā izteicās e=d ne ar ko neatšķirsies no ts. modernajām. Lielā problēma ir korpusa materiāls, tas gan deg labi un smirdīgi. 

Link to comment
Share on other sites

viesturs0711

 

 

bet beigās vairs malku nevarēja pazāģēt, jo jauno automātu visu laiku sita laukā.
 

Gan jau, ka ielieka B grupas automātu,  bet vajadzēja likt C!

Link to comment
Share on other sites

Padomju laika 3 fāžu automātiem nemaz nebija tik slikti, bet vienfāzes AE tipa automāti, kuri biezā slānī tika likti daudzdzīvokļu mājas, gan ir pilnīga kaka. Tāds automāts var būt arī atslēgsies pie ilgstošas pārslodzes, bet īsslēguma gadījumā tas neatslēgsies. Salaižot uz īso vadus – vadam gals nodegs, ieurbjot vadā – urbis nodegs, nokniebjot vadu zem sprieguma – knaiblēs robi izdegs nevis atslēgsies automāts, jo tam automātam iekšā nav magnētiskās atslēdzes. Tikai termiskā, līdz ar to, pret pārslodzi šīs automāts varbūt arī aizsargā, bet pret īsslēgumu nē.

ae-1031.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...