Jump to content

Vai jūs jūtat krīzi?


Mezavecis
 Share

Recommended Posts

Visur deklarē, ka vot ir krīze, tagad visiem jāsavelk jostas utt. Mani interesē, vai tad situācija tiešām ir tik sūdīga un vai IT ļaudīm tas būtiski ko nozīmē?

 

Cik skatos pēc draugiem paziņām tad daudzās citās jomās, kur agrā plauka un zēla, tagad pagrimums. Bet kompji, tehnika mazāk nepaliek un speci tāpat vajadzīgi.

Labots - Kams
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • VIL

    40

  • NormaalsCilveeks

    53

  • Mezavecis

    40

  • Jeasus

    55

Top Posters In This Topic

Posted Images

mani arī pagaidām neskar, bet nu laiks rādīs.

Link to comment
Share on other sites

Asinu mietus 13. datumam. Žēl zemnieku. Žēl Latvijas cukura. Žēl likvidēto uzņēmumu. Jāraugās globāli vietējā mērogā.

Link to comment
Share on other sites

Jā velns parauj skar un kā vēl. Nu labi precizāk sakot, visu manu ģimeni skar, ja tiem sātaniem latvenergo 60ls mēnesī jāmaksā + par dzīvokli gandrīz 150ls/mēn, par tādām lietām kā tel. un visi pārējie rēķini vispār nav vērts pieminēt. Labi ka nav kredītu, tad vispār virve jāņem būtu. Tagad pilnam kompletam vēl smēķi maksās 2-3ls.

Link to comment
Share on other sites

Neskar tos kas dziivo budzeta ietvaros.

Skar tos kas dziivo arpus budzeta.

Zelta vārdi. No visām krīzes saistītām tēmām, kas šeit bijušas. Cilvēki pieraduši ir ņemt, bet kad jāatdod, tad nu ir dibuā...

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Es vienkāršī gribēju zināt, vai esam nelabojami pesimisti un mēdzam pārspīlēt, vai arī tiešām esam dziļā pakaļā.

Link to comment
Share on other sites

Mamma palika bez darba un bračka arī, abiem ir vesela kaudze ar kredītiem hvz ka savilks galus, darbu arī nevar atrast tādā bedrē kā Liepāja (pagaidam jadomā kurā kokā kārties labāk nekā te stressot)

Labots - RS4
Link to comment
Share on other sites

Krīzes iespaidu jau tā īsti jutīsim tikai, saņemot algu februārī. Šī alga par decembri man (un lielākajam vairumam) vēl ir ļoti OK, BET (© Godmanis) - februārī saņemsim pēc jaunās kārtības :sad: . Piemēram, zinu, ka man darba apjoms samazināsies, bet man stundu apmaksa, tā kā ... :( . Kā arī jaunos PVN u.c. "uzlabojumus" jutīsim nedaudz vēlāk.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

gailis, nu tā salīdzinājumam ap 2002. dzīvoju ar 50Ls lielu algu, un dzīvoju tikai uz tupeņiem un tējas.

Teiksim tā, ka bija vairāk jādomā, kas sanāks ēdams.

Link to comment
Share on other sites

Nu pluss, ka padotie vairs nelaiž muļķi un nav vajadzības ietekmēt ( agrāk , kā kas , tā izteicās ka ies prom, jo redz , ''strojkās '' maksājot krietni vairāk) . Taisni brīnums, kur labas zāles , čaklumam, ir tā krīze.

Link to comment
Share on other sites

Pirms ~2 gadiem bija vēl ok i mammai laba alga i pašam darbs. A tagad? Alga mammai 50ls lielāka, un tās nekādi neizblīvē cenu kāpumu unt pašam darba nav.

Link to comment
Share on other sites

Guest EnS

Par cik dzīvoju uz vecāku kaklapagaidām, tad sūdzēties itkā nevarētu bet tas pvn utt man zb jau (ar 13ajā iešu).

Par cik vecākiem kredītu nav un darbi ar stabili, cerams, ka būs viss ok.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Evill_BettyLV

Krīze skar, skars mūs visus tieši vai netieši noteiktā laikā x. Citus pozitīvi, daudzus negatīvi, bet ieguvēji noteikti no visa šā ļembasta būs.:)... Pasaules ekonomika tagad ir kā domino kauliņi - krīt viens, rauj līdzi pārējos...kaut kur pa vidu ir Lavija, valsts, privātais biznes, patērētāji, es:)

Man personīgi žēl ka krītoties apgrozījumam, peļņai - krīt arī darba devēja bonusi...a tā elpot var, kara nav un no bada nemirstam;)

Link to comment
Share on other sites

Algu samazina par 13% vel nesanjemtajai decembra algai vel nav akcize uzkapusi kad paleksies tad gan bus shvaki, pavisam ;(

Link to comment
Share on other sites

Kad akcīze palielināsies ta varēs činčikus vākt pa ielu, laigan pat to vairs enb;us, jo visi jau būs savākti.

Link to comment
Share on other sites

Guest EnS
Tagad pilnam kompletam vēl smēķi maksās 2-3ls.

 

Atvaino, bet šo es atbalstu - sāks beidzot domāt cilvēki.... pašam nepatīk skatīties, kā tēvs beidz veselību ar cigām.... da kl. biedri vsp... labāk klusēšu! :(

Link to comment
Share on other sites

Evill_BettyLV
Kad akcīze palielināsies ta varēs činčikus vākt pa ielu, laigan pat to vairs enb;us, jo visi jau būs savākti.

Par akcīzi tabakai - esmu par un ļoti priecīgs par to.. Nah tās cigaretes.. tikai cakarē visu..Būtu valdībā, vispār aizliegtu:)

Biedri - var atmest...

Pats 10 gadus vilku pa paciņai dienā - jau 6. mēn nepīpēju un negribu :)

Akcīzi - gāzi grīdā!!!

 

Ja negribi atmest, tad lētāk ir pirkt tabaciņu un rullēt cigaretes pašam - es tā Anglijā darīju, kad dzīvoju;)

Labots - Evill_BettyLV
Link to comment
Share on other sites

Man mātē arī beidz veselību ar cigaretēm. Es arī. Mamma dzer arī alu. Es arī. Nu un? Labāk tad atstiept ātrāk galus un nomirt vismaz izbaudījušam dzīvi pa pilnu komplektu, nekā pūt, ja šitā situācija nemainīsies.

Biedri - var atmest..

Negribu un netaisos. Nav nekāda prieka dzīvo,t kad tik labi laiki pienākuši.

Labots - gailis
Link to comment
Share on other sites

Taisni brīnums, kur labas zāles , čaklumam, ir tā krīze.

Kā Godmanis teica - Krīze ir mūsu efektivitātes mērs.

Link to comment
Share on other sites

a kāds no valsts strādājošām iestādēm ir jau saņēmis šomēneša pirmā datuma algu kas bija jābut it kā jau?

Link to comment
Share on other sites

Guest EnS
Man mātē arī beidz veselību ar cigaretēm. Es arī. Mamma dzer arī alu. Es arī. Nu un? Labāk tad atstiept ātrāk galus un nomirt vismaz izbaudījušam dzīvi pa pilnu komplektu, nekā pūt, ja šitā situācija nemainīsies.

 

Kāda tur bauda? Apgaismo lūdzu mani! Esmu visu to pamēģinājis, un teikšu, ka bez tā var iztikt... ;) Ja ir gribasspēks var arī atmest, ja nav - tad tu neko dzīvē nesasniegsi...

Link to comment
Share on other sites

Bauda? Baudu tev var dot sekss, nevis cigaretes.

Man personiski cigaretes tīri psiholoģiski un fiziski palīdz, rokas mazāk trīc.

Labots - gailis
Link to comment
Share on other sites

Guest EnS
Bauda? Baudu tev var dot sekss, nevis cigaretes.

Man personiski cigaretes tīri psiholoģiski un fiziski palīdz, rokas mazāk trīc.

 

Trīc viņas dēl atkarības.. ;)

 

Ok, offtopiks

 

P.S.Mežavecis diskutējamo gabalu uzcepis... ;)

Link to comment
Share on other sites

es copē arī uzvelku mazos cigāriņus, bet ikdienā nepīpoju.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Ko lai saka, katram savas prioritātes.

 

P.S. Vēl pīpēju, bet nu ja nesanāks, tad nesanāks. Stress ir no tā, ka nevarēs vai neļaus pīpēt.

Link to comment
Share on other sites

a kāds no valsts strādājošām iestādēm ir jau saņēmis šomēneša pirmā datuma algu kas bija jābut it kā jau?

es nav saņēmis vēl, bet nu cik te runā manā galā, laikam tikai uz 16 datumu būs tad redzēs kas un kā būs.

Link to comment
Share on other sites

Nēesmu tīrs IT - Datacom.

 

Mani tieši neskar. Šovakar. Kas būs tālāk - nezinu.

Kad redzēšu sava kantora Q4 un gada atskaiti tad zināšu/nojautīšu - cik % globāli graizīs...

 

Ceru jau ka necik.

Telekomunikāciju sfēra savu krīzi pārcieta 2002.-2004. gados, kad 3G izstrādē sagrūztās meganaudas nenāca atpakaļ.

Kopā tā laika gan operatori, gan ražotāji daudz ko izmainīja. Dzīvo racionālāk.

Un kantora vadībā ir cilvēks, kas graizīja visus līmeņus, nevis tikai apakšu. bet atcerēties to ir smagi.

 

Kaut kam ir jāmainās, tas ir skaidrs. Bet ko vietā - nav skaidrs.

Link to comment
Share on other sites

veel var piebilst, ka paardod sadalja ari manami aktivaka palikusi, tikai potencialo pirceju aktivitate tada nekada:) vismaz manu veco HP nevienam laikam nevajag...

Link to comment
Share on other sites

Nu nezinu, manuprāt krīzi jau radīja paši cilveki. Vismaz es nepamanīju,kad tad bija tie "trknie gadi". Nu ja par treknajiem uzskata laiku,kad bankas deva naudu pa labi un kreisi un cilveki to ņēma pilnīgi bez prāta, tad droši vien viņiem tie bija"trknie gadi". Tagad nauda jāatdod un nu ir krīze :grin: . Man nav kredītu, nav līzinga maksajumu, jo pērku kādu mantu tikai tad, kad naudiņa sakrāta, tad iznak daudz lētāk un priecajos, ka, piemēram, benzīns palika lētāks. Nevajag dzīvot pāri saviem līdzekļiem un savām iespējām, tad krīze nebūs.

Labots - Didzis
Link to comment
Share on other sites

Kā jau teica - tiešā vai netiešā veidā, bet krīze skar/-s ikvienu. Personīgi mani krīze skar tādā ziņā, ka samazina atalgojumu, par cik - tas vēl īsti nav zināms. Draudzenei uz doto brīdi alga paliek tāda pati + vēl atradusi veidu piepelnīties, līdz ar to ģimenes budžets paliks līdzšinējā apmērā. Tiesa gan.. izdevumi ar katru mēnesi aug dēļ PVN, akcīzes u.c. cenu pacēlumiem.. negribās pat iedomāties kāds šomēness būs komunālo rēķins.. cik rēķināju, ka ne mazāks par 80ls par 37kvm dzīvokli...

 

Par spīti šim visam esmu optimisma apveltīts.. protams, kā jau lielākai daļai ir arī daži kredīti, bet to maksājumi sastāda tikai ~20% no kopējiem ienākumiem.

Link to comment
Share on other sites

Pag, a kā ietekmējas alga netto tagad dēļ tām nodokļu maiņām visām? Kāds zin apgaismot? :)

 

pa jautajumu - skar. gan pozitīvi, gan negatīvi.

Link to comment
Share on other sites

Par aptaujas jautājumu...

jāatzīst, ka tik traki, kā mediji deklarē, krīze mani neietekmē. Protams, ir tuvinieki kuri krīzes dēļ pazaudējuši darbu, no šā tā ir jāatsakās, bet nav jau nekas tik traks (paldies Dievam) lai vajadzētu iet meklēt striķi...

Link to comment
Share on other sites

Devil_Inside

Nedaudz jūtu, bet tas drīzāk ir saistīts ar Z-svētkiem jauno gadu un to, ka algu par decembri izmaksāja vēl pagājušajā gadā.

Link to comment
Share on other sites

  • Gestapo locked this tēmaa
Guest
Slēgta tēma, pievienot komentāru nav iespējams.
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...