Jump to content

Gaisa mitrinātājs - kādu izvēlēties?


saf
 Share

Recommended Posts

Sveiciens!

 

Secināts ka mājās ir pa maz mitruma, pie 22 grādi, ir kādi 27%, tāpēc vajag mitrinātāju, telpai uz kādi ~40m2, bet nav ne mazākās poņas kādu ņemt.

Palasoties izskatās ka Boneco ir populāri... bet gribas uzklausīt kādu reālu pieredzi, ieteikumus.

 

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

1) Ultraskaņas

2) Cenai nav nozīmes

3) Galvenais lai ir liels ūdens trauks un nodrošina lielākus m3 vai ml/h

4) Liet iekšā TIKAI atkaļķotu ūdeni!!!

Ja nē, tad būs "pizģec" ļoti ātri...

 

Pašam ir šāds lētucis jau vairākus gadus - http://www.simsim.lv/index.php?productID=151187

Kalpo nevainojami!

Labots - Knaabis
Link to comment
Share on other sites

Ir šitas boneco verķis. dzirdams praktiski nav, nu maza maza tā sīkoņa, laikam no tā, ka nāk tvaiki no augšas ārā pa tādām plastmasas sprausliņām. uzdevu veic ļoti labi, ir tur hvz kādi režīmi, silts, auksts tvaiks un tā. labs verķis, bet cena varēja būt mazāka un kā jau teica, jāpierauga ūdens kvalitāte.

Link to comment
Share on other sites

Ir pietiekami kluss.

Mani netraucē.

 

Gestapo, BET cena tam ir NENORMĀLA!!!

 

P.S. Piekrītu, dizains manam nav tas krutākais, bet cena izsaka visu!

Labots - Knaabis
Link to comment
Share on other sites

superKrona

Tad jau pilna māja ar visādiem Stop Humidity un Davai Humidity

Varbūt labāk pavēdināt, vismaz tad, kad vajag pacelt to mitrumu.

Īstenībā jau ir diezgan normāli, ka mājā līdzīgi kā ārā - ja sauss, tad sauss, ja mitrs, tad mitrs,

organisms savlaicīgi pielāgojas apstākļiem un viss OK, neviss ik pa brīdim tiek mērcēts, pēc tam vītināts. Tā jau var noķert kādu kašķi.

Ja pats tai procesā neesi iesaistīts, tad samierinies - ir cilvēki, kas uz to pelna, gan ražojot to drazu, gan ik pa brīdim kādu gudru grāmatu sarakstot. Tas nekas, ka ļoti daudz pretrunu gan laika griezumā, gan viena gabaldarba griezumā.

Link to comment
Share on other sites

Man ir šāds http://www.neostore....em/NS-00031584/ ,tāda neliela dūkoņa ir,bet uz nerva nespiež...Par ūdeni gan taisnība,labāk jau būtu destilēts,tankštellēs ap 1,5Ls,bet ja nav,tad nav liela bēda-apkaļķojumu ar etiķi un var rūcināt tālāk.Jā,būtu vēlams lai pats atslēdzas,kad ūdens ir beidzies.

Link to comment
Share on other sites

SUPERKRONA - Tu kļūdies!

Normāls gaisa mitrums cilvēkam ir no 40-60%

Tā kā nevajag te izgudrot jaunu Ameriku!

No sausa gaisa daudziem cilvēkiem sākas elpošanas problēmas, kā arī problēmas ar ādu...

Tad sāk iet pie dakteriem un pirkt visādas zāles...

 

p.s. Kā tad tu pacelsi to mitrumu vēdinot telpas, ja ziemā āŗā gaiss tāpat ir sauss!!!

Labots - Knaabis
Link to comment
Share on other sites

Varbūt labāk pavēdināt, vismaz tad, kad vajag pacelt to mitrumu.

Īstenībā jau ir diezgan normāli, ka mājā līdzīgi kā ārā - ja sauss, tad sauss, ja mitrs, tad mitrs,

organisms savlaicīgi pielāgojas apstākļiem un viss OK, neviss ik pa brīdim tiek mērcēts, pēc tam vītināts.

Piekrītu, bet tagad ārā ir mitrs, bet iekšā sauss, jo apkure, tāpēc jau vajag to mitrinātāju. Turēt pavērtu logu pie -10 nav diez cik patīkami, tāpēc jāmeklē visādi verķi! :[

Link to comment
Share on other sites

superKrona

No sausa gaisa daudziem cilvēkiem sākas elpošanas problēmas, kā arī problēmas ar ādu...

Tad sāk iet pie dakteriem un pirkt visādas zāles...

Ui, ir cilvēki, kuri, vien ieraugot zemenes, jau skrien pie dakteriem ar sausu ādu, nemaz ēst nevajaga.

Runājot par tēmu, tautas metode sen pārbaudīta, lai nevajadzētu izgudrot Ameriku, ir biežāk ar mitru lupatu paslaucīt grīdas, mitrās drēbes uz radiatoriem likt žāvēties u. c. veidi.

Labots - superKrona
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja negrib teereet naudu, var ar budzhetklases mitrinātāju apieties - slapjsh dvielis uz radiatoriem :D

Link to comment
Share on other sites

Pie radiatoriem piesēju kafijas bundžas, salēju ūdeni (nevajag atkaļķotu:) un viss notiek.

 

... biežāk ar mitru lupatu paslaucīt grīdas, mitrās drēbes uz radiatoriem likt žāvēties u. c. veidi.

Un puķes aplaistīt laiku pa laikam:)

Link to comment
Share on other sites

KinDzaDza

Vai tomēr nav vienkāršāk iegādāties mitrinātāju par apmēram 20,- Ls, nekā te stāstīt par logu virināšanu, bundžām un bļodām pie radiatoriem vai slapjām apenēm uz radiatoriem!

 

Nesaprotu, es esmu ienācis forumā, kas ar tehniku ir uz TU, vai sirmo vecmāmiņu tusiņā, kurā katra lielās, kurai smukāka grīdas lupata... :on_the_quiet2:

 

p.s. Vai kādam no Jums mājās ir vismaz hidrometrs, lai zinātu, kāds gaisa mitrums ir Jums mājā?

Labots - KinDzaDza
Link to comment
Share on other sites

Aiztaisīt šķirbas logos.

 

groove, ziemā vēdināšana samazina gaisa mitrumu (vasarā arī, bet ne vienmēr). Iemītnieki to palielina, sevišķi, ja gatavo ēst, mazgā...

Man pašlaik ir kādi 45-50%.

Es negribu palielināt. Ja gribētu, nepirktu "ērtu mantiņu", kas vēl elektrību tērē.

Labots - Klusu
Link to comment
Share on other sites

Paldies par idejām un ieteikumiem. Laikam uz kaut ko dārgu nav jēgas saspringt.

Paldies arī par ieteiktajiem tautas līdzekļiem, padomi pa lielam bija zināmi, bet tie visi domāti lai paaugstinātu mitrumu... Tad kapēc vienkārši nenopirkt nelielu ierīci, kas to visu paveic daudz ērtākā veidā? ;) Vai tad, ja jums paliek auksti istabā, arreiz ejiet salasit laukakmeņus, tad kurat ugunskuru, kurā tos uzkarsējiet, un tad nesat uz istabu, lai tā vietā vienkārši nopirktu elektrisko sildītāju un ieštepselētu? Kamoon! :)

Link to comment
Share on other sites

superKrona

un piedevām visas tās "ērtās" mantiņas attīsta gan cilvēci, gan citu valstu, kurās tās ražo, ekonomiku.

Link to comment
Share on other sites

Pilnīga taisnība ir Knaabis!

 

Cilvēkam normāli ir 40-60%;

Ziemā arī ārā ir ļoti sauss gaiss, vēdināšana ir vajadzīga, bet šim pasākumam tā nelīdzēs;

Pie centrālapkures bieži novērots mitrums 20-25 %, kas ir Sahāra un nenoliedzami kaitīgs plaušām un elpošanas ceļiem;

Bļodas un mazgāšanas un lupatas nelīdzēs, esmu mēģinājis, paceļ mitrumu par apmēram 5% un uz dažām stundām;

Pirms gudri runājiet, nopēciet taču higrometru. 10-15 LVL, ja nemaldos.

Link to comment
Share on other sites

Par āra gaisa mitrumu un gadalaikiem, der ielūkoties Latvijas būvnormatīvā LBN 003-01 'Būvklimatoloģija'.

Zudīs 'visi strīdus āboli' par to, vai ziemā ir mitrs gaiss, vai otrādi...

 

Vēl viena patiesība ir: ja gaisu ar T1=-10C un W1=40% uzsilda līdz T2=+20C, tad šī paša gaisa mitrums W2 pie šādas temp. ir kādi 25%.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Spektators

Njā, pats mācos būvniecību un tīri no pieredzes un teorijas par vecajām daudzdzīvokļu mājām varu teikt:

- ārā gaiss ziemā ir ļoti sauss (procentus nepateikšu, bet jo aukstāks, jo sausāks -> atverot logu var izvēdināt telpu, bet spēcīgi nosist mitrumu)

- vecajām blokmājām ventilācija vienkārši neesksistē un aiztaisot visus caurumus (un nomainot uz pakešniekiem) tiek likvidēti vienīgie svaiga gaisa avoti (ja logs ciet)

- jau vairākus mēnešus turu uz radiatora traukus ar ūdeni, bet nejūtu atšķirību (higrometrs atrodas citā istabā un rāda pa apkures sezonu ~30%), un esmu jūtīgs pret zemu mitrumu kā arī hroniski slimoju ar elpceļu kaitēm. Būs laikam tomēr jāiepērk viens tāds aparāts vai arī nepažēlot vēl 10ls....hm

Link to comment
Share on other sites

Tev ir ventilācija? Esi mēģinājis aiztaisīt visus caurumus? Pakešlogi? Uz stikliem rītos nav ūdens?

Mans dzīvoklis ir balto ķieģeļu mājā. Nosist līdz 30% nav reāli, pat bieži verot vaļā logu. Interesanti, kur ir tā atšķirība.

Link to comment
Share on other sites

1) Ultraskaņas

 

Nope, labāk ir "pašiztvaikojošie" - nav problēmu, ka nevar liet iekšā krāna ūdeni.

Tikai viņi parasti maksā krietni vairāk kā ultraskaņas.

Link to comment
Share on other sites

Spektators

Ventilācijas man āgenskalna daudzstāvenē nav, tagad ar mitrinātāju visu laiku pil no logiem, bet nu es labāk šķietami uzlaboju gaisu un bojāju dzīvokli nevis otrādi (bet procenti, bez muldēšanas, ir 30, ja tas hidrometrs nav salūzis) :)

Link to comment
Share on other sites

Nopērc higrometru.

Logu slapināšana ir pilnīgi bezjēdzīga darbība. Apmēram kā izrakt grāvi un nākošā dienā aizbērt.

Ja nu vienīgi palelinās izredzes, ka kaut kas sapelēs. Tad būs tiešām "elpceļu kaites".

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...