Jump to content

Dators uz 700Ls (Priekš HD video montāžas un Spēlēm)


Mosqito
 Share

Recommended Posts

Sveiki visiem.

 

 

Gribētu dzirdēt jūsu viedokli.

 

 

Komplektācija ir vairāk domāta spēlēm. Neesmu liels overklokotājs ( Patiesībā, to nekad neesmu darījis) bet domāju to lēnām apgūt un gribētu, lai tāda iespēja manam pc pastāv. Tāpēc izvēlējos šo MB.

Tākā esmu montējis video uz drausmīgām sistēmām, i7 2600k būs kā nakts pret dienu.

 

Šī ir manis noskatītā komplektācija:

 

MoBo - ASUS P8Z68-V PRO Motherboard (90ls)

CPU - Intel i7 2600k (190Ls)

GPU - AMD Radeon HD 6870 (120Ls)

RAM - G.Skill Ripjaws X Performance - DDR3 1600 Mhz - 2 x 2GB (28Ls) Liekas, ka 4gb būs pa maz.

SSD - 120GB OCZ Vertex SSD (105Ls) Domāju ka noteikti vajag, tik ir diezgan padārga. Varbūt ir lētāks variants uz to pašu apjomu. Negribētos mazāk pa 120 gb.

HDD - Izņemšu no vecā pc 500gb 7200 Rpm

PSU - Corsair Enthusiast Series TX750 V2 (75Ls)

Operētāj sistēma jau ir "Windows 7"

CASE - Nezinu, bet kautko uz ls 30.

 

 

Par PSU: Manam vecajam PC bija Chieftec 620w, Model CFT-620-A12S, varbūt var ieekonomēt un izmantot šo ?

Link to comment
Share on other sites

Tominsh331

ar to 620w barokli vajadzētu pietikt.

ja liekas, ka ar 4gb par maz būs, tad uzreiz pērc vairāk, bet spēlēm pagaidām ar 4gb ir ok

Labots - Tominsh331
Link to comment
Share on other sites

Es te pa internetu lasu un skatos ka cilvēki rekomendē tikai 650w+ priekš i7 2600k + samērā jaudīgām video kartēm. Un visi tie psu maksā ap 70 Ls +. Es savējam pat cenu nevaru atrast.

Link to comment
Share on other sites

nevertell

6870 par samērā jaudīgu (patēriņa ziņā) nenosauksi. Kas tev tur tos 700 vatus ēdīs, dzimumorgānsviņzin.

Spēlēm jau būtu patīkamāku kādu 560ti vai 560 448core.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Priekškam tev vajag to krāniņstaipāmo ramu? ņem parasto value 2x4gb un tas būs daudz labāk...

Baroklis tev tas chieftec būs labs, ja nav jasūta pensijā.

Spēlēm labāka būs tik tiešām augstāk minētā 560ti ;)

Link to comment
Share on other sites

Paldies par atbildēm. Mans domāt ka tik tiešām mans vecais baroklis būs pietiekams.

 

Par video karti, jā 560ti ir labāka, bet liekas ka būšu atradis ko vēl labāku "6950 1GB"

 

 

Par to krāniņ staipīšanu. Cienītais, tie ir labi rami. :king2: Ja es daudz multitaskoju tad labāk lai rami spēj turēt līdz, citādi kad renderēju ārā video no Sony Vegas bļaustās ka par maz atmiņas, (lai gan izmantotie rami ir 2gb bet pieejamie ir 4gb - zinu, 32 bitu Vegas nespēj utilizēt vairāk par 2gb ramiem, bet tas nozīmē ka Rami ir par lēnu lai pārkrautos ) un piecu stundu renders apstājas pie 87 procentiem. Tā lūk.

 

 

Ja teiksi ka man nav taisnība, ar interesi lasīšu. Patiesībā nav man dziļas sapratnes par Ramu darbību, bet ķibeles dēļ viņiem uiiii cik daudz.......

Labots - Mosqito
Link to comment
Share on other sites

Donkeyhot

Par to naudu var paņemt Kingston Hiper-X 8GB 1600MHz kit, nebūs ne ar ko sliktāks...

Link to comment
Share on other sites

ieteiktu drizak nemt uzreiz 8GB Ram. Finansiali tas neko daudz vairak neizmaksas.

SSD-noteikti ka atstaj, bet vajadzetu but kaut kur letak. Vai panem 64GB. Peretājsistēmai pietiks.

 

Par GPU. Neesmu kompotents spriest.

Labots - Aspire
Link to comment
Share on other sites

Par to krāniņ staipīšanu. Cienītais, tie ir labi rami. :king2: Ja es daudz multitaskoju tad labāk lai rami spēj turēt līdz, citādi kad renderēju ārā video no Sony Vegas bļaustās ka par maz atmiņas, (lai gan izmantotie rami ir 2gb bet pieejamie ir 4gb - zinu, 32 bitu Vegas nespēj utilizēt vairāk par 2gb ramiem, bet tas nozīmē ka Rami ir par lēnu lai pārkrautos ) un piecu stundu renders apstājas pie 87 procentiem. Tā lūk...

ieteiktu tomēr papētīt internetos, cik procentuāli ramu taimingi iespaido sistēmas ātrdarbību, būsi pārsteigts

un kaut kā nespēju saskatīt ramu frekvences korelāciju ar multitāskinga kvalitāti

Link to comment
Share on other sites

Procis OK, kaut gan spēlēm pietiek arī ar 2500K, pārējais dīvaini. Kam tev Z68 čipseta plate? Intel SRT lietosi (HDD datu kešošana uz SSD)? Nē, jo esi izvēlējies ļoti ātru SSD ar ietilpību 120 GB (SRT spēj utilizēt līdz 60 G. Tāpēc pietiek ar jebkuru normālu H67/P67 plati ~60-70 Ls robežās, ja vien nevajag nez kādus maz pielietojamus bling-bling caurumus tavā īpašumā neeksistējošām ierīcēm. Vienīgais attaisnojums ir iebūvētās VGA izmantošana dēļ jaunajām AVX instrukcijām, kuras reti kurā nopietnā videomontāžas programmā ir pārstāvētas. Iespējams, 2012. gadā situācija mainīsies, taču spēlēs ir ~10% veiktspējas kritums, izmantojot Lucit Virtu tehnoloģiju...

 

Tālāk RAM. parastais DDR3 1333 MHz 2x 4 GB kit maksā zem 25 Ls šobrīd. HD videomontāžā daudz svarīgāks ir RAM apjoms nekā ātrums. 1600MHz vs 1333 MHz frekvenču ziņā ir 20% pārsvars, reālajā veiktspējā ~1-2%.

 

Videokarte. Ja darbojies ar Sony Vegas, tad šī programma izmanto nVidia CUDA renderēšanas akselerāciju. Attiecīgi ieteicama ir šī ražotāja videokarte. Ieteiktā GTX560 Ti būs pietiekami laba gan CUDA akselerācijai, gan spēlēm.

 

Disku apakšsistēma galīgi garām videomontāžas pielietojumam.

 

Kaut gan viss šitais ir BS - ja pērk datoru videomontāžai, tad šim mērķim, ja spēlēm (kas ir primārais apspriežamās komplektācijas pielietojums), tad videomontāža ir tikai tā, starp citu, muļķošanās pēc. Reti kurš pērk videomontāžas datoru ar virstaktēšanai paredzētām komponentēm... :D

Link to comment
Share on other sites

Hmm, nu pa tiem Ramiem es padomāšu un palasīšu. Es tā domāju, vai var jaukt dažādus ramus kopā, teiksim G.Skill Ripjaws X Performance ar parastiem value ramiem no mana vecā pc . Lai gan šausmīga atšķirība cenā nav starp 1333Mhz un 1600mhz. Labāk ņemu 1600Mhz.

 

 

Kunz, paldies par tavu kontribūciju.

 

SSD ņemu, lai nebūtu lags kad lādē iekšā piemēram kādu pilsētu MMORPG kur pilns ar cilvēkiem, utt. Cits pielietojums nav padomā kā tik tam. Jo HDD 7200Rpg vienk bremzē visu to padarīšanu. Un par pāris sekunžu ātrāku System bootu necīnos :)

 

Par editēšanu, nu nav tik nenopietni man tie plāni . Tik tiešām editēts uz šī datoru tiks samērā daudz.

 

Vēl tikko paskatījos savā datorā cik ātri man ver vaļā HD video klipus(kas man jādara ļoti daudz, lai redzētu kas katrā klipā un kuru konkrētu vietu vēlos izmantot) un tas man prasa kādas 4 sekundes, lai gan atceros ka agrāk nebija tik lēni.

 

Mātes plati paņēmu ar Z68, lai tad kad iznāk Ivy Bridge no debesu augstumiem es varētu to izmantot. Bet esmu pārdomājis par šo mātes plati un liekas, ka izmantošu citu, šo te <ASRock Z68 Extreme3 Gen3> . Lai ir tie bling bling, šī plate maksā 90 Ls. Maksāt 20Ls par bling bling ir ataisnojami .

Video karti arī esmu vairāk pārdomājis - šī liekas labāka <Sapphire Radeon HD 6950> Neesmu Vegas only piekritējs, liekas ka pat būs jāpāriet uz Premiere. Tākā tā.

 

 

Aspire - Nejūties tik NeKompotains, gan iemācīsies. Un SSD noteikti atstāšu, tik ir dārgi die diski, un 64GB liekas pa knapu. Zemāk par 120 laikam negribētu.

Labots - Mosqito
Link to comment
Share on other sites

Smags lasāmais. Liekas ka ieguvums montāžai tik tiešām būtu. Tik nezinu ekvavilentu karti no Nvidea Radeonam kuru izvēlējos. Paskatīšos

 

Bet vēljoprojām mani uztrauc mans četrus gadus vecais Chieftec 620w, Model CFT-620-A12S baroklis. Vai viņš ir pietiekams lai uzturēt šo sistēmu pie dzīvības?

 

Gribētu dzirdēt vairāk viedokļus.

Link to comment
Share on other sites

4 GB RAM jau ir noiets etaps ja iet runa par galda datoru ar 64-bit OS

 

Pie šīm RAM cenām ņem 8 GB un miers, kā jau minēja ir spēles kas mierīgi rij 2 GB RAM, man kad bija vecais PC ar 4 GB tas pats Fallout New Vagas dažreiz karās, ja fomā biju atstājis Firefox un Chrome atvērtus, jo kopumā jau trūka atmiņas, tagad uz jaunā PC ikdienā redzu ka kopumā tas viss paņem 4GB - 5GB ram..

Link to comment
Share on other sites

8GB ram, pielauzāt.

 

 

Bet kā ar barokli? Nebūs tā ka atstāju sistēmu bez "headroom" . Ka knapi knapi pietiek jaudiņas.

 

Ļoti gribētu dzirdēt viedokļus par šo tēmu, lai miers sirdī..

Link to comment
Share on other sites

PSU laika gaitā nolietojās un kļūst neefektīvāki, principā atkarīgs kādā stavoklī un cik lietots tev viņš ir, ja turi datoru 24/7 ieslēgtu visu laiku, tad jau visticamāk labāk ņemt jaunu...bet nu katrs ir individuāls gadījums...

ar to 650w tev pietiks un vēl pāri paliks jauda.

 

Pēc PSU calculator tava sistēma ēdīs ~400w ja ātrumā visu saliku pareizi:

 

http://extreme.outervision.com/PSUEngine

Link to comment
Share on other sites

nevertell

Nu beidz, bez videokartes tā sistēma ēdīs maksimums 200 w. Videokarte var ēst līdz 200-250 w. Beigās tev paliks ~ 200 w rezervei.

Link to comment
Share on other sites

Tātad 70Ls ieekonomēti uz PSU. Naiss. :king2:

 

 

Atradu sava vecā korpusa nosaukumu. Šis dinozaurs ir 4 gadus vecs un cena tam ir ap 45Ls, cik skatos salidzini.lv

 

http://www.dateks.lv/cenas/28/21214_chieftec_mesh_ch_01b_black_silver.php

 

Nosaukums CHIEFTEC MIDITOWER ATX BLACK/SILVER [CH-01B-B-SL-O]

 

 

Šķiet izmantošu šo te. Ceru ka tehnoloģijas korpusiem nav drausmīgi mainījušās.

Labots - Mosqito
Link to comment
Share on other sites

Šķiet izmantošu šo te. Ceru ka tehnoloģijas korpusiem nav drausmīgi mainījušās.

nav nekas īpaši mainījies, principā var pat ļoti vecos korpusos (>5 gadi) jaunu PC salikt

Link to comment
Share on other sites

32 bitu sistēmas neizmanto vairāk par 3gb rama ja nemaldos, man liekas augstāk pavīdēja kaut kas par 2

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...