Jump to content

Kādos gadijumos būtu jādodas uz muitu atmuitot?


xxxxxx
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

Plānoju ebay iegādāties planšeti 80$ vērtībā. Vēlējos uzzināt vai man pie kaut kādiem noteiktiem apstākļiem varētu "draudēt" došanās uz muitu lidostā, lai šo preci atmuitotu?

Izmantots tiks

Standard Int'l Shipping

Labots - xxxxxx
Link to comment
Share on other sites

Maksāt muitu var sanākt tad, ja preces nāk no valsts, kura nav EU, un preces uzrādītā (vai patiesā) vērtība ir > 100 eiro. Dotajā gadijumā, var sanākt maksāt PVN. PVN lielums ir atkarīgs no tā, kādu preces vērtību uzrādīs pārdevējs. Pašu PVN varēs nomaksāt turpat uz vietas - pastā.

Link to comment
Share on other sites

svarīgi ar ko sūtīs, ja caur latvijas pastu, skaisti tur ar samaksāsi, ja tas ir DHL veidīgais, tad problēmas garantētas.

Link to comment
Share on other sites

Tad par došanos uz muitu man nav jāuztraucas arī tad ja, pieēram, pārdevējs piekrīt atzīmēt kā gift, vērtību norāda 10$ un muitā tam nenotic un piemēro nodokli pēc viņu kataloga? Arī tad būs jāmaksā pastā?

 

hehe - itkā

Standard Int'l Shipping vai arī Economy, atkarībā kuru pārdevēju sanāks labāka komunikācija

;) Tad taču nav jāuztraucas ?

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Ja būs aizdomas, dipinās uz lidostu kā mīļais, ja paka pietiekami vērtīga. Ar "krutajiem" kurjeriem (UPS, Fedex) sūtītās ārpus EU pakas faktiski vienmēr ir bijis jābrauc muitot uz lidostu persōnīgi. USPS tikai, ja ķīnaizeris uzlicis kamera, bet vērtība $10 :D

Link to comment
Share on other sites

Ja planšetes vērtība ir 80$ tad ir jēga riskēt un prasīt lai atzīmē kā mazāk vērtīgu sūtijumu? Sūtīts netiks ar kurjerpastu

Link to comment
Share on other sites

svarīgs ir pakas izmērs, Rīgā to var atplēst, un PVN aprēķināt no pirmās google izmestās cenas.

Link to comment
Share on other sites

Da viņi tur darās kā prātā ienāk, labāk lai nav gift... Man pastā sanāca Ls 3,60

Link to comment
Share on other sites

(labots)

viens (1) pārdevējs piedāvā sūtīt kā 16$, jo tas parasti ejot cauri, bet otrs (2) atzēmēt zem 50$ - kuru izvēlēties?

(1) http://www.ebay.com/...984.m1423.l2649

 

(2) http://www.ebay.com/...#ht_9405wt_1037

 

Kuru jūs izvēlētos?

 

Abos tiek izmontots Singapore Post - tas nozīmē ka ar kurjeriem saistības nebūs?

 

Par izmēru abi saka - "send as small parcel"

Labots - xxxxxx
Link to comment
Share on other sites

tak po, būs kaut kāds PVNs un pastā nomaksāsi. man bija 300USD vērtīga manta ar deklarētu vērtību 30USD. nomaksāju dažus latus un viss. sliktākajā gadījumā muita aiztur, tad pa e-pastu nosūtīsi linku uz preci, paypal izdruku un atkal saņemsi pastā (zinu konkrētu gadījumu)

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Nu labi, tad sanāk ka uz muitu braukt man nekādā gadijumā nevajadzēs, ja sūtītājs izmanto Singapore Post?

Labots - xxxxxx
Link to comment
Share on other sites

Ja tu sūti no trešajām valstīm, tad tu nekad nevari būt drošs, ka tavu paku neapmuitos.

Esmu piedzīvojis muitošanu lidostā, visa diena sabeigta. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ghost_az

Daudz neprecīzas informācijas... :D

 

Pēc likuma - PVN jamaksā, ja saņem preces no trešajām (ne ES) valstīm un sūtījuma vērtība + sūtīšanas izmaksas pārsniedz 10 EUR! Muitas nodoklis jāmaksā, ja sūtījuma vērtība pārsniedz 150 EUR.

Ja nesūta ar kurjerpastu, tad sūtīšanas izmaksas parasti neaprēķina. Tātad - svarīga vērtība, ko sūtītājs norādīs uz paciņas. "Gift" vai kas cits - nav svarīgi. Svarīga tikai vērtība.

Tātad - ja vērtība ir zem 10 EUR (zem ~14 USD), tad varēsi mierīgi iet pakaļ - nekas nav jāmaksā.

Ja vērtība pārsniedz šo summu - aprēķinās PVN (21%) no summas, kas pārsniedz 10 EUR. No pieredzes - ja vērtība minimāli pārsniedz šos 10 EUR, tad palaidīs tā pat. Vēl - ja saņemsi pastā - būs jāpiemaksā 1 Ls par "pakalpojumu" (atmuitošana, PVN iekasēšana).

Vēl no pieredzes - ja sūtītājs nenorāda kadu īpašu veidu kā sūtīs (DHL, UPS u.c.), tad sūtīs ar parasto pastu. No ASV - USPS arī nāks ar parasto pastu.

 

Tātad - autoram - uz lidostu nebūs jābrauc. PVN būs jāmaksā, ja paciņas vērtību norādīs lielāku par ~15 USD (16 USD arī varētu iet cauri).

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Paldies par informāciju ;) Bet nevar būt ka muita nenotic norādītajai cenai un man būtu jādodas uz muitu rādīt paypal darijuma izrakstu ar īsto preces vērtību?

Labots - xxxxxx
Link to comment
Share on other sites

Protams, ja muitai radīsies aizdomas, ka vērtība ir samazināta, tad paskatīsies cik maksā kaut kas līdzīgs un apmuitos pēc pilnas programmas.

Link to comment
Share on other sites

uzliek PVN. Un to procedūru ar paypal izdruku var nokārtot arī caur e-pastu, tikai jāsazvanās un jānoskaidro kam ko sūtīt. Paziņam bija gadījums - nosūtīja linku uz preci e-bajā, izdruku no paypala un pēc tam saņēma preci pastā kopā ar rēķinu.

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

Muita ir muita, PVN ir PVN.

Ja uzrādītā preces vērtība būs lielāka par 10 eiro, tad PVN būs jāmaksā šā vai tā, bet muita Tev nedraud, jo preces vērtība, pat bez krāpšanās, nav lielāka par 150 eiro.

Link to comment
Share on other sites

Tātad jābrauc uz muitu ir tikai tādos gadijumos ja preces vērtība ir lielāka par 150 Eiro vai arī tiek izmanots DHL, UPS vai cits kurjerpasts?

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Man vienmēr ir skaitījuši ceļa izdevumus kopā ar vērtību un tad PVN pa virsu. Ir nācies skriet uz muitu arī sūtītai pakai ar parasto pastu no ķīnaizeriem. Plēsts vaļā gan nav nekad nekas bijis. Kādam REĀLI arī ir bijušas atplēstas pakas, lai muitnieks varētu iečolēt iekšā?

Tātad jābrauc uz muitu ir tikai tādos gadijumos ja preces vērtība ir lielāka par 150 Eiro vai arī tiek izmanots DHL, UPS vai cits kurjerpasts?

Nē, arī mazākos gadījumos ir nācies. Laimes spēle.

 

Ir prasīts arī ielogoties paypalā/ebajā - parastam izdrukātam papīram var arī neticēt.

Link to comment
Share on other sites

Lidostas muitas nodaļā stāvot rindā vienreiz novēroju, kā sieviete histēriski mēģina ieskaidrot, ka pie ķīniešiem tās kleitiņas un citas parpalas maksā to $1-2. Gāja augstos toņos, turpat muitas darbiniekiem rādīja PayPal'a darījumu. Muitniekiem vēl radās aizdomas, ka daļu viņa pārskaitījusi savādāk, un tagad čakarē viņus. Kā tālāk beidzās nezinu, ļembastu pārcēla uz vadītāja kabinetu.

 

Kā jau daži minēja, ir divas dažādas lietas: ievedmuitas nodoklis, un pievienotās vērtības nodoklis (PVN). Ievedmuitas nodoklis ir paredzēts, lai stimulētu vietējo (ES mēroga) ražošanu- padara dārgāku preču importu no ne-ES valstīm. Tieši par ievedmuitu nav jāsatraucas līdz tiem 150EUR.

 

Visi pārsvarā satraucas par PVN maksāšanu, jo ievedmuitas nodokļi grozās no 0 līdz max 15%. Ar datortehniku/elektroniku saistītām lietām neesmu redzējis virs 5% (jāskatās gan pēc TARIC klasifikācijas, ko bieži vien var interpretēt dažādi).

Link to comment
Share on other sites

Man vienmēr ir skaitījuši ceļa izdevumus kopā ar vērtību un tad PVN pa virsu. Ir nācies skriet uz muitu arī sūtītai pakai ar parasto pastu no ķīnaizeriem. Plēsts vaļā gan nav nekad nekas bijis. Kādam REĀLI arī ir bijušas atplēstas pakas, lai muitnieks varētu iečolēt iekšā?

ir bijis, bet vācu zoll, prece bija tranzītā no ķīnas uz lv.

 

āā, paka bija no Dkorejas, un tur bija ar ko mizo kartupeļus,

Link to comment
Share on other sites

Ar vācu zoll un tranzītu caur turieni vajag uzmanīties. Preces bez CE šie mēdz arī vienkārši iznīcināt. Un viņi taisa vaļā ļoti daudz sūtījumu.

Labots - e = d
Link to comment
Share on other sites

Man vienmēr ir skaitījuši ceļa izdevumus kopā ar vērtību un tad PVN pa virsu. Ir nācies skriet uz muitu arī sūtītai pakai ar parasto pastu no ķīnaizeriem. Plēsts vaļā gan nav nekad nekas bijis. Kādam REĀLI arī ir bijušas atplēstas pakas, lai muitnieks varētu iečolēt iekšā?

 

Nē, arī mazākos gadījumos ir nācies. Laimes spēle.

 

Ir prasīts arī ielogoties paypalā/ebajā - parastam izdrukātam papīram var arī neticēt.

 

Ja nav noslēpums cik bija preces vērtība, kad ar parasto pastu bija jāskrien uz muitu?

Link to comment
Share on other sites

marrtins

$80, bet jams bi norādījis kādus $20 vai mazāk.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

jā, man šobrīd arī nāk prece 80$ vērtībā ar norādītu cenu nez zemāk kā 16$...

 

Tev neteica, kāda tieši iemesla dēļ tev jādodas uz muitu?

Labots - xxxxxx
Link to comment
Share on other sites

optimuss

UPS ir iespēja papīru lietas (deklarācijas sapildīšana utt.) ļaut sakārtot vietējam UPS kantorim, pēdējo reizi tas maksāja laikam 12Ls. Muita & PVN jāsamaksā no i-bankas, un rakstiska "pilnvara" e-pastā ar pases kopiju uz UPS.

Ja kāda dārgāka prece, labāk ietaupīt laiku un nervus.

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Tev neteica, kāda tieši iemesla dēļ tev jādodas uz muitu?

Precīzi neatminos. Kaut kas ar "detaļu noskaidrošanu" vai "neskaidrību novēršanu".

Link to comment
Share on other sites

Varbūt iepakojums bija īpaši liels/smags?

 

Viss kā būs tā būs - planšete ir izsūtīta ar atzīmi 20$+gif :)

Link to comment
Share on other sites

nigerskijs gangsterskijs

Ja sūtīja privātpersona, tad 99% nebūs nekas, vienkārši iesi uz pastu pakaļ ar lapiņu ko iemetīs tavā pastkastē.

Link to comment
Share on other sites

ta nekas nebūs... uzliks kādus pāris latus nodokļu, - tā paciņa nav ne pārāk liela, ne pārāk smaga

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Ja tā i planšete (un arī rakstīts virsū), gan jau paaicinās ;)

1) vai cena atbilst

2) vai iekšā nav kāds datu nesējs priekš KAKKAS :mad:

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

Un vispār man neaiziet - likumā rakstīts 45$+gift = bez nodokļiem, tad kāda s*da pēc viņi drīkst šo likumu pārkāpt un uzlikt man to pašu PVN, un vēl nelaist cauri muitai un aicināt mani vēl viņai pakaļ???

 

Nu un ka flešku? sanāk ka ja sūtu atmiņas karti 64Gb, tad vispār kirdik? :D

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...