Jump to content

GParted - partīciju apvienošana


Explo
 Share

Recommended Posts

Tā...respektīvi man ir 2 sen sadalītas partīcijas:

C:/ 19GB (sistēmas)

D:/ 353 GB.

Protams, C par īsu, un zinu, nevajadzēja dalīt utt, bet tas izdarīts. Neko darīt un ir jāpalielina (izlēmu par +60GB atņemot tos no D). Izmantoju GParted softu. Bet tur sākas problēmas ar to, ka softs man atņēmu šos 60GB, bet neļauj uzlikt uz C, vienkārši tagad karājas gaisā un esmu nonācijas strupceļā.

 

Tātad man esošā situācija ir tāda (bilde Nr.1)

post-81173-0-23370400-1343074154_thumb.jpg

 

Ir NTFS diski ar 19GB and 294GB, kā arī "unallocated" diski ar manis atņemtajiem 58 GB un mistiskajiem 10MB. Kā arī nezināms "Extended" ar 353 GB, kurus softs neaiztiek. kas ir Extended disks? un no kurienes? kāpēc pirms dalīšanas bija dubultie "Extended" un NTFS ar 353 GB katram?

 

OK. darbojos tālāk. Lai apvienotu C disku, tukšais unallocated nepieciešams pārbīdīt blakus, ko arī daru. Protams izmet paziņojumu (bilde Nr.2)

post-81173-0-41921400-1343074172_thumb.jpg

 

cik paziņojums ir nopietns un vai tā tam jābūt?

OK. Tad protams apvienošanu neļauj dēļ extended diska izmēra, kuru arī nepieciešams samazināt līdz NTFS izmēriem t.i 294 GB. To arī izdaru. Tad bilde man ir sekojoša (bilde Nr.3):

post-81173-0-85244500-1343074188_thumb.jpg

 

tik tālu izskatās viss smuki, C diskam blakus ir tukšais 58GB disks, kurus nu varu apvienot. Tā arī daru- apvienoju un spiežu apply. Bet izmet Error (bilde Nr.4)

post-81173-0-17907200-1343074208_thumb.jpg

 

 

Softs negrib apvienot C ar tukšo, kaut nozaga man vietu no D. kāpēc tā notiek? Varbūt nepieciešams vispirms formatēt C? kas ir extended diski? un no kurienes rodas tie mistiskiem 2MB/10MB tukšie diski?

 

Palīdziet, lūdzu, man izkulties no šīs ķezas. Tik tālu arī labi, ka nekas nav nobrucis :innocent:....bet ko tālāk!

 

paldies par palīdzību.

Labots - Explo
Link to comment
Share on other sites

Леший

Ja pareizi atceros, tad gpartedam nepatika windas bootable partīcijas.

Pieļauju, ka šeit labāks būs vieglākais variants:

1) Saglābājam OS partīcijas image

2) Nonesam partīciju

3) taisam jaunu uzreiz vajadzīgā izmērā

4) Metam uz tās image

Link to comment
Share on other sites

Var mēģināt EASUS partition manager. Vismaz man ar to nav bijuši sarežģījumi palielināt arī sistēmas partīciju. Arī līdz šim viss noticis bez sarežģījumiem.

Link to comment
Share on other sites

Extendeetajai partiicijai nav ne vainas. Tur stipri vairaak volumes var salikt iekshaa.

A primaaraas partiicijas saveidot var tikai 4 gab.

Link to comment
Share on other sites

Nu vispār jau uz viena HDD, ja vien nav paredzēts "sadraudzēt" logus ar pingvīnu, vairāk par 2, pie tam primārajām partīcijām nevajag (izņemot kādus specifiskus gadījumus). Vienu sistēmai, otru - visai pārējai drazai. Nedalīt vispār, ja uz HDD paredzēts likt kādu OS, gan ir stipri apšaubāma, lai nelietotu kādu stiprāku vārdu, izvēle. (Te nedomāju gadījumus, kad jūzeris visu krāmē uz sistēmas partīcijas un brēc par vietas trūkumu, bet D stāv tukša).

Konkrētajā gadījumā ieteiktu autoram sakopēt visu vajadzīgo kur citur, nonest visas partīcijas un izveidot divas jau vajadzīgajos izmēros, jo redzot tagadējās darbības, ilgi nebūs jagaida līdz jautājumam - kā atgūt datus, jo nekas vairs neuzrādās :D.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Es gan teiktu, ka vairaak par vienu primaaro partiiciju nevajag, un vieniigais, kas uz taas jaaglabaa, ir bootloaders.

Paareejo visu - extendeetajaa partiicijaa kaa volumes.

Link to comment
Share on other sites

viss galvenais jau lielā mēra saglabāts, tik tālu esmu gudrs :) Tie 19GB reāli par maz, tur stāv XP + instalācijas softi. Un tāpat pilns.

Kā nozīmē "nonest visas partīcijas" ? to pašu Gparted ar pogu partīciju "delete" vai ar kādu citu softu?

Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Es arī saku, ka ar extended visam vajadzētu būt ok.

 

Pēc soļiem izskatās, ka tiek viss darīts apreizi. Bet nu kļūdas ziņojumā neko nevar redzēt - tur rakstīts, lai iegūtu vairāk informācijas, jāiet uz detaļām. Un to dara tā - nospiež ok, un pēc tam atver to koku, kur gparted drukā savus ziņojumus.

 

Par to nonešanu - neko nenones, pirms neesi saglabājis rezerves kopijas / imidžus.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Tik daudz teksta un tik maz jēgas - nu te toč bez Betona leksiskas ir grūti! drunk_lizard vienīgais lietu runā!

 

Es ieteiktu ņemt MiniTool Partition Wizard Home Edition. Tur ir gan Windows, gan Bootable CD versija. Mēģini otro partīciju pārvērst no Extended/Logical uz Primary ar Set partition as Primary un tikai tad rīkoties tālāk. Tikai godīgi pasaku, ka pati programma strādā labi un ne reizi nav pievīlusi, bet tieši šo izvirtību neesmu mēģinājis.

Link to comment
Share on other sites

Var mēģināt EASUS partition manager. Vismaz man ar to nav bijuši sarežģījumi palielināt arī sistēmas partīciju. Arī līdz šim viss noticis bez sarežģījumiem.

 

Job done well! :good: Ar EASUS menedžeri izdevās manai primārajai C partīcijai pielikt klāt daļu no loģiskās D.Nepagāja ne stunda, super, bez datu zaudējumiem izdevās palielināt savu disku, un bez jebkādām partīciju nonešanām utt. . :glare: necerēta veiksme.

Paldies visiem ar padomiem.

Link to comment
Share on other sites

Tik daudz teksta un tik maz jēgas - nu te toč bez Betona leksiskas ir grūti! drunk_lizard vienīgais lietu runā!

 

Tik tiešām? DL kā vienmēr bezjēgā lamājas, kaut ko vēl vāvuļo, tā arī galu galā neko nepasakot.

Tajā pašā laikā ju ieteiktais variants vienkārši nostrādā un atrisina autora sāpi...

 

Pieņemsim, ka autors ar datoriem ir uz JŪS.

Kā pie velna autors no šiem DL murgojumiem varētu kaut ko saprast?

 

 

DL :

nekas tur nesanaaks. kaarteejais cirvis ar extended partiiciju. viss.

 

mhh

°vel reizi atkaartosjos...

dajajeblaitung!!! zaepali ar savaam extended!

kaa juus domaajat, ieksj kaa extended partiicija glabaa ft? ... ar to viss izteikts...

 

axe.inc

blje...

 

par tevi jau ar debian postu viss skaidrs :>

 

Saprotu, ka DL dzīvē ir gudrs un visi pārējie ir idioti, bet savu gudrību šajā forumā viņš noteikti neizrāda(varbūt retos gadījumos kaut ko par tēmu pasaka). Protams pie lielas daļas ir vainojami paši tēmu autori, nemākot kārtīgi izteikties vai vienkārši veidojot idiotiskas tēmas.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Em, tas tik tā, bet tomēr - lietu skaidrībai:

Nebija gadījumā tā, ka noklusētā debian un ubuntu instalācija nespļāva virsū msdos low-level sistēmai un nelika virsū LVM kārtu? Kas jau ir pilnīgi cits stāsts.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Tik tiešām? DL kā vienmēr bezjēgā lamājas, kaut ko vēl vāvuļo, tā arī galu galā neko nepasakot.

Tajā pašā laikā ju ieteiktais variants vienkārši nostrādā un atrisina autora sāpi...

Nu kā to ņem. ju ieteikums ir pirmais, ko Google izmet, meklējot "partition manager", un neko konkrētu tāpat neiesaka - tā kā būtībā gandrīz bezvērtīgs. Tajā pat laikā drunk_lizard vismaz kaut kādā veidā norādīja uz extended partīcijām.

Link to comment
Share on other sites

Леший

Tajā pat laikā drunk_lizard vismaz kaut kādā veidā norādīja uz extended partīcijām.

Un tu arī domā, ka problēma ir ar extended partīciju?

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Patiesā problēma visdrīzāk bija krutais, lieliskais, open source un citādi brīnišķīgais GParted.

Bet Extended partīcijas tāpat normālam cilvēkam nav vajadzīgas, jo tikai palielina potenciālo problēmu iespējamību. Pat laptopa max scenārijā, saglabājot ražotāja recovery, ar Windows 7 pietiek ar 4 partīcijām: Boot, System, Data un Recovery. Ja nu kaut kādiem brīnumiem kādam vajadzēs vairāk, tad arī Data pārvērtīs par Extended un tur saliks ko vajag.

Link to comment
Share on other sites

Ne jau Gparted to extended partīciju pašā sākumā uztaisīja, bet gan visticamāk M$ installeris. Tā kā ripināt bumbas uz GParted šeit nav nekāda iemesla. Arī Patition Magic vai līdzīgos taču neviens autoram neliedz iegādāties un lietot.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Personīgi nekad ar gparted problēmu nav bijušas.

 

Stāsti par extended sadaļām uz diska ir gaumes jautājums - citā pavedienā jau paskaidroju, ka tas ir minimālais risinājums, lai, piemēram, uzmestu Win7 un *nix uz viena diska (es neapskatu tādu variantu, kur / ir viena sadaļa).

 

Vispār šai diskusijai sevi vajadzēja būt izsmēlušai. :D

 

P.S. Par to LVM man neviens īsti neatbildēja. Bet cik es zinu, linux dabīgi neraujās izmantot extended sadaļas (links), bet gan izmantot papildus programmatūras slāni, lai nomenedžētu diskus (links).

Link to comment
Share on other sites

Kā teic 9gag.com - Dafuq did I just read?!?!?!

Tik daudz glupības no "lietpratējiem" un "moderatoriem"....

Debian netaisa nekādas extended, bet gan LVM. Itkā savā ziņā līdzīgi, bet nu ļoti attāli. Tās extended rodas ja neprot disku sadalīt ar pareizu tooli un dara to ar Vistu instaliem.

Tādam kautko apvienot bez backupa būtu vienkārši bezjēdzīgi. Beigās būtu ne dati ne arī noderīga pieredze.

Link to comment
Share on other sites

Леший

Kā teic 9gag.com - Dafuq did I just read?!?!?!

...

Debian netaisa nekādas extended, bet gan LVM.

Skaidroju, jo laikam daži lasa burtus, nevis vārdus.

Tātad, LVM un Extended partition ir pilnīgi dažādas lietas.

Instalējot Ubuntu uz tīra diska, ar default settingiem mēs iegūsim primary partīciju un extended partīciju, kura sevī iewrappo swap partīciju.

Instalējot Ubuntu uz diska, kur jau stāv, piemēram, Windows, izmantojot default settings, mēs iegūsim extended partīciju, kura iekšā būs gan ext4, gan swap partīcijas.

Jebkurā gadījumā, izmantojot default iestatījumus (ko arī darīs user vulgaris), mums būs extended partīcija.

Es jūs ļoti lūdzu, pārbaudiet šo, ja netīciet. Un lūgums nerakstīt vairs glupības par to, ka LVM ir "līdzīgs" extended. Pēc būtības, extended ir konteinieris, kas ir vajadzīgs, lai apietu 4 partīciju limitu, bet LVM var darboties arī bez tā. Tā vienkārši ir, ka Ubuntu un Debian to extended taisa defaultā.

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Personīgi nekad ar gparted problēmu nav bijušas.

Ne Tev personīgi, bet nu rekur taču ir problēma - nespēja palielināt pirmo partīciju arī tad, kad Extended jau ir pārvietota un vieta ir brīva.

 

Tik daudz glupības no "lietpratējiem" un "moderatoriem"....

Tās extended rodas ja neprot disku sadalīt ar pareizu tooli un dara to ar Vistu instaliem.

Kā reizi Vista/7 pirmās trīs partīcijas toč taisa primārās. Arī es ieteiktu lietpratējam pamēģināt to dzīvē pirms nolikt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Instalējot Ubuntu uz tīra diska, ar default settingiem mēs iegūsim primary partīciju un extended partīciju, kura sevī iewrappo swap partīciju.

Instalējot Ubuntu uz diska, kur jau stāv, piemēram, Windows, izmantojot default settings, mēs iegūsim extended partīciju, kura iekšā būs gan ext4, gan swap partīcijas.

Jebkurā gadījumā, izmantojot default iestatījumus (ko arī darīs user vulgaris), mums būs extended partīcija.

 

Nu jā ubuntu to taisa defaultā, bet kurš saka, ka Ubuntuir kaut kāda kvalitātes mēraukla? Pad debiāni nezinu sen neesmu lietojis.

Un autora abas partīcijas ir NTFS, tā kā pinfvīns to radīšanas brīdī visticamāk pie vainas nav bijis.

Un "user vulgaris" nevajadzētu pieņemt to kā pašu par sevi saprotamu, ka atvērtā koda programmatūra būs spējīga strādāt vienmēr un bez kļūdām. Vispār "user vulgaris" tur nebūtu jālien.

Link to comment
Share on other sites

Леший

Un autora abas partīcijas ir NTFS, tā kā pinfvīns to radīšanas brīdī visticamāk pie vainas nav bijis.

Zinu, es to skaidroju visādiem ķirzakveidīgiem un latgaļiem, kas uzskata, ka extended partīcijas ir axis of evil.

Link to comment
Share on other sites

Tu nevis skaidroji, bet muļķības sarakstiji. Kāds sakars līki uztaisītam Extended ar partīcijas veidu uz viņa?

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Debian netaisa nekādas extended, bet gan LVM.

Lūk kur ir īstās muļķības sarakstītas! Ja nu pats nesaproti, tad iztulkošu tā lai saprastu:

"Ābols nav apaļš, bet gan zaļš."

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Uģis Lācis

Vispār šai diskusijai sevi vajadzēja būt izsmēlušai. :D

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...