Jump to content

Kas ir SATA un ko man vajag?


Guest zero
 Share

Recommended Posts

Ir: P4 2,8; 512; Win XP SP2

HDD ExcelStor J680 80Gb, Siikaak nezinu... :(

Nobriedusi vajadziiba veel vienam HDD 120-160-200Gb. Palasiijos te info, bet tomeer ir paaris jautaajumi, kas reaali nomoka... Kas ir SATA disks, kas ATA? Aptuveni skaidrs ir tas, ka esoshais HDD man ir(buus) master, bet papildus vieniiba buus slave. Vai tas ir saistiits ar SATA/ATA?

Par firmaam viedoklji aktiivi dalaas... SeaGate, Maxtor, Samsung, WD,...

Vai njemot 200Gb disku ir taa, ka tiek nelietderiigi izmantota vieta maziem failiem cluster izmeeru deelj? Nevaru iisti iebraukt shajaa probleemaa.

Resp., jautaajums triviaals: Ko man vajag? ;-)

Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Tā kā jaunie čipseti atbalsta vairākus disku kanālus, tad, pieņemot, ka Tev ir 1CDROM un 1 HDD, arī otru HDD var pieslēgt kā masteru.

 

No lietotāja viedokļa PATA un SATA diski atšķiras ar spraudni. Ja Tev ir vietas, kur spraust diskus, tad ņem to, kas lētāks.

 

Par to nelietderīgo vietu: formatizē uz NTFS, un būs labi. Tā "nelietderīgā" vieta ir ievērojami mazāka nekā daži labi uz šī diska uzkopēti nelietderīgi faili.

 

Ko Tev vajag? Jaunu 200GB disku ar 3 gadu garantiju.

Link to comment
Share on other sites

Sata idejaa ir aatraaks nekaa parastais IDE(ata) disks

 

Bet tik labs jau laikam ar vinjsh nav ,

 

Tev jaaskataas vai tava maates plate atbalsta SATA diskus- vai ir kur vadu iespraust

 

1. uz ko jaaskataas peerkot cieto lai vinjam ir 7200rp,(apgriezieni)

un keshs lielaaks ar pa sliktu nenaak, un tad visus paareejos aatrumus var saakt peetiit icon_smile.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest zero

NTFS ir jau tagad.

Par spraudnjiem iisti neatminu, bet ir divas vadu joslas, kur ir katram veel 1 rezerviite, ko iebakstiit tieshi veel vienaa HDD.

CD-ROM ir 2 - 1 master, 1 slave. Abi kaa master negaaja. Pienjemu, ka tas pats var buut arii ar HDD.

Laikam jau tas SATA man nav. Cik sapratu, tad SATA ir sisteema, kuru tiiri vizuaali var redzeet arii ar liikaam rokjeleem, paluukojoties, kaa ir piesleegts esoshs HDD? Vai runaa vareetu buut par shaadu draiveri: atapi Standard IDE/ESDI Hard Disk Controller ?

Link to comment
Share on other sites

Tu labāk pasaki kāda tev mātesplate, citādi nav jau zināms vai tā vispār atbalsta SATA diskus. :) Tos jau nevar spraust klāt pie tā paša kabeļa, pie kura ir tev jau esošie diski un CD iekārtas.

Link to comment
Share on other sites

Guest zero

Izdruka ir shaada, bet Unknown vietaa var rakstiit ASROCK.

CPU Type Intel Pentium 4HT, 2755 MHz (3.5 x 787)

Motherboard Name Unknown

Motherboard Chipset VIA VT8754 Apollo P4X400

System Memory 512 MB (DDR SDRAM)

BIOS Type AMI (12/30/03)

Taadu iesmeereeja 1 kantoris, taapeec tagad censhos saprast, ko peerku... :/

Link to comment
Share on other sites

Guest zero

Ir man tie SATA1 un SATA 2 spraudnji uz maatenes, virsuu veel uzliime, lai ar liikaam rokjeleem negraabstaas... ;-)

Kas tad buutu labaak, sprausties pie taa pasha IDE1 vai tomeer SATA? Kaada starpiiba iisumaa?

Link to comment
Share on other sites

Ir man tie SATA1 un SATA 2 spraudnji uz maatenes, virsuu veel uzliime, lai ar liikaam rokjeleem negraabstaas... icon_wink.gif

Kas tad buutu labaak, sprausties pie taa pasha IDE1 vai tomeer SATA? Kaada starpiiba iisumaa?

īsumā pēc teorijas SATA esot ātrākas

ATA max itkā ir 133mb/s

SATA 150mb/s

faktiski tas neko daudz nemaina ...

 

dzīvē ir realitāte :

SATAS hdd ~10-15Ls dārgāks par ATA

mb ~15Ls

Link to comment
Share on other sites

SATA hdd ātrums ir pat ļoti manāms, instalācijas notiek daudz ātrāk, turklāt tas ir arī krietni klusāks (man konkrēti ir samsung)!

turklāt SATA hdd ir iespējams saslēgt RAIDā - tas nozīmē, ka tu saslēdz kopā divus pilnīgi identiskus (vienas firmas, vienas ietilpības u.t.t.) sata diskus, rezultātā hdd ātrums palielinās daudzkārt.

 

mīnus SATA hdd ir tāds, ka, ja tas nobirst, tadc vari atvadīties no sava info, datus nav iespējams ne ar ko atjaunot. ja hdd ir saslēgti raidā un nobirst viens no diskiem, tad info no otra arī nevar atjaunot.

 

bet mani sata hdd ir pārliecinājuši ar savu ātrdarbību - tas jau ir nākotnes formāts.

Link to comment
Share on other sites

Guest Booster

Nu es apšaubu to ka apgalvo ka SATA diski "esot" klusāki!?

Tas taču ir atkarīgs no paša diska!

Link to comment
Share on other sites

SATA hdd ātrums ir pat ļoti manāms, instalācijas notiek daudz ātrāk,  turklāt tas ir arī krietni klusāks (man konkrēti ir samsung)!

turklāt SATA hdd ir iespējams saslēgt RAIDā - tas nozīmē, ka tu saslēdz kopā divus pilnīgi identiskus (vienas firmas, vienas ietilpības u.t.t.) sata diskus, rezultātā hdd ātrums palielinās daudzkārt.

 

mīnus SATA hdd ir tāds, ka, ja tas nobirst, tadc vari atvadīties no sava info, datus nav iespējams ne ar ko atjaunot. ja hdd ir saslēgti raidā un nobirst viens no diskiem, tad info no otra arī nevar atjaunot.

 

bet mani sata hdd ir pārliecinājuši ar savu ātrdarbību - tas jau ir nākotnes formāts.

ka tik tas nebij tāpēc ka līdz ar sata hdd nopirki ar jaunu pc ? :D

 

btw RAIDaa var saslēgt jebko ... vēl tik cd neviens nav manīts RAIDaa rubījam ...

Link to comment
Share on other sites

Guest energy

ka tik tas nebij tāpēc ka līdz ar sata hdd nopirki ar jaunu pc ? :D

 

un uzreiz tāds ātrums jūtams icon_smile.gif)

Link to comment
Share on other sites

vispār par šo tēmu runājot ...

sen te nav bijis kāds jēdzīgs mirstīgo tests ....

derēja boot.lv hdd patestēt ... sākot ar 120niekiem ( wd1200jb piem ) un beidzot ar raptoriem ....

kaadus 5-7 modeļus un aidā

 

lai redz tautieši cik liela jēga ir no satas , no ata 100 un ata 133 , un satas ar 10k rpm ...

Link to comment
Share on other sites

hmmmz neatcerus vairs kur - bet lasiiju ka iisti no SATA patreiz jeegas veel neesot ...

jo razotaaji taisa parastu PATA disku kam vienkaarshi uz plates uzliek bridzu uz SATA

tip ka iisti to sata aatrumu izjutiis uz "tiiriem" sata diskiem - nezinu varbuut tagad taadi ir bet vasaraa tais krievu testos veel nebij ...

Jā, tādi tīri SATA diski pagaidām ir tikai Seagate 7200.7 sērijas un WD Raptor sērijas diski. Taču arī tādā gadījumā SATA diskam ir nelielas priekšrocības salīdzinājuma ar ATA jo kontrolierim nevajag velti aptaujāt master/slave iekārtu stāvokli.

Link to comment
Share on other sites

ka tik tas nebij tāpēc ka līdz ar sata hdd nopirki ar jaunu pc ? :D

 

un uzreiz tāds ātrums jūtams icon_smile.gif)

 

 

icon_smile.gif hehehehe - njā - nu ja tu gribi sata hdd ar pentium II +64Mb RAM, tad tiešām vienalga ko tu tur piespraud, kaut vai NASA hdd.

Link to comment
Share on other sites

icon_smile.gif hehehehe - njā - nu ja tu gribi sata hdd ar pentium II +64Mb RAM, tad tiešām vienalga ko tu tur piespraud, kaut vai NASA hdd.

 

ne jau par "NASA hdd" iet runa bet par SATA reālā darbastacijā ...

loģiski pārejot no P4 1,8 uz P4 3,0 ar SATA un ntām jaunām fīčām loģiski ka viss daras ātrāk ...

bet uz tā paša P4 1,8 uzliekot SATA ( pci->sata jo uz mb tāda nebūs ) ieguvums nebūs manāms ...

Link to comment
Share on other sites

icon_smile.gif hehehehe - njā - nu ja tu gribi sata hdd ar pentium II +64Mb RAM, tad tiešām vienalga ko tu tur piespraud, kaut vai NASA hdd.

 

ne jau par "NASA hdd" iet runa bet par SATA reālā darbastacijā ...

loģiski pārejot no P4 1,8 uz P4 3,0 ar SATA un ntām jaunām fīčām loģiski ka viss daras ātrāk ...

bet uz tā paša P4 1,8 uzliekot SATA ( pci->sata jo uz mb tāda nebūs ) ieguvums nebūs manāms ...

 

nu tur nu gan es gribētu iebilst, ātruma pieaugums ir arī ja vienkārši sistēmai nomaina hdd uz sata. bet nu labi - paliksim pie tā, ka parastie HDD ir krietni labāki par sata icon_smile.gif

Link to comment
Share on other sites

icon_smile.gif hehehehe - njā - nu ja tu gribi sata hdd ar pentium II +64Mb RAM, tad tiešām vienalga ko tu tur piespraud, kaut vai NASA hdd.

 

ne jau par "NASA hdd" iet runa bet par SATA reālā darbastacijā ...

loģiski pārejot no P4 1,8 uz P4 3,0 ar SATA un ntām jaunām fīčām loģiski ka viss daras ātrāk ...

bet uz tā paša P4 1,8 uzliekot SATA ( pci->sata jo uz mb tāda nebūs ) ieguvums nebūs manāms ...

 

nu tur nu gan es gribētu iebilst, ātruma pieaugums ir arī ja vienkārši sistēmai nomaina hdd uz sata. bet nu labi - paliksim pie tā, ka parastie HDD ir krietni labāki par sata icon_smile.gif

 

Eksperimenta tīrībai var svaigi noformatizēt sekundāro māsteru un SATA disku. Šaubos, vai starp šiem diviem izdosies novērot ātruma atšķirību. Jāņem vērā, ka tukšā diskā ir iespējams rakstīt ātrākajās vietās, bet pilnā diskā - brīvajās vietās ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest zero

Vai var veel paluugt 3 vaardos, kas par zveeru ir RAID? Kautko taadu man tur raadiija pie WinXP instalaacijas, bet kaadaa statusaa shobriid ir - nezinu... :(

Link to comment
Share on other sites

Guest zero

Ja ir 1 HDD 80Gb piebaazts liidz luupai ar parastaa juuzera drazaam (WinXP, office, autocad, speeliites, muuzikas, filmas utt.), bet ir veelme papildinaat ar 1 jaunu 120-160-200Gb HDD, lai visu izklaides drazu paarmestu uz jauno, bet uz vecaa atstaatu Win un nopietno softu, kas buutu jaadara?

Jaanopeerk HDD pie IDE, jaasprauzh klaat kaa slave un viss rullees?

Datu droshiiba shajaa sheemaa nekaada. Katram datu pikucis uz 1 konkreeta HDD.

Link to comment
Share on other sites

Guest energy
Ja ir 1 HDD 80Gb piebaazts liidz luupai ar parastaa juuzera drazaam (WinXP' date=' office, autocad, speeliites, muuzikas, filmas utt.), bet ir veelme papildinaat ar 1 jaunu 120-160-200Gb HDD, lai visu izklaides drazu paarmestu uz jauno, bet uz vecaa atstaatu Win un nopietno softu, kas buutu jaadara?

Jaanopeerk HDD pie IDE, jaasprauzh klaat kaa slave un viss rullees?

Datu droshiiba shajaa sheemaa nekaada. Katram datu pikucis uz 1 konkreeta HDD.[/quote']

 

Vari piespraust pie tā pāša šleifa kā slave, vai arī nopirkt jaunu KL un uzlikt uz tā kā master. Vai tad tev nav ne CD-ROM, ne DVD-ROM vai citas ierīces? Ja ir tādas, tad cik, varbūt, ka tev vispār vairs nav iespējams pieslēgt jaunu hdd.

Link to comment
Share on other sites

Ja ir 1 HDD 80Gb piebaazts liidz luupai ar parastaa juuzera drazaam (WinXP' date=' office, autocad, speeliites, muuzikas, filmas utt.), bet ir veelme papildinaat ar 1 jaunu 120-160-200Gb HDD, lai visu izklaides drazu paarmestu uz jauno, bet uz vecaa atstaatu Win un nopietno softu, kas buutu jaadara?

Jaanopeerk HDD pie IDE, jaasprauzh klaat kaa slave un viss rullees?

Datu droshiiba shajaa sheemaa nekaada. Katram datu pikucis uz 1 konkreeta HDD.[/quote']

Nu vispār labāk ja tev ir divi lieli diski, tad otru vajadzētu taisīt par PseudoRaid, proti ik palaikam manuāli kopēt svarīgākos datus no pirmā diska uz otro. Statiskos datus kā programmu instalācijas, filmas, mūziku utt, vajadzētu noteikti dublēt uz CD vai labāk DVD.

Link to comment
Share on other sites

Guest Maniac
Ir man tie SATA1 un SATA 2 spraudnji uz maatenes' date=' virsuu veel uzliime, lai ar liikaam rokjeleem negraabstaas... [img']http://www.boot.lv/forums/public/style_emoticons/default/icon_wink.gif[/img]

Kas tad buutu labaak, sprausties pie taa pasha IDE1 vai tomeer SATA? Kaada starpiiba iisumaa?

īsumā pēc teorijas SATA esot ātrākas

ATA max itkā ir 133mb/s

SATA 150mb/s

faktiski tas neko daudz nemaina ...

 

dzīvē ir realitāte :

SATAS hdd ~10-15Ls dārgāks par ATA

mb ~15Ls

 

Sata, ja nav integrēts MB dienvidu tiltā būs lēnāks, jo tad ir pieslēgts caur PCI šinu. Izņēmuma gadījums - raid 0.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...