Jump to content

BOOT.Lv aicina uz diskusiju: Vai Linux ir izgāšanās?


Remus
 Share


Recommended Posts

Sveiki!

 

Rīt, 9:00 portālā BOOT.Lv tiks publicēts raksts, kura mērķis ir uzsākt diskusiju par tēmu: "Vai Linux ir izgāšanās?"

 

Mēs ļoti vēlamies dzirdēt jūsu argumentēto viedokli par šo jautājumu, turklāt diskusijā iesaistīt arī portāla apmeklētājus, kuri ikdienā nepiedalās foruma dzīvē. Tātad, izsakāmies argumentēti un ievērojam portāla iekšējās kārtības noteikumus.

 

Lai nedaudz iekustinātu jūs, piedāvāju jums pāris faktus un jociņus.

 

- Linux pēdējo 3 gadu laikā savu operētājistēmu tirgus daļu ir palielinājis tik pat, cik Mac OS pēdējo trīs mēnešu laikā.

 

- Torvalds sākotnēji vēlējās savu operētājsistēmu saukt par Freax.

 

- Daudzi jau zina, ka populāro Linux talismanu – pingvīnu, sauc Tuks (Tux). Tomēr ne visi varētu zināt, ka šis vārds ir cēlies no „Torvalds Unix"

 

- Linus Torvalds ir precējies ar vairākkārtējo Somijas karatē čempioni

 

- Bils Geits Microsoft dēļ pameta universitāti, Stīvs Džobss Apple radīšanas vārdā pārdeva savu Volkswagen busiņu, bet Linus Torvalds izveidoja jaunu tēmu forumā un uzlika savu produktu uz FTP servera.

 

- Pastāv teorija, ka Linux distributīvu skaits pārsniedz to lietotāju skaitu. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 227
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Skurstenis

    6

  • Grossmeister

    7

  • Pirkss

    8

  • armo

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nesaprotu, kādēļ tas vispār ir vajadzīgs.

 

P.S.

Jūtu, ka te tūdaļ panesīsies megafleims un kašķi...

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

ja tā būtu izgāšanās tad tā paša googles un daudzu citi lielie uzņēmumi nesēdētu zem linux serveriem .....

šamo lietu nepieciešams dalīt - servera puse / klientu puse un tad runāt ...

Link to comment
Share on other sites

vismaz mājaslietotāju aprindās Linux`am diez ko spīdoši neiet.. dzīvosim redzēsim.. kā būs nākotnē. Bet nu Windows rullzz :D

Link to comment
Share on other sites

Es uzskatu ka jā izgāzies, jo KAS mani, kā vienkāršu lietotāju attur no Linux...

1. Tas, ka linux neinstalējās (vismaz pirms gada-diviem) ar klik,klik,klik finish veidu

2. tas, ka tam vajag savas partrīcijas svapa,dump un kā tur vēl veidošnai, tas, ka defaltā nekur neadvancēts lietotājs nevar piekļut (hdd saturs, vismaz man uz LIVE CD nesanāca piekļūt HDD saturam

3. tas, ka viņš ir tik daudz un dažādos veidos, ka lietotājs var apjukt, jo nezin kuru versiju ņemt...

4. tas ka ir prozbas ar ATI un citiem draiveriem (tas jau mazāk)

5. Vajag caur WINE palaist programmas, j odaudzas programmas ir tikai uz WINDOWS....

 

 

 

Tās ir manas, ar linux lietām sveša cilvēka domas...

Link to comment
Share on other sites

Ja neskaita pašu pirmo faktu (par kura pareizību arī vēl derētu kāds apliecinājums), tad pārējie punkti patiesi ir tikai jociņi.

 

Mans viedoklis - Linux nekādā gadījumā nav izgāšanās. Tas ir ir ieņēmis IT pasaulē konkrētu nišu, un tajā turas ļoti stabili. Šī niša ir serveru OS un iegulto sistēmu OS. Varētu piekrist, ka Linux neveicas tik labi gala lietotāju OS lauciņā - jo tur jau priekšā ir MacOS un Windows, kuras, neapšaubāmi, ir daudz draudzīgākas lietotājam. Bet tas nekādā gadījumā nepadara šo OS par izgāšanos. Tieši otrādi - popularitāte aizvien turpina pieaugt, OS turpina nobriest, un Linux tiek izmantots aizvien vairāk un vairāk.

 

Starp citu - ja jau par faktiem un jociņiem - kurš zin, ka Torvalds nekad nav uztaisījis savu operētājsistēmu? Tas, ko visi sauc par "Linux", patiesībā ir jāsauc par GNU/Linux. GNU operētājsistēma savu eksistenci sāka jau daudz senāk nekā Linusam ienāca prātā vārds "Linux". Linuss tikai tajā ielika pēdējo akmeni - viņš uzrakstīja kerneli. Viss pārējais bija jau pirms viņa.

 

Ironiski, bet laika gaitā cilvēki aizmirsa par aisberga zemūdens daļu, ko veidojis GNU, un tikai atcerējās par tā spici "Linux", kuru patiesi veidojis Torvalds.

 

Starp citu - GNU ir tuvu darba beigām, lai izveidotu arī paši savu kerneli, kas būtu alternatīva Linusa radījumam. Tad šī operētājsistēma varēs pilnībā saukties par GNU, bez "Linux" daļas.

 

Ja kāds netic šim - lūk, links.

 

Starp citu - runājot par tirgus daļu - kā tas īsti ir noteikts? Es vēl saprotu, ka Windows un MacOS var skatīties pārdošanas datus, bet kā gan noteikt, cik daudz sistēmu strādā ar Linux?

 

Pievienots: Balsošanā pēdējā jautājumā derētu arī pielikt variantu "visas labas, bet katra savam mērķim".

Link to comment
Share on other sites

Guest D3M0NZ

Godīgi?

Tādu TG/AM es no administrācijas tiešām nebiju cerējis sagaidīt.

Type44, apsveicu!

Link to comment
Share on other sites

Es uzskatu ka jā izgāzies, jo KAS mani, kā vienkāršu lietotāju attur no Linux...

...

3. tas, ka viņš ir tik daudz un dažādos veidos, ka lietotājs var apjukt, jo nezin kuru versiju ņemt...

...

Es pat negribu iedziljinaaties :roll:

XP rullee bez probleemaam un nav nekaada iemesla mainiit.

Link to comment
Share on other sites

Es varu pateikt tikai to, ka neredzu jēgu no operētājsistēmas, kuru, lai normāli funkcinētu, jātēlo programmētājs/kompilētājs/Makgaivers vai sazin, kas vēl. Beigās sanāk zobu tīrīšana caur anālo atveri. Nē, nu ja jau patīk tas gemors, tad lūdzu.

 

Ja es gribu sistēmu vienkārši lietot, tad labāk izvēlos Windows vai Mac OS un nedomāju par lietām, kuras manā vietā jau izdomājuši izstrādātāji.

Labots - Krishius
Link to comment
Share on other sites

Mārtiņš Lūsis

Manuprāt, Linux ideja ir laba, bet izpildījums ir sanācis nedaudz greizs. Šaubos vai Linux kādreiz kļūs populārs, jo, atšķirībā no Windows un Mac OS, to ir salīdzinoši sarežģīti konfigurēt un pielāgot savām vajadzībām.

 

Piemēram, lai uz Ubuntu dabūtu 1280x800 pikseļu izšķirtspēju savam bijušajam laptopam, es nočakarējos divas dienas, kamēr iekš Windows un Mac OS tas notiktu automātiski. Tāpat, manuprāt, Linux'ā ir nedaudz pārspīlēts ar root password lietošanu.

 

Manuprāt, pareizākais ko vajadzētu darīt cilvēkiem, kas cenšas pievērst pārējos Linuxam, ir sadalīt to divās dažādās kategorijās: 1) super drošs, apgriezts un "kūlais" datoriķiem paredzētais Linux; 2) End useriem paredzēts Linux bez lieka čakara ar draiveriem utt. Īsāk sakot, no sērijas "just works".

 

It kā jau ir daži salīdzinoši viegli Linux varianti, bet tie nav ne tuvu pielāgoti defaultajam jūzerim, kurš domā, ka sistēmbloks ir procesors un monitors ir dators... No otras puses, protams, pozitīvi ir tas, ka šādiem cilvēkiem Linux'ā ir grūti kaut ko sabojāt.

 

Viena lieta kas man patīk Linux'ā ir veids kā caur repositories var instalēt programmas. Tomēr tur bieži vien ir čakars ar versiju neatbilstību. Tāpat man ļoti patīk vairāki Beryl grafiskie efekti (piemēram, 3D desktopu kubs).

 

Es balsoju par daļēji un Mac OS. Par Mac OS tādēļ, ka tas ir lietotājiem saprotamākais.

 

P.S. Serveros Linux iespārda. :)

P.P.S. Aizmirsu piebilst, ka Linux ir ļoti labs arī mobilajos telefonos vai dažādu specifisku softu izstrādei (piemēram, DVD atskaņošanas atbalsts portatīvajam brīdī, kad nav ielādēts Windows vai kāda cita OS).

Link to comment
Share on other sites

windows rullē geimeru un to lietotāju pusē, kas nevēlas neko jaunu iemācīties vai arī nav atbilstošas (līdzīgas) programmatūras , tas pats salīdzinājums ar open ofisu un microsoft ofisu - lielākā daļa pāriet atpakaļ uz savu pirātisko versiju tikai tāpēc, ka nevar (negrib) atrast elementāras lietas.. un ar pašreizējajām cenām ir lētāk nopirkt offisu ar windu nekā apmācīt cilvēciņus strādāt zem atvērtā koda (mans skatījums) ..

 

Pats lietoju xp (galda dators) un paralēli vistu (ļaptops) , tad uz servuka stāv linuxis un uz otra ļaptopa arī linuxis un teikšu, ka mājas vajadzībām ideāls ir xp, prezentēšanai, e-pastiem, dizainam un citām indīgām fīčām - vista, serveriem - linuxis un dokomentiem - atskaitēm linuxis .. viss ir apvienojams un nevajag neko apstāstit , katrs par piemērotu uzskata to ar ko viņš strādā ...

Link to comment
Share on other sites

Guest D3M0NZ

ps. Un kur godājamais boot.lv administrācijas pārstāvis ir ievietojis BSD OS?

Vai tajā vietā, ar kuru domā?

Link to comment
Share on other sites

PlayingTheSaint

Linux nav izgāšanās,bet par tām revolūcijām...tagad laikam otro solija...IMO linux max varēs sacensties tikai ar Mac OS.Tā nu tas ir un tā tam jābūt. :|

 

 

Kad būs jauns pc ,tad uz tagadējā simts punkti gozēsies kāda distra,bet tagad vēl jāpaciešās :)

Labots - Seph88
Link to comment
Share on other sites

Manuprāt, Linux ir pelnījis vietu zem saules. Kādēļ? Galvenokārt 2 iemesli:

a) dod iespēju pilnvērtīgi izmantot datoru, maksājot tikai par datoru

b) kad microsoftam reiz šķitīs OS bizness nerentabls, mēs nepaliksim pie neuzturētas closed source OS.

 

P.S. Ja ņem vērā, ka es 99% laika mājās izmantoju Firefox un OpenOffice, kamdēļ lai tos verķus nedarbinātu uz hameleona? /* man primārā OS ir Vista, suse stāv uz lēnā diska */

Link to comment
Share on other sites

Mārtiņš Lūsis

Starp citu, neliela statistika par to kādas OS lieto BOOT.Lv apmeklētāji:

 

97,8% Windows (XP 84,5%; Vista 9.5% (pēdējo 4 mēnešu laikā +2%))

2.1% Unix (Linux 1.4%; Mac OS 0.6%)

 

Citur pasaulē pēdējo divu īpatsvars gan ir daudz lielāks (un Mac OS apsteidz Linux), bet tādi ir BOOT.Lv februāra dati.

Link to comment
Share on other sites

Protams, ka nav izgāšanās. Linux ir ideāli piemērots serveriem dēļ savas konfigurējamības un "caurspīdības". Izgāšanās ir tikai tās operenes, ko vairs praktiski nelieto (os2, beos). Bet citādi, nevienu ar windows koeksistējošu opereni par izgāšanos nu nekādi nevar saukt.

Link to comment
Share on other sites

Mārtiņš Lūsis

D3MONZ, es ar tiem datiem neko necenšos pierādīt, bet gan intereses pēc iemetu par to kādas OS lieto mūsu apmeklētāji. ;)

Link to comment
Share on other sites

Luusiic,l a kādā veidā iegūti dati?? es itkā neesmu nekur norādījis uz kādas mašīnas man kāda operētājasistēma griežas!

 

Ja kas tad linux nekādā veidā nav izgāšanās! tā dzīvo ne tikai serveros bet arī useru datoros, ja userim nevajag specifisku programmu vai spēļu! es arī pārietu uz linuxu pilnībā, tikai esmu nedaudz gameris un dažreiz gadās darboties ar specifiskām programmām...

 

Man linuxā patīk mazās prasības pret kompi un lietošanas ērtums, jā - lietošanas ērtums! OpenSuSe rullē... un mīts, ka vajag būt programmētājam vai ģēnijam lai kautko uzstādītu uz linuxa ir pasakas, tāpat kā tas, ka lai uzstādītu linux visu vajag kompilēt! phe!

Link to comment
Share on other sites

Gnu/Linux ir labs priekš serveriem.

 

Mājas kompis ir domāts visam kam (gāmes,filmas, internets utt.) un tur Windows ir must have,jo ņemties ar visādiem Wine lai palaistu teiksim kaut kādu "Call Of Duty 128bis" :mrgreen: ir vistīrākais mazohisms un laika tērēšana ,tas pats ar progām.....

Labots - Plumbums
Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

mhh

Pisec.

Nu veči dod.

Piedodiet atvainojiet, bet cik tupam ir jābūt lai sevi sauktu pa datoriķi taču tai pat laikā uzdotu šādus jautājumus.

Baigā diskusija.

Man šķiet, ka jebkuram sevi cienošam datortārpām šai jautājumā jau sen viss ir skaidrs.

Lāmes kuras ne sūda nejēdz var te pa kaut ko baigi diskutēt.. da i enivei neko izņemot muļķibas te neizlasīsi.

Link to comment
Share on other sites

Mārtiņš Lūsis
Luusiic,l a kādā veidā iegūti dati?? es itkā neesmu nekur norādījis uz kādas mašīnas man kāda operētājasistēma griežas!

 

Tas ir pēc Gemius.com statistikas datiem. :) Nu, kompānija kas mūsu reitingu nosaka. ;) Viņi piedāvā arī statistiku par browseriem un operētājsistēmām. No turienes arī ir tie dati... :)

Link to comment
Share on other sites

Ja uzliktu vēl parastam userim saprotamāku GUI (lai gan- kas tur ko nesaprast) un kompanijas sāktu ražot Linuxiem domātas spēles, tas panestos. Vai izgāzšanās? Nop... Nevajag novilkt krasas līnijas tarp Windows, Linux un MAC OS.

Link to comment
Share on other sites

Nu tik daudz es nojautu... njaa, es tieku novērots, āāā!!! sanāk jau nedaudz vienpusēji, jo ar linux kompi es reti brovsējos internetā - vairāk izmanroju OS apgūšanai, taču vidējā statistika sanāk labum labā, jo tieši ikdienas kompis ir noteicošais statistikā...

 

Veli - neesi bargs, ne jau jautājuma, bet viedokļa noskaidrošanai jautājums tiek uzdots!

 

P.S. linux tomēr pastāv tieši uz tā, ka ir cilvēki, kuriem tas patīk, nevis tapēc,ka tas būtu afigenna izdevīgi!!

 

+1 par spēlēm uz linux :mrgreen:

Labots - Michy
Link to comment
Share on other sites

Guest Velis
ps. Un kur godājamais boot.lv administrācijas pārstāvis ir ievietojis BSD OS?

Vai tajā vietā, ar kuru domā?

 

http://en.wikipedia.org/wiki/BSD/OS

Domā tas vēl ir aktuāli ? :)

 

 

Michy

Ja jau reiz interesē viedoklis tad gan jau ka nozares speciālistu nevis lāmju ? :>

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

Linukss nav nekāda izgāšanās. Viņš panācis vairāk kā no viņa gaidīja un cerēja.

Par viņa lielāko panākumu var minēt konkurences rašanos Microsoft Windows, un to ka Microsoft linuksa dēļ tomēr pamatīgi satraucās un saķa kustēties.

Paskatīsimies ko linuksa dēļ ir ieguvis arī windows lietotājs:

1. iespēju dabūt pirmkodu

2. jauno shellu ( ziniet cik gadus arī es kā admins kaucu par neiespējamību zem windows automatizēt darbus)

3. selektīvo cenu politiku , arī Latvijā (nācās pazemināt cenu lai atturētu cilvēkus no linuxa)

4. vairāk vai mazāk atvērtu dokumentu formātu

5. OS sadraudzības panāktu iespēju no microsoft saņemt dažādus starpsadarbes protokolus ( samba projekts )

 

Patiesībā es linuksa lielāko vērtību saskatu apstāklī ka viņš padarīja iespējamu operētājsistēmu kurai ir pieejami un brīvi labojami pirmkodi. iespēju zināt un varēt tiem kas to māk izmantot. Arī fakts ka linuksam ir praktiski tikai uzturēšanas izmaksas ļauj samazināt ciparisko atsvešinātību un daījumu pēc maka biezuma un ļauj dzīvot tādiem produktiem kā OLPC un tam pašam Asus eee PC.

OS vērtību nenosaka tikai lietotāju skaits - ja mēs tā skatāmies tad gan Solaris gan AIX ir totāli izgāzušies, par XTS-400 utml nemaz nerunājot.

 

Ar laiku linukss konverģēs uz kādu vienu vai divām galvenajām distro un tad ar viņu būs vieglāk. To jau mūsdienās var redzēt -visu kas ir ar vārdu Enterprise piem. Oracle atbalsta praktiski tikai RedHats.

Link to comment
Share on other sites

Neuzskatu par izgāšanos, bet, lai linux kļūtu par manu primāro OS, vajag ko vairāk. Tagad raksto no pclinuxos. Uzliku

linux tikai intereses pēc un sāku ar ubuntu. Dažreiz iebūtojos, lai kaut ko pajātu. Laikam esmu viens no tiem "just works".

Grūti teikt vai Linux spēs konkurēt ar MS, bet nu kā alternatīva domāju, ka vēl pastāvēs ilgi.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

zeds

 

Paskatīsimies ko linuksa dēļ ir ieguvis arī windows lietotājs:

1. iespēju dabūt pirmkodu

- Uhtī :> Ko tu ar to domāji ?

 

2. jauno shellu ( ziniet cik gadus arī es kā admins kaucu par neiespējamību zem windows automatizēt darbus)

- Jaunu šellu ? Tas tikai zem w2k8 servaka. + man grūti iedomāties ko tu tur esi kaucis visus šos gadus.. - Ak Dievs kāpēc es esmu tāds lāme un nejēdzu elementāras lietas ? Dievs sodi mani!

 

3. selektīvo cenu politiku , arī Latvijā (nācās pazemināt cenu lai atturētu cilvēkus no linuxa)

- Vienkārši bullšits. No pirksta izzīsc bulšits.

 

4. vairāk vai mazāk atvērtu dokumentu formātu

- Ahtā..Kur ? Parādi ar pirkstu :>

 

 

Linux būtu alternatīva ja uz linux un winddas būtu vienāda izvēle ar softiem. Tādas izvēles nav pa kam runāt par alternatīvu ir nevietā.

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

Mārtiņš Lūsis

Hmm, jā, es arī īsti neiebraucu kas bija domāts ar Microsoft open-source, jo Windows kodols, cik zinu, atklāts netiek...

Link to comment
Share on other sites

1. Pirmkods drīzāk sāk izplatīties tāpēc, ka konkurenti ir salobējuši Eiropas tiesas, kuras tagad spiež M$ izlaist sources. Diezgan cūciski, manuprāt, bet tā ir cita tēma. Tomēr, GNU/Linux ir ļoti stipri veicinājis bezmaksas programmatūras rašanos un attīstību, un tā rezultātā arī Microsoft ir izlaidis vairākas bezmaksas programmas (vai maksas programmu bezmaksas versijas).

 

2. Vispār jau Windows Scriptus varēja rakstīt jau kopš Win95 laikiem. Nav gluži bash, bet VBScript un JScript arī nav īpaši sliktātki. ;) Jaunais Windows PowerShell, starp citu, ir pieejams arī WinXP un Win2003 kā atsevišķs bezmaxas downloads. Tiesa - Win2008 viņš būs vēl spēcīgāks, jo daudz vairāk sistēmas komponenšu spēs sadarboties ar to.

 

3. Par to gan neko nezinu

 

4. Grūti spriest. Drīzāk tas ir tāds kā blakusefekts bezmaksas programmu attīstībai, kas ietekmēja tirgu kopumā.

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

"Nav gluži bash, bet VBScript un JScript arī nav īpaši sliktātki."

 

Nekorekti :)

VBSscripc ir pova.

Tur var izdarīt dajebko.

Tā ka nevar teikt "nav īpaši sliktāki"

Link to comment
Share on other sites

Heijā...

Tikai tāpēc, ka Linux ir freeware un opensource to tagad noliek, vai kā?

Kā jau latvietim- pirmais ieguvums- nav nekas jamaksā (cik nu tā matrica tur...)

Progas ir visādas, nav grūti atrast alternatīvas.

Tagad Linukšiem ir sakarīgs grafiskais, jebkurš var lietot.

Link to comment
Share on other sites

Ja jau reiz interesē viedoklis tad gan jau ka nozares speciālistu nevis lāmju ? :>

 

Jāpiekrīt, taču diez vai Torvalds linux radot vēlējās to redzēt kā OS priekš šaura cilvēku loka, kas ar datoru ir tuvākās attiecībās nekā ar radiem, linux tomēr jau no sākuma tika pozicionēta kā atvērtā koda OS visiem, kas to vēlējās izmantot... diemžēl arī lameriem...

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Tiermans

Her.

Naf.

Ir pergas kuras dara kaut ko līdzīgu, bet reālu alternatīvu naf.

Tas jau sen ir izrunbāts, pārbaudīc un pārpārbaudīc.

 

Ļinux "alternatīvas" der ar veselu rindu JA JA JA JA JA JA nosacījumiem.

 

Neviens neko nerunā par to ka frīvāre ir slikta jo tā ir frīvāre.

Nav jāmaksā.. mhh cik tad tur tās nadiņas ?

~60+25Ls OS un office 2007.

Cik maksā viens gājies uz krogu?

1x nedēļa aiziet.. 20Ls.. tātad mēnesī 80Ls

Mēnesi nedzert un oļaļa... legāls OS ar kuru nav nekāda seksa.

Kur tur dārdzība?

 

 

 

Michy

Runājot par Linusi torvaldi un ko viņš domā/grib bla bla

http://lv.wikipedia.org/wiki/GNOME

 

Daži uzskata, ka GNOME būtu jābūt funkcionālākai. Viens no tiem ir Linuss Torvalds, Linux kerneļa autors. Viņš komentēja ar lietojamību saistītā diskusijā GNOME lietojamības adresu sarakstā:[11]

 

" Šī "lietotāji ir idioti, un tos mulsina funkcionalitāte" mentalitāte ir slimība. Ja domājat, ka jūsu programmu lietotāji ir idioti, tikai idioti tās arī lietos. Es nelietoju Gnome, jo, cenšoties būt vienkārša, tā jau sen ir sasniegusi punktu, kurā vairs nespēj paveikt man nepieciešamo. Lūdzu, vienkārši iesakiet cilvēkiem lietot KDE.

 

Saprati ? :)

Labots - Velis
Link to comment
Share on other sites

Liela dalja cilveeku Latvijaa sanjem zem 400 Ls un par taadu naudu nevar normaali apgaadaat gjimeni, kur nu veel visu laiku pa krogiem vazaaties un pirkt legaalu softu...

un softi, kurus nevar noemuleet caur wine vai cedega, ir tie, kas parasti domaati profesionaaljiem nevis maajas lietotaajiem...

Link to comment
Share on other sites

Guest Velis

Kaut kā pie algu aptaujām visi knaši norāda ka pelna >500 uz šnobeli :>

Kad bija aptauja par to cik paliek brīvie līdzekļi pēc visu rēķinu apmaksas.. izskatijās ka tauta bezmas kautrējās norādīt ka zem 200Ls

A te piepeši kad runa ir pa 80Ls un OS iegādi.. visi paliek pa plukatām kuriem nekā naf :>

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...