Jump to content

Būtistu rudens foto medības "number van"- 4.10.2008 !


NormaalsCilveeks
 Share

Recommended Posts

Nāk rudens - pateicīgs gadalaiks uz bildēšanu

 

nu ko veči

tiem kuri fotogrāfē un rada (vai vismaz grib radīt ) bildes !

+ grib vienkārši padalīties/uzzināt pieredzē ieteikumos ...

 

4. oktobrī Ragakāpas dabas parkā / lielupes grīvā notiksies fotomedības

 

kopistiska savākšanās 6dien 10mitos no rīta dzelzceļa stacijā

un mierīgi 10:22 ducinam uz lielupi

attiecīgi tie kas no "tās puses" plāno lai uz 11mitiem ir lielupē

 

medību plānā ietilps:

runas par dzīvi un laulību

vispasaules ekonomikās krīzes novēršanas plāns

akcīzes ietekme uz spirtrūpmniecību latvijā

marsa dienvidu puslodes nekustamo īpašumu cenu izmaiņu līknes

ak jā un bildēšana

 

būs pamattēmas visiem kopistiskas (kādas 2vas gab)

un būs papildus izlozes tēmas ko viens otram izdomāsim (kādas 3+)

 

laipni lūgtum uz bildēšanos ...

Labots - NormaalsCilveeks
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • versatile

    16

  • Instigater

    21

  • jozziks

    13

  • kliks

    20

jūrmalas puse vispār ideāli - ar ričuku varēšu braukt ja labs laiks :) interesanta vieta varētu būt tas ķemeru purvs vai kā viņu tur - tas ar tām laipām. labas krāsas.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

protams var arī kādā tuvākā vietā pabliezt, atkritīs transporta problēmas daļai fotogrāfu. Bet vajag tā lai jūt to rudens tuvumu. varētu vēl to Ķīšezera-Vecmīlgrāvja galu pafočēt - i daba blakus i rūpniecība.

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Instigater

Ideja atbalstaama, domaaju, ka buushu, bet ar nosaciijumu, ka notiek Juurmalaa, labu rudens teemu var pakjert Kjemeru apkaartnee, Juurmalaa Majoros nekaa taada iipasha nebuus.

 

PS. Mani gan dotajaa mirklii vairaak saak saistiit astrofoto, tapa pagaadaata pults, lai bez triceklja to spoguljverkji var uzkurbuleet. Tur ir bish chalenge gan ar dabas apstaaklju veiksmi, gan arii speeju labi nobliezt objektus, ko ar cilveeka aci taa iisti neredz.

Link to comment
Share on other sites

JuutpaudisMaigcilveeks

Runajot par transportu:

 

novaacas kaadi 9 purni, noiiree pashi mikrinju (diezin vairaak pa 5ls no sejas sanaaks).

Mees uz jaanjiem iireejaam 9 vietiigu - Ls30 uz vienu diennakti.

Kas var but labaaks par to?

Nokljuut var praktiski jebkur, pa celjam alu suukt, zhaaveetas vistinjas grauzt (zinam kaa jaapietas ar iireeta autinja salonu).

 

un kaa piparinjsh visam - shoferiisha izlozeeshana.. uj ku jams bus nelaimiigs :>

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Vai cik nelaimiigas taas alusmucas aizmuguree, ja mani ielozeetu par shoferi. Izkratiitu pa granteneem ka maz neliekas. Man patiik braukt vairaak nekaa foto! :twisted:

Link to comment
Share on other sites

īstenībā pieķēru sevi pie domas , ka baigi sen neesmu neko fočējis...(būs vismaz cerams bildes ko boota dienas foto galerijā ielikt....tā ka pasākumu vajag :)

Link to comment
Share on other sites

Guest La maize

Man parastais e-500 kits, 3 gadus nu jau ar viņu klīstam pa pilsētu.

 

Vietu neieteikšu un plenērā piedalīšos kompānijas un masas pēc, lai mācītos un padzītu muļķi arī.

Link to comment
Share on other sites

Iesaku Jūrmalas tuvo galu - Lielupes grīvu, Ragakāpas dabas parku.

Skaists priežu mežs un savs gabaliņš līdz jūrai jāiet

Link to comment
Share on other sites

Es esmu totāls svētdienas bildētājs ar līkām rokām un galīgi ne fotoexperts :)

Ar nožēlojamu Olympus mju Digital 700 vai SE K850i foni.

Vienkārši ieteicu labu vietu, nu vēl Baltā kāpa Lielupē ierulz, bet tur vajag ričuku/autiņu.

Ar kājām no Babītes vai Priedaines maktenais gabals.

Link to comment
Share on other sites

Vai pasaakums notiekaas tad ja nespiidees sauliite, bet iespeejams liist lietus? Ja jaa, tad piesakos, ja laika apstaaklli rada varbuut faktoru neparakstos! Cikos aptuvenaa savaakssanaas Riigaa, lai zin laiku ieplaanot, cikos jaasaak cellss?

MarcisB mans ar, ar tjipa ziepi, ssat tad sanaak kadri taa neko, galvenais, lai rokkeles nevibree! :grin:

Link to comment
Share on other sites

N_C

Kkieggellus un vispasaules pluudus ssoreiz nennemsim veeraa! :wink2:

Vareetu pulkstennlaiku ar cipariem, a to citam pusdienlaiks a man jau vilks uz vakarpusi ! /Cellos agri un pofig ka bijis kaads izklaides pasaakums/

Vai varees ar Tevi sarunaat ka auto iespeejams atstaaj Tavaa pagalmaa un taalaak ar sab. transportu, ja taa buus eertaak!

Link to comment
Share on other sites

atkal NC cepjās, čali, tev laikam vāji nervi. da man v padlu vilkties fotkāt āra apstākļos kaut ko, ja gāž lietus.

 

+ skaidrā prātā teikts teksts: tagad jau vel iemesls neapmeklēšanai - organizatorisko pusi izpilda NC.

Labots - snoopie
Link to comment
Share on other sites

Armand,ir tajā pusē būts... jāizbrauc ap 9:00,ja līdz gaismai gribiet būt atpakaļ.Tur kādas stundas 4-5 mierīgi būs ko iet,ja gribas pabildēt.

Apavus iesaku izvēlēties piemērotus.

Link to comment
Share on other sites

Es būtu par, ja sieva palaistu...

Viņa man tāda... hm... kašķīga uz manis palaišanu brīvgaitās...

 

Tb mani var piezīmēt, bet nevaru solīt ka par visiem 100 tieku.

Link to comment
Share on other sites

hm, var domat - es ar ixus 40 un filminjnieku.

bet 100% vel gan nezinu, vai tieku. caur mobilo editojot kaut kur pazuda dalja posta :(

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Redz mums bērns biku virs gada. Hiperaktīvs, nevācams ilgākā laika periodā. Kur nu vēl pie dabas visu dienu ar viņu... Un man sieva nav garu gabalu staigātāja... Apnīk arī ātri.

Tb zinu, ja paņemšu līdzi - būs kašķis...

Nepaņemšu - tāpat būs.

 

Aj, sarežģīti ar viņu...

Link to comment
Share on other sites

piesakos.

 

vietai nav nozīmes, svarīga ir kompānija.

 

Bet ja domājat uz lapiņas rakstīt - sieviete ar kaķi, tad vēlams nedoties uz ķemeru purvu,

Es domāju, ka pa jūrmalu un tad gar jūras malu, var kaut kur tur pabradāt. Tad būs gan uz lapiņām ko rakstīt, gan varēs arī nobildēt.

Link to comment
Share on other sites

iūīī, kreativitātes izmantošana random apstākļos ir tas kas man visvairāk pietrūkst no skolas laikiem :)

dodu savu personīgo svētību šim pasākumam.

diemžēl mana klāt esamība šajā norisē ir stipri atkarīga no iepriekš plānoto lietu izjukšanas, tāpēc nespēju garantēt sava kermeņa un gara klātbūtni pasākumā ..

Link to comment
Share on other sites

Hmz, aizdomīgi, bet sieva deva piekrišanu, ka dodos bildēt...

Tātad esmu jau visai drošs kandidāts.

Tik nezin, kāds būšu no rīta, piektdienas vakarā svinu dzimšanasdienu... Aliņš vilcienā būs tieši laikā... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

ja jūs tomēr uz tiem ķemeriem sestdien,tad uzmanieties no ātri braucošām mašīnām :mrgreen: tur rallijs sestdien.

Link to comment
Share on other sites

Ķemeru purvs nav opcija brīvdienās. Darba dienās OK, bet 6dienā tur tā kā dziesmu svētkos tauta maršē pa apli un visus lēnos vai ar statīviem grūsta nost no laipām. Bet krāsas, atspīdumi un gaismas tur rudenī uz urrā, it īpaši ja ietrāpa smuki mākoņainā laikā...

 

 

 

 

Arī jūras mala ir samērā švaka vieta. Jūra ir interesanta vētras laikā, lieli akmeņi, visa veida sērfotāji (ar attiecīgu aprīkojumu fotogrāfam), visādas hidrotehniskās būves (tilti, moli, bākas) u.t.t. Bet vienkārši klīst un makrobildēt kaiju mēslus nav iekāriena. Mežā arī ar digiziepi nav īsti ko darīt, jo tumsa ir pietiekami liela.

 

Es rekomendētu kaut kādu arhitektūru. Ļoti interesanta vieta (bet ar grūtiem gaismas apstākļiem) ir pamestā Ķemeru sanatorija Līva. Tur var mierīgi tikt iekšā, nekādu dubļu un fekāliju nav. Lielisks piemērs kā daba atkaro atpakaļ savas teritorijas. Dažādi interesanti sienu zīmējumi un uzraksti. Kopējā teritorija plaša, tā ka uz galvas citam nebūs jāstāv. Atrodas netālu no atjaunojamās Ķemeru sanatorijas, bet, ja godīgi, tad tā baltā māja ir fotogrāfiski absolūti neinteresanta un parks ir nemērā tumšs.

 

___________________________________

 

Padomāju padomāju un izdomāju. Ja atmet ideju par alkahola lietošanu uz ielas, tad smuka ir Ķīpsala (vecās mājas, atjaunotās vecās mājas, padomjlaikam piemineklis baseins& tilts un mūslaiku piemineklis hanzenes akmens). Pretējais krasts, vecrīgas silueti u.c. brīnumdaiļas lietas. Var mēģināt uzlīst uz mola vai ieklīst dziļāk Ķīpsalā uz būvniecības veikala pusi. Moška kādi kuģi būs novērojami.

 

____________________

 

Vēl viena ideja ir dzelceļš starp centālstaciju un sarkandaugavu. Riktīga industriāla miskaste. Uzmanību: dēļ vietējā kontingenta var sanākt ekstrēms pasāciens. Tādēļ pats esmu tikai novērojis ainavu caur vilciena logu.

 

________________________

 

Ech, pavisam piemirsu par Mangaļsalu. Nokļūšana ar 24.autobusu un 224.mikriņu (ja nemaldos). Da tur ir viss - jūra, mols, piegānīta smilšu pludmale, mežs, ja labi pameklē arī daži militārie objekti, kuģi (tiem ar teleobjektīviem), salas otrā galā ir paplukusi jahtu piestātne. Pāri Daugavai var redzēt visādākos industriālos objektus - ceļamkrānus u.c. aci priecējošus nieciņus.

Link to comment
Share on other sites

pagājušo laiku atmosfēra,kuru lēnām izspiež osta..

Link to comment
Share on other sites

Ak, jā, biju piemirsis par ostu :unsure:

 

Visas tēmas izlozēt gan nevajadzētu. It īpaši to notikuma dienā nebūtu labi darīt. Mans ierosinājums - 2 vai 3 obligātas (par ko nobalso tepat forumā pievienojot balsošanu) un viena paša izvēlēs. Bet tā izvēles ir smuki jānodefinē, jāpamato vai kā citādi jāizceļ, lai nav totāls bezsakars. Protams, bez totāla bezsakara neiztikt, tam būtu jāizveido atsevišķa sadaļa, kura nekādi netiktu vērtēta/celta debesīs/nopelta.

 

Mani ierosinājumi obligātajai programmai:

* objekts uz debess fona (lai fotogrāfs dabon palocīt ceļus)

* faktūra

* atspulgs pašportrets (logā, peļķē, auto spogulī u.t.t.)

* HDR

 

Ko nevajadzētu ietvert obligātajā programmā - neko tehniski nepaceļamu ar ziepinieku - piemēram, dzīvniekus un cilvēkus (jo nav gribēšana uzmākties tiem, ja nav teleobjektīva). Vajadzētu izskaust bezjēdzīgus macro uzņēmumus.

Labots - kliks
Link to comment
Share on other sites

Tu domā tehniski kā nobildēt vai kā softiski "līmē kopā"?

 

Ar fotografēšanu ir tā, ka nu jau ļoti daudziem fotoaparātiem ir tāda f-cija kā "auto bracketing" vai kaut kas ļoti tuvu tam. Tur uzstāda +- korekciju, uzmet uz statīva un bliež. Manuāli to arī var darīt: ņemam statīvu un bliežam (neizkustinot) vairākas bildes pēc kārtas. Protams, te ir nepieciešamība mainīt setingus pēc vēlēšanās - ekspozīcijas kompensācija (EV +-) vai slēdža ātrums.

 

Softam izmantojam Photomatix (maksas), Photoshop CS2 un CS3 (tože maksas) vai arī frīvāri.

 

Starp citu, ir ļoti daudzi veidi kā nokļūt līdz gala rezultātam.

Labots - kliks
Link to comment
Share on other sites

Citēju pats sevi, lai nav jālec atpakaļ vienu lapu un jāskatās par ko runāju.

 

Mani ierosinājumi obligātajai programmai:

* objekts uz debess fona (lai fotogrāfs dabon palocīt ceļus)

* faktūra

* pašportrets

* HDR

 

Varbūt drusku pakomentēšu un aizstāvēšu savas pozīcijas.

 

objekts uz debess fona dod lielisku iespēju cilvēkam pameklēt attiecīgus gaisams apstākļus, lai pati debess arī būtu redzama, nevis tikai izbalināts balts pleķis. Nebūtu ieteicams lietot zibeni, kaut gan dažreiz sanāk tīri neko arī ar piegaismošanu.

 

faktūra liek meklēt telpā interesantu sīkumu. Faktūra jau var būt dajebkas.

 

pašportrets, OK šito novienkāršoju, var arī bez atspulgiem. Bet pašportrets man liekas pietiekami liels izaicinājums cilvēkam, kas nav pieradis redzēt sevi savās bildēs. Paškritisks pasākums.

 

HDR nevarētu nosaukt par absolūti elementāru disciplīnu. Tur tomēr nepieciešams statīvs. Bet pat par 5Ls iegādāts statīviņš dod iespēju iegūt labus gala rezultātus, kā arī jauniegādāto statīvu varēs izmantot turpmāk. Lieti noderēs tiem, kas nav lietojuši trejkāji. Protams, te klāt vēl nāk neliela iepazīšanās ar internetā pieejamiem informatīviem materiāliem un pietiekami piņķerīgs darbs pie "salīmēšanas" un apstrādes. Manā skatījumā ļoti pamācoša disciplīna, kur nepieciešamas nelielas iemaņas un pacietība.

Link to comment
Share on other sites

piekrītu NormaalsCilveeks, ka galvenais ir aprunāties un paspriest par pasaules tēmām. Pārējais tad līdz ar to nāks līdzi.

Link to comment
Share on other sites

kliks, ja ar HDR tu saproti to bezgaumiibu (atvaino) ko pats te pirmit ieposteeji - tad esmu pret.

btw, a kad un kursh ta to HDR kopaa stikjees? m?

ta ka nekada apstrade te IMHO neder. tas, ko dod kamera laukaa. ja paspeshu, piemeram, tad filmu attistit un paris bildes nodrukat. ja ne, tad ar ixusu uz kompja apluuret. bet bildes anyway uz papira jaskata.

Link to comment
Share on other sites

Nu ļoti atvainojos par bilžu saturisko pusi; krāsas sanākušas tādas... nedaudz pārspīlētas. Tās ir manas pašas pirmās HDR bildes, tikai gribēju iemest kaut ko iekšā ar Ķemeru purvu un šis bija pirmais ko ieraudzīju.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share


×
×
  • Izveidot jaunu...