Līdz šim, izmantojot vienkāršus rīkus, varēja uzlauzt (sasist) vien pašās vienkāršākās slēdzenes, taču dārgākas un sarežģītākas slēdzenes ar šo paņēmienu uzlauzt bija ļoti sarežģīti vai pat neiespējami. Tiesa, tagad, izmantojot kameru un 3D printeri, ir iespējams uzlauzt vēl plašāku skaitu slēdzeņu.

Metodes autori ir Džo Veijers un Kristians Hollers. Viņi izstrādājuši veidu, kā ar 3D printera palīdzību izveidot atslēgu, kas ar pāris āmura uzsitieniem, ļautu atvērt gandrīz jebkuru slēdzeni. Turklāt atslēgas izgatavošanā pietiek vien ar slēdzenes attēlu.

3d-printed-bump-key-that-can-unlock-high-seurity-lock

Kopumā gan darbības jeb uzlaušanas princips ir līdzīgs tam, ko izmanto dažādi garnadži – atslēgas ar unikālu rievojumu vietā tiek izmantota krietni vienkāršāka robota atslēgu, kas tiek ar spēku iesista slēdzenē.

Idejas autori gan nevēlas, lai tagad ikviens censtos uzlauzt svešas slēdzenes un paveiktu ko nelikumīgu. Šī video mērķis esot parādīt, cik primitīvas un viegli uzlaužamas ir lielākā daļa slēdzeņu un fizisko drošības sistēmu uzlaušana kļūst arvien vieglāka.

Tāpat jāatzīmē, ka pasaulē nav neuzlaužamu slēdzeņu, atslēgu vai citu mehānismu, tādēļ, attīstoties tehnoloģijām, arvien aktuālāks paliek jautājums ne tikai par datu drošību, bet arī par īpašumu drošību.

Saistītās tēmas: uzlauzt

Komentāri 2

Leave a Reply

  • Guntis
    September 3, 2014, 06:19

    Joprojām lietāko daļu adatu slēdzenes var dabūt vaļā ar šāda tipa atslēgu. Minētā atsperīte no sāniem jau vairs gluži nav lētā gala “fīča”. :)

  • edza
    August 30, 2014, 22:56

    viss kas šeit jauns ir tikai tas, ka tā atslēga ir izprintēta ar 3D printeri … un jebkurā gadījumā satraukumam nav pamata ar šito var atslēgt tikai padomju laikos bieži pielietotās standarta slēdzenes mūsdienās pat lētos ķīniešus aprīko ar papild atsperīti no sāniem vai ko tādu kas traucēs šo izmantot