Lai arī esam pieraduši redzēt, kā Android operētājsistēma uzstāda arvien jaunus noieta un tirgus sadalījuma rekordus, domājams, ka tagad šī tendence ir apstājusies, liecina The Wall Street Journal sniegtā informācija.

Analītiķu kompānijas Strategy Analytics dati vēsta, ka šā gada trešajā ceturksnī Android operētājsistēmas ierīču īpatsvars ir samazinājies par procentu. Lai arī daudziem šāds notikumu scenārijs varētu šķists negaidīts, analītiķi mierina, ka Android operētājsistēma ir nonākusi punktā, kas jau tika gaidīts.

Esošo situāciju iezīmē divu pēdējo ceturkšņu dati. Gada otrajā ceturksnī Android operētājsistēmas ierīces sastādīja 85 procentus no tirgus, savukārt trešajā ceturksnī – 84 procentus. Atlikušos 16 procentus savā starpā sadalīja iOS (12%), Windows Phone (3%) un BlackBerry (1%).

Analītiķi norāda, ka pie Android procenta pazušanas ir vainīgi ne tikai Apple jaunākie viedtālruņi, bet arī fakts, ka operētājsistēmas tālākas izaugsmes iespējas uz konkurentu rēķina ir visai ierobežotas.

Tiesa, tas gan nenozīmē, ka Android viedo ierīču noiets sācis samazināties. Viedo ierīču tirgus turpina attīstīties tik strauji, ka pat tirgus īpatsvara samazinājums, neatspoguļojas noieta samazinājumā.

Android-Army-1

Saistītās tēmas: androidioswindows phone

Komentāri 8

Leave a Reply

 • Artanis
  November 4, 2014, 16:07

  Klau – techy speciālisti, kas mūžīgi komentāros īd par Droīda versiju nepieejamību uz ražotāju brendotajām trubām – pastāstiet, cik lielam tehnoloģiju vergam jābūt, lai bāzētu tālruņa izvēli atkarībā no tā, cik bieži tam parādās vairāk nevajadzīgu pogu un funkciju interfeisā?

  • zumm
   November 4, 2014, 21:18

   nav jābūt vergam. jebkuram kas sevi uzskata par IT gribās atsvaidzināt savu dzelzi, tas ir kā iepūst jaunu dvēseli – mazliet no dievišķā.

   nedomāju, ka android 5.0 nāk ar nevajadzīgām pogām vai ko tur. material design un viss, viss… ir lai dabūtu tos 90% ;)

 • ...
  November 4, 2014, 14:17

  Logiski, ka tas atkarigs no razhotaja, jo dzelzhi atshkjiras un, lai ruuktu uz konkreta aparata japielago visi draiveri. Protams liela dalja no razhotaja parveidojumiem ir lieki un pat nevelami.

 • ese
  November 4, 2014, 10:58

  Manas subjektīvās domas – Android izplatība būtu krietni vien lielāka, ja tiktu ražota ģeneralizēta programmatūra, kuru katrs varētu uzstādīt pats savā telefonā (planšetē) un pielāgot savām vajadzībām. Tā teikt, instalēt. Kas mani, kā patērētāju kaitina Android telefonos ir tas, ka es viņu nopērku ar versiju pielāgotu konkrētam telefonam – iznāk atjauninājums, tu esi atkarīgs nevis no google bet no tā, kad “cienītā” kompānija izskatīs iespēju un laiku savu veidojumu pārtaisīt uz jaunāku versiju (ja tas vispār notiks).
  Ja vien iekārta atbilst tehniskajām prasībām, tev būtu iespējas atjaunot to ar tirgū jaunāko, pieejamo programmatūru, bet tas jau savukārt, nebūtu izdevīgi ražotājiem – jo kurš tad uz reiz skries pirkt telefonu, ar jaunāko programmatūru, ja vecais vēl tīri labs, un pavelk svaigāko Android versiju.

  Ceru, ka uzķērāt domu, jo pats apmaldījos :)

  • Anonymous
   November 4, 2014, 15:12

   Jā, būtu jau forši ka varētu darīt tāpat kā ar datoriem… tikai tikpat labi ražotājs varētu nenodrošināt vecākas ierīces ar jaunākajiem draiveriem… kaut kā jau jāveicina lielāks ierīču noiets… kaut kā preikš tiem lietotājiem jāparāda ka tavs 2 gadus vecais dzelzis (kurš pirms 2 gadiem bija flagmanis), ir mēsls salīdzinot ar jauno, jo jaunajam taču ir jauna OS versija ar jaunām fīčām!

  • Artūrs
   November 4, 2014, 12:31

   Tieši tādēļ mīlu Nexus…

   • ese
    November 5, 2014, 14:28

    Ese, zinu par Nexus. Tāpēc plānoju iegādāties.