Pirms ilgāka laika vēstījām, ka ASV flote izmēģinājusi pirmo lāzera ieroci, kas novietot uz kuģa. Tagad ASV aģentūra DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) ir apgādājusi ar šo ierīci pirmo lidmašīnu un uzsākusi tās testus.

DARPA šī projekta ietvaros sadarbojas ar vienu no vadošajiem aerokosmisko sistēmu ražotājiem Lockheed Martin. Sadarbības rezultātā ar lāzera ieroci, kas spējīgs nodrošināt 360 grādu rotācijas kustību, tika aprīkots viens no armijas lidaparātiem.

Saprotams, ka ar lāzera pievienošanu vienai no reaktīvajām lidmašīnām vēl nekas nebeidzas. Abas kompānijas ir uzsākušas testus, lai attīstītu tālāk šo tehnoloģiju.

Interesanti, ka izstrādātā lāzerieroču tehnoloģija ABC (Aero-adaptive Aero-optic Beam Control) ir visai advancēta un pielāgota izmantošanai tieši uz dažādiem lidaparātiem. Turklāt 360 grādu rotācijas kustība ļauj lāzeram trāpīt ienaidnieku lidaparātiem un raķetēm, neatkarīgi no tā vai bīstamais objekts atrodas virs, zem vai aiz lidaparāta.

Testi norisinājās virs Lielajiem ezeriem, kas atrodas ASV un Kanādas robežas rajonā. Kaut arī testu rezultāti un tajos paveiktais netiek atklāts plašākai sabiedrībai, domājams, ka no lāzera ieroča neviens staru kūlis vēl netika raidīts.

darpa laser plane

Saistītās tēmas: ierocislidaparāts

Komentāri 9

Leave a Reply

 • Piekritējs
  September 18, 2014, 01:52

  Piekrītu Spiegam, par tiem 360 grādiem visās plaknēs ir impossibruu, tas apgalvojums izklausās līdzīgi tam, kā bija ar foto radariem, ka visi ātrumpārkāpēji tiks fiksēti un uz abām pusēm – tikai gribētu zināt ar kādu maģiju viņi var nofotogrāfēt vieglo auto, kas ir smagās auto aizsegā, nemaz nerunājot, par to, ka noteikt kur sākas viena un beidzas otra mašīna nosaka kaut kādi algoritmi.

 • gg
  September 17, 2014, 22:22

  Nepietiek ar Google Translate, nepietiek

 • September 17, 2014, 17:26

  Viņiem ka tikai slepkavot, ka tik jauns ierocis, ar ko noslepkavot!

  • Artanis
   September 17, 2014, 20:15

   Pietiek d*rst – kad krievi vai šķībacainie nāks tevi ar nazi griezt, kaukdams lūgsies, lai Amīši atsūta savas ‘slepkavošanas mašīnas’ palīgā. Besī aŗā tādi hipokrāti kā tu un tev līdzīgie…

   • :)
    September 17, 2014, 21:03

    Krievi nāks palīgā pret slepkavošanas mašīnām.

    • :(
     September 17, 2014, 21:43

     krievi tikai spēj paši slepkavot citu tautu cilvēkus. Skaties ko viņi darās Ukrainā.

     • vilnis
      September 18, 2014, 13:44

      jaaniit, tu laikam taads kaa okupantu pēctecis, tāpēc arī aizstāvi krievus

     • Janis
      September 18, 2014, 09:22

      Un tu paskaties ko tie otri dara ar valstīm kurās ir nafta

 • Spiegs
  September 17, 2014, 17:19

  360 grādu rotācija, tas ir brīnišķībi, bet tā rotācija nenotiek visās plaknēs 360 grādos, līdz ar to apgalvojums “ļauj lāzeram trāpīt ienaidnieku lidaparātiem un raķetēm, neatkarīgi no tā vai bīstamais objekts atrodas virs, zem vai aiz lidaparāta” ir aplams.