Aktuāls

Uz pasaulē ietekmīgo mobilo tehnoloģiju izstādi “Mobile World Congress” dodas arī Latvija

Dažādi

94% cilvēku neiziet ārā no mājas bez telefona

Tālruņi, mobilās ierīces

NIK NAK kopā ar pasaules ātrākajiem drifteriem filmējas Rīgā (video)

Auto, Moto

“Toyota” šogad rekordaugsta peļņa

Automobiļi, moto transports

“Tele2” 2017. gadā par 13,7% kāpina apgrozījumu un palielina klientu skaitu

Sakaru pakalpojumi

LMT sācis testēt jaunas lejuplādes frekvences 5G ieviešanai

Tālruņi, mobilās ierīces

“Tele2” infrastruktūras attīstībā 2018. gadā investēs 11 miljonus

Telekomunikācijas

Pirms ilgāka laika vēstījām, ka ASV flote izmēģinājusi pirmo lāzera ieroci, kas novietot uz kuģa. Tagad ASV aģentūra DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency) ir apgādājusi ar šo ierīci pirmo lidmašīnu un uzsākusi tās testus.

DARPA šī projekta ietvaros sadarbojas ar vienu no vadošajiem aerokosmisko sistēmu ražotājiem Lockheed Martin. Sadarbības rezultātā ar lāzera ieroci, kas spējīgs nodrošināt 360 grādu rotācijas kustību, tika aprīkots viens no armijas lidaparātiem.

Saprotams, ka ar lāzera pievienošanu vienai no reaktīvajām lidmašīnām vēl nekas nebeidzas. Abas kompānijas ir uzsākušas testus, lai attīstītu tālāk šo tehnoloģiju.

Interesanti, ka izstrādātā lāzerieroču tehnoloģija ABC (Aero-adaptive Aero-optic Beam Control) ir visai advancēta un pielāgota izmantošanai tieši uz dažādiem lidaparātiem. Turklāt 360 grādu rotācijas kustība ļauj lāzeram trāpīt ienaidnieku lidaparātiem un raķetēm, neatkarīgi no tā vai bīstamais objekts atrodas virs, zem vai aiz lidaparāta.

Testi norisinājās virs Lielajiem ezeriem, kas atrodas ASV un Kanādas robežas rajonā. Kaut arī testu rezultāti un tajos paveiktais netiek atklāts plašākai sabiedrībai, domājams, ka no lāzera ieroča neviens staru kūlis vēl netika raidīts.

darpa laser plane

Saistītās tēmas: ierocislidaparāts

Izsaki savu viedokli