Saprotams, ka mūsdienu pasaulē tehnoloģijas un viedo ierīču skaits attīstās gluži vai eksponenciāli. Kā viens no šādas tendences indikatoriem ir publicētais fakts, ka aktīvo SIM karšu skaits ir pārsniedzis pasaules iedzīvotāju skaitu.  

Kā vēsta US Census Bureau sniegtā informācija, pasaulē ir nepilni 7,2 miljardi cilvēku. Šis skaitlis katru sekundi palielinās par 2 cilvēkiem jeb 1,2 miljoniem cilvēku gadā. Tikmēr kompānijas GSMA Intelligence, kas nodarbojas ar mobilo ierīču tirgus analīzi, sniegtā informācija vēsta, ka dotajā brīdī pasaulē ir vairāk nekā 7,2 miljardi aktīvu SIM karšu, turklāt šis skaitlis katru sekundi palielinās par 10 jeb piecas reizes ātrāk nekā cilvēku skaits pasaulē.

Tikmēr kompānijas Spence Trask & Co eksperti norāda, ka neviena cita tehnoloģija nav atstājusi tādu iespaidu uz cilvēci kā mobilie telefoni. Tas ir visātrāk augošais cilvēka radītais fenomens – nepilnu trīsdesmit gadu laikā to skaits ir izaudzis no nulles līdz 7,2 miljardiem.

Lai arī pasaulē patiešām ir vairāk aktīvu SIM karšu nekā cilvēku, tikai pusei no pasaules populācijas ir saistības ar mobilo pakalpojumu sniedzēju, kas nozīmē, ka statistiski katram mobilo pakalpojumu izmantotajām ir divas aktīvas SIM kartes. Eksperti gan norāda, ka lauvas tiesu no aktīvo savienojumu signāliem sūta nevis cilvēki, bet gan nedzīvas iekārtas jeb tā sauktie M2M (mašīna mašīnai) savienojumi.

Collection_smartphones_2013_v1.jpgd31e0fcf-1912-44f2-8c13-bc0fefbcc8f4Large

Saistītās tēmas: interesantipasaule

Komentāri 5

Leave a Reply

 • edza
  October 11, 2014, 21:26

  pieņemu kad 50% tiek izmantots industriāliem mērķiem .. piem signalizācijām, gps sekošanas aparātiem, un visādiem sms kontroles rīkiem.

 • pidrass
  October 8, 2014, 12:38

  Pasaule turpina attīstīties – aktīvo ebolas slimnieku skaits pārsniedz pasaules iedzīvotāju skaitu

 • Bils
  October 8, 2014, 10:54

  Tajā pašā laikā esmu lasījis, ka ~80% Pasaules iedzīvotāji nav veikuši vai saņēmuši zvanus vispār!

 • Kristaps
  October 8, 2014, 10:53

  Ievieš kādu jauno priekšapmaksas simkaršu nodokli, teiksim 5eur apmērā un uzreiz nebūs jaizdomā kodolzinātni ar nepietiekamajiem tālruņa nummuriem…
  A to urlas un gopperi katru dienu pa jaunai ‘zelta zivij’ pērk un nummuri ātri vien izbeidzas

  • Artanis
   October 9, 2014, 08:55

   Pilnīgi piekrītu.Pirms gadiem piecpadsmit telefona numurs bija tikpat kā adrese cilvēkam – un normāliem cilvēkiem tā tas ir joprojām. A puņķuapas sīkie numuriem kā zeķēm iet cauri.