Ungārija, iespējams, kļūs par pirmo valsti pasaulē, kas apliks interneta lietošanu ar nodokli. Saprotams, ka šāds scenārijs neapmierina daudzus iedzīvotās, tādēļ ir sākušies protesti.

Svētdien Budapeštas centra ielās izgāja vairāk nekā 10 tūkstoši demonstrantu, pieprasot valdošajai partijai (Fidesz) atteikties no plāna ieviest tā dēvēto interneta nodokli. Šis nodoklis paredzēja, sākot ar 2015. gadu iekasēt 150 forintus (aptuveni 0,49 eiro) par katru patērēto datu gigabaitu.

Tas nozīmē, ka BluRay kvalitātes filmas straumēšana varētu izmaksāt līdz pat 15 eiro, savukārt vienas sezonas seriāla noskatīšanās izmaksātu vairāk nekā 250 eiro.

Tiesa, jāmin, ka šo nodokli būs jāmaksā interneta pakalpojumu sniedzējiem, taču IT asociācija un vairākas citas iestādes uzskata, ka interneta pakalpojumu sniedzēji tiešā veidā naudu nemaksās un cels pakalpojumu cenas. Tas, savukārt, negatīvi ietekmēs interneta pieejamību.

Protesta laikā lietotāji izmantoja savus viedtālruņus un to zibspuldzes, lai pievērstu uzmanību. Tāpat tika izkliegti saukļi: “Free Wi-Fi!”, “Free Internet!”, “Free Hungary”. Savukārt agresīvāk noskaņotie demonstranti meta tastatūras, monitorus un datorus konservatīvās partijas Fidesz biroja logos.

Arī Eiropas Savienības atbildīgās personas izteikušas neapmierinātību ar Ungārijas valdošās partijas ieceri. Eiropas Savienības digitālo lietu komisāre aicinājusi iedzīvotājus doties ielās lai protestētu.

Protams, ka iespaidīgie protesti ir sasnieguši arī valdošo eliti. Tā rezultātā jau ieplānoti dažādi likuma ierobežojumi, piemēram, privātpersonām nodokļa apmērs nevarēs pārsniegt 700 forintus (2,3 eiro), bet juridiskām personām – 5000 forintus (16,2 eiro).

Iedzīvotāji gan nav mierā ar šādu piedāvājumu un jau tuvāko stundu laikā sola iziet ielās atkal, ja doma par nodokļa ieviešanu netiks atmesta pilnībā.

Nobeigumā jāatzīmē, ka situācija Ungārijā ir visai nokaitēta un šī nav pirmā reize, kad valdība ir virzījusi likumu, kas netiešā veidā ierobežo personu brīvību. Lai veiksmīgāk pildītu valsts kasi un dzēstu parādus, Ungārijā pieņemta virkne jaunu nodokļu un likumu, kas attiecās uz banku sektoru, vairumtirdzniecību, enerģētiku un mobilo sakaru kompānijām.

hungary protests

Saistītās tēmas: Internets

Komentāri 6

Leave a Reply

 • Seskis
  October 28, 2014, 16:54

  Tas vēl ir lēti!
  Samērīgi būtu 1 EUR par megabaitu.
  Arī datu nesējiem tādu nodokli piemērojot, Valsts ienākumi būs iespaidīgi.
  Un pusotrs EUR par disketi nav dārgi, 1,44 Mb disketē vidusmēra cilvēks var sarakstīt visu nepieciešamo informāciju.

 • kurbonkulis
  October 28, 2014, 12:02

  Cik man zināms, tad nodokli gribēja uzlikt interneta provaideriem, bet kuru tas rausta – plānā galdiņa urbējiem galvenais tik paķert twatter jaunumus un no tā uzcept sensāciju.

  • Nu nu
   October 28, 2014, 15:47

   Neesi uzmanīgi lasījis rakstu. Ja uzliek nodokli provaideriem, tad ko pēc tavām domām attiecīgi dara provaideri un kas no beigu beigās par to maksā? Vai tad ne paši interneta lietotāji?

   • aefsgrdhjkl;
    October 28, 2014, 21:37

    un tu neesi papētījis pašu situāciju – pats raksts ir neakurāts

    • Cristal
     November 12, 2015, 16:00

     Je ris. Mais tu optes pour la bonne technique : faire criroe des choses en t’accaparant les medias via ton ami. Et je vais de9monter ton influence sur moi et te montrer comment tu fais criroe que tu es influent. Tous les medias ont recu la consigne bon il y a eu 78 000 partisans UMP . Super. Je te sors la ve9rite9 : il y a eu au maximum 40 000 personnes, puisqu’un hall a ete ferme9 (et qui devait accueillir 80 000 personnes au depart). Tu vois, on gonfle les chiffres, on connait les bonnes personnes pour les diffuser, et la masse le croit. Mais y a ceux qui savent, ceux la tu t’en fous, tu leur chies dessus, mais ca devient lassant de lire que ton blog est affluent : tu ne vaux RIEN en terme d’influence compare9 a monputeaux.com. Mais lui il est connu diffe9remment, et de mon point de vue, en mieux. Sans marketting, sans sourire colgate premier de la classe, sans sponsors : juste avec un contenu. Mais ca tu t’en fous

 • persick
  October 28, 2014, 09:54

  madness and insanity!