Ja parasti ar kosmosa objektu izpēti nodarbojas dažādas kosmosa aģentūras un valstu institūcijas, tad tagad Kickstarter ziedojumu vākšanas kampaņu uzsācis kāds projekts, kura mērķis ir aizsūtīt uz Mēnesi vienkāršotu zondi.

Kampaņas mērķis ir izveidot zondi, kas aizlidojot uz Mēnesi ne tikai ievāktu dažādu zinātnisku informāciju, bet arī ieurbtos mēness virsmā, noskaidrojot, tās saturu, un atstājot laika kapsulu ar svarīgāko informāciju par Zemi, tās iedzīvotājiem un vēsturi.

Projekta autori cer, ka ieurbšanās dziļums būs no 20 līdz 100 metriem.

Craft_Landing

Kampaņas mērķis ir savākt vismaz 600 tūkstošus britu mārciņu dolāru. Projekta autori aicina ziedot jebkuru summu, taču tiem, kas ziedos vismaz piecus tūkstošus britu mārciņu, būs ekskluzīva iespēja misijas vadības telpā noskatīties kā zonde piezemējas uz Mēness, savukārt tās personas, kas būs ziedojušas vismaz trīs tūkstošus britu mārciņu, tiks ielūgtas uz zondes atklāšanu, kā arī viņu vārds tiks iegravēts uz zonde.

Interesanti, ka, ziedojot mazākas summas, ir iespējams tikt pie digitālās atmiņas kastes, kas ļaus aizsūtīt uz izvietotajām atmiņās glabātuvēm savas bildes, mūziku vai jebkuru citu failu. Tāpat ir iespēja kapsulā aizsūtīt savu matu, ja nu gadījumā ceri un vēlies, lai tavu DNS atrastu ārpus zemes civilizāciju pārstāvji.

Jau tagad kampaņa ir savākusi vairāk nekā 320 tūkstošus britu mārciņu. Interesanti, ka kampaņu atbalsta gan vairākas vadošas mācību iestādes, gan izpētes organizācijas.

Saistītās tēmas: kampaņamēness

Komentāri 3

Leave a Reply

 • bles
  March 11, 2015, 19:19

  Kas kas, no ASV puses tie ir 600K dolāru, no britu puses 600K mārciņas. Kas nav saprotams? :)
  Man domāt, ka jebkurš DNS lai kādā kaspulā tur stāvētu, ilgi neizturēs starojuma ietekmi.

 • kas tas?
  February 2, 2015, 13:56

  Kampaņas mērķis ir savākt vismaz 600 tūkstošus britu mārciņu dolāru.

 • Artanis
  November 24, 2014, 19:36

  Tas ir kaut kāds neizdevies joks – 600k? Uzšaut tikai 1kg masas līdz starptautiskajai kosmosa stacijai (ISS), kas atrodas orbītā 90 reižu tuvāk par mēnesi, izmaksā jau aptuveni 11 tūkstošus dolāru. Pašlaik lētākie piedāvātie koncepti aplēš lidojuma cenu līdz mēnesim aptuveni 750 miljonus dolāru (bez nosēšanās).