Lai arī lielākā daļa dziesmu ir pieejamas tikai digitālā formātā, nekur nav pazuduši arī vinila plašu ieraksti. Tieši otrādi – plašu popularitāte un noiets pēdējā laikā aug, vēsta jaunākā informācija no Lielbritānijas. 

Šā gada laikā Lielbritānijā ir pārdots vairāk nekā miljons vinila plates. Tas ir jauns pēdējo divu dekāžu rekords, turklāt jāmin, ka pēdējo reizi plašu realizācijas apjomi spēja aizsniegt miljona atzīmi tālajā 1996. gadā – laikā, kad vēl nebija iespējams iegadāties dziesmas digitālos formātos.

BBC vēsta, ka īpaši pieprasītas ir grupu Pink Floyd un Arctic Monkeys ierakstu plates. Piemēram, Pink Floyd nesen izdotais “The Endless River” jau pirmajā nedēļā tika pārdots vairāk nekā sešos tūkstošos eksemplāru, ļaujot šai platei kļūt par visātrāk pārdoto vinila plates ierakstu kopš 1997. gada. Savukārt Arctic Monkeys ieskaņotais “AM” ir kļuvis par šā gada vislabāk pārdoto plašu ierakstu.

Interesanti, ka, piedzīvojot vinila plašu popularitātes pieaugumu, parādās runas par speciāla iknedēļas mūzikas topa izveidi, kurā tiktu atspoguļoti populārākie plašu ieraksti. BBC vēsta, ka, ja pirms pieciem gadiem plašu biznesa vērtība bija aptuveni trīs miljoni britu mārciņu gadā, tad šogad šī tirgus vērtība ir sasniegusi 20 miljonus mārciņu.

130403_vinyl_record_2

Saistītās tēmas: interesantimūzikaplate

Komentāri 9

Leave a Reply

 • demo123
  January 17, 2015, 23:00

  Pink Floyd. O jā, pink floids :) Cik ir bijis kontakts ar “pasistajiem audiofīliem”, visas sarunas beidzas ar : un kā man skan pink floids, tādu mūziku nekas cits labāk neatskaņos, kā mans uberpuperkrutais atskaņotājs.

 • burlaks
  December 2, 2014, 09:18

  Kas pie velna ir tuc-tuc? Visa elektroniskā mūzika virs 120 BPM? Cepumu zīmols?

 • Artificial
  December 1, 2014, 16:02

  Nu personīgi,klausos vinilu, skaņas kvalitātes dēļ. Tiesa gan,ka tikai mierīgu/klasisku/skanīgu mūziku. Attiecīgi jābūt pienācigam aprīkojumam. Nevis kā lielākā daļa hipsteri paķer veco RRR Āriju un nupat būs audiofīls,klausās visas tuctuc plates pēc kārtas ķeksīša pēc,lai tikai ”būtu”

 • a
  December 1, 2014, 12:59

  Tur jau arī citi faktori, man liekas. Piemēram, vinila noformējums jau ir māksla pati par sevi, kas nav salīdzināms ar krāsainu apdrukātu kvadrātiņu CD gadījumā. Plus vēl process pats- un vizuāls arī plates atskaņošanā.

 • RudeWolf
  December 1, 2014, 10:12

  Es arī nesaprotu, kā skaņu plates var pirkt kāds stereotipos neietilpstošs indivīds.

 • Vecis
  December 1, 2014, 03:44

  Cik ieveeroju, paarsvaraa peerk ucituci plates. Taatad diseneem. Un hipsteri jau token arminu neklausaas.

 • e=d
  November 28, 2014, 13:35

  hipsteri un pendžas pērk.

  • Artanis
   November 28, 2014, 15:42

   Izrāvi vārdus no mutes. :D Un vēl wannabe DJ – tagad tak arī tuc-tucs iet apšaubāmas kvalitātes vinilā priekš tiem, kam pirksti gaisā, un meistarība pa visām porām lien ārā.

   • mc2
    December 8, 2014, 08:11

    Pērk arī normāli DJ un pērk arī ”normālas” plates, jo Lvē nevar visu dabūt!
    Anglijā daudziem leibliem vēljoprojām populāri ir izdot EP, LP un albumus vinilā, kā arī reizēm izdot tikai vinila eksemplāros, un digitāli uzreiz nemaz nopirkt nevar!