Jaunākā Latvijas interneta lietotāju aptauja, ko veicis Baltcom sadarbībā ar Gemius, liecina, ka augstāka interneta pakalpojumu cena nevairo klientu apmierinātību ar saņemtā pakalpojuma kvalitāti. Ceturtā daļa no aptaujātajiem interneta lietotājiem, kas par interneta pieslēgumu maksā vairāk nekā 15 eiro mēnesī, uzskata, ka viņu interneta rēķina summa nav atbilstoša saņemtā pakalpojuma kvalitātei.

41,9% Latvijas interneta lietotāju par mājas interneta pieslēgumu šobrīd maksā vairāk nekā 15 eiro mēnesī, no tiem 14,8% mēneša tēriņi par internetu pārsniedz 20 eiro. Saskaņā ar aptaujas datiem tieši iedzīvotāji, kas par internetu maksā vairāk kā 15 eiro mēnesī, ir visneapmierinātākie ar interneta cenas un kvalitātes attiecību. Savukārt visapmierinātākie ar interneta pakalpojuma kvalitāti ir lietotāji, kas par internetu mēnesī izdod ievērojami mazāku summu. Tas ļauj secināt, ka augstāka pakalpojumu cena negarantē tai atbilstošu pakalpojuma kvalitāti.

“Tendences rāda, ka līdz ar video straumēšanas un tiešsaistes spēļu popularitātes pieaugumu, aug arī pieprasījums pēc aizvien lielāka interneta datu apjoma un stabilitātes. Vienlaikus cilvēki arvien lielāku nozīmi piešķir kvalitātes un cenas attiecībai. Šī ir laba ziņa gan Baltcom un citiem fiksētā interneta pakalpojumu sniedzējiem, gan interneta lietotājiem. Aug prasības, aug konkurence, kas loģiski novedīs arī pie kvalitātes celšanās un cenas krituma. Tā, piemēram, Baltcom, sekojot prasībām tirgū, jau aizvadītajā gadā būtiski samazināja interneta cenu,” stāsta Baltcom valdes priekšsēdētājs Nikolā Buasēns (Nicolas Boissin).

80,8% aptaujāto repondentu atzīst, ka labprāt ietaupītu trešdaļu summas no sava mājas interneta rēķina, ja būtu šāda iespēja. Lielākā daļa respondentu, 43,5%, ietaupīto summu atvēlētu citu ikdienas vajadzību nodrošināšanai, taču vairāk nekā 15% šos līdzekļus veltītu atpūtai un ceļojumiem, veselībai un skaistumkopšanai, kā arī ietaupīto labprāt uzkrātu.

“Skaitļi ir pārsteidzoši. Lai gan vairums respondentu apgalvo, ka labprāt ietaupītu, to Latvijas interneta lietotāju īpatsvars, kas par interneta pakalpojumiem pārmaksā, ir ļoti augsts. Redzam, ka bieži vien cilvēki nemeklē sev izdevīgāku risinājumu, viņi pirms daudziem gadiem noslēguši līgumus ar interneta pakalpojumu sniedzējiem un turpina maksāt uzpūstas cenas. Lietotāju vajadzības aug ar katru dienu, līdz ar tām arī pakalpojumu kvalitāte un konkurence,” uzsver Nikolā Buasēns.

Komentāri 6

Leave a Reply

 • Dāvids
  April 27, 2016, 08:31

  18€ mēnesī stabils 250mbit/s + interaktīvā televīzija + interneta televīzija + plus lattelecom maksas wifi hotspoti. Pārspējiet šito

 • eerks
  April 26, 2016, 15:20

  8€ mēnesī un 12Mbit down iekš uTorrent. Pārspējiet šito.

  • youman
   April 26, 2016, 21:54

   Man laukos mobīlais internets telefonā ir no 20- 35Mbiti uploads

   • eerks
    April 27, 2016, 06:26

    Un cena? Nejauc ar tukšo ātruma mērījumu speedtestā.

 • as
  April 26, 2016, 13:03

  Neslikta aptauja! Man precīzi 15€ par (līdz) 100Mb/s + analogā kabeļtelevīzija bonusā. Nejūtos dikti slikti, bet nākotnē par šo pašu cenu gribētos analogās vietā digitālo uz 4 gab TV komplektā!

 • hmm
  April 26, 2016, 12:40

  nozīmē gan ;) opcija – lēti un labi nepastāv!