Telefonus maksājumu veikšanai Baltijas valstīs lieto vairāki simti tūkstoši cilvēku un norēķini ar viedtālruņu palīdzību arvien biežāk aizstāj skaidras naudas darījumus. Jaunu risinājumu mobilo norēķinu nozarē piedāvā mobilo maksājumu sistēma WoraPay, kas šā gada janvārī darbību uzsākusi 39 SIA „LUKoil Baltija R” degvielas uzpildes stacijās Latvijā, ļaujot klientiem nestāvēt rindās un norēķinus veikt, ar viedtālruni noskenējot QR kodu turpat pie degvielas sūkņa.

Piedāvājot rēķinu apmaksas veidu, kas ļauj ietaupīt laiku gan klientiem, gan tirgotājiem, darbu Latvijā uzsākusi mobilo maksājumu sistēma WoraPay, kas veiksmīgi darbojas Lietuvā un Igaunijā, kā arī uzsākusi darbību Spānijā, Polijā un Lielbritānijā Atšķirībā no plaši pazīstamajiem SMS maksājumiem, WoraPay risinājums balstās uz QR koda izmantošanu, viedtālruņu lietotājiem piedāvājot plašākas mobilo maksājumu izmantošanas iespējas un daudzveidīgākus maksājumu scenārijus pie dažādiem tirgotājiem.

WoraPay_fotoattels

„WoraPay maksājumu sistēma piedāvā ikvienam viedtālruņa lietotājam norēķinus veikt pavisam vienkārši – no jebkura mobilā naudasmaka, kas integrēts WoraPay sistēmā, noskenējot pakalpojuma sniedzēja izvietoto QR kodu, lietotājs saņem, apskata un apmaksā rēķinu savā tālruni, izvairoties no garām rindām un ietaupot mūsdienās tik dārgo laiku. Turklāt tirgotāji un finanšu institūcijas šo maksājumu veidu var integrēt savās jau esošajās aplikācijās,” skaidro WoraPay līdzdibinātājs Aurimas Bakas.

LUKoil degvielas uzpildes staciju tīkls ir pirmais tirgotājs Latvijā, kas piedāvā šādu maksājumu veidu, sniedzot saviem klientiem iespēju par degvielu norēķināties dažu sekunžu laikā, stāvot pie degvielas uzpildes sūkņa vai sēžot savā automobilī. Tas ļauj ievērojami ietaupīt laiku un izvairīties no rindām – pie kases aparāta jādodas tikai tad, ja nepieciešama drukāta kvīts, turklāt to iespējams saņemt, nestāvot rindā. „Tehnoloģijas šobrīd ļoti strauji attīstās un patērētāji aizvien lielāku uzmanību pievērš apkalpošanas kvalitātei un pavadītajam laikam, veicot norēķinus. Pēdējos gados Baltijas valstīs ir strauji pieaudzis viedtālruņu lietotāju skaits, kas ilgtermiņā varētu pozitīvi novērtēt šo inovāciju, veicot norēķinus, izmantojot mobilo maksājumu sistēmu,” stāsta SIA ‘’LUKoil Baltija R’’ valdes priekšsēdētājs Ignas Jurkonis.

Lai veiktu maksājumu ar QR koda palīdzību, nepieciešams lejupielādēt aplikāciju WioPay (lai maksātu, izmantojot savu bankas karti) vai Paysera (lai maksātu no sava Paysera konta). Noskenējot pie degvielas sūkņa izvietoto QR kodu, šīs aplikācijas sanems rēķinu un lietotājam to būs iespēja apskatīt, pārbaudīt un apstiprināt, tādējādi veicot samaksu par iegādāto degvielas daudzumu ar dažu viedtālruņa klikšķu palīdzību. „Vēl ir pāragri analizēt pakalpojumu lietotāju tendences, taču pirmie signāli liecina par pozitīvām atsauksmēm no mūsu klientiem, kas liek mums domāt par šī pakalpojuma veiksmīgu attīstību tuvākajā nākotnē,” skaidro SIA ‘’LUKoil Baltija R’’ valdes priekšsēdētājs Ignas Jurkonis.

Komentāri 8

Leave a Reply

 • assa
  February 16, 2015, 09:58

  pamēģināju – iegāju leišu mājaslapā, kur viss lietuviski, pie kases nemāc’je neko paskaidrot. app nolādēju, vēlreiz pamēģināšu, bet aizdomas, kas tas ir ilgāk, kā iet pie kases.
  Par PINpad automātā ierēcu – patiešām. Jāteic gan, ka arī tādu iespēju Lukoil piedāvā, tomēr tur man neizdevās nopirkt degvielu ar atlaidi, iespējams kautko ne tā saspaidīju, bet rezultātā man tas viss nepatīk. Nestē problēmu ar “bezkasiera” risinājumiem nav bijis, bet viņi nepārdod gāzi

 • Viedais Kartupelis
  February 12, 2015, 07:21

  Iegāji dusā, samaksāji skaaidra naudā un brauci tālāk. Kam visi štie pekstiņi?

  • fucker
   February 12, 2015, 21:10

   Lai es uzlīmētu savu QR kodu un LOL naudiņa ieripotu manā “makā”!

 • Artanis
  February 11, 2015, 00:38

  Tapēc, ka sūknī iebūvēts parasts bankas karšu lasītājs ar PINpadu ir pārāk mainstream?…

  • Daewoo
   February 13, 2015, 07:26

   Par bankas karšu lasītājiem to uzturētājiem iespējams jāmaksā komisijas nauda bankām, bet par QR koda ģenerēšanu nekas nav jāmaksā.

   • velns
    February 13, 2015, 17:39

    Ir jaamaksaa, bet tieshi taapat ir jaamaksaa arii tiem, kas piedaavaa noreekjinus caur viedtaalruni. Pienjemu, ka tas pat ir daargaak…

  • Māris
   February 11, 2015, 08:39

   Visam jābūt ar telefoniem. Drīz nevajadzēs švammi dušā, varēsim lietot telefonu

   • Artanis
    February 11, 2015, 09:24

    Jā, man arī tieši tāda pati sajūta pārņem.