Šodien pie Priedaines caurlaižu punkta izvietotas pirmās automātiskās iebraukšanas nodevas samaksas kontroles izmēģinājuma sistēmas. Kūrortpilsēta tuvāko gadu laikā plāno ieviest pilnībā automatizētu iebraukšanas nodevas kontroli. Šobrīd iebraukšanas maksas kontroli nodrošina pašvaldības policija iebraukšanas posteņos un pilsētā.

Iebrauksana-Jurmala

Pilotprojekta ietvaros Priedainē uzstāda iekārtas un tehniskos risinājumus, kas automātiski kontrolēs iebraukšanas nodevas samaksu. Četri uzņēmumi – SIA „BISS”, SIA „Komerccentrs DATI grupa”, SIA „ITC Traffic un SIA „KleinTech Services” – iebraukšanas punktā Priedainē izvieto videonovērošanas un numuru atpazīšanas kameras. Pilotprojekta nākamajā posmā plānots pārbaudīt iespējas automātiski kontrolēt iebraukšanas nodevas samaksu.

Iekārtas izmēģinājuma režīmā sāks darboties nākamnedēļ. Izmēģinājuma periodā pašvaldībai par uzstādītajām iekārtām un sistēmām nebūs jāmaksā, un pēc izmēģinājuma perioda rezultātiem tiks lemts par automātiskās kontroles risinājumu uzstādīšanu ilgtermiņā.

Par iebraukšanu Jūrmalas pilsētā jāmaksā nodeva divu eiro apmērā no 1.aprīļa līdz 30.septembrim. Rudens un ziemas periodā, no 1.oktobra līdz 31.martam, par iebraukšanu kūrortpilsētā nodeva nav jāmaksā. Visu gadu autostāvvietas Jūrmalas pilsētas teritorijā vietās, kur atļauta autotransporta novietošana, ir bez maksas, izņemot privātās autostāvvietas.

Iebraukšanas caurlaides var iegādāties tradicionālajos nodevas maksas termināļos, norēķinoties skaidrā naudā vai ar bankas kartēm. Tāpat par iebraukšanu Jūrmalā var Jūrmalā var samaksāt arī ar īsziņas un mobilās aplikācijas starpniecību, izmantojot “Mobilly” vai “SMS Rīga” pakalpojumus.

Komentāri 3

Leave a Reply

 • Ex
  August 6, 2015, 23:03

  Ja šo smalko padarīšanu ieviesīs dzīvē t.i Jūrmalā, tad rodās jautājums kas apstrādās datus? Kārtejais parazītiksais uzņēmums, tāpat kā ar Vitronic fotoradariem, piestādīs rēķinu un paņems savu “gabaliņu”? + Tās kameras vienalga cik labi uzstādītas nefiksēs visus auto, +kas notiks ar ārzemju numuriem, īpaši automašinām kas iebrauc no Krievijas, Ukrainas, Baltkrievijas….utml-kā piestādīs rēķinu?
  Es uzskatu ir vairāk jāizglīto cilvēki par maksājumu karšu un sms atmaksas izmantošanu. Uz tiem smalkajiem videokameru numurzīmju atpazīšanām nopelnīs tikai uzņēmēji!

 • HR
  August 4, 2015, 00:27

  Nolasīt nolasa un tad sūtīs 2eiro rēķinu ko apmaksāt, vai kā?

 • Pff
  July 31, 2015, 23:26

  Lai vini vispirms uzliek maksas automātus, kuri strādā.. bieži vien iemet naudu, bet biļeti nedod.. ments saka, lai brauc iekšā.. pohuj esot, ja tiek iekšā, ka nav biļete…