Lattelecom sadarbībā ar uzņēmumiem Nokia un Huawei veiksmīgi pabeidzis pirmā posma testus ar šobrīd telekomunikācijas nozarē aktuālo G.Fast datu pārraides tehnoloģiju. Pirmie rezultāti uzrādījuši lieliskus rezultātus – izdevies sasniegt 780 Mbit/s datu pārraides ātrumu esošajā vara kabeļu tīklā. 

Lattelecom ir pirmais uzņēmums, kas Latvijā uzsācis šādus testus. Testu laboratorijās veiksmīgi pārbaudīti Latvijā esošie tīkla elementi un dažādi vara kabeļu veidi, kas dod pārliecību, ka jau pārskatāmā laikā iespējams izveidot jaunus augsta ātruma interneta pieslēgumu pakalpojumus, faktiski sasniedzot optiskā tīkla ātrumus.

G.Fast

“Šobrīd G.Fast ir viena no visvairāk apspriestajām tehnoloģijām mūsu nozarē. Aizraujošākais ir tas, ka pasaulē, un tagad arī Latvijā, tiek pētītas iespējas, kā izmantot pirms ilgāka laika uzbūvētu infrastruktūru, piešķirot tai jaunu elpu. Iespējamais datu apmaiņas ātrums pa vara vadiem, izmantojot šo tehnoloģiju, ir līdz pat 1 Gbit/s. Tas ir iespaidīgs ātrums, būtiski lielāks, salīdzinot ar citiem tehnoloģiju standartiem, kas pieejami vara tīklā šodien,“ stāsta Lattelecom Galvenais tehnoloģiju direktors Uldis Tatarčuks.

Testi Lattelecom laboratorijā līdz šim uzrādījuši vairāk nekā 780 Mbit/s lielu interneta ātrumu. Šobrīd jau uzsākts testu izpētes otrais posms, aktīvi sadarbojoties ar iekārtu ražotājiem, lai uzlabotu dažādus pakalpojumu darbības parametrus, datu pārraidei pieejamos kabeļu garumus, kā arī atrisinātu citus tehniskos izaicinājumus.

Kā norāda U. Tatarčuks, ņemot vērā, ka G.Fast tehnoloģija ir salīdzinoši jauna, ir pāragri nosaukt konkrētu ieviešanas datumu, jo iekārtu piegādātāji paralēli aktīvi strādā pie otrās paaudzes iekārtu risinājumiem. Ņemot vērā lielo klientu interesi par šo risinājumu, prognozējam, ka pirmā klienta pieslēgšana tam varētu notikt jau šī gada laikā.

“Esam pārliecināti, ka šī tehnoloģija, kā arī citi uzlabojumi, kas nepārtraukti tiek veikti mūsu tīklā, ļaus arī turpmāk mums nodrošināt augstāko pakalpojumu kvalitāti un saglabās Latvijas vadošo vietu pasaulē interneta ātruma jomā,” rezumē U.Tatarčuks.

Komentāri 30

Leave a Reply

 • ātrāks par kabeli
  July 13, 2016, 17:17

  photon čips 1Tb/s

 • Es
  May 22, 2016, 04:11

  Es neticu lattelekom kabelim.
  Man bieži pazuda savienojums un nebija internets no pāris stundām, līdz pat diennaktij.
  Dzïvoju mazpilsētā.
  Arī kaimiņiem bieži pazuda lattelekom internets.
  Tad sākas kaut kāda bezgala gara zvanīšanās un skaidrošanās..
  Otrā dienā nāk nelūgts viesis mājā un pārbauda visus savienojumus, lien Tavā datorā.
  Un citreiz piezvanot uz servisu bieži viņi ielien manā datorā lai pieregulētu parametris.
  Un viņiem neder macpro, vai ipad, jo viņi neprot apiet ios ruteri un ielīst datorā.
  Nu citiem vārdiem lai lietotu netu ar vadu ir kļuvis vecmodīgi.
  Ar mobilo kastīti ko piedāvā mobilie operatori gan vari braukāt pa visu LV :)

 • nu nu
  May 16, 2016, 10:46

  Parastais vara kabelis var pavilkt teoretiski lidz 1000Mbps ( 1Gbps) un tur nav ko testet.

  CAT 7 kabelis lidz 10 Gbit/s LV nav praktiski noperkams LV japasuta no arzemem.:)

  OPtisko kabeli jau neviens nevilks laukos, bet ja vajag atrumu bezvadu Wifi AC jau sobrid pieklajigs atrums minimalais 896Mbps un virs 2500Mbps dargakos ruteros, un teoretiski WiGig ruteri vares izspiest bez vadiem 7 Gbit/s

 • lasitajs
  May 13, 2016, 23:30

  Nesaprotu tehnoloģijas pievienoto vērtību, jo šāds ātrums pieejams ar kabeļa garumu līdz 100 metriem, attiecīgi pie 200 metriem max ātrums jau ir 200 Mbit/s un pie 250 metriem jaut tikai 150Mbit/s. Ņemot vērā ka, lai šādu ātrumu nodrošinātu LTK tāpat nepieciešams līdz šai centrālītei aizvilkt optiku, tad izvilkt tālāk 200 m optisko šķiedru vai kabināt iekārtas ,kas to visu ievērojami sadārdzina un pārtaisa par G. Fast … šķiet kāds mākslīgs sadārdzinājums tam visam.

 • Andron Mc
  May 11, 2016, 09:43

  Cik daudz valsts naudiņu izkrāpj šās testēšanas ietvaros?

 • hehe
  May 6, 2016, 13:30

  Izlasot rakstu, nedaudz sāk nākt ņirga par lepnajiem optikas lietotājiem daudzstāvu blokmājās, kas ar putām uz lūpām pirms 5-10 gadiem brēca, ka DSL tehnoloģina pa sapuvušajiem vara vadiem ir mirusi un privātmāju interneta lietotājiem jāsamierinās ar šo faktu :) :) :)

  • Andron Mc
   May 11, 2016, 11:35

   Nu reāli tie vadi arī ir sapuvuši. Pat svaigie, 20 gadus atpakaļ ievilktie. JO montieri ir slinki pamuļķi un visas savienojumu vietas sūbē, izolācija attīrīta pusmetru, krosējamo skapīšu durvis nav hermetiskas, visur gāžas iekšā ūdens un putekļi.
   Pareizie ievilkts kapara vads protams nebojājas, bet vai tad kādam Telekomā ir smadzenes? Tur reālajiem darbiniekiem maksā smieklīgas algas, lai priekšnieķeļi-parazīti varētu izzagt miljonus.
   Parasta valsts iestāde.

 • Kristaps
  May 5, 2016, 21:49

  Testā drosvien 10m garš svaigi uzražots vara kabelis. Dzīvē atkal 90% atbilde – ‘atvainojiet jūsu mājai šis pakalpojums nav pieejams slikto līniju stāvokļu dēļ,’

  Sāciet vienreiz mļin nomainīt vara kabeļus uz optiku! Tak lieciet tos pirmskara-kara laika ieguldītos miroņus mierā! Nekas labs tur NAV UN NEBŪS!

 • fff
  May 4, 2016, 08:54

  Kārtējā hohma, kura daudziem nespīd, tāpat kā VDSL, tāpat arī šitas. Privātmājām atliek gaidīt 5G.

 • hhh
  May 4, 2016, 08:48

  Labratorijas apstākļos! Reālajā dzīvē labi ja 100mbit būs… Kā arī ieteiktu nesapņot, jo ltc vairs dsl klienti nav nepieciešami… Arī pagājušo gad izreklamētais internets 5 ir pieejams tikai dažās vietās, vairākums nekādus uzlabojumus nav sagaidījis…. Tukša reklāmas kampaņa

  • VDSL
   May 4, 2016, 16:14

   100 mbiti (12,5 mb/s) tas jau ir ļoti labi, un ko teikt tiem kas lieto DSL internetu kura ātrums ir vien nieka 1.7mb/s un maksa ir 24 eiro ?

 • he he
  May 3, 2016, 17:06

  Bezvadu tehnolo’gijas jau p’arsniegusas 1300Mbs atrumus wifiGig ruteri nodrosina sadu atrumu, vienigi provaideri nespej nodrosinat pa vadu sadu atrumu, viss lido ir atskiriba vai brauc ar ferari vai vecu sarusejusu zapinu.

  Ieguvumi elektribas paterins par 30% mazaks ruteriem un mobilajam iericem, 4K vido strimi bez raustisanas, jauki:)

  • guncha
   May 6, 2016, 17:16

   Domā, pa gaisu elektrības patēriņš ir mazāks nekā pa vadiem? Ka tik ne otrādi.