Aktuāls

Oracle: gatavība vispārējās datu aizsardzības regulas ieviešanai ir zema

IT sasniegumi, bizness

”Tele2” grupa izziņo jaunu IT stratēģiju, piesaistot partnerus

Sakaru pakalpojumi

Microsoft vienojas par sadarbību ar starptautisku riska kapitāla fondu

IT sasniegumi, bizness

“Tele2” 2017. gadā pārdevis rekordlielu telefonu skaitu

Sakaru pakalpojumi

LG un ”HERE Technologies” uzsāk sadarbību pašbraucošo automašīnu jomā

Auto, Moto

”Huawei Mate 10 Pro” atzīts par 2017. gada iemīļotāko viedtālruni

Tālruņi, mobilās ierīces

“Tele2” apvieno spēkus ar “Deutsche Telekom”

Sakaru pakalpojumi

Viedtālruņi nu jau labu laiku vairs nekalpo tikai saziņai un izklaidei vien – telefonus maksājumu veikšanai Baltijas valstīs lieto vairāki simti tūkstoši cilvēku, un to izplatība ik dienas pieaug. 

Mobilo maksājumu pakalpojumu līdera Latvijā – SIA Mobilly vadītājs Ģirts Slaviņš norāda, ka mobilie maksājumi kļūst arvien populārāki, pateicoties inovatīvām tehnoloģijām un uzņēmumu gatavībai ieviest jauninājumus. „Mobilo maksājumu popularitāte strauji pieaug – piemēram, Rīgā jau puse autostāvvietu lietotāju maksā, izmantojot mobilo tālruni. Tomēr, neskatoties uz to, šajā jomā ir vēl daudz darāmā un katrs jauns tirgus dalībnieks, kas nāk ar inovatīvu, līdz šim nebijušu vai maz izplatītu risinājumu, veicina kopējo attīstību, tādēļ mēs esam pozitīvi noskaņoti pret Lietuvas WoraPay ienākšanu Latvijā,” norāda Ģirts Slaviņš.

WoraPay mainīs mobilo maksājumu paradumus Latvijā

Piedāvājot vienu no mūsdienīgākajiem rēķinu apmaksas veidiem, jau darbu Latvijā sākusi mobilo maksājumu sistēma WoraPay, kas arīdzan veiksmīgi ieviesta Lietuvā un Igaunijā. WoraPay piedāvātais maksājumu risinājums, atšķirībā no jau populārajiem SMS norēķiniem, balstās uz QR koda izmantošanu, turklāt tirgotāji un finanšu institūcijas šo maksājumu veidu varēs integrēt jau esošajās aplikācijās.  „WoraPay piedāvā atvērtu ekosistēmu, kurā kopīgi darbojas dažādu banku, tirgotāju un pakalpojumu sniedzēju risinājumi viedtālruņiem vai tā sauktie mobilie naudasmaki,” stāsta WoraPay līdzdibinātājs Aurimas Bakas.

Viedtālruņu lietotājiem jaunais norēķinu veids nozīmēs vēl ātrāku un ērtāku maksājumu veikšanu – noskenējot QR kodu būs iespēja saņemt, aplūkot un apmaksāt rēķinu. Tam nepieciešams lejupielādēt aplikāciju un izmantot kādu no mobilajiem naudasmakiem, piemēram, Wio vai Paysera, kas pārbauda konta atlikumu un automātiski veic samaksu par preci vai pakalpojumu. Kā norāda Aurimas Bakas, tad plānota sadarbība arī ar Latvijā populārajiem Mobilly, tiesa pagaidām nav zināms precīzs datums, kad WoraPay varētu atbalstīt Mobilly.

Šobrīd Latvijā, izmantojot Worapay, iespējams norēķināties Čili pica restorānos, savukārt jau no septembra norēķini tiks ieviest Lukoil degvielas uzpildes stacijās. Par piemēru ņemot kafejnīcas un restorānus, izmantojot Worapay un kādu no saderīgajiem mobilajiem naudasmakiem, nebūs jāgaida līdz oficiants atnesīs rēķinu un tad atlikumi – atliek vien ieskenēt uz uzlīmes atrodamo QR kodu un iespējams uzreiz samaksāt no sava mobilā tālruņu un doties tālākajās gaitās.

Līdzīgas priekšrocības būs degvielas uzpildes stacijās – samaksāt par degvielu varēs neejot uz kasi, bet gan uzreiz pēc uzpildes no sava viedtālruņa.

photo

Uzņēmēji gatavi uzticēties jaunākajām tehnoloģijām

WoraPay līdzdibinātājs Aurimas Bakas skaidro, ka šobrīd var vērot uzņēmēju gatavību un vēlmi ieviest jauninājumus, jo, pieaugot viedtālruņu izplatībai no vienas puses un maksājumu apkalpošanai novirzītajām izmaksām no otras, uzņēmēji meklē veidu kā ietaupīt, vienlaikus paaugstinot klientu ērtības. Piemēram, ieviešot WoraPay piedāvāto maksājumu risinājumu, restorāni var efektīvāk izmantot viesmīļu laiku, bet degvielas uzpildes stacijas – efektīvāk apkalpot klientus, piedāvājot alternatīvu klātienes apkalpošanai vai norēķiniem ar karti, turklāt iespējamas arī pavisam jaunas pārdošanas un klientu apkalpošanas iespējas. QR kodu maksājumu priekšrocības, pirmkārt, izmantojamas mazumtirdzniecībā, tomēr WoraPay ir izveidojis arī inovatīvu risinājumu ziedojumu vākšanai, kas apliecina, ka tehnoloģiju iespējām nav ierobežojuma.

Kā minēts iepriekš, WoraPay risinājums neizslēdz jau šobrīd plaši piedāvātās maksājumu iespējas, proti, banku, pakalpojumu sniedzēju, pārdevēju aplikācijas – QR koda maksājumu platformu iespējams integrēt jau pastāvošajās maksājumu sistēmās. Tas nozīmē, ka Latvijas iedzīvotāji drīzumā savu iecienīto pakalpojumu sniedzēju mobilajās aplikācijās atradīs arī iespēju norēķināties ar QR koda starpniecību.

Par WoraPay

WoraPay ir mobilo maksājumu sistēma finanšu institūcijām un mobilajiem naudasmakiem, kas ļauj veikt maksājumus par precēm un pakalpojumiem, noskenējot QR kodu. Šobrīd WoraPay risinājums darbojas 150 vietās un galvenie tā klienti ir Lukoil, Čili pica, Take Way, Activity Gifts u.c. WoraPay izveidoto maksājumu platformu izmanto tādi mobilie naudasmaki kā Paysera, Medicinos Bank, Moblet un citas finanšu institūcijas un mobilie naudasmaki Centrālajā un Austrumeiropā. Papildu informācijai apmeklējiet: www.worapay.com

Saistītās tēmas: mobilie maksājumimobillyworapay

Izsaki savu viedokli