Latvijā pieejams jaunākais Samsung SUHD televizors ar līdz šim augstvērtīgāko attēla kvalitāti, dzīvākajām krāsām un izteiktāko kontrastu, lietotājam īpaši draudzīgu Smart Hub funkcionalitāti un 360° dizainu bez televizora ietvara. Ar jauno SUHD TV Samsung atklāj kvantu punktu displeja ēras sākumu, ar ko uzņēmums sāka iepazīstināt 2015. gadā.

Attēla kvalitātes lēciens

Jaunie TV modeļi ir aprīkoti ar kvantu punktu tehnoloģiju, ko raksturo tās kalpošanas ilgums, līdz šim reālistiskākā attēla kvalitāte, dzīvākās krāsas un spilgts kontrasts pat ēnām.

Kvantu punktu displejs sastāv no kristāliem, kas ir mazāki par 1/10 000 daļu no cilvēka mata izmēra un īpaši efektīvi absorbē un izstaro gaismu, to pārvēršot gandrīz jebkurā optiskā spektra krāsā bez deformācijas vai spilgtuma līmeņa izmaiņām.

Latvijas Universitātes asociētais profesors Vjačeslavs Kaščejevs izsaka atzinību, ka līdz ar tehnoloģiju attīstību fizika sniedz saredzamu labumu cilvēkiem. “Jaunajā televizorā tiek izmantota unikāla mākslīgo atomu jeb kvantu punktu tehnoloģija, kas nodrošina īpaši precīzu krāsu attēlošanu,” stāsta fizikas profesors.

Līdz ar to jaunajos TV modeļos ir par 25% uzlabota krāsu precizitāte, un tie var attēlot līdz pat vienam miljardam krāsu, kas ir par 64 reizēm vairāk nekā vidusmēra TV. Turklāt īpaši melnais panelis samazina atspulgu, kas citkārt var traucēt TV skatīšanos.

Kā pastāstīja Baltijas valstīs lielākā kameru nomas uzņēmuma „Arkogints” pārstāvis Armands Jakovels, filmu veidotāji arvien biežāk saturu uzņem augstākā kvalitātē, jo tādā veidā iespējams veikt dažādus vizuālos uzlabojumus, kā, piemēram, stabilizēt attēlu, kadrēt detaļas un pievienot specefektus. Turklāt tādā veidā tiek piepildītas skatītāju arvien augošās prasības. „Paradoksāli, ka par spīti tam, filmēšana ar 4K jau kādu laiku tiek uzskatīta par standartu, bet tikai tagad, attīstoties jaunām tehnoloģijām, šīs izšķirtspējas īpašības līdz detaļām būs iespēja novērtēt katram pašam sava televizora ekrānā,” stāsta. A.Jakovels.

Plašas satura pārvaldīšanas iespējas ar vienu pulti

Par šī gada lielāko gudrās televīzijas jaunpienesumu var saukt Smart Hub funkciju, kas ļauj ar vienu tālvadības pulti pārvaldīt visdažādākās atbalsta ierīces, piemēram, TV dekoderi, mājas kinozāles sistēmu, Blu-ray atskaņotājus un spēļu konsoles, kā arī TV, kabeļtelevīziju, interneta video pakalpojumus un citas ierīces. Šī funkcija ļauj ātri un ērti izvēlēties saturu, jo visa daudzveidīgā informācija no visām ierīcēm ir integrēta vienotā vidē TV ekrānā.

360° dizains – piemērots novietošanai arī istabas vidū

Dizains bez TV rāmja ļauj skatītājam savu uzmanību pievērst pašam svarīgākajam – aizraujošajam saturam tā ekrānā. SUHD TV piedāvā modeļus arī ar ieliekta dizaina ekrāniem, kas, pateicoties “panorāmas efektam”, rada lielāka ekrāna ilūziju un plašākas iespējas “iegrimt” TV saturā.

Tāpat SUHD televizori ir spilgts piemērs 360° dizainam – tas izskatās nevainojami no jebkura skatupunkta – to aizmugure veidota tā, lai nebūtu redzami ne vadi, ne pieslēgvietas, ne citas detaļas. Šo iemeslu dēļ televizors veiksmīgi kļūst par telpas interjera elementu.

Šobrīd Latvijā ir pieejami četru modeļu Samsung SUHD televizori 49″, 55″, 60″, 65″ un 75″ izmēros. SUHD televizoru cena ir no 1500 eiro, un tos var iegādāties lielākajos elektronikas veikalos. Paredzēts, ka tuvākajā laikā būs pieejami vēl divi jauni modeļi – 65″, 75″ un pat 88″ izmēros.

Komentāri 6

Leave a Reply

 • arty
  June 6, 2016, 12:18

  taisnība, kāds ieguvums no “wooow, kāda bilde”, ja tev nav mājās BR 4K filmas un atskaņotājs, konsole, kura atbalsta 4K, bet ir tikai LTC iTV/ Virzemes TV/ kabeļTV????
  Vienīgi turēt šādu TV pie sienas ar palaistu Screensaver-u. lai rāda to smuko bildi un viss.

  • Prime
   June 7, 2016, 07:59

   Ja ir Sony Android TV tad bēdu nezināsi kontentam

 • Tas pats Jānis
  June 6, 2016, 12:05

  Mjā… visi tik klapē augšā jaunus un mazliet labākus produktus, lai vecie papildinātu izgāztuves un pats trakākais ir, ka mūsu valštelē legāli nav satura ko skatīties uz šāda tv… un tik drīz arī nebūs…

 • Prime
  June 6, 2016, 09:31

  Reklāmraksts no Samsung puses.
  Sony Quantum Dot jau izmantoja 2014, tagad Triluminos.
  Quantum Dot izmanto arī LG

 • Skatītājs
  June 4, 2016, 14:54

  Tas ir parasta nedaudz uzlabota LCD displeja reklāmraksts.

 • khm
  June 4, 2016, 14:49

  Es tik nesaprotu, tas kvantu punktu displejs ir tiešām jauna tehnoloğija, kas nomainīs LCD un OLED vai tas ir kārtējais reklāmrakstelis, kur parastam, nedaudz uzlabotam LCD ekrānam piešķir brīnumainas īpašības un spīdošu nosaukumu?