Ar Microsoft Latvia un Microsoft studentu partneru gādību Latvijā no 8. līdz 14. decembrim tiks organizētas starptautiskās kampaņas “Hour of Code” jeb “Programmēšanas stundas” pasākumi, kuru ietvaros skolēni spers pirmos soļus programmēšanas pasaulē. Saistošā formāta dēļ pasākumi ir izpelnījušies lielu atzinību visā pasaulē, vienas stundas laikā spējot radīt jauniešos aizrautību un interesi par programmēšanas apgūšanu.

“Hour of Code” ir globāla kampaņa, kuras mērķis ir veicināt pirmo interesi par programmēšanu, kliedējot mītus, ka tā ir garlaicīga un nesaprotama. Iniciatīva ir guvusi lielu popularitāti visā pasaulē, pagājušajā gadā pasākumos piedaloties 15 miljoniem cilvēku vairāk nekā 180 valstīs. Lai gan pamata mērķauditorija ir skolēni, “Hour of Code” pasākumos ir piedalījušies cilvēki vecumā no četriem līdz pat 104 gadiem.

Latvijā “Hour of Code” stundas notiks starptautiskās datoru izglītības nedēļas ietvaros no 8. līdz 14. decembrim 7. līdz 9. klašu skolēniem septiņās Rīgas un Rīgas rajona skolās — Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā, Rīgas Angļu ģimnāzijā, Rīgas 34. vidusskolā, Rīgas Zolitūdes ģimnāzijā, Rīgas 25. vidusskolā un Mārupes vidusskolā, un tās vadīs Microsoft studentu partneri, kuri katru dienu viesosies vienā skolā. Skolēni jau pirmās mācību stundas beigās spēs patstāvīgi sarakstīt pirmās kodu rindas un gūs labu ieskatu plašajās iespējās par to, ko var izdarīt ar programmēšanas palīdzību. Labākie dalībnieki saņems balvas un piedalīsies noslēguma pasākumā 12. decembrī Microsoft Latvia telpās.

“Mīts, ka programmēšana ir kaut kas sarežģīts, nesaprotams un neinteresants, ir plaši izplatīts. “Hour of Code” mērķis ir lauzt šos stereotipus — ikviens var apgūt kodu rakstīšanas pamatus, un tas var būt interesanti,” ir pārliecināts Rolands Krumbergs, Microsoft studentu partneris. “Esmu pārliecināts, ka pasākumos ko jaunu apgūs ne tikai skolēni, bet arī skolotāji un skolu vadība, un tas veicinās programmēšanas apmācību Latvijas skolās.”

“Hour of Code” nedēļas laikā arī ikviens interesents tiek aicināts izmēģināt pirmos soļus programmēšanas pasaulē — code.org mājaslapā izmēģinot programmēšanas spēli, iegūstot sertifikātu par pirmo programmēšanas soļu apgūšanu un daloties ar paveikto savā Facebook vai Twitter kontā ar mirkļbirku #HourOfCodeLV.

“Jau tagad lielākā daļa darbavietu pieprasa vismaz pamatzināšanas par tehnoloģiju lietošanu, un nākotnē šī proporcija neapšaubāmi pieaugs. Programmēšana ir nākamais solis — zināt ne tikai, kā lietot tehnoloģijas, bet saprast, kā tās strādā, ir liela priekšrocība ikdienas darbā ar datoru,” stāsta Ēriks Eglītis, Microsoft Latvia vadītājs. “Runa nav par kādas specifiskas programmēšanas valodas pārvaldīšanu, bet gan programmēšanas pamatprincipiem, kas balstās uz loģiku — līdz ar to programmēšana ir lieliska mācību viela, ko apgūt jebkuram skolēnam, arī tiem, kas savu nākotni nesaista ar informācijas tehnoloģijām.” Microsoft Latvia vadītājs piebilst, ka šie var būt arī pirmie soļi perspektīvas karjeras virzienā informācijas tehnoloģiju jomā. Lielisks piemērs ir Igaunija, kur jau tagad vispārizglītojošajās skolās skolēniem ir iespēja apgūt programmēšanu.

“Hour of Code” ir stundu garš interaktīvs ievads programmēšanas pasaulē, kas interesantā veidā parāda, ka jebkurš var apgūt programmēšanas pamatus. Pašu iniciatīvu aizsāka bezpeļņas organizācija Code.org, un tai ir pievienojušās daudzas informācijas tehnoloģiju un izglītības organizācijas, kā arī brīvprātīgie.

Saistītās tēmas: izglītība

Komentāri 4

Leave a Reply

 • opā
  December 31, 2014, 12:53

  Tātad Latvijas skolas ir tikai Rīgā un Rīgas rajonā (ja kā programmētājs precīzi, tad tāda rajona nav) !? Tak virsrakstu jau nu vismaz varēja korekti pierakstīt ….

 • programmētājs
  December 9, 2014, 09:20

  Nu, tas Hour of Code ir domāts, lai visi un jebkurš varētu pamēģināt, kas tad ir programmēšana.
  Varbūt kādam iepatīkās tā programmēšana, un tad var mācīties programmēšanu pa īstam.

 • Anonymous
  December 8, 2014, 18:49

  Programmēšana nav jāuzgrūž masām- tad tikai savairosies jaunie “izcilie” programmētāji, kas tagad tik pelnīs tūkstošus, jo prot uzrakstīt pāris rindiņas izmantojot C. Visi, kam par to ir interese, info atrod paši internetā.
  Man vidusskolā bija programmēšana, no 30 cilvēkiem bez gandrīz identiska parauga spējīgi kaut ko uzrakstīt bija 3, pārējie tikai brēca, ka tāds priekšmets nav vajadzīgs.

 • Creep
  December 8, 2014, 15:50

  Vaitad jau gadus atpakaļ pie mums nepieņēma, ka vidusskolas programmā ietilpst programmēšana? Ja tā, ar ko tad Igaunija ir tik ļoti “lielisks” piemērs?
  Beztam par to ka programmēšana ir sarežģīta un nesaprotama: tieši tikpat sarežģīta un nesaprotama kā matemātika. Tiem, kuriem ir lielas problēmas ar matemātikas apguvi, arī pie programmēšanas kā pret sienu atdursies. Zinu vienu konkrētu skolu, kur mācīja programmēšanu vidusskolā: pēc trīs gadu darba neviens tāpat neko no programmēšanas nejēdza un gandrīz visi priekšmetu pabeidza nesekmīgi vai arī ar knapu 4.