Latvijas Mobilais Telefons (LMT) šodien, 23. martā, prezentēja pirmo Latvijas viedtelevīziju, kas iedzīvotājiem nodrošinās modernākās mājas televīzijas iespējas. LMT mājas televīzija ir īpaši Latvijas patērētājiem pielāgota viedtelevīzijas satura platforma, kas jau šī gada laikā būs pieejama LMT pieslēguma Internets mājai lietotājiem 4G tīklā.

Līdz ar to LMT, kā nozares līderis un pilna spektra sakaru operators, nodrošina jaunas iespējas TV pakalpojumu tirgū, paplašinot TV skatītāju izvēli un pieeju daudzveidīgam globālajam un vietējam televīzijas saturam. Līdzīgi kā telefonsaziņa ir attīstījusies no fiksētajiem sakariem līdz mobilajiem tālruņiem un tālāk — uz viedtālruņiem —, tā arī TV pakalpojumu tirgū attīstība ir notikusi no analogās uz digitālo, interaktīvo televīziju un tagad tehnoloģiju konverģences rezultātā sasniegusi jaunu attīstības līmeni — LMT viedtelevīziju.

_MG_2161

“Pirms 25 gadiem pirmie mobilie tālruņi Latvijā pilnībā mainīja saziņas iespējas starp cilvēkiem. Toreiz varbūt tikai drosmīgākie sapņotāji spēja iztēloties viedtālruņu laikmetu, kas tagad ir mūsu ikdiena. Šodien esam atkal jauna ceļa sākumā, kas mainīs veidu, kā mēs piekļūstam un izmantojam televīzijas saturu. LMT mājas televīzija ar ātrgaitas interneta 4G palīdzību ir iespēja nodrošināt Latvijā radīta satura pieejamību daudzos attālos Latvijas reģionos, kur tas šobrīd tehnoloģisku ierobežojumu dēļ nav iespējams, tādējādi stiprinot vienotu kultūrtelpu mūsu valstī,” saka Juris Binde, LMT prezidents.

“Esmu gandarīta par to, ka tieši šobrīd, kad gatavojamies Latvijas simtgades svinībām, ir parādījies jauns tehnoloģisks risinājums — viedtelevīzija. Pirmkārt, tas darīs pieejamāku Latvijas sabiedrisko mediju saturu ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kur līdz šim tas nebija iespējams tehnoloģisku ierobežojumu dēļ, tādējādi stiprinot vienotu Latvijas informācijas telpu. Otrkārt, jaunas tehnoloģijas paver iespēju inovācijām mūsu kultūras vērtību un notikumu, tostarp simtgades svētku atspoguļošanai, paplašinot tradicionālo televīzijas satura piedāvājumu ar daudzveidīgākām tiešraidēm, personiskākiem stāstiem un interaktīviem risinājumiem,” uzsver kultūras ministre Dace Melbārde.

Viedtelevīzija paplašina un maina līdzšinējo TV funkcionalitāti, ļaujot vienā platformā televizorā vienkārši un ērti baudīt gan tradicionālo TV saturu, gan arī jauno mediju satura piedāvājumu. LMT mājas televīzijā būs TV programma ar LMT nodrošinātu vietējo un ārzemju kanālu paku, kā arī arvien augošs klāsts ar bezmaksas un maksas Google Play lietotnēm ar simtiem TV kanālu, kā arī mobilās televīzijas LMT Straume tiešraidēm no sporta, kultūras pasākumiem un konferencēm. Viedtelevīzijā būs arī tādas papildu izklaides iespējas kā, piemēram, videospēles.

LMT aicina interesentus iesaistīties pirmās Latvijas viedtelevīzijas testēšanā un pielikt roku tās izaugsmē. Pieteikties iespējai testēt LMT mājas televīziju var ikviens LMT pieslēguma “Internets mājai” lietotājs LMT mājas lapā: lmt.lv/tvtests. Sākotnēji bezmaksas testu varēsim nodrošināt ierobežotam klientu lokam dažādās Latvijas vietās atkarībā no 4G tīkla pieejamības, citu LMT pakalpojumu izmantošanas ilguma un gatavības sniegt vērtējumu un ieteikumus.

Komentāri 9

Leave a Reply

 • hmm
  March 26, 2016, 14:41

  interesanti cik tāds prieks maksās, bet to jau tik pec gada zinās, bet nu pieļauju, ka tas darbosies tikai ātrākās pakas klientiem(līdz 100mbps), kas maksā 26.80 tad vēl kopā piemetot šito uhhhh es prognozē 35.99euro, bet varbūt ar pirmo ātruma paku ar darbosies (5mbps) kas ir 16,99 euro?

 • Trump's
  March 23, 2016, 20:47

  Stulbi. Viss ir datorā un tagad tas patsbūs televizorā.

 • 4g
  March 23, 2016, 19:49

  Teikšu , ka pēdējā pusgada laikā LMT 4g ātrdarbība pašā Rīgas centrā ir mazinājusies- Tur kur pirms pus gada visu laiku bija 4g, tagad mainās no H+ uz 4g un pats 4g pārklājums ir jau mazākumā.

  • ss
   April 10, 2016, 16:32

   tas vēl ir maigi teikts, 4g tīkla stiprums Purvciema dzīvoklī knapi divas iedaļas, pie Botāniskā dārza novērots ka tas 4g pazūd pavisam. Diezgan nožēlojams tas 4g ir LMT, pārslēdzu tālrunī uz 3g maksimālo ātrumu, nu tad vēl puslīdz ir zona.

 • ab
  March 23, 2016, 17:01

  Interesanti, kā legāli var nodrošināt simtiem kanālu….

 • Z
  March 23, 2016, 16:55

  Šobrīd man 4G ātrums ir samērā labs, bet ja kaut kas mainīsies uz leju, tad nāksies testēt Tele2 vai Bite piedāvājumus.

 • gp
  March 23, 2016, 16:47

  A kur tehniskā info ? Kādi kanāli, kāds bitreits, cik maksās ?

 • as
  March 23, 2016, 16:27

  Es, ceru, nepareizi sapratu, ka 4G priekš mobilajiem pēc šīs TV ieviešanas kļūs nelietojams?