12. maija vakarā mākslas galerijā “Daugava” tika atklāts zīmola DIMD pirmais produkts – lampu pastiprinātājs DIMD PP10. Ierīces autori atklāja tās tapšanas stāstu, savukārt mūzikas cienītāji dalījās pirmajos iespaidos.

“Ne visus mūzikas atskaņojumus ir iespējams baudīt klātienē koncertos, tāpēc noder ieraksti. Tomēr, lai sasniegtu klātienes efektu, ir nepieciešams pastiprināt skaņu. Mūzikas atskaņošana ir viena no jomām, kur lampu pastiprinātāju tehnoloģija ir joprojām nepārspēta, jo vislabāk atbilst cilvēka fizioloģijai – pastiprinātā skaņa ir dzirdei vispatīkamākā,” stāsta DIMD radītājs un fizikas zinātņu doktors Edgars Spārniņš, kurš pats aizraujas ar mūziku un savulaik spēlējis oboju simfoniskajā orķestrī. Kā vērtē Normunds Šnē, diriģents, Sinfonietta Rīga mākslinieciskais vadītājs: “Ir vērts iepazīt šo skaisto iekārtu. DIMD PP10 kopā ar manām Bowers & Wilkins 704 skandām skanēja tembrāli precīzi un detalizēti. Klausoties Bēlas Bartoka 1. stīgu kvartetu, instrumentiem piemita tas šarms un dabiskums, ko var sajust dzīvā koncertā.”

“DIMD dizainam piemīt tas “radošais nervs”, kas nepieciešams, lai ierastas lietas ieraudzītu jaunā, neparastā gaismā. DIMD PP10 ir lieliski nostrādāts, saglabājot labam dizainam raksturīgo vienkāršību, mūsdienīgo minimālismu un funkcionalitāti,” papildina Māris Gailis, ekspremjers, uzņēmējs. Kā skaidro DIMD dizaina un zīmola radītājs Gusts Rutkis: “Mērķis bija radīt mūsdienīgu dizainu ar elegantām formām un līnijām. Turklāt dizainam ir ne tikai jāizskaistina, bet arī jārisina tehniskas problēmas – jādod pievienotā vērtība pastiprinātāja funkcionalitātei.”

“Kā melomāns un aparatūru fans varu teikt, ka DIMD ir dizainisks, ar lielisku atsitienu uz lampu pastiprinātāju tehnoloģiju un skan izcili ar precīzu, neizkropļotu skaņu,” komentē ekspolitiķis Kārlis Leiškalns, bet Anita Leiškalne izceļ autorus: “Radītāju entuziasms un aizrautīgais stāsts paceļ DIMD jaunā līmenī – tas ir mākslas darbs, nevis vienkārši patēriņa prece.”

DIMD PP10 ir divtaktu (push-pull) AB klases stereo jaudas pastiprinātājs. Tajā izmantotas tikai pašas augstvērtīgākās komponentes no Eiropas Savienības, Šveices un Japānas. Komponenšu izcilās īpašības apvienojumā ar veiksmīgo tehnisko risinājumu ļauj iegūt kvalitatīvu skanējumu ar ļoti zemu skaņas kropļojumu un trokšņu līmeni. Lai nodrošinātu īsāko audio signāla ceļu, katru pastiprinātāju montē ar rokām point-to-point jeb gaisa montāžas tehnikā.

PP10 konstrukcijā izmantotas tikai visaugstākās kvalitātes komponentes. Tostarp, piemēram, pašdziedējošie (self-healing) polipropilēna kondensatori, un augstas precizitātes metāla folijas rezistori. Tādēļ pastiprinātāja skanējums tembrāli ir maksimāli pietuvināts dzīvajam mūzikas atskaņojumam. Veiksmīgas projektēšanas un skrupulozas parametru optimizācijas dēļ pastiprinātājam ir tikai 6 dB sekla kopējā negatīvā atgriezeniskā saite. Tas ļauj iegūt optimālu dempinga faktoru, kas savukārt rada izteiktu atskaņojuma klātbūtnes efektu. Lampu pāris priekšpastiprinātājam, kā arī visas četras jaudas pakāpes lampas ir individuāli mērītas un komplektētas katrai ierīcei atsevišķi, tādēļ DIMD PP10 ir raksturīga dzidra, detalizēta un tīra skaņa. Dizainā katrs elements un to izvietojums ir pārdomāts, lai sekmētu pastiprinātāja darbības kvalitāti. Pasvītrojot ilgmūžību, katram pastiprinātājam ir piecu gadu garantija. DIMD var iegādāties www.dimd.eu, un tā cena ir 3450 eiro.

DIMD pamats ir pašu ieguldītais intelektuālais kapitāls un zināšanas, kam papildu saviem līdzekļiem piesaistīts attīstības finanšu institūcijas “Altum” atbalsts un, uzvarot konkursā, iegūts Swedbank un Rīgas domes  programmas “Atspēriens” grants.

Komentāri 9

Leave a Reply

 • Reālists
  May 17, 2016, 01:31

  Domāju, ka liela daļa patieso Latvijas audiophilu un lampu skaņas cienītaju pamatīgi pasmejas par šo inscenēto smalko aprindu “divriteņa atklāšanas” pasakumu. 2 x 12W stipreklis par 3450 eiro? Wow, mums ir ambīcijas! (Kaut ko tadu var atļauties Audio Note vai kada cita no kulta firmām, bet pašmāju atklājēji..?) “Pašdziedējošie polipropilēna kondensatori”? LOL. Nodrukājiet šo rindu reklāmas brošūrā un par jums smiesies arī pārējā pasaule. Kvalitatīvam basam vajag palielus izejas transformatorus – nez kur tie paslēpti šajā plānajā kastītē.. Labi, sākumam pietiks. Good luck.

 • Alex
  May 16, 2016, 08:24

  …un skan izcili ar precīzu, neizkropļotu skaņu,” komentē ekspolitiķis Kārlis Leiškalns.
  Tad jau lampas tikai gaismiņas spīdināšanai.

  • Tas pats Jānis
   May 16, 2016, 09:05

   Kurš šaubās ka Leiškalnam ir lieliska dzirde un mūzikas gaume…

 • phono
  May 15, 2016, 15:15

  iemontētu vel phono iekšā būtu vērts ņemt…

 • Nu
  May 15, 2016, 13:52

  Ja atmet booteļa raksturīgo produktu reklāmraksteļu šķebinošo stilu, tad citādi normāls aparāts, protams cenai vajadzētu būt 3x mazākai. bet ja pielīdzina citu zīmolu līdzīgas klases aparātiem, tad pašā laikā. Audiofīli varēs pirkt.

  • Tas pats Jānis
   May 15, 2016, 17:29

   Normāls mūzikmīlis (audiofīls ir slimība), var savu lampenieku uztaisīt pats, no detaļām, kas sasūtītas no visas pasaules. Par izlāzerotiem bleķiem arī vairs tūkstošus nav jāmaksā – tos var pasūtīt pārdesmit firmās latvijā vai pārsimt kantoros eiropā. Tā kā – atslābstam!

   • Long
    May 16, 2016, 09:48

    Ne tu (vispār reti “Tu” ar mazo burtu rakstu) regulēsi kad atslābt, kad nē. Sajēga vismaz ir kā veidojas preces cena? Normāls mūzikmīlis pats neko nelodēs un klausās dzīvo mūziku. Tā kā vajadzētu priecāties, ka ir cilvēki, ka uzņemās ideju novest līdz konkrētam rezultātam. Un jo vairāk tādu būs, jo labāku tehniku varēsim iegādāties.
    P.S. Sarakstu ar vismaz 20 kantoriem Latvijā, kas nodarbojas ar “izlāzerošanu”, vari atsūtīt uz PM.

   • Nu
    May 15, 2016, 18:05

    Ja pieķeramies pie vārdiem, tad mūzikmīlis ir tas pats, kas melomāns – mūzikas kolekcionārs un baudītājs. Audiofīls savukārt ir tehnikas kolekcionārs un baudītājs. Varētu teikt, ka audiofīls vai melomāns ir tikpat lielā mērā slimība kā citi hobiji – makšķernieki, fotogrāfi, auto ‘tjūnētāji’ u.t.t. Katram savs.

 • Tas pats Jānis
  May 13, 2016, 21:22

  Sekta detected….