2015.gada trešajā ceturksnī turpinājies Bite Latvija peļņas, ieņēmumu apjoma un klientu skaita pieaugums. Uzņēmuma EBITDA jeb peļņa pirms procentiem, nodokļiem un amortizācijas, pieaugusi par 17%, salīdzinājumā ar šo pašu periodu pērn, un sasniegusi 4 miljonus EUR. Bite Latvija attīstības rādītājus ietekmējusi veiksmīga un kvalitatīva 4G tīkla ieviešana, kas veicinājusi klientu mobilo datu patēriņu ne tikai mobilajos tālruņos, bet arī planšetēs un datoros. 2015.gada trešajā ceturksnī Bites klientu datu bāze pieaugusi par 5,4%.

Noslēdzot 2015.gada trešo finanšu ceturksni, salīdzinājumā ar tādu pašu laika posmu 2014.gadā, ir pieaudzis Bites klientu skaits, sasniedzot 528 000 klientu un ļaujot palielināt tirgus daļu no 19,1% līdz 20%. Ieņēmumu apjoms ir kāpis par 18%, sasniedzot 18,1 miljonus EUR. Bites apgrozījums no pakalpojumiem pieaudzis par 12%, sasniedzot 8,9 miljonus EUR.

Ātrā un kvalitatīvā Bites 4G tīkla ieviešana 2015.gadā ir veicinājusi mūsu klientu mobilo datu lietojumu 1.6 reizes un Bite Latvija ieņēmumus no datu pakalpojumiem par vairāk nekā 50%. Mobilo datu pieauguma patēriņš ir straujākais mūsu uzņēmuma vēsturē,” saka Bite Latvija vadītājs Freds Renčaks.

Strauji audzis mobilo datu lietojuma apjoms dažādās mobilajās ierīcēs – par 238%, salīdzinot ar tādu pašu laika posmu 2015.gadā, ko veicinājusi Bites 4G tīkla attīstība, otrajā attīstības kārtā aptverot jau 1,4 miljonus Latvijas iedzīvotāju. Ieņēmumu daļa no mobilajiem datiem trešajā ceturksnī bija 28% no kopējiem ieņēmumiem (2014.gada trešajā ceturksnī 20%).

Kopš ātrs internets pieejams ne tikai Rīgā, bet arī Latvijas reģionos, kā arī pieejami bezlimita tarifi, audzis to klientu skaits, kuri iegādājas planšetes un internetu lietošanai mājās. Planšetu pieprasījums palielinājies vairāk nekā trīs reizes. 2015.gada trešajā ceturksnī vairāk nekā 46% Bites privātie un biznesa klientu izmantojuši mobilos datus – pirms gada tie bija tikai 41% klienti. Pieaugošo pieprasījumu pēc mobilajiem datiem var novērtēt arī mobilo ierīču tirdzniecībā, jo 84% no pārdotajiem Bites tālruņiem ir viedtālruņi.

Saistītās tēmas: bitemobilie sakarimobilo sakaru operatori

Komentāri 4

Leave a Reply

 • bite vs lmt
  November 1, 2015, 17:18

  Skaisti skaitļi speedtestā, bet parkstiski lietojams strima tv vai video un par failu sutiisanu varat aizmirst, vienkarsi smiekligi paliek ar ,,solijumiem,,, vienigais, kas necakare pagaidam LMT, jo tam pietiek jaudas un iphona lietotaji jau saktu celt traci, ja tiem kaut ko saktu piegriezt.

 • klients2
  October 29, 2015, 19:53

  Bauskā Rimi veikalā ne tikvien kā Bitei nav 4G, kā vispār praktiski nav zonas un nav iespējams piezvanīt. Un tās visas nedienas sākās pēc tā saucamā 4 G ieviešanas. Bite kaut ko labāku sola tikai nar nākošo gadu!
  Tā lūk ir ar to Biti!

 • Klients
  October 29, 2015, 19:12

  4G mājas lietotājiem ar ātrumu 0.5 Mbit/s (godīgā ierobežošana (P2P)). Vāvere ātrāk pakārsies, nekā ielādēs sevi.

  • Māris
   November 2, 2015, 10:16

   Paņēmu testam. Tad, kad browsē, tad ir zbis, ātrums labs, viss ielādējas daudz ātrāk nekā mans Lattelecom, bet, ja vajag kādu failu no neta dabūt vai kādam aizsūtīt ko lielāku, tad pakārties var.