Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pēdējo reizi Android operētājsistēmas versiju ekosistēmu apskatījām mēnesi pēc otrā ceturkšņa beigām – jūlijā. Tagad operētājsistēmu sadalījumā ir notikušas nopietnas izmaiņas, tādēļ ir īstais laiks novērtēt katras sistēmas versijas īpatsvaru.

Android spožums un posts ir gan iespaidīgais ražotāju skaits, kas izgatavo ierīces ar šo operētājsistēmu, gan arī plašais lietotāju skats. Rezultātā Android ne tikai darbina 84 procentus no visām viedierīcēm, bet arī to versiju sadalījums ir tik raibs kā nevienai citai operētājsistēmai.

Android pārstāvji solījuši būtiski piestrādāt pie tā, lai jaunākās operētājsistēmas versijas nonāktu pie lietotājiem atjauninājumu veidā. Turklāt atjauninājumus sola ne tikai “augstā gala” ierīcēm, bet arī budžeta klases izstrādājumiem.

Android versija Lietojums jūlijā (%) Lietojums oktobrī (%)
Android 2.2 (Froyo) 0,7 0,6
Android 2.3.3 – 2.3.7(Gingerbread) 13,6 9,8
Android 4.0.3 – 4.0.4  (Ice Cream Sandwich) 10,6 8,5
Android 4.1 (Jelly Bean) 26,5 22,8
Android 4.2 (Jelly Bean) 19,8 20,8
Android 4.3 (Jelly Bean) 7,9 7,3
Android 4.4 (KitKat) 20,9 30,2

 

Tiesa, realitātē līdz tam ir tāls ceļš ejams, jo pat tagad teju desmito daļu Android ierīču darbina vairāk nekā trīs gadus vecā Gingerbread versija, savukārt pirms gada debitējusī KitKat tikai pēdējo mēnešu laikā spējusi sasniegt līdera statusu, darbinot 30 procentus no visām Android viedierīcēm. Jāatzīmē, ka procenta pieaugumu ir piedzīvojusi Android 4.2 versija, turklāt JellyBean versijas vēl joprojām vairāk nekā pusi Android ierīču.

Interesanti, vai Google jaunākajai operētājsistēmai – Android Lollipop – izdosies samazināt versiju dažādību un veicināt Android ekosistēmas viendabīgumu, nodrošinot ar atjauninājumiem arī lētākās ierīces.

android lietojums oktobrī

Saistītās tēmas: androidoperētājsistēmas

Izsaki savu viedokli