21. janvārī. pl. 21:00 pēc Latvijas laika tiešraidē no Redmondas Microsoft sniedza ieskatu topošajā jaunākās paaudzes Windows versijā. Windows 10 operētājsistēma būs piemērota lietošanai uz dažādām ierīcēm. Windows 7, Windows 8.1 un Windows Phone 8.1 lietotāji varēs jaunināt savas ierīces uz Windows 10 pirmajā gadā bez maksas.

Šī būs jauna Windows paaudze, kas veidota tā, lai personalizētu tehnoloģiju lietošanu uz dažādām ierīcēm ar lielu un mazu ekrānu un pat uz ierīcēm bez ekrāna.

Daži no jaunumiem:

 • Cortana personiskais digitālais asistents Windows 10 datoriem un planšetdatoriem.
 • Jaunas interneta pārlūkošanas iespējas Windows 10. Jaunās paaudzes interneta pārlūks “Project Spartan” sniedz iespēju veidot piezīmes tieši interneta lapā un dalīties informācijā ar draugiem, lasīšanas skatu ērtākai tekstu pārlūkošanai un integrāciju ar Cortana, lai izmantotu interneta iespējas lietotāja vajadzībām.
 • Xbox un Windows 10. Iespēja straumēt spēles tieši no Xbox One uz Windows 10, spēlēt spēles ar draugiem uz dažādām ierīcēm un baudīt izcilu grafiku, kas veidota ar DirectX12.
 • Office lietošanai Windows 10. Office skārienjūtīgās lietojumprogrammas Windows 10 datoriem, planšetdatoriem un viedtālruņiem, ar ko interesenti tiks plašāk iepazīstināti tuvāko mēnešu laikā, līdz ar jaunumiem Office programmatūrā.
 • Pasaulē pirmā hologrāfiskā datorplatforma. Windows 10 ļauj radīt hologrāfisku lietošanas pieredzi; jaunajam Microsoft HoloLens nav nepieciešami vadi un savienojums ar tālruni vai datoru.
 • Jaunais Microsoft Surface Hub pilnveido lietošanas pieredzi lietotāju grupām. Surface Hub izmanto Windows 10, Skype for Business un Office 365, lai ikvienam grupas biedram, tiešsaistē vai bezsaistē, ir tāda sajūta kā, esot vienā un tai pašā sadarbības vidē.

Vairāk informācijas par jaunumiem pieejams Terija Meijersona (Terry Myerson) ierakstā Windows Blog. Foto, video un cita informācija medijiem pieejama arī  microsoft.com/windows10story.

Nākošās nedēļas laikā būs pieejama jaunākā Windows 10 tehniskā priekšskatījuma versija datoriem un februārī – arī tālruņiem. Pievienojoties Windows Insider Program http://preview.windows.com ir iespējams tuvāk iepazīties ar daudzām no jaunajām Windows iespējām.

Saistītās tēmas: microsoftoperētājsistēmaswindows 10

Komentāri 13

Leave a Reply

 • URLbinators
  January 30, 2015, 14:38

  Tipiskam Latvijas lietotājam Win 10 neko neuzlabos. Cortana tāpat tik strādās Eng kurā lai lietotu būs perfekti jāizrunā vārdi, kas ar nedzimto valodu parasti sanāk švaki, ja vispār prot to. Sīki atjauninājumi un apšaubāms ieguvums no MS izbazūnētās “vienas OS platformas” visām iekārtām (PC, tablete,telefons etc.). Tipiska debīlo marketologu radīts produkts.

 • Edgarsk
  January 23, 2015, 16:01

  Es šos stagnējošos stūrgalvīgos datorlietotājus nesaprotu. Labi windows 8 ir savādāks kā xp un w7 ar to ka viņam nav start menu bet ir tie logi kurus tapat neviens neliek jums lietot un kuri nekādīgi netraucē galda datora lietotājam. maksimums nedēļas laikā pielāgojies un pierodi un viss. pilnībā nekādīgi nepietrūkst start menu.
  Tāpat arī ieteikums pēc pieredzes uz nakamo windows pārejat kad tam pirmā servisa paka iznāk ja nav nekāda citādāka degsme, lielākā daļa galvas sāpju un problēmas būs aizvāktas kā tas windows 8.1 gadījumā notika.

 • krūms
  January 22, 2015, 18:26

  izskatās, ka de daži nav lietojuši ne win 8 ar klasisko interfeisu un lokālo vai domēna lietotāju, ne Win 10, bet komentārus gan rakstīt prot apbrīnojamus!

 • Seskis
  January 22, 2015, 16:59

  Win10 ir Win 8 turpinājums, kad datora lietotājs neko vairs nevar iesākt ar savu datoru – visu regulē “lielie onkuļi”. Draiveri, programmas tiek sameklēti tīklā, lietotājs var tikai bakstīt Enter, paspēlēt spēlītes, un lūkoties bodē, kas tiek piedāvāts. Šķiet, ka Windows 10 vienkārši tiks uzinstalēts kā atjauninājums, neprasot lietotāja atļauju.
  Windows 7 ir pēdējā operētājsistēma, kur lēmumus pieņem lietotājs, sākot no Win 8 lēmumus pieņem dators, kuram lietotājs vispār nav vajadzīgs, un ir tikai traucēklis.

  • Alex
   January 22, 2015, 18:29

   XP jau draiverus kačāja no tīkla, un visa pārējā tevis sarakstītā tufta, mikromīksto programmu bode gan pieejama tikai no win 8

 • eksperts
  January 22, 2015, 16:42

  Man ar patīk

 • Micrasoft corporation
  January 22, 2015, 10:32

  Tie paši tizlie logi kas ir uz windows 8! Neredzu ka kaut kas tur būtu gājis baigi uz labo pusi.

  • asd
   January 22, 2015, 16:22

   Arī īpaši nepiesaista tie logi, bet Win8 lietoju jau gadus 3, laika gaitā esmu iemācījies ar viņiem sadarboties un nu Win8 vidē darbojos ātrāk nekā Win7 vidē. Tagad piesēžoties pie win7, viss liekas tik vecmodīgs un lēns..

   • Shadow
    January 23, 2015, 13:45

    Windows 8 vēl nav 3 gadus vecs :D

  • zhuupa
   January 22, 2015, 11:01

   Esi lietojis, ka spriedums tik bargs? OS ir ļoti ok, ir labāka gan par w7 gan w8.1.
   Un jā, lietoju, kopš pirmās dienas, kad tika piedāvāta plašākai publikai.