Lai izglītotu patērētājus par atbildīgu alkohola patēriņu, kā arī, lai samazinātu to autovadītāju skaitu, kuri vada transportlīdzekli alkohola reibumā, sociālās atbildības projekta Responsib’All Day ietvaros Pernod Ricard ir laidis klajā jaunāko mobilās aplikācijas Wise drinking versiju, ar kuras palīdzību var noteikt patērēto alkohola daudzumu un tā pārsniegšanas gadījumā saņemt norādes par tuvāko sabiedriskā transporta pieturas vietu vai iegūt savienojumu ar taksometra operatoru.

Jau piekto gadu pēc kārtas jūnijs ir tas mēnesis, kad 80 pasaules valstīs norisinās sociālās atbildības projekts Responsib’All Day, kura mērķis ir sabiedrībā rosināt diskusiju un cīnīties pret braukšanu pie stūres alkohola reibumā. Vienlaikus kampaņas mērķis ir samazināt alkohola patēriņu nepilngadīgo vidū.

Jaunākā Wise drinking aplikācijas versija, kura tikko laista klajā un būs īpaši noderīga visiem Līgo svētku svinētājiem, ļauj iPhone un  Android lietotājiem aprēķināt patērēto alkohola vienību skaitu, konkrētā laika posmā. Veicot patērēto alkohola daudzumu aprēķinu, aplikācija ņem vērā izdzertā alkohola veidu (piemēram, alus, vīns, stiprie alkoholiskie dzērieni), izdzertā apjomu, kā arī lietotāja dzimumu un svaru. Šī klasifikācija ļauj izsekot autovadītāja alkohola patēriņam līdz pat četras nedēļas ilgā periodā.

Turklāt, lai ierobežotu braukšanu dzērumā, aplikācija, izmantojot lietotāja GPS datus ļaujnoteikt tā atrašanās vietu kartē, kā arīnoteikt attiecīgajā valstī spēkā esošo tiesību aktu nosacījumus par atļauto promiļu daudzumu. Gadījumā, ja autovadītāja rezultāts nosaka atļauto promiļu daudzumu pārsniegumu, autovadītājs tiek informēts par tuvāko pieejamo transporta līdzekli, lai novērstu automašīnas vadīšanu alkohola reibumā. Aplikācija arī automātiski savienojas ar autovadītāja telefongrāmatu, radot iespēju piezvanīt draugam, kurš varētu palīdzēt nonākt gala mērķī.

Kā norāda aplikācijas izstrādātāji, visi ievadītie personas dati ir anonīmi un tos var izmantot tikai konkrēto datu norādītājs. Turklāt lietotājs šos datus var dzēst jebkurā laikā.

Wise drinking aplikācija ir bezmaksas un pieejama visiem  iPhone un  Android lietotājiem 33 valodās, tai skaitā latviešu.

Aplikācijas video:

Saistītās tēmas: aplikācijas

Komentāri 5

Leave a Reply

 • Inspektors_Caps
  June 23, 2015, 11:34

  Kārtējā smadzeņu impotence. Tikai iedomājieties – aplikācija arī savienojas ar telefongrāmatu un, pateicoties šai aplikācijai, Jūs pat varat piezvanīt draugam! Protams, bez šīs aplikācijas Jūs ar telefonu to nevarētu izdarīt…

  Vajag uztaisīt vēl seksa un masturbācijas reižu menedžēšanas aplikāciju. Un pierakstīt orgasmu skaitu! Plus prasīt partneriem ievadīt novērtējumus un sacensties, kuram vairāk punktu!

  • browseris
   June 23, 2015, 18:08

   Es teikšu ideja nav slikta, varētu aiziet pasaulē!

 • som
  June 22, 2015, 16:10

  vai ta applikāciju veikalos meklētājs atcelts?

 • roberts
  June 22, 2015, 12:25

  Piedodiet, ka kašķis, bet vai tik tiešām, veidojot rakstu par aplikāciju, nebūtu jauki vēl klāt pielikt arī saites uz iOS un Android veikaliem, kur lejuplādēt?
  Tā vismaz citos tehnoloģiju portālos dara, un tas ir patīkami lietotājam.