Kopš šā gada septembra Latvijas iedzīvotājiem kļuvusi pieejama viena no  populārākajām maršruta plānošanas aplikācijām jaunajos tirgos – TRAFI.  Ar šī bezmaksas rīka palīdzību ikvienam tiek nodrošināta iespēja ātrāk un ērtāk pārvietoties Rīgas, Jelgavas un Liepājas pilsētās ar sabiedrisko transportu, automašīnu vai ejot kājām – ikvienam pārvietošanās veidam kartē tiek piedāvāts optimālākais maršruts. 

Kā vienu no svarīgākajām aplikācijas priekšrocībām izstrādātāji atzīmē tās meklēšanas parametrus – TRAFI lietotājam nav nepieciešams zināt precīzu adresi un/vai pieturvietas nosaukumu, jo piemērota maršruta meklēšanas funkcija darbojas arī nosaukumiem un citiem atslēgas vārdiem, kas atrodas ceļā uz izvēlēto mērķi.

Papildu mobilā aplikācija piedāvā informāciju par reālo sabiedriskā transporta līdzekļa atrašanās vietu Liepājā, ko tā saņem no tramvajos utt. uzstādītajām GPS iekārtām, pie tam izskaitļojot precīzu ierašanās laiku konkrētajā pieturā. Tādējādi ar aplikācijas starpniecību saņemtā informācija vienmēr ir precīzāka kā norādītajos transporta kustības sarakstos.

„Šis produkts ir 100% paredzēts cilvēkiem, kuri izmanto sabiedrisko transportu, jo mēs parādam lielāko daļu maršrutu no punkta A līdz punktam B. Lietotāju ērtības labad mēs piedāvājam arī ziņu sadaļu, kurā cilvēki var ziņot par satiksmes sastrēgumiem, sabiedriskā transporta aizkavēšanos un sniegt citu svarīgu informāciju – tādējādi palīdzot viens otram un atspoguļojot „reālo transporta situāciju”,” atzīmē Martynas Gudonavičius, TRAFI vadītājs un viens no dibinātājiem.

„Mums ir nopietns pamatojums uzskatīt, ka šī aplikācija Latvijā var kļūt ļoti populāra. Tam par pamatu kalpo mūsu novērojumi –  apmēram pusgadu Latvijā darbojās testa versija un līdz šim esam saņēmuši ļoti pozitīvu lietotāju reakciju un augstus vērtējumus Google Play aplikāciju veikalā.  Būsim gandarīti, ja šis draudzīgais un izsmalcinātais rīks rosinās cilvēkus Latvijā arvien aktīvāk izmantot sabiedrisko transportu un viņu pieredze kļūs pozitīvāka – viņi vairs neapmaldīsies, negaidīs velti un spēs izmantot savu laiku daudz lietderīgāk.”

TRAFI ir pieejams operētājsistēmām Android un iOS (Apple) un to var bezmaksas lejuplādēt App Store vai Google Play. Informācija tiek nodrošināta latviešu un angļu valodās.Vairāk informācijas: www.trafi.lv

Kopš septembra šī mobilā aplikācija sākusi darboties arī Igaunijas galvaspilsētā Tallinā.

Navigacija-TRAFI

Komentāri 13

Leave a Reply

 • G
  September 23, 2014, 12:44

  katram trolejbusam, autobusam pa GPS un lai kartē uzrāda atrašanās vietu un numuru

 • Krūms
  September 16, 2014, 09:01

  Cik Latvijā tad to Rīgas, Jelgavas un Liepājas pilsētu ir?

 • transponkulis
  September 15, 2014, 18:03

  Šī aplikācija ir jau labu laiku pieejama … visu šo laiku tā ir bijusi ļoti neakurāta un joprojām prasās daudz uzlabojumu, īpaši jau lai optimizētu maršrutu meklēšanu.

 • Aiki
  September 15, 2014, 14:17

  Saprotu, ka Ctrl+C un Ctrl+V relīzei ir jau tāpat gana daudz darba prasīts, bet varbūt tomēr var palūgt ielikt lejupielāžu un aplikācijas mājas lapas hyperlinkus?
  Protams, ka es pats atradīšu un viss būs ok, bet tā ir attieksme.

 • Hello
  September 15, 2014, 13:42

  Lietoju Transport in Riga pro un neko citu man nevajag.

  • Kristaps
   September 16, 2014, 18:03

   Es ar lietoju šķiet labako, minemalistiskāko un funkcijām nepārbāztāko aplikāciju – Transport in Riga pro!

   Viegla, ātra un vienkārša! Visas šitās krāsainās pok pok mega aplikācijas IR PĀRĀK samocītas un tādējādi lietotājs iestartējot viņu(arī šo TRAFI) nezin ar ko sākt un aplikāciju vajag iemācīties/apgūt vispirms lai lietotu! Iestartē transport in riga un uzreiz sapratīsi visu jo viss tur melns uz balta ir priekšā!

   Cik forši būtu ja pie katra pieturvietas staba būtu totali savādāks transporta saraksts visās varavīksnes krāsās un katrs arī atšķirtos dizainiski… Arī būtu katru sarakstu vispirms ‘jāiemācas’ izlasīt un saprast lai to lietotu… Kas protams sagādā reāli galvassāpes un nevajadzīgu laika tērēšanu! Pēc tāda paša principa notiek ar visām šīm aplikācijām kuras te ir jau saveidotas simtiem nemaz i nerunājot cik viņas visas nesamērīgi ‘ēd’ telefona resursus…

   Transport in Riga pro bija viens no pirmajiem sarakstiem android mārketā/mūsu andros un joprojām IR VISLABĀKAIS!

  • zzz
   September 15, 2014, 14:04

   Galīgi garām tā aplikācija.
   Pamēģināju šito, un riktīgi ieliek visām iepriekš mēģinātajām.

   • Hello
    September 15, 2014, 18:34

    Pamēģināju, palikšu pie Transport in Riga pro..

   • transponkulis
    September 15, 2014, 18:06

    Jā smuki izkatās, bet Transport in Riga turpretī vienmēr ir bijis daudz akurātāks

 • KasparsB
  September 15, 2014, 12:31

  Windows Phone kā parasti izpaliek.. ai ai ai

  • asd
   September 16, 2014, 03:07

   Windows Phone? Tāds vēl pastāv?

  • Kaspara B skolotājs
   September 15, 2014, 12:42

   Vaitad tev neviens nav teicis(?) – WindowsPhone nav nākotnes.