Aktuāls

Lai arī jau pēc dažiem mēnešiem pārdošanā nonāks Windows 10 operētājsistēma, jāteic, ka priekšlaicīgi pensijā ir aizgājis Windows 8. Kompānija Microsoft ir pārtraukusi pārdot Windows 8 licences mazumtirgotājiem.

Jau 31. oktobrī tika pārtraukta Windows 8 licenču pārdošana mazumtirgotājiem. Rezultātā šī operētājsistēma pārdošanā bija tikai divus gadus – sākot no 2012. gada 26. oktobra.

Tiesa, panikai pamata vēl nav. Jāteic, ka visai nopietns licenču apjoms atrodams mazumtirgotāju noliktavās, turklāt datoru ražotāji turpinās apgādāt savus jaunākos izstrādājumus ar šo operētājsistēmu.

Tāpat jāmin, ka Windows 8.1 vēl ir pārdošanā un šīs operētājsistēmas gadījumā kompānija nav noteikusi termiņu, kurā apturēs licenču realizāciju. Un visbeidzot jāmin, ka Microsoft nodrošinās Windows 8 atbalstu līdz pat 2023. gadam.

Nobeiguma gan jāmin, ka, piemēram, Windows 7 Professional licenču pārdošana tiek turpināta un to plānots izbeigt vien gada beigās. Dotajā brīdī mazumtirgotājiem vairs netiek piegādātas Windows 7 Home Basic, Home Premium un Ultimate licences, taču realitātē šo licenču noliktavās netrūkst.

Windows_8.1_Pre-release_Start_screen_with_desktop_background_610x343 (1)

Saistītās tēmas: microsoftwindows

Izsaki savu viedokli