Interneta plašumos parādījušies pirmie attēli, kas atklāj gaidāmās Windows 9 operētājsistēmas saskarnes izskatu. Attēlos redzamas lielākas un mazākas izmaiņas, taču kopumā Windows vide nav būtiski mainījusies.

Windows 9 ne tikai piedzīvos zināmas dizaina un saskarnes izmaiņas, bet arī ieviesīs jaunas opcijas. Viena no tām būšot vairākas darbvirsmas. Katra no šīm darbvirsmām varēs saturēt citas aplikācijas un tā rezultātā lietotājam būs iespēja acumirklī pārslēgties starp dažādām darba vidēm.

Tāpat jāatzīmē, ka Microsoft ir ieguldījis lielus spēkus, lai optimizētu Windows operētājsistēmu. Tā rezultātā Windows 9 spēšot darboties pat uz ierīcēm, kuru operatīvās atmiņas apjoms ir tikai 1 GB.

Starp citiem jaunumiem ir jāmin uzlaboti uznirstošie paziņojumi. Jaunajā Windows operētājsistēmā vairs nebūs atrodama Charms josla, bet tajā atrodamie īsceļi (search, share, settings) turpmāk būs atrodami aplikāciju loga augšējā kreisajā stūrī. Neoficiāla informācija vēsta, ka Charms josla turpinās eksistēt operētājsistēmas versijās, kas pieejamas skārienjutīgām ierīcēm.

Jau iepriekš esam ziņojuši, ka Microsoft varētu atrādīt Windows 9 operētājsistēmu 30. septembrī. Tiesa, tā būs tikai priekšskatījuma versija, taču operētājsistēmas gala versijas nonākšana pie lietotājiem tiek gaidīta 2015. gada sākumā.

Saistītās tēmas: microsoftwindows

Komentāri 31

Leave a Reply

 • janis
  September 24, 2014, 15:36

  kamer metro suds un plansetes programmas bus tur es vinu nelietosu, vieniga fīča kas patik aprakstā, vairakas darba virsmas.
  nesen tiesi biju uzmetis savam produktivitates lieldatoram, ar ko gan geimoju gan ar raw bildem stradaju win 8, vizuaali ir lietas kas patik labak kaa win7, bet pielietojums gan ir vaajs, ipashi no ta metro un besi ka jalogojas ieksa vienmer.. win 8 paliek tik pat neproduktivs ka mac os .
  respektivi bija uninstall un win 7 GO>

 • hmm
  September 20, 2014, 08:49

  Gaidīju ko labāku, bet viss, ko jau pirmajās bildēs redzu, ir lielāki vai mazāki krāsaini kvadrāti…

  • river
   September 20, 2014, 09:00

   NEz kāpēc atcerējos filmu Back to the Fiuture, kur vienā epizodē filmas varonis sēdēja dīvānā un truli blenza uz sienas milžigā televizorā, kas sadalīts 30 krāsanos kvadrātiņos un katrā rāda savu pārraidi… mazliet tā kā parauj līdzibu ar Start Screen ķieģeļiem (Modern Apps)… nez, man tāda nākotne diez kā nevilina, informācijas daudz, bet vai visu to vajag sabāzt jau tā notrulinātās smdzenēs…

 • Hackers
  September 18, 2014, 15:23

  Es būšu atklāts un godīgs pret jums visiem, Jūs visi esat slimi uz galvām, un cilvēki kuri neko nesaprot no datoriem un tehnoloģijām, cilvēki kuri dzīvo mammas kabatā un lieto desmit gadus vecus datorus. Es pats lietoju gan Linux, Gan Mac , Gan Windows, un visiem ir savi labumi un trūkumi, tas ir atkarīgs ko katrs lieto un kādas ir lietotāja vajadzības. Noperkat kaut grāmatu, kas apskaidro idiotiem kā lietot datoru un kas tas vispār ir. Un kā var spriest par sistēmām kuras vēl nav iznākušas, nesaprotu. Pilnīgs idiotu bars!!!

 • wild
  September 16, 2014, 17:32

  pietiktu, ka ievieš quicklook, kā ir uz mac un es lektu atpakaļ uz windows, bet izskatās, ka šo fīchu ir pārāk grūti ieviest

 • Guntis
  September 13, 2014, 14:46

  Ceru, ka MS nāks pie prāta un ieviesīs opciju, kas ļaus PILNĪBĀ atteikties no flīzēm.

  • zuu
   September 15, 2014, 16:13

   Tāda opcija jau eksitē diezgan sen, to sauc par Windows 7

 • Artanis
  September 13, 2014, 14:20

  Windows 9 dizains izskatās pēc izsmiekla – ja Win8 ar Metro (Modern) UI vismaz bija lēciens (ne pārāk veiksmīgs) planšetnieku lauciņā, tad šeit ir redzama kārpīšanās atpakaļ desktopa virzienā, drausmīgā kvalitātē mēģinot sapludināt aplikācijas ar desktopa programmām – murgs kvadrātā.. :/
  Par UX un ērtību pat nerunāsim vispār – man kā dizainerim šķebina no šitā

 • Skunkss
  September 12, 2014, 22:52

  Nezinu par Windows 9, bet Windows 8.1. updeiti nāk trakāk kā Vistai, pārgāju atpakaļ uz XP, vismaz updeiti netraucē!

 • lupo
  September 12, 2014, 22:11

  viss jaunais ir labi sajāts vecais…….

 • haha
  September 12, 2014, 21:41

  vēmiens nāk, kas viņi to dizainu uz peinta krāsoja? kkādi apļi. acīs griežās, lol.
  no lietošanas ērtības ne miņas, nekādu labu jaunumu.
  hi, Linux!

 • M1nkans
  September 12, 2014, 12:17

  Num,pec bildem galīgs fuflo,galig nepiesaista iskats,kāds sūds vai nu visslabak win xp vai win7 pec iskata,pas isimaptiskakie,te kadi hybridi bled…nahuj k otādu mums?