Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) un Microsoft Latvia noslēgušas sadarbības līgumu, kas Latvijas skolām ļaus iegādāties programmatūru ar ievērojamām atlaidēm.

Pateicoties veiksmīgajai sadarbībai ar LPS Latvijas skolu modernizācijā un 21. gadsimtam atbilstošas mācību vides veidošanā, Latvijas izglītības iestādēm arī turpmāk būs iespēja iegādāties Windows un Microsoft Office licences ar līdz pat 90% atlaidi. Iesaistoties īpašā priekšrocību programmā “Student and teacher advantage”, skolēni un skolotāji varēs lietot Office 365 uz piecām dažādām ierīcēm bez maksas.

LPS priekšsēdis Andris Jaunsleinis: “Tā kā Pasaules Banka, līdz ar ekonomiskās situācijas uzlabošanos, ir iekļāvusi Latviju augstu ienākumu valstu kategorijā, tad Latvija vairs nekvalificējas to valstu grupai, kurām Microsoft automātiski piešķir īpašas atlaides izglītības sektoram. Tāpēc esmu gandarīts, ka kopīgiem spēkiem mums izdevās vienoties par labvēlīgiem licencēšanas nosacījumiem Latvijas skolām, jo bez mūsdienīga programmnodrošinājuma šodienas prasībām atbilstošs mācību process nav iedomājams, savukārt lielākajai daļai pašvaldību resursi šim nolūkam ir ļoti ierobežoti. Panāktā vienošanās ļaus pašvaldību un aptuveni 800 izglītības iestāžu budžetos ietaupīt miljoniem eiro.”

“Mums ir patiess prieks, ka Latvijā skolas plaši izmanto Microsoft lietojumprogrammas un ka, neskatoties uz pārmaiņām valstu klasifikācijā, izglītības iestādēm arī turpmāk būs šī iespēja, būtiski neietekmējot informācijas tehnoloģiju nodrošinājumam nepieciešamo finansējumu pašvaldību budžetos,” norāda Ēriks Eglītis, Microsoft Latvia vadītājs. “Atbalsts digitālo prasmju attīstīšanai jauniešiem ir viena no mūsu uzņēmuma globālajām prioritātēm. Šobrīd Latvijas skolās esam uzsākuši arī pilotprojektu “Gatavi rītdienai”, kura mērķis – adaptēt metodes jēgpilnam tehnoloģiju izmantojumam ne tikai informātikas stundās, bet arī citos mācību priekšmetos,” turpina Eglītis.

Noslēgtā vienošanās paredz, ka skolām būs iespēja iegādāties datorprogrammas ar atlaidi līdz pat 2017. gada 30. jūnijam.

Komentāri 11

Leave a Reply

 • Andron Mc
  February 22, 2015, 22:40

  LPS un citi parazīti par to “ietaupīto” naudu atkal aizbrauks ceļojumos.
  Parazītu bars.

 • 29A
  February 12, 2015, 21:11

  maikrsoftu vajadzētu turēt gaismas gada attālumā no izglītības iestādēm

 • dsad
  February 10, 2015, 21:27

  interesanti, kas būtu, ja kāda skola lietotu tikai piem. ubuntu
  vai to jau aizliedz likums?

 • smaragds
  February 10, 2015, 11:29

  Lielaaks ieguvums buutu bijis lietot open source produktus, nevis priecaaties par microsoft

  • aste
   February 10, 2015, 20:24

   ar Open nav ko nopelnīt…bēdīgi

 • open source
  February 10, 2015, 02:51

  Kāpēc skolās jāmāca maksas platformas? Lobijs ar atlaidi?

  • Tas pats Jānis
   February 10, 2015, 11:01

   Lobijs ar “otkatu”. Atlaide ir pavisam cits termins…

 • Microsoft
  February 9, 2015, 13:58

  Rakstā kļūda. “Izdevigie” nosacījumi īstenībā ir licenču noma.

 • VB
  February 9, 2015, 11:56

  “Panāktā vienošanās ļaus pašvaldību un aptuveni 800 izglītības iestāžu budžetos ietaupīt miljoniem eiro.””

  Bet apbēdina tas, ka valda uzskats, ka bez Microsoft skolās neko iemācīt nevar!

  • Tas pats Jānis
   February 9, 2015, 15:33

   …jo tikai iztērējot desmitiem miljonu, var ietaupīt miljonus….

 • Tas pats Jānis
  February 9, 2015, 10:51

  Tas jau ir VĀKS!
  Priekš kam jāiegādājas tā maksas draza, lai pēc tam uzņēmējiem būtu jāmaksā lielas summas, jo redz darbinieks jau tikai ar MS Office māk strādāt? Kad mēs vienreiz izaudzēsim mugurkaulu? Retorisks jautājums, protams.