1. Tehnika atpakaļ uz sākumlapu

Acer paplašina savu Predator spēļu datoru līniju ar jauniem klēpj- un galda datoriem, kas savietojami ar VR Acer paplašina savu Predator spēļu datoru līniju ar jauniem klēpj- un galda datoriem, kas savietojami ar VR(0)

next@acer globālajā preses konferencē Ņujorkā Acer paziņoja par jaunu klēpjdatoru, galda datoru un monitoru laišanu klajā savā jaudīgo un godalgoto Predator spēļu datoru līnijā. Jaunais Predator 17 X klēpjdators un kompaktais Predator G1 galda dators ietver augstākās klases datortehnoloģijas, un šie datori ir gatavi virtuālās realitātes (VR) ierīcēm no Oculus, HTC Vive, OSVR un StarVR. Lasīt vairāk

Acer prezentē ultra plāno S 13 portatīvo datoru Acer prezentē ultra plāno S 13 portatīvo datoru(1)

Kompānija Acer paziņoja par savu jaunāko produktu tās ultra plāno S sērijas klēpjdatoru klāstā, Acer Aspire S 13 – perfekti izstrādātu plānu un jaudīgu Windows 10 klēpjdatoru lietotājiem, kam rūp dizains. Šķautņainais, plānais korpuss satur šī brīža vislabāk vērtētos klēpjdatorus, kas pilni elementu gan darbam, gan arī atpūtai. Lasīt vairāk

Apple: pieprasījums pēc iPhone SE ir lielāks, nekā gaidījām Apple: pieprasījums pēc iPhone SE ir lielāks, nekā gaidījām(0)

Salīdzinoši nesen Apple nāca klajā ar iPhone SE viedtālruni, kas dizaina ziņā atgādina pāris paaudzes novecojušos iPhone 5 un 5S, taču dzelžu ziņā ir līdzvērtīgs kompānijas flagmaņiem. Lasīt vairāk

Pirmo reizi kopš 2003. gada Apple piedzīvo ienākumu kritumu Pirmo reizi kopš 2003. gada Apple piedzīvo ienākumu kritumu(4)

Līdz ar katru jauno iPhone viedtālruņa modeli, Apple ienākumi palielinājās ļoti strauji. Pagājušajā gadā, gan analītiķi paredzēja, ka šogad iPhone tirdzniecības apjomi kritīsies, ko Apple fani uztvēra ļoti skeptiski. Lasīt vairāk

Pirmais modulārais viedtālrunis LG G5 pieejams Latvijā no maija Pirmais modulārais viedtālrunis LG G5 pieejams Latvijā no maija(0)

LG Electronics (LG) šodien paziņoja par tik ļoti gaidītā LG G5 viedtālruņa pieejamību Latvijā jau šī gada maijā. Jauna flagmaņa modulārais dizains pilnībā maina tradicionālo priekštatu par viedtālruņiem. Pateicoties papildu ierīču kolekcijai LG Friends, LG G5 ir iespējams pārveidot par digitālo kameru, Hi-Fi mūzikas atskaņotāju, virtuālās realitātes ierīci un daudz ko citu. Tapāt LG G5 var lepoties ar: Lasīt vairāk

Nokia par 170 miljoniem eiro iegādājas Withings Nokia par 170 miljoniem eiro iegādājas Withings(3)

Nokia paziņojuši par startu veselības gadžetu lauciņā, par 170 miljoniem eiro iegādājoties Francijā bāzētos Withings.

Lasīt vairāk

Microsoft Surface Phone viedtālrunis varētu tikt aprīkots ar 8 gigabaitu operatīvo atmiņu Microsoft Surface Phone viedtālrunis varētu tikt aprīkots ar 8 gigabaitu operatīvo atmiņu(1)

Ja varam ticēt neoficiālajai informācija, tad Microsoft strādā pie Windows viedtālruņa, kas tiks nodēvēts par Surface Phone. Lasīt vairāk

Xiaomi varētu prezentēt pašu veidotu mikroshēmojumu Xiaomi varētu prezentēt pašu veidotu mikroshēmojumu(0)

Xiaomi mūsu platuma grādos ir pazīstami ar saviem viedtālruņiem. Cenas ziņā tie ir ļoti pieejami, taču tehnisko parametru lauciņā, bez šaubām, spēj konkurēt ar krietni dārgākām ierīcēm. Lasīt vairāk

Vaio uzsāk sava pirmā Windows 10 viedtālruņa tirdzniecību Vaio uzsāk sava pirmā Windows 10 viedtālruņa tirdzniecību(3)

Februārī Vaio, kas nu jau kādu laiciņu nav Sony īpašumā, prezentēja Windows 10 darbinātu viedtālruni. Šodien Japānā uzsākta tā tirdzniecība. Lasīt vairāk

Cik daudz jūs zināt par sava mobilā telefona ekrāna krāsu temperatūru? Cik daudz jūs zināt par sava mobilā telefona ekrāna krāsu temperatūru?(1)

Kādēļ cilvēki bieži vien pamana mobilā telefona ekrāna nokrāsu?

Kopumā viedtālruņu ekrānus var iekļaut divās grupās – ar vēso un silto nokrāsu. Vēss ekrāns ir zilgani balts, un tas spēj attēlot kontrastainākas krāsas, kamēr siltajam piemīt sarkanīga vai dzeltenīga nokrāsa, un tas mazāk noslogo acis. Vēsus ekrānus no siltiem ekrāniem atšķir pēc krāsu temperatūras. Krāsu temperatūras, kas pārsniedz 5 000K tiek uzskatītas par vēsām , un krāsu temperatūras 2 700 – 3 000K robežās tiek uzskatītas par siltām. Parasti krāsu temperatūru izsaka, apzīmējot ar K (Kelviniem) – mērvienību, kas balstīta uz Kelvina skalu.

Kas ir krāsu temperatūra?

Redzamo krāsu spektrā ir septiņas krāsas. Krāsu, ko redzam, veido septiņi dažādi gaismas avoti un, mainoties katra krāsas komponenta procentuālajai vērtībai, mainās arī uz displeja attēlotā krāsa. Krāsu temperatūra palīdz izmērīt šīs gaismas krāsu komponentes.

Britu zinātnieks Lords Kelvins piedāvāja krāsu temperatūras koncepciju, kad viņš atklāja, ka objekti, kad tie tiek uzkarsēti, izstaro dažādas krāsas gaismu. Piemēram, kad tiek kalta dzelzs, tās krāsa mainās no tumši sarkanas līdz pat oranžai. Caur šādiem novērojumiem fiziķis atklāja saistību starp temperatūru un krāsu.

Kelvina krāsu temperatūras skala modelē, kā tiek uzsildīts melns objekts. Tiklīdz tas kļūst pietiekami karsts, tas spīd ar tumši sarkanu gaismu. Temperatūrai palielinoties, krāsa mainīsies no sarkanas uz oranžu, baltu un, visbeidzot, zilu. Tabulā apkopota spīdēšanas krāsas izmaiņas dažādās temperatūrās. Krāsu temperatūra ir temperatūra, līdz kurai jāuzkarsē objekts, lai tas izstarotu attiecīgo krāsu. To mēra absolūtās temperatūras mērvienībā – Kelvinos (K).

Screen Shot 2016-04-25 at 17.05.13

Dažāda krāsu temperatūra nosaka displeja krāsu atšķirības un dažādus vizuālos efektus.

Aplūkojiet tabulu ar dažiem redzamās gaismas piemēriem:

Screen Shot 2016-04-25 at 17.07.09

Bet kas ir telefona ekrāna krāsu temperatūra?

Krāsu temperatūra ir ļoti svarīgs parametrs. To parasti pielāgo konkrētam baltā balansam. Pastāv divi galvenie standarti – 6500K (D65) un 9000K (D90).

Kad krāsu temperatūra iestatīta uz 5600K (tuvu saules gaismas temperatūrai dienas vidū), objekta krāsu attēlojums ir vistuvākais realitātei. Daudzi lietotāji atzīst, ka ekrāns, kura krāsu temperatūra ir palielināta līdz 6500K, mazāk noslogo acis. Tieši tādēļ daudziem viedtālruņiem noklusējuma krāsu temperatūra ir 6500K. Augstāka krāsu temperatūra liek ekrāna krāsām izskatīties vēsākām, un zemāka krāsu temperatūra liek ekrāna krāsām izskatīties siltākām. Tajā pat laikā daudzi cilvēki saredz dzeltenu nokrāsu 6500K ekrānā.

Pētījumu rezultāti liecina, ka pastāv saistība starp krāsu temperatūras izvēli un ģeogrāfiskā platuma grādiem. Piemēram, zemāka ģeogrāfiskā platuma reģionos krāsu temperatūra ir augstāka un baltā krāsa šo reģionu iedzīvotājiem ar augstāku krāsu temperatūru, tādēļ viņi dod priekšroku ekrāniem ar aukstāku krāsu temperatūru (piemēram, ķīnieši kā baltu redz 9000K). Turpretim, augsta ģeogrāfiskā platuma reģionos, cilvēki dod priekšroku siltākas nokrāsas ekrāniem (piemēram, eiropieši kā baltu redz 6500K). Tāpat pierādīts, ka mūsu krāsu temperatūras uztveri ietekmē arī acs varavīksnenes krāsa.

Tieši tādēļ krāsu temperatūras uztvere ir visai individuāls un subjektīvs jautājums. Krāsu temperatūras rādījumam nav nozīmes, galvenais, lai jums ekrāna lietošana būtu ērta.

Vai dažādas krāsu temperatūras dažādi ietekmē acis?

LED ir mākslīgās gaismas avots. Lai to padarītu šķietami gaišāku un baltāku, tā sastāvā ir procentuāli vairāk zilās gaismas. Tieši tādēļ dažiem ļoti gaišiem LED ekrāniem ir zilgana nokrāsa. Zinātnieki noskaidrojuši, ka acu pakļaušana zilai gaismai ilgtermiņā rada radzenes bojājumus un mākulas deģenerāciju, jo zilā gaisma tieši iespiežas acs mākulas pigmentā, kas rada radzenes bojājumus, izdalot brīvos radikāļus un iznīcinot radzenes pigmenta epitēlija šūnas. Vēsākas krāsas ekrāni izstaro vairāk zilās gaismas, kas var kaitēt acīm, tādēļ siltākas krāsas ekrāni var būt labāki jūsu acu veselībai.

Kā regulēt kāsu temperatūru HUAWEI P9?

  1. Dodieties uz Iestatījumi>Ekrāns>Krāsu temperatūra
  2. Izvēlieties Siltās krāsas vai Vēsās krāsas
  3. Ja jums nav preferences, nospiediet un velciet “+” uz skalas, lai veiktu pielāgošanu
  4. Pārvietojiet “+” jums nepieciešamās krāsas virzienā (piem., ja jūs vēlaties zilākas nokrāsas ekrānu, velciet to uz zilo reģionu apakšējā labajā stūrī).
  5. Ja jūs neapmierina ekrāna krāsa, velciet “+” prom no krāsas (piem., ja domājat, ka ekrāns ir pārāk dzeltenīgs, velciet krustiņu uz apakšējo labo stūri zilā reģiona virzienā vai velciet to uz apakšējo kreiso stūri, ja domājat, ka ekrānam ir sarkana nokrāsa).
  6. Spiediet “Labi”, lai apstiprinātu izmaiņas.
     Screen Shot 2016-04-25 at 17.09.25
Acer izlaiž Liquid Zest Plus viedtālruni, kurš aprīkots ar 5000 miliampērstundu akumulatoru Acer izlaiž Liquid Zest Plus viedtālruni, kurš aprīkots ar 5000 miliampērstundu akumulatoru(0)

Acer papildinājuši savu viedtālruņu klāstu ar Liquid Zest Plus, kurš var lepoties ar 5000 miliampērstundu akumulatoru. Lasīt vairāk

Pirmdienas sindroms: kāds mājoklis to palīdzētu pārvarēt Pirmdienas sindroms: kāds mājoklis to palīdzētu pārvarēt(0)

Ar terminu „pirmdienas sindroms” ir pazīstams ikviens no mums. Nedēļas nogales paskrien neplānoti ātri, un pirmdienas pienāk ar agru rītu, nepatīkamu modinātāja zvanu un apziņu, ka jebkur citur ir aukstāk nekā gultā zem segas, tādējādi radot lielu diskomforta sajūtu. Tomēr pirmdienas ir neizbēgamas, tādēļ ir būtiski nevis tām pretoties, bet atrast risinājumus, kā šo sindromu mazināt vai apturēt pavisam. Kā norāda automatizēto ēku vadības sistēmu eksperti, viens no iespējamajiem risinājumiem, kas spētu mazināt diskomforta sajūtu un atvieglot pirmdienas rītus, ir mājokļa automatizācija.  Lasīt vairāk

Instrumentu ražotājs DeWalt izlaiž Android darbinātu viedtālruni Instrumentu ražotājs DeWalt izlaiž Android darbinātu viedtālruni(2)

DeWalt, kas plašāk pazīstams kā instrumentu ražotājs, nācis klajā ar Android viedtālruni. Lasīt vairāk

Griffin uzsāks BreakSafe tirdzniecību – MagSafe lādētāja alternatīva, kas paredzēta 12 collu Apple Macbook datoram Griffin uzsāks BreakSafe tirdzniecību – MagSafe lādētāja alternatīva, kas paredzēta 12 collu Apple Macbook datoramvideo(0)

Viena no lieliskām Apple klēpjdatoru funkcijām ir MagSafe lādētājs, kas nav klasisks spraudnis, bet pie datora piestiprinās ar magnēta palīdzību, tādējādi nejauši aizķerot lādētāja vadu, tas atvienosies un nenoraus datoru uz zemes.   Lasīt vairāk

Huawei noraida ziņas, ka Leica nav piedalījušies P9 kameras izstrādē Huawei noraida ziņas, ka Leica nav piedalījušies P9 kameras izstrādē(0)

Pavisam nesen Huawei prezentēja P9 viedtālruni, kura kamera ir veidota sadarbojoties ar leģendāro uzņēmumu Leica. Pirms pāris dienām tīmekli pāršalca ziņa, ka Leica ieguldījums kameras izveidē ir krietni mazāks kā to varētu gaidīt. Lasīt vairāk

buy viagra online buy viagra online buy cialis online buy viagra super active online buy levitra online buy cialis professional online buy cialis super active professional online buy kamagra online buy viagra professional online buy brand viagra online buy ed trial pack online buy ed advanced pack online buy super ed trial pack online buy ed medium pack online buy cialis soft online buy viagra soft online buy ed super advanced pack online buy eriacta online buy kamagra jelly online buy revatio online buy tadalis sx soft online buy brand levitra online buy viagra caps online buy vigora online buy suhagra online buy apcalis sx oral jelly online buy erectalis online buy tadalis sx online buy levitra professional online buy tadacip online buy silagra online buy ed soft medium pack online buy viagra jelly online buy kamagra soft online buy sublingual viagra online buy forzest online buy caverta online buy apcalis sx online buy levitra oral jelly online buy cialis jelly online buy kamagra gold online buy intagra online buy kamagra flavored online buy zenegra online buy avana online buy malegra fxt online buy super p force online
buy viagra online

Reklāmas izvietošana

Tehnoloģiju portāls BOOT.Lv ir vadošais šīs nozares interneta medijs Latvijā, kas katru dienu nodrošina lasītājus ar jaunākajām tehnikas, auto, spēļu un izklaides ziņām.

Portāls BOOT.Lv ir atvērts nestandarta reklāmas kampaņu risinājumiem.

Sociālie tīkli un saziņa

Populārākās sadaļas

© 2001 - 2014 BOOT.Lv Visas tiesības aizsargātas. Jebkādas informācijas pārpublicēšana pieļaujama tikai ar BOOT.Lv rakstisku atļauju.
займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе
buy viagra cialis levitra online