Jau vasarā Google deva mājienu par nākamās mobilās operētājsistēmas nosaukumu. Tobrīd visi to dēvēja par Android L, taču bija skaidrs, ka zem “L” burta slēpsies kāda saldā ēdiena nosaukums.

Tas, protams, deva vaļu minējumiem un spekulācijām, starp kuriem bija arī tādas versijas kā lakrica, dažādi citronu (lemon) saldie ēdieni un pat šokolādes tāfelītes “Lion” nosaukums. Tiesa, tas viss izrādījies krietni vienkāršāk un jaunākās Android operētājsistēmas nosaukums ir “Lollipop” (cukurgailītis, ledene).

Lollipop ir Android operētājsistēmas 5.0 versija un vispirms tā būs pieejama jaunajās Nexus 6 un Nexus 9 ierīcēs, bet jau tuvāko nedēļu laikā to varēs uzstādīt arī Nexus 5, Nexus 7, Nexus 10 un Google Play versijas ierīcēs.

Saprotams, ka Android 5.0 varēs lepoties ar vairākiem būtiskiem uzlabojumiem. Google norāda, ka šī operētājsistēma nodrošinās ērtāku informācijas sinhronizāciju, plašākas personalizēšanas iespējas, augstāku drošību un ilgāku akumulatora darbības laiku ar vienu uzlādes reizi.

Lollipop Forest

Taču šodien atklātībā nonāca ne tikai jaunākās Nexus sērijas viedierīces un Android jaunākā operētājsistēma, bet arī Asus ražotais Nexus Player. Tā ir televizoram pievienojama ierīce, kas nodrošinās plašas izklaides iespējas.

Ierīce ļaus ne tikai kopīgot saturu no citām Android ierīcēm, ļaujot atskaņot filmas, video un demonstrēt bildes, bet arī uzspēlēt Android spēles, kas atrodamas Google Play veikalā. Turklāt saturs tiks dublēts, ļaujot filmu sākt skatīties vienā ierīcē, bet pabeigt citā (tas pats attiecas uz spēlēm).

player-overview-1600

Nexus Player darbina 1,8 GHz četru kodolu Intel Atom procesors un 1 GB operatīvā atmiņa, bet operētājsistēmas funkcijas veic Android TV.  Iebūvētās atmiņās apjoms sasniedz 8 GB. Ierīce apgādāta ar Wi-Fi 802.11 ac bezvadu savienojumu un HDMI pieslēgvietu.

Nexus Player iepriekšpasūtīšana sāksies 17. oktobrī, bet pie pirmajiem pircējiem tas nonāks jau 3. novembrī. Ierīces cena būs 99 ASV dolāri, bet papildus kontrolieris maksās 39 dolārus.

player-entertainment-1024

Saistītās tēmas: androidgooglenexus

Komentāri 8

Leave a Reply

 • n4
  November 5, 2014, 08:05

  neviens vel nav sanjemmis android 5.0 !!!! vakar tika tikai izlaists Android Lollipop source code un factory images prieksh nexus 9. uz doto bridi notiek intensiiva porteshana uz nexus 5 un nexus 4 iericeem. jau nedeelju uz nexus 4 izmantoju lolipop preview images no nexus 5.

 • URLbinators
  October 19, 2014, 00:36

  Kārtējais bezjēdzīgais sūds uzražots.

 • Būs
  October 16, 2014, 07:04

  Vai galaxy s4 LTE saņems android lolipop katrā saitā viss nonāk pretrunās vienā raksta ka s4 saņems otrā ka nē!

  • KMs
   November 16, 2014, 21:35

   tur ir tā andrīša lielākā problēma, ka miljons versiju un tu nekad nezini vai tavs dzelzis tiks atbalstīts vai nē.. vai vienkārši maini dzelzi.. tāpēc mans uzskats a-droids – nerullē, vairs nepirkšu dzelzi ar viņu iekšā

  • rs
   October 16, 2014, 07:22

   Kāds tam sakars ar šo rakstu?!

   • janis
    October 16, 2014, 15:34

    “Debiju piedzīvo arī Android jaunākā operētājsistēma ”

    cilvēka stulbumam nav robežu..

 • kļūda
  October 15, 2014, 21:28

  “pie pirmajiem pircējiem tas nonāks jau 3. oktobrī”

  • 3we45rtyiuoui rm5nubfttgyj
   October 16, 2014, 00:48

   Tu vienkārši neesi VIP listā :p