Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kamēr portatīvie datori, kas apgādāti ar Chrome operētājsistēmu, iekaro arvien lielāku popularitāti, citā situācijā ir nokļuvuši tie ražotāji, kas apgādā ar Chome OS stacionāros datorus. Tiesa, tas nav atturējis Acer no šādas ierīces izveidošanas.

Acer izveidotā Chomebox CXI ierīču sērija ir apgādāta ar Chrome operētājsistēmu. Chromebox CXI ir ļoti kompakta izmēra ierīce, ko iespējams piestiprināt arī monitora aizmugurē. Izstrādājuma cena sākas no 179 ASV dolāriem par versiju, kas apgādāta ar 2 GB operatīvo atmiņu, un beidzas ar 220 ASV dolāriem par versiju, kas apgādāta ar 4 GB operatīvo atmiņu.

Izstrādājuma iebūvētā atmiņa sasniedz 16 GB (SSD tipa disks), taču dators ir apgādāts arī ar SD karšu lasītāju un četrām USB 3.0 pieslēgvietām. Ja iebūvētās atmiņas apjoms vēl joprojām liekas pārāk niecīgs, tad jāatgādina par datu glabāšanas iespējām kādā no mākoņdatošanas servisiem.

Ierīci darbina Intel Celeron procesors, kas veidots uz Haswell sērijas arhitektūras, savukārt grafiskā procesora funkcijas pilda Intel HD sērijas izstrādājums.

Atgriežoties pie ierīces kompaktajiem izmēriem, jāatzīmē, ka Acer norāda, ka šis izstrādājums aizņem ļoti maz vietas un ir viens no kompaktākajiem stacionārajiem datoriem. Tas ir tikai nedaudz vairāk kā 16 centimetrus augsts, 13 centimetrus garš un tikai 3,3 centimetrus plats (tilpums – 0,6 litri).

Starp pieejamajiem savienojumiem ir jāmin USB 3.0, HDMI, DisplayPort un audio pieslēgvietas(iespējams pievienot gan mikrofonu, gan austiņas un skaļruņus). Tāpat ierīce atbalsta Wi-Fi 802.11a/b/g/n un Bluetooth 4.0 bezvadu savienojumus.

Izstrādājums  jau septembrī būs pieejams iedzīvotājiem ASV, taču par ierīces pieejamību pārējā pasaulē pagaidām ziņu nav.

acer-chromebox-cxi-google-chrome-desktop-pc-v1-616x709

Saistītās tēmas: acerchrome os

Izsaki savu viedokli