Viens no pasaulē lielākajiem datoru tehnoloģiju un konsultāciju uzņēmumiem IBM ir izstrādājis pirmo sistēmu mobilajai ekonomikai, kas spēj apstrādāt 2,5 miljardus darījumu dienā un padara iespējamu reāllaika šifrēšanu visiem mobilajiem darījumiem lielā apjomā.

Tā ir pirmā lieldatora sistēma ar iegultu analītiku, nodrošinot ieskatus par reāllaika darījumiem 17 reizes ātrāk nekā konkurentu sistēmas, turklāt ar ievērojami mazākām izmaksām, sacīts IBM paziņojumā presei.

z13 ir viena no visu laiku sarežģītākajām datorsistēmām, kas nodrošina gan apjomu un ekonomiju, gan reāllaika šifrēšanu un analītiku, lai palīdzētu apmierināt mobilās ekonomikas klientu ātruma un drošības vajadzības triljoniem darījumu. Tā sistēmas izveidē ir ieguldīts viens miljards ASV dolāru un pieci izstrādes gadi; tā izmanto vairāk nekā 500 jaunu patentu jaunievedumu un pārstāv sadarbību ar vairāk nekā 60 klientiem, uzsverot IBM īpašās saistības augstākas vērtības un novatorisku tehnoloģiju nodrošināšanā klientiem.

IBM jaunais lieldators nodrošina vēl nebijušas jaunas iespējas:

 • pirmā sistēma, kas spēj apstrādāt 2,5 miljardus darījumu dienā. Šādu daudzumu katrā gada dienā spēj nodrošināt 100 Cyber Mondays. z13 darījumi ir stabili, aizsargāti un pārbaudāmi no sākuma līdz beigām, pievienojot nodrošinājumu līdz ar mobilo darījumu pieaugumu, un tā aprēķinātais pieaugums 2025. gadā ir līdz 40 triljoniem mobilo darījumu dienā;
 • pirmā sistēma, kas nodrošina praktisku reāllaika šifrēšanu visiem jebkura mēroga mobilajiem darījumiem. z13 paātrina mobilo darījumu reāllaika šifrēšanu, lai palīdzētu aizsargāt darījumu datus un nodrošinātu reakcijas laikus saskaņā ar pozitīvu klienta pieredzi. Sistēma iekļauj 500 jaunu patentu, tostarp kriptogrāfiskās šifrēšanas tehnoloģijas, kas iespējo vairāk drošības līdzekļu mobilā formā ierosinātiem darījumiem;
 • pirmā lieldatora sistēma ar iegultu analītiku, kas nodrošina reāllaika ieskatus par visiem darījumiem. Šī iespēja var klientam labāk nodrošināt iespēju palaist reāllaika krāpšanas noteikšanu 100 procentiem uzņēmējdarbības darījumu, nodrošinot aktuālus analītikas ieskatus 17 reižu ātrāk nekā konkurentu sistēmas, turklāt ar ievērojami mazākām izmaksām.

Mobilo lietojumprogrammu ātrā pieauguma dēļ klienti sagaida ātru un netraucētu mobilo darījumu izpildi neatkarīgi no pakalpojuma nodrošināšanas mobilās maksājuma platformas, mazumtirgotāja vai finanšu organizācijas. Līdz ar to uzņēmumiem ir jānovērtē, vai to IT infrastruktūras var atbalstīt mobilās lietojumprogrammas, kas atbilst šīm klientu cerībām un tās pārsniedz, vai saskarties ar klientu iespējamu aiziešanu uz konkurējošiem uzņēmumiem.

“Ik reizi, kad klients veic pirkumu vai savā viedtālrunī nospiež Atsvaidzināt, tas var izraisīt notikumu lavīnu skaitļošanas vides otrā galā. z13 izstrādes mērķis ir miljardiem mobilās

ekonomikas darījumu apstrāde”, sacīja IBM Systems vecākais viceprezidents Toms Rosamilja (Tom Rosamilia).

Lai uzzinātu vairāk par z13 un IBM z sistēmu klāstu, apmeklējiet ibm.com/systems/z

Saistītās tēmas: ibmlieldatori

Komentāri 8

Leave a Reply

 • Anonymous
  January 29, 2015, 08:52

  Reallaika nebutu tiessaistes

 • Guru
  January 22, 2015, 00:21

  Jēga no šāda raksta? It kā Baltijas valsīts vai 1000km rādiusā ap tām būtu kāda kompānija, kas šo serveri var atļauties? :)
  Guru

  • MansNiks
   January 22, 2015, 01:22

   Lai cilvēki zin, kas notiek pasaulē.
   MansNiks (un vēlreiz, MansNiks, ja kāds nepamanīja)

 • fufelis
  January 21, 2015, 08:38

  rakstā 3 reizes atkārtots viens un tas pats! Varēja arī 3x īsāk uzrakstīt, nevis malt uz riņķi vienu un to pašu!

 • Datorspec
  January 20, 2015, 22:15

  Man vakar bija ekskluzīva iespēja paspēlēt BF4. Nekādu atšķirību nejutu no sava darba zirdziņa. Lieka naudas izšķērdēšana.

 • Māris
  January 20, 2015, 12:29

  Drošākais… iedodiet hakeriem palauzt, tad var teikt, ka drošākais..

  • shenkers
   January 21, 2015, 01:22

   Eskperts… Moš tev uz IBM CV vaig aizsūtīt. Ja nu kāds uzņēmums kaut ko zin drošu sistēmu izstrādē tad tas ir IBM. Hakerim iedot… :D

 • Seskis
  January 20, 2015, 12:24

  Far Cry 4 Ultra iestatījumos esot tikai 60 fps un tā datora! Miskaste.